CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaz87

Kaitan penyakit anxiety..tanda kematian dan bisikan syaitan

pp_gurl replied at 13-10-2016 11:40 AM
saya pun mengalami masalah yang sama. Sy kena masa bulan 8, waktu lepas asar nak ke maghrib. Kena  ...

alahai
ni bukanlah gangguan tuuuuu
patut le yg kat syifa tu tak nak kasi tau

tak perlulah beramal yg lebih2
sekadar faham apa yg kita baca/katakan
seumpamanya bila membaca dalam tahiyyat tu
ayat ke 3
Assalam mualaina waala ieba dillah hissolehin
...yg pada hamba2 ALLAH yg sloleh tu,  termasuk dia le tu kan

napa dia syok kat hang ye
apa pun bersyukurlah - dan PERCAYA YAKIN PADA YG ESA

ini dipanggil anxiety atau panic disorder..hanya orang yang pernah alami je memahami situasi pesakit.
aku pun pernah kena anxiety yg menyebabkan panic disorder.bile kite terkena anxiety, symptom utama ialah heart palpitation and short of breath.
so, ape aku buat bile terkena anxiety?

tapi before i list down on how i combat my anxiety, korang kena identify yang korang ni ade heart disease or anxiety...boleh buat identification:

-blood pressure test
-cholesterol test (HDL, LDL & tryglyceride count)
-thyroid test
-pulse rate
-ECG test
-stress test

and klu semua kat atas tu korang pass, so barangkali ko terkena penyakit anxiety..sebab symptom anxiety dng heart attack x byk beza..

so kt sini aku kongsi dgn korang on how to overcome the anxiety...ini cara aku just nk share la...

-cut coffee, tea and chocolate
-normal exercise mcm joging , 2-3 times a week
-vigourous cardio workout, 2-3 times a week.boleh refer dkt youtube jenis2 cardio workout e.g. planking, burpees, pushup bla bla bla
-elakkan membaca berita or tv yg berkaitan dengan scary or gruesome..
-amalkan deep breath technic.ade mcm2 jenis...yang biasa aku buat ialah teknik 4-7-8...tarik nafas 4 saat thru hidung, hold dalam 7 saat and hembus
thru mulut gradually for 8 sec....buat sehari tiga kali (bangun pagi, tengahari dan malam)
-meditation...sperti solat dan mengaji...kalau dalam solat tu rasa perlu menangis dan mengadu kepada Allah semahunya, buat lah..ia boleh buatkan hati aku tenang...
-always think positive
-bykkn bergaul dengan orang2 tua sperti mak dan ayah sgt2 byk membantu..
-bykkn dengar lagu yg slow instrumental..boleh cari byk dkt youtube e.g. slow song for anxiety therapy..and this yes can make me happy
-consume supplement e.g. fish oil and coq10...

sekian.

nureiyma replied at 4-10-2016 04:03 PM
saya pun alami bnda yg sama, saya xtahu apa yg jd pda sya, semakin smbuh selpas buat rawtan secara ...

perasaan yg awak alami sm mcm sy..
dtg nye fikir takut mati..
bila pandang anak-anak..
terus jadi sedih ..
symptom bru yg sy alami skrng..
rambut-rambut akan tiba-tiba terasa tegak ..
emosi sentiasa x stabil ..

pp_gurl replied at 13-10-2016 11:41 AM
awak pergi Darussyifa'? ustaz tu ada ckp tak knpa jadi mcm ni? apa yg dia buat kat awak?

sy pernah pergi ..
ms berubat ..
sy muntah darah ..
perut rs amat sakit ..
bila selesai berubat ..
sy pn tanya ..
apakah yg mganggu sy ..
Ustaz tu jwb .. klau sy bgtau awak  , sy takut nnt awak pulak yg tak boleh tdo mlm ..
terus speechless .
baik takk pyh tau dr tau ..

Teruk juga ye penyakit Ni.sabarlah

Penyakit anxiety ni mungkin dpt diatasi jika kita ada tawakkal yg kemas kpd Allah....percaya sst yg berlaku atas kehendak & iradatNya.

Follow Us
Asalamualaikum. sejak 3 bulan yang lalu saye menghadapi perkara yang sama. Saye minum caffeine dan ini menyebabkan heart palpitations sehingga saye google dan jumpa tanda kematian. Malam tu saye tidak boleh tido langsung. Kini, alhamdulillah dah kurang sikit gelisah tapi masih dihantui perasaan itu lagi2 bile teringat tanda2 kematian yang diupload di internet. Macam mana saya nak kurangkan perasaan ini.

Assalamualaikum...sy pon sdang lalui masalah yg sama..takut sgt2...3 tahun lpas sy dh kena penyakit ni lpas bersalin anak ke2 lpas tu alhamdulillah sembuh dh...ni sy bru lpas bersalin anak ke3 perasaan takut mati tu datang balik dlm  diri sy...sy rasa lemah sgt dan tak seronok bila perasaan tu menghantui fikiran sy...mungkin ni kifarat dosa untuk sy kerana lalai mengingati Allah....mohon doakan sy supaya cpat sembuh

pp_gurl replied at 13-10-2016 11:40 AM
saya pun mengalami masalah yang sama. Sy kena masa bulan 8, waktu lepas asar nak ke maghrib. Kena  ...

InsyaAllah amin

Bila baca aje post2 disini, teringat pula kisah beberapa orang yg nak belajar jalan yang lurus, tapi hakikatnya hati itu tak mahu diluruskan.

Insya'allah, saya akan usulkan beberapa kisah2 benar utk tatapan umum (utk rujukan ulama2 dan umarak khususnya). Dan SUKA saya ingatkan, urusan IMAN itu urusan Allah. Hanya Allah sahaja yang akan betulkan urusan IMAN menerusi hikmah Yang Maha Bijaksana Lagi Maha Adil.

Rajin2lah belek2 posting saya ditempat lain ye. Kerana tajuk pada page ini hanyalah sub-tread dan bukan pula main-tread.

Imah86 replied at 21-10-2018 12:52 PM
Assalamualaikum...sy pon sdang lalui masalah yg sama..takut sgt2...3 tahun lpas sy dh kena penyakit  ...

waalaikumussalam kakak..alhamdulillah akak mengingati mati, malahan memang sesuatu yang baik bila kita ingat mati..dan semua yang hidup mesti akan mati.. bila akak ingat mati itu tandanya Allah dah gerakkan hati kakak untuk berubah ke arah yang lebih baik dan lebih ingat pada Dia..

dan untuk masalah penyakit yang berdebar semua tu kakak cuba masuk bod perubatan...dekat situ ada doktor @ipes2 so kakak boleh tanya dia apa apa soalan yang akan nak tahu..

Imah86 replied at 21-10-2018 12:52 PM
Assalamualaikum...sy pon sdang lalui masalah yg sama..takut sgt2...3 tahun lpas sy dh kena penyakit  ...

waalaikumussalam kakak..alhamdulillah akak mengingati mati, malahan memang sesuatu yang baik bila kita ingat mati..dan semua yang hidup mesti akan mati.. bila akak ingat mati itu tandanya Allah dah gerakkan hati kakak untuk berubah ke arah yang lebih baik dan lebih ingat pada Dia..

dan untuk masalah penyakit yang berdebar semua tu kakak cuba masuk bod perubatan...dekat situ ada doktor @ipes2 so kakak boleh tanya dia apa apa soalan yang akan nak tahu..

meklalala replied at 27-10-2018 09:58 PM
waalaikumussalam kakak..alhamdulillah akak mengingati mati, malahan memang sesuatu yang baik bila  ...

jazakillah lala for tagging
yes, jika ada some medical issues, boleh lah sy cuba jawab

Assalamualaikum hye sya seorang perempuan berumur 23 tahun dan melalui pembacaan saya rasa saya ada death anxiety...please someone tlg tenangkan saya even dalam solat pun asyik rasa nak mati even dalam kelas pun...lpastu bnyak jga la duit habis sbb berulang alik ke hospital sbb takut ad skit jntg ..rpanya bila buat ecg x dak pape...even skrg dah x skit dkt dada tpi bila kepala pening2 saya dah pikir bukan2 sbb sya bnyak search ttg tanda2 dn sbgainya lpastu saya jdi takutt smpai mlm x boleh tidur...msuk hari ni dah 3 bulan saya ada perasaan takut mcm ni..sblum ni saya x pernah mnglmi prkra mcm ni ...tlg saya btulkah saya seorang penghidap anxiety

Randy97 replied at 4-4-2020 12:40 PM
Assalamualaikum hye sya seorang perempuan berumur 23 tahun dan melalui pembacaan saya rasa saya ada  ...

Waalaikum salam....

Assalamualaikum hye sya seorang perempuan berumur 23 tahun dan melalui pembacaan saya rasa saya ada death anxiety...please someone tlg tenangkan saya even dalam solat pun asyik rasa nak mati even dalam kelas pun...lpastu bnyak jga la duit habis sbb berulang alik ke hospital sbb takut ad skit jntg ..rpanya bila buat ecg x dak pape...even skrg dah x skit dkt dada tpi bila kepala pening2 saya dah pikir bukan2 sbb sya bnyak search ttg tanda2 dn sbgainya lpastu saya jdi takutt smpai mlm x boleh tidur...msuk hari ni dah 3 bulan saya ada perasaan takut mcm ni..sblum ni saya x pernah mnglmi prkra mcm ni ...tlg saya btulkah saya seorang penghidap anxiety

Saya merasakan saudari memerlukan kekuatan kerohanian. Oleh kerana dari segi ilmu sains tidak menemui masalah (ecg ok), secara fizikalnya saudari sihat.

Stress, tekanan, kerisauan yang amat, antaranya punca kepada 'resah' atau 'anxiety', yang menyebabkan kesihatan badan seakan menjadi tak normal, walaupun secara zahirnya sihat.

Dengan banyak berzikir, banyak ingat Allah, hati akan menjadi tenang. Bila tenang, 'anxiety' ini akan pergi. Jika bersolat pun masih ada 'anxiety', itu bermakna solat itu belum cukup zikir (ingat) Allah, cuma dari segi perbuatan mungkin bersolat, dari hati masih lagi ke tempat lain.

Untuk ke arah dapat hakikat solah, ada banyak cara. Permulaannya, zikir (ingat) kepada Allah dalam sebanyak keadaan yang boleh. Tak semestinya menyebut tasbih: SubhanAllah, Alhamdulillah, Allahu akbar (tasbihat ini merupakan sebahagian dari ucapan atau lafaz zikir), ingat kepada Allah membawa kepada realiti Allah yang menciptakan kita, menciptakan Langit dan Bumi, menciptakan apa-apa yang ada di Langit dan Bumi, dan di antara kedua-dua nya, memikirkan ciptaan-ciptaan Allah yang membawa kepada betapa hebatnya Allah...

Insha Allah... cuba berzikir, samada dengan tasbihat ataupun dengan zikir dalam hati... ini akan membawa ketenangan...

zamnie replied at 4-6-2010 10:18 AM
arwah adik sy pun ada mengalami masalah ini sblm dia meninggal dunia... bukan nak menakutkan atau ap ...

Mohon delete comment ni kak....akak seolah2 macam nk menakutkan orang yang menghidap anxiety

In my case, anxiety ni dtg tanpa kite sedar. And its killing u deep inside. Jumpa la pakar utk mengatasinya. InsyaAllah u will be ok. Now my level of anxiety is "ringan". Take the small steps for the huge results.