CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaz87

Kaitan penyakit anxiety..tanda kematian dan bisikan syaitan

semua yg ada anxiety disorder ni sebab korang takutkan kematian ke?

Salam semua..mohon kongsi pengalaman ya..agak2 2 minggu lepas waktu nk tido,tiba2 jantung saya berdegupan dgn cepat.seluruh anggota badan menjadi lemah longlai.berpeluh peluh walaupon bilik aiecon.perasaan seperti nyawa sudah hendak dicabut.pada keesokkanya dan smp lah skrg,saya maseh terbawak bawak akan soal kematian.tk tentu arah dibuatnya.apabila google tentang 100 hari sebelom ajal,semakin gelabah dibuatnya.seolah saya menjadi paranoid.solat alhamdullilah saya semakin rajin dan begitu juga dgn berzikir.bemcm mcm yg bermain di fikiran saya.adakah saya akan menemui ajal sebelom sempat melihat cahayamata saya yg akan dilahirkan tk lama lagi..saya stress yg teramat smp skrng.adakah ini dinamakn anxiety disorder/bisikan syaitan.apakah cara menghindari nya..semoga Allah lanjutkn usia saya dan diberi hidayah dan pentunjuk.amin Last edited by joecikano on 2-10-2014 10:42 AM

Salaam..menarik sungguh topik nih..tak sangka rupa2nya ramai juga yg mengalami dan merasainya seperti saya.Dulu saya pernah merasa begini tiba2 je ada benda tercekik, saya jadi panik dan sesak nafas serta merasakan dah tiba masa untuk saya mati..saya call suami dan bagitau anak2 supaya jaga diri baik2 n saling tolong menolong satu sama lain..kelakar kan..lps tu terus gi jumpa doktor, anda tahu apa yg doktor kata? Ini semua hanyalah mainan syaitan, doktor kata saya murung dan doktor bagi ubat utk makan. Tapi saya tak makan ubat tu, cuma kontrol dgn melawan perasaan..bila datang perasaan panik yg mcm tahi tu (maaf ya) saya pujuk hati supaya terima hakikat,kalau umur saya setakat tu saya terima dan saya berdoa mudah2an Allah sentiasa mengampunkan saya..slps tu perasaan tahi tu hilang perlahan lahan.
Alhamdulillah syukur sangat..ya perasaan tu hadir slps asar..banyak hikmah yang saya dapat..dekatkan diri dgn Allah, InsyaAllah  hati akan tenang dan lapang

uuummm pelik juga penyakit berdebar ni ekk.....

Bismillah...
Sy pon ada mula rasa x sedap bdn..lps ank sulung saya pergi kl ikot nenek dn ayah dia..walaupon utk 2 hr je..tetiba sy rs susah nk tarik nafas..bila tarik nafas tu mcm x puas je..mlm tu sy kt rumah dgn bby 4 bln je.sy tiba2 rs takot..rs mcm Allah dh nk cabut je nyawa sy ni..mmg sy takot sgt..rs kematian tu dh dkt je..tp bila baca post2 kt sini.sy muhasabah diri..cuba fikir positif..terima keadaan seadanya...kalau ajal sy dh tiba..terima dgn hati terbuka..apa pn semoga sblm sy mati sy dpt jelas kn semua perkara2 yg tertungak..semoga kematian sy dlm keadaan khusnul khotimah dan dipermudahkan..amin.

Saya nak tanya, adakah anda masih lagi mengalami penyakit ini? Saya ingin mengetahui cara perubatannya kalau sudi berkongsi. Sebabnya saya juga mengalami masalah yang sama. Sudah hampir 3 minggu. Reply please. ASAP. Thanks

Follow Us
Sy dah almost dua bulan mengalami benda yang sama.pada mulanya sy jd sbbkan rasa takut pada penyakit.sy rasa mcm sy ade pnykit yg kronik.contoh,bila tgn sy kebas,sy dah fikir yg sy ade sakit yg kronik.padahal just sbb darah tak berjalan dgn lancar.next,sy takut utk keluar rumah.kalau sy keluar automatic sy akan rasa yg sy akan pitam.
Tuhan je yg tau apa sy rasa.dah mcm2 cara s buat.pergi jmpa doc.perubatan islam.semuanya bg jawapan yg sama iaitu PERASAAN. Sy jadi mcm ni semuanya disebabkan terlalu ikutkan perasaan.sy cuba melawan perasaan yg bukan2 ni.sy amalkan ayat2 alquran yg boleh membantu utk menenangkan jiwa sy.alhamdulillah semakin lama semakin terkawal.tp sejak semalam,penyakit ni dtg balik .sejak sy terbaca tanda2 kematian.sy terus jd takut.sampaikan sy merasa sendiri anggota badan sy bergetar n berdenyut.lagi lah sy panic .yg sy perasan sy akan jd takut yg melampau bila sy baca apa2 info mngenai kesihatan.n yg terbaru kematian.sy buntu.sy takut..sy rindukan sy yg dulu.dulu sy tak macam ni.mungkin Allah nak tunjukkan hikmah yg sy tak tahu.

alhamdulillah 5 tahun berlalu sy dah sembuh 90peratus..

aku rasa serangan panic ni sebab banyak fikir kot, atau pon terlalu byk indoor, takda aktiviti outdoor, tak keluar peluh.
atau pon kita ni jenis dduk sorg2, fikir banyak. nanti mula la fikir negatif, dan benda ni akan berlarutan sampai kita jadi murung, cepat panik, hilang konfiden. sampaikan benda kecil cthnya pening kepala, kita dah sangka bukan2.
alhamdulillah tt dah sembuh, share la kat sini cara dan tips tt buat mcm mana

Assalam, bersyukur sgt jumpa conversation ni. sy pun ada anxiety ni, baru lagi dlm 2 bln sejak kwn yg rapat sy meninggal sy jd takut sgt..mungkin sbb rerlalu terkejut. sy jadi takut mungkin next adalah turn sy dan sejak dari tu sy jd overthinking. solat alhamdulillah terjaga lagi tp kdg2 tak dpt khusyuknya sebab tgh solat puun mcm terbyg2 bnd tu. kdg2 smpai terbwk2 dkt ofis, blh menangis sorg2 dan sbb anxiety ni sy jadi sensitif sgt. nak2 lps baca tanda2 tu seolah sy ada tanda2 kematian contoh bila sy baca kepala berdenyut2 tetibe sy rasa kpl sy mcm berdenyut, esk ada kwn sepejabat ckp kalau denyut dkt pusat lain sy mula rasa pusat lain.. sy takut sgt apa sy fikir seolah2 jadi betul2. harap sudi membantu

sy baru alami perasaan ni. lepas 2 - 3 minggu makcik sy meninggal. sy mula rasa takut. bila teringt kematian,sy mula cemas berdebar mcm da takleh nk lari kemana. sy tak boleh duduk sorg. msti rasa takut n mcm nak menangis. lepas baca pengalaman kt sini, ada rasa positif sket. tapi perlu tak berjmpa doc jugak eh?

Allah kan ada

dillafadhilla replied at 17-5-2016 10:17 PM
sy baru alami perasaan ni. lepas 2 - 3 minggu makcik sy meninggal. sy mula rasa takut. bila teringt  ...

kalau mcm tu, duduk dgn saya aje le.  

Sekadar menghiburkan.

Wahan. Cinta dunia, takut mati

Artinya :
Dari Abu Hurairah ra., ia berkata : Rasulullah saw. bersabda : Allah swt. berfirman : "Aku menurut sangkaan hambaKu kepadaKu, dan Aku bersamanya ketika ia mengingatKu. Jika ia mengingatKu dalam dirinya maka Aku mengingatnya dalam diriKu. Jika ia mengingatKu dalam kelompok, Aku  akan mengingatinya dalam kelompok yang lebih baik darinya. Jika ia mendekat kepadaKu sejengkal maka Aku mendekat kepadanya sehasta. Jika ia mendekat kepadaKu sehasta, maka Aku mendekat kepadanya sedepa. Jika ia datang kepadaKu dengan berjalan maka Aku datang kepadanya dengan berlari-lari kecil". (Hadits ditakhrij oleh At Turmidzi).

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

275. Orang-orang yang makan (mengambil) riba tidak dapat berdiri melainkan seperti berdirinya orang yang kemasukan syaitan lantaran (tekanan) penyakit gila. Keadaan mereka yang demikian itu, adalah disebabkan mereka berkata (berpendapat), sesungguhnya jual beli itu sama dengan riba, padahal Allah telah menghalalkan jual beli dan mengharamkan riba. Orang-orang yang telah sampai kepadanya larangan dari Tuhannya, lalu terus berhenti (dari mengambil riba), maka baginya apa yang telah diambilnya dahulu (sebelum datang larangan); dan urusannya (terserah) kepada Allah. Orang yang kembali (mengambil riba), maka orang itu adalah penghuni-penghuni neraka; mereka kekal di dalamnya. [QS. 2]

Ketetapan inilah yg perlu jelas. Ketika kita mula berkata "jual beli adalah sama dgn riba", maka Allah swt akan jelaskan petunjukNya kpd ciptaanNya.

Contoh "jual beli" dikatakan sebagai "riba" termasuklah membanding-bandingkan harga jualan sesuatu barang sambil berkata "itu mahal dan ini mahal". Sedangkan kita terlupa "Rahmat Allah" itu meliputi setap sesuatu.

270. Apa saja yang kamu nafkahkan atau apa saja yang kamu nazarkan, maka sesungguhnya Allah mengetahuinya. Orang-orang yang berbuat zalim tidak ada seorang penolongpun baginya. [QS. 2]

Utk memahami sebab utamanya, dijelaskan pada ayat sebelumnya. Ayat ini menjelaskan org yg zalim sebenarnya tidak ada penolong. Kerana setiap kali penolong itu tiba, MEREKA MENOLAKNYA dgn "SEBESAR2 KESOMBONGAN" terhadap apa yg Allah ciptakan (makhluk ciptaanNya).

Ayat 271-274 surah AlBaqarah menjelaskan maksud "penolong" yg Allah hantar kpd org2 yg zalim ini.

273. (Berinfaqlah) kepada orang-orang fakir yang terikat (oleh jihad) di jalan Allah; mereka tidak dapat (berusaha) di bumi; orang yang tidak tahu menyangka mereka orang kaya karena memelihara diri dari minta-minta. Kamu kenal mereka dengan melihat sifat-sifatnya, mereka tidak meminta kepada orang secara mendesak. Dan apa saja harta yang baik yang kamu nafkahkan (di jalan Allah), maka sesungguhnya Allah Maha Mengatahui. [QS. 2]

Pada ayat ini jualah antara kriteria selaku "penolong" yg Allah swt hantar utk bantu mereka yg zalim. Memandangkan mereka yg zalim itu memandang rendah terhadap ciptaan Allah, dgn beranggapan "apa yg mereka berikan itu sudah mencukupi", maka tiadalah "penolong" disekelilingnya yg akan membantu org yg zalim.

Contohnya, mendapat penyakit rasukkan. Sesudah berubat, penyakit itu berulang2. Sehinggakan tiada berjumpa penyelesaiannya melainkan "kembali kpd petunjukNya"

269. Allah menganugerahkan al hikmah (kefahaman yang dalam tentang Al Quran dan As Sunnah) kepada siapa yang dikehendaki-Nya. Dan barangsiapa yang dianugerahi hikmah, ia benar-benar telah dianugerahi karunia yang banyak. Dan hanya orang-orang yang berakallah yang dapat mengambil pelajaran (dari firman Allah). [QS. 2]

Yg utamanya pada kisah ini, adalah ini

Ingatlah, kehidupan itu ujian dariNya. Cara paling mudah ketika diujiNya adalah dgn menyebut "Alhamdulillah" dan "Innalillah wa Innailaihirajiun". Mohon petunjukNya mengenai "kesalahan diri" ketika diujiNya sambil "Istighfar".

Dan sekiranya datang "bisikkan", menjelaskan Allah "membenarkan syaitan" mendekati kita. Cara utk menghindarinya, hayatilah isi kandungan Alquran pada makna Taqwa.