CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23377|Reply: 145

Suara Puntianak

Post Last Edit by dn_vision at 23-7-2010 14:28

Tersebut adalah kisah seram yang dihantar oleh pendengar radio Ria 89.7 (Singapore) ke blog MJ12.
-
Selamat malam KC,

Nama saya Ian, kisah yang saya hendak kongsi bersama KC benar2 berlaku kepada keluarga saya. Ia terjadi pada hari Khamis malam Jumaat. Saya sekeluarga bersama dengan ipar duai saya telah berjalan merata Singapura pada hari itu.

Selepas kita menikmati makanan "supper", adik ipar saya bersuara, "Amacam nak pergi 'explore'???" Isteri saya menjawab, "Di mana???" Adik ipar pun membalas, "Kita pergi Pusara Abadi nak???" Kita semua terfikir antara hendak pergi atau tidak??? Ada yang takut, ada yang berani. Salah seorang daripada adik ipar saya ini lain sikit KC. Benda2 yang halus senang dia nampak.

Kita pun sama2 setuju untuk pergi ke sana. Kita pergi dengan menaiki dua buah kereta dan sampai sana sekitar pukul 4.40 pagi. Kebetulan sebelah Pusara Abadi ada Kubur Cina. Tetapi pada hari itu ada ramai orang2 Tionghua ada di situ untuk upacara sembahyang hantu. Saya pun tak fikir apa2 terus masuk ke dalam.

Kita berada tak sampai lima minit apabila adik ipar menelefon isteri saya, "Along!!! Kak Yayah lain macam je??!!" Apabila saya bila dengar, dengan tak membuang masa terus keluar dari tempat itu. Saya letakkan kereta di tepi jalan dan terus keluar menuju ke kereta adik ipar saya. Adik ipar perempuan saya diam saja di tepi. Saya bertanya, "Yah ok tak..???" Bila adik saya "Busu" membaca ayat2 suci Al'Quran, "Yayah" terus pekik & mengilai. Dipendekkan cerita, saya ada menyertakan klip audio apa yang berlaku selanjutnya...

Ian

seram aku dengar klip audio ni... kalo dengar betul2 mirip suara puntianak mengilai...
aku rasa penduduk jb dpt kot siaran Ria 89.7 (MJ12) ni... ade sesape penah dengar tak? leh la kongsi citer...

Rate

1

wah...lame sangat tak dengar ria, dulu time duk jb phiya dapat signal ria
tapi kan tt
kasi la  link recording tu

Post Last Edit by dn_vision at 19-7-2010 02:51

recording tu ada kat sini.. http://kisahmj12.blogspot.com/
baru2 ni ade plak suara aneh kat dalam konti studio Ria..masa tu xde sape pun dlm konti...

Rate

1

weih lama x dgr radio ria ni....
dulu aku dgr sbb nak follow siaran langsung liga semipro pasukan singapore jah....

meremang plak hakuu... eeeiiiI!!

Ye ker... den dgr cam sora org besa yg mengilai jer... ker hanya gimik utk lakukan stesen radio?  

Follow Us
Eeeee....seram nyer suara bunyi suara tu......penah dlu masa tu Mak Su aku br pindah ke rmh bru,2 tingkat..so lps time keja kami pn pegilh bantu,bersihkn sgala habuk,sawang sgala...waktu tu br pukul 9.30 pm, d tingkat ats telah ada sbhgian perabot mcm tv, katil..
       Lps 2 jam kami pn berhenti utk berehat kejap sambil  dduk berlunjur kaki ats lantai..dgn x smena2 bunyi hilaian mcm tu lh, dtg dr blkg tv kt ats..tv tu x on pn tika tu..Pd mulanya aku ingat suara tu dr hp sppu ku, tp aku tgk dia dah pucat.Apalagi habis tercampak semua timba,berus..penyapu yg ada dpn kami,mak su aku pn dtg berkejar terkejut sbb spupu aku punya pekikan lebih kuat dr suara tu.....Smggu lps tu mak su aku br pindah masuk dgn perabot2 yg lain..bl aku dengar suara nh..memories recall.....

Rate

1

Sungguh menyeramkan bunyinya.....betul2 mcm pontianak. Mahunya pengsan kalau dengar malam2...eiiii

suara ponti betul ke? tak berani la nak klik video tu

Sungguh menyeramkan bunyinya.....betul2 mcm pontianak. Mahunya pengsan kalau dengar malam2...eiiii ...
Ajumma Post at 19-7-2010 11:38

kensel nak dengar

Reply 9# mieraedoera
mieraedoera....siang2 dengar xpe, jangan malam2......seram bulu tengkuk.

Reply 11# Ajumma

aku dgr siang2 pun takut yg amat ..dari pagi tadi, aku try nk dgr sampai habis, tp x dpt nk tahan..huhu..alih2..awal2 clip jer aku sanggup dgr..

nway, aku pun penah dgr pontianak mengilai..tp masa tu kat shopping complex n siang2 buta..dgn abah n kakak aku..aku n kakak aku nangis giler2 sbb takut..huhu..x sanggup aku nk ingt balik..

seram tul bunyinya.....meremang aku dibuatnya....

nasib baiklah aku dengar waktu siang.......kalau mlm mahu pengsan aku.

aku pernah terdengar pontianak mengilai kt luar umah aku.
sebijik macam ni.
mase tu aku tdo then tibe2 aku trjaga n dok dgr pontianak mengilai senang ati luar tingkap bilik aku.
aku ni stay apartment. tingkat bilik aku(master bedroom) mengadap bukit.
gaya ngilai tu cm cik pon sedang berterbangan riang kt luar tingkap bilik aku.
nk p skodeng cm takot lak.
so aku pon smbung tdo balik.

aku pernah terdengar pontianak mengilai kt luar umah aku.
sebijik macam ni.
mase tu aku tdo then t ...
milera Post at 19-7-2010 12:34 PM

wahhhhhhhhhh.....siap boleh tdo balik camtu je ke....kebanyakan org konpem demam seminggu...tak pun tak boleh nak tdo sampai ke pagi...

dgr pakai speaker tak takut mana....tp kalau pakai HeadpHone....meremang segala bulu kat badan aku..

Reply 15# medangmru
aku biasanya klo bnda2 cmni mmg wat bodo je.
maybe sbb x nmpak depan mata. hehe
tp kadang2 klo aku nmpak depan mata pon,aku wat x nmpak je.

Post Last Edit by bronches at 19-7-2010 12:57

Reply 1# dn_vision

Bila adik saya "Busu" membaca ayat2 suci Al'Quran, "Yayah" terus pekik & mengilai.

Tu bunyi mengilai kak pon ke atau minah Yayah tu yang buat?

Aku tak leh dengar abis sebab streamyx ofis ni kerasukan... lembab gila

Reply  Ajumma

aku pun penah dgr pontianak mengilai..tp masa tu kat shopping complex n siang2 buta..

pooh83 Post at 19-7-2010 12:20

Complex mana tu?

Complex mana tu?
bronches Post at 19-7-2010 12:56

C*** P**** kat alor star..huhu..