CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zairi

Doly Char Koay Teow...indah khabar dari rasa

tu la kan, sepai.  bab makan pun nak kecoh...
betul kata sorang tu.  ikut tekak memasing.  kalau rasa sedap, sedap.  kalau rasa tak sedap, tak sedap.  cukup.  tak yah le nak suruh orang lain pun ikut pendapat kita.  itu hak masing-masing.
hanya kerana korang kata tak sedap, tak semestinya tekak korang tu 'internesyenel' atau 'taraf chef' untuk cakap banyak.  sedangkan beribu-ribu lagi orang taiping yang lebih lama duduk kat situ pun masih katakan ianya sedap?  bukan korang saja duduk taiping bertahun-tahun sedangkan umur baru setakat 20-an sajorkk kan?  
dan dengan itu, sebegitu jualah yang harus korang fikirkan, bagi korang yang kata ianya sedap.  betul tak?
jadi buat apa gaduh-gaduh...

ye Mukkk
aku tak berapa berkenan dengan spesis manusia yang cepat sangat nak menkondem orang lain hanya kerana benda yang disajikan tidak menepati citarasa dia, sedangkan dari dulu sampai sekarang kalau pergi ke Doli tu, penuh je orang dalam kedai dia. Apa orang tepen bodoh sangat ke, tak tau menilai sedap atau tidak

Sebabkan kita tak suka, jangan lah terus buat kesimpulan overrated la, melebih lebih la, indah khabar dari rupa la, tempat sini tak best-tempat aku lagi best la...puhleeaseeeee la.... so kebudak budakkan...

Reply 40# sepaileman

nak gaduh ngan aku ke?

:@ :@ :@

Reply 41# Gemukkkkkkk

ada gaduh meh? ni namanya salah paham n bertukar pendapt..

aku rasa yang kata sedap  ni sebab semua dah membesar dgn kuehteow doli.. tu yang rasa sedap dan nikmat, kak ipar aku dari KL kata biasa ja kuehteow ni, tapi abang aku yg dh dari kecik makan mesti akan cari Doli setiap kali balik tepen.. aku pun sama gak, hehe..

sedara bapak aku dah berpuluh taun duduk kuala pilah, tapi bila balik tepen je (especially raya) mesti cari Doli ngan roti canai Bismillah.. jadi kita yang membesar dgn Doli kompom akan kata Doli ni terbaik.. korang yg baru sekali makan mesti la rasa xsedap.. jadi konklusionnya.. makan Doli ni teringat memori waktu kecik2.. hehe..

walaupun dah sekian lama dok kt tepen,aku x pernah mkn kt dolly tu cz aku x suka makan koey tiaw...
so x taw la cmne rasa....
kalo kt peneng,char koey tiaw yg best char koey tiaw sg dua kan...
yg kalo kita dr highway PLUS arah selatan masuk susur keluar sg dua tu pastu amek kanan...nnt jumpe kedai tu...kalo dr utara amek kiri..ni pun ramai kata sedap gak kedai ni.....betul ke??

Follow Us
kat sg dua pun ok.   memula aku ingatkan kau maksudkan mee udang sg. dua.
banyak je tempat yang sedap untuk dimakan.
berjuta-juta rakyat malaysia, takkan la setakat 1-2 orang je yang reti masak sedap kan.  lagipun citarasa masing-masing adalah unik.  tak kisah la tekak melayu bendang ke, tekak mamak (melayu penang) ke, tekak oriental ke, apa ke...
akan ada jua yang exceptional sedapnya sampai hari-hari pun orang sanggup beratur 2-3 papan kedai nak tunggu giliran.  contohnya nasi ganja.  yang camni, boleh le kita rekemen untuk cuba, namun pastikan tekak masing-masing hakimi diri sendiri saja.

kesimpulannya, jom jalan jalan cari makan sambil discover apa-apa yang best sepanjang perjalanan.

Reply 41# Gemukkkkkkk

SOKONG
Mukk TT pun cakap dia suka provoke org... hahahaha...

excuse me? u ada prob ke? tu ur prob so xyah nk propa kt thread yg slah kay. Tak kisah org mana pun janji guna otak before cakap kay. U nk salahkan sapa if one day u or one of ur family kawen dgn org penang? Jgn malukan diri sendiri, dh la masuk salah thread

i orang taiping perak. ada biras orang penang...masya-Allah, sikit-sikit penang best, orang lain masak tak sedap...dia je masak sedap. Kat penang lagi sedap...tempat lain tak best. Cakap suka sakitkan hati orang..bukan sekadar masakan, tp adalah bab lain sama. Kat opis pun majoriti orang penang pangai pun sama. Sorrylah if statement i sakitkan hati u. I tau ni topik keowtiow doli...infact i pun selalu gak makan doli. My hubby pun suka doli. Doli ngan char koew tiow yang u promote kat penang tu adalah berbeza. Doli keowtiow goreng biasa..yang di letak kerang, udang, telur...tp char keowtiow pulak adalah yang jenis basah, macm banjir. So pada saya, jgnlah lah kondem apa-apa if tak sedap pun...infact i pun tak pernah kondem char keowtiow yang memang byk kat penang tu...kalau ikut char keowtiow ni lgi byk telur, hanyir, macam muntah pun ada...tp i tak kondem pun. Belasah je makan. Lagisatu i nak bg tau, kat doli tu kalau tokey dia yang laki tu masak memang sedap, tp kalau bini dia masak kureng sikit lah. Tp i belasah aje....janji bleh makan.

Reply 45# pejai_arts

hehhe..i like ur statement..

mmm lagi satu la.
kedai tu, doli kuey teow goreng, kan?  bukan doli char kuey teow goreng, kan?  
habis tu kenapa nak bandingkan kuey teow goreng dengan char keuy teow, kan?
akai ada ka?
sia-sia saja pung pang pung pang kutuk doli masak char kuey teow tak sedap...

posting aku awal awal dah beritau... kuey tiaw goreng bukannya char kuey tiaw...

akai tinggal kat penang kot....

Reply 51# Gemukkkkkkk

kurang cerdik sungguh anda, Koay Teow Goreng n Char Koay Teow kan sama je, "CHAR" maksudnya "GORENG". So now sapa yg xdak akai?

Reply 52# AnBulisia

ni pun kurang cerdik "CHAR" kn maksud "GORENG". Cuba cek kt mana anda py akai?

Reply 49# noris75

ha ni memang betui, pakcik aku pon cakap kalau dia order kuehteow doli mesti suruh laki dia yg masak.. kalau bini dia masak mcm xsedap.. maybe air tangan kot.. ....................

terimakasih atas cubaan gunakan akai.  tahniah.
tapi kalau setakat kutip post orang lain yang nyatakan pasal char bermaksud goreng, sila cuba dengan lebih jaya ye.
cara masak char kuey teow adakah sama dengan cara masak kuey teow goreng.  
kenapa kuey teow goreng versi melayu berbeza dengan cina, india dan bangsa lain.
so kesian...  tapi tahniah kerana berani mencuba.

haaaaaaaaaa...

cepatlah gaduh lagi...

meriah sket...

Reply 57# azz_azza

bukan nk gado tp dorang tu xreti nk guna ayat yg patut2. Ntah2 dorang bila dtg penang jd gila makan n makan, konon buat2 kondem..

nooooo laaaaaaaaaaaaa...

better u check balik ayat yg u guna pon... sama je... depa ade yg duk penang siap... mungkin dr segi char or goreng maksud nya sama (mungkin. i donno) tapi the way masak die still lain kt perak... kalau char keow teow yg aku tau maksudnya ade kuah sket, kalau ketiau goreng mmg kering... that perak style la, i dont know other stAte nye style... kalau tgk menu kat perak ni mesti ade ketiau goreng and char ketiau...

so depends pada kastemer, may be dlm ur mind tu dah set char ketiau gini, then u went to other state char kotiau lain plak...jadi la beza... itu ja... betul gak, lain tekak lain rasnya... sedangkan lidah lg tergigit ini kan pulak org perak n penang... ekekekeke... ade kena mengena tak...

Reply 1# zairi

kat pekan pendang pon sedap. kt kulim pun ada jugak depan skolah kedainya, trademark dia telur basuh dulu. tempat lain blum jumpa lagi yg sedap.....