CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zairi

Doly Char Koay Teow...indah khabar dari rasa

mak aku pun cakap ED tu lagi sedap...tapi tiap kali aku balik tepen (dah le setahun sekali) mesti kedai dia tak bukak....idak le aku dapat merasa lagi sampe sekarang...

pasal doli tu...masa family aku pindah ke lenggong....kalo bapak aku pegi ke tepen...mesti aku kirim kat dia kuey teow doli...sedap tu...sanggup bangun tengah malam nak makan tu....tapi skang ni since rasa pun dah kureng (especially kalo wife dia yg masak) aku pun tak tingin nak makan bila aku balik tepen....last aku makan kat doli...aku siap pesan kat laki aku  "bang, next time kita balik tepen...kalo saya ajak makan kat doli, u remind me ok yg kuey teow dia tak sedap"....hahhahahah sebab dah jadi habit, balik tepen mesti gi doli....tapi lepas tu nyesal sebab tak sedap...ahhahaah

bengong sungguh aku!

Rate

1

dia bukannya char koay teow.... kuay teow kerang sebenarnya
dua entiti yang berbeza
dua cara masak ...
AnBulisia Post at 25-5-2010 18:30
setuju sangat...ramai yg salah faham.
doli tu sebenar nya koew teaw kerang.....bukan char koew teaw.bg koew teaw kerang memang doli lah
yg famous...

ari tu boss aku kat sabah gi perak sebab ada meeting kat bukit merah lake town....lepas tu dia ada call aku tanya apa yg spesel kat tepen sebab deme nak ke tepen...so aku rekemen la kuey teow doli....sebab kata org tak sah datang tepen kalo tak merasa kuey teow doli n cendol ansari...hahahahah

feed back dari boss aku lepas balik dari tepen : "nda rugi la kami pegi ke taiping pusing2 bandar cari tu kuey teow yg ko cakap tu...memang sedap...bila lagi ko balik taiping?kirim saya satu bungkus...."

ehheheheheh.....

Rate

1

Reply 83# kinokuniya

bang kino,
aku nak tanya satu je... tukang masak doli tu husband ngan wife dia je ke?
kan seharian, diorang berdua je yang masak....

gila bosan

kak anbu....

a'ah...setahu abg le...tukang masak dia memang husband n wife je....yang lelain tu tukang amik order...tukang basuh pinggan n gelas...tukang bancuh air...tukang lap meja....even tukang kutip duit (cashier) pun bini dia gak....ehhehehe

thanks momod.....

Follow Us
owh ye ke bang kino,

mesti dah tahap bosan gila dia tu memasak...
patutlah dah tak sedap, dalam hati pun dah takde taman untuk memasak

patutnya, turunkanlah ilmu memasak tu kat seseorang...
kalau dia mati nanti, sape nak jadi tukang masak???

lagi satu kak anbu ada perasan gak, cashier pun si bini yg jaga, gila betul tak percaya kat orang....

Reply 87# AnBulisia

tu la pasal....dia la masak...dia la cashier....lepas tu tunjuk muka ketat 24jam....org bagi duit pun tak senyum...kekadang lupa cakap mekasih pun...tak tau la kalo dia cakap dalam hati khennn???

anyway, walaupun aku dah tak berapa minat nak makan doli ni....tapi kalo ada org luar tanya mana nak makan...tetap aku sajes doli sebagai salah satu tempat must go n try...

Reply 88# kinokuniya

urat saraf senyum dia dah terputus, macam squidward....

tips : sesiapa yang baru nak pergi/masuk ke Doli, bila order pastikan order sekaki gus...maksud aku
kalau nak makan 2 pinggan contohnya, waktu mula order dah order 2 pinggan, atau kalau nak makan dan tapau, waktu order utk makan, order sekali utk tapau... kalau dah selesai makan, baru terfikir nak order utk tapau, alamat..duduk lah lagi dalam sejam dua dalam kedai tu....

arghh rasa nak ke tepen la petang ni, makan Doli....

walau pun tak sedap

kak an....
tolong makan kan utk aku sekali...lepas tu kirim salam kat mak bapak aku ok?
singgah je kedai deme kat bazar melayu tu.....ko ajak la bapak aku gi makan sekali...mau dia tu

Reply 85# kinokuniya

bang kino hari tu ai ada nengok rancangan apa ntah tapi dia ada tunjuk orang memasaknya...orang laki tapi muda belia lagi 20an gitu...adakah tukang masak a.k.a doli awet muda

Reply 89# AnBulisia
kak anbu, cemana nak order SEKAKI gus?

Reply 85# kinokuniya

mari kita cadangkan doli buat rancangan realiti.  pemenang dapat jadi tukang masak.  no.2 dapat jadi cashier.  no. 3 dapat jadi tukang amik order.  no. 4 dapat jadi tukang lap meja.  sapa last, jadi tukang basuh pinggan.
amacam?

Reply 92# sepaileman
yang muda tu d.o.l.l.y
uols wat wat tak kenal u, nyampahhhsss tawwww

doli- spt nama anak kambing...

Reply 92# sepaileman

ahahahhahaha entah la...laki dia memang nampak muda pun...tatau la kot2 resia awet muda ialah dengan memakan kuey teow doli 5 pinggan sehari kot...tak pun haba n wap kuali masa menggoreng tu menjadikan mukanya muda belia lagi

Reply  kinokuniya

mari kita cadangkan doli buat rancangan realiti.  pemenang dapat jadi tukang m ...
Gemukkkkkkk Post at 18-6-2010 22:52

harus la ai jadi juri jer....uols kak mukkkkk confirm dapat jadi tukang cuci pinggan je...kak anbu jadi cashier...kak sepai jadi penyambut tetamu merangkap tukang lap cermin pintu otomatik dia...kak nijie jadi tukang masak....ehhh tukang kikis bontot kuali....adik azz jadi tukang amik order, lap meja dan lap sudu

curlast...merkk boleh jadi cashier...
mesti sebab merkkk ori dan divas gitu...

Reply 99# AnBulisia

sebab kuku uols elok berkaler2....tu yg iols letak di kaunter je....demi menjaga kuku kekdahnya