CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: bestfeed

Pengalaman misteri mse masuk PLKN...

cite psl plkn ni. ade jugak la pengalaman. adel just dgr bunyi2 orang seret2 baldi je. yang paling tak menahan. ade bdk cina 1 dorm ngn adel ade la jugak nmpk bnde2 ni. waktu maghrib. sume pelatih muslim kene pegi surau. wajib ye. bdk cina ni. pegi kat ampai baju. ampai tu kat belakang toilet. dia nak amek baju yang die jemur. nak dijadikan cerita. dia nampak "orang" mcam pakai telekung. dia siap tengur. "hoi.. you tak mau pegi surau ka?" dia tenguk "benda" tu tak bergerak. then baru die teringat. mane ade bdk2 muslim kat kwsn dorm time maghrib sebab suma wajib pegi surau. kelam kabut bdk tu lari. trus tak berani tidur sorang2 atas katil.

Aku dulu waktu PLKN pun jenis yang suka pergi mana sorang2, sebab aku tak suka sangat dngan budak kem aku, diorang kalau sehari tak gaduh tak sah. Tapi, aku tak pernah diganggu pun.

Kisah satu:
Dekat dalam dorm kitorang, hujung bilik je ada soket, kalau nak iron baju apa semua memang kat hujung la. Ada satu petang ni, kawan aku nampak 'aku' tengah iron baju kat hujung. Diorang panggil aku, tanya macam2 tapi satu pun 'aku' tak jawab. Tapi, tu bukan aku sebenarnya, aku tengah lepak kat dorm lain. Lepas tu, diorang cakap aku keluar cam tu je. Bila aku balik dorm aku sendiri, diorang pun tanya la apasal aku ignore diorang, aku pun terkebil2 sebab aku memang baru masuk dorm tak iron baju langsung pun lagi. Bila aku cakap yang tu bukan aku, kitorang pun senyap la, faham2 sendiri la apa yang jadi.

Kisah dua:
Aku basuh baju malam2 buta sebab waktu tu je air deras sikit. Kalau waktu pagi, air paip memang slow la sebab ramai yang guna. Aku basuh baju sorang2 macam biasa. Ada sorang budak dorm aku ni, masok tiba2. Dia tegur aku, dia cakap tak elok basuh baju malam2 macam ni, bahaya. Aku malas nak dengar dia membebel, aku pun simpan balik dalam baldi nak basuh esok. Bengang pun ada gak sebab aku tak reti nak berebut, lagi2 waktu pagi semua orang memang nak mandi dulu. Aku pun masuk tidur, yang pelik nya malam tu budak yang tegur aku tu yang kena ganggu. Dia dengar bunyi air kena simbah kat toilet. Bunyi tu agak kuat selang seli bunyi paip. Aku tak dengar apa pun, sepanjang dok kem memang tiap hari la aku bangun sebelum subuh mandi sorang2 sebab tak reti nak berebut. Tapi tak pernah dengar macam2.

Kisah Tiga:
Ada satu malam ni, semua orang dah tidur. Tiba2 tengah malam dengar suara perempuan menjerit kuat2. Budak tu dorm lain. Aku tak tahu la sebab apa dia menjerit sebab ada banyak versi. Ada yang cakap histeria, ada yang cakap gastrik, ada yang cakap demam teruk. Tapi dia menjerit tu kuat giler dah la nyaring sampai semua budak perempuan kat dorm lain leh terbangun. Malam tu, jurulatih kitorang masok setiap dorm bagi arahan tidur berdua @ bertiga. Tapi aku tidur sorang2 gak letak quran kat tepi, sebab aku memang tak rapat ngan sapa2 dalam dorm tu. Semua dah ada geng, so diorang tidur ngan geng diorang. Aku pulak malas nak bersempit. Alhamdulillah tak de apa2.

Kisah empat:
Ada satu tempat kawad yang agak jauh dari kem kitorang, padang kawad tu kat luar. Jurulatih aku cakap yang kat bawah pentas kat depan padang kawad tu sebenarnya ada kubur terbiar yang tak tahu sapa punya. Tapi anak beranak, mak ngan anak laki. Ramai yang pernah nampak hantu mak ngan hantu budak tu. Tapi aku tak pernah nampak, Alhamdulillah.  

best zaman plkn.. fefeling jadi askar gitu..
teringat sorg indian kat katil sebelah, kejutkan ai tengah syok tidur..
katanya nak tido tepi ai.. dah mamai ai layan tak layan aje dia..
lantas, dia ke katil member lain..
esoknya dia cakap ada nampak sumthing kat tingkap,,
try korek2 rasia nampak apa, sampai ke sudah tak kasi tau

*kisah aku ni mungkin bukan seram tp more to kongsi pengalaman jah.....

aku dulu menyirap betul dgn PLKN ni.. yelah lepas abis SPM tahun 2006 aku terus keje.. keje plak best kena dgn jiwa. gaji 700 sebulan (kira besar la kan masa tu).. bila dh ada duit sendiri ni mmg syok la.. tp yg menyirap nye aku kena berenti keje pasal kena pegi PLKN ni..

aku kena kat PLKN Kem Semarak, Pekan Pahang... kat TANJUNG GOSONG, KAMPUNG TANJUNG SELANGOR. masa mula2 dpt surat tawaran tu je aku risau... kat mana la tempat ni.. Pekan tu tau la tp x pernah pegi.. tp masa mula2 sampai tu sepanjang perjalanan nak masuk kawasan kem tu mmg nampak la keliling ala2 perkampungan org asli... so aku assume tempat ni mmg terperuk pedalaman la. tp bile nampak laut je terus suka.. sbb kem aku ni mmg betul2 berhadapan dgn laut.. so berangin je..

tp yg x bestnye aku dpt tau kawasan pantai tu tempat org buat benda kotor (hantu).. kalu jalan2 tepi pantai tu mmmg boleh jumpa "botol yg ditutup kain" segala. JL pun byk kali pesan kalau jumpa benda2 pelik jgn gatal tangan nak amik...  tp nasib baik la sbb kem kitorang ni berpagor mmg x boleh keluar suka hati.. so tngok laut tu dr pagar je lah.. tp paling best bile kena berbaris pagi la. sambil berbaris menghadap laut tu, sambil tengok matahari terbit.. syok.. dengan muka x mandi pagi nye! yelah pukul 5 pg dh kena bangun utk solat subuh, pastu kalau nak mandi air dia sejuk gileeee.. so mmg tak la aku nak mandi.. mula2 masuk je dulu gigih! ala kadang aku bangun pukul 6.30 jugak.. dh bunyi loceng baru bangun. kadang tido malam pakai baju PT (sukan) terus so esok pagi bangun tido just basuh muka terus pegi berbaris... lps tu lepas abis senaman pagi & sarapan baru mandi.. so terpaksa feeling2 cina jinjang la sekejap..

tp 1 aku paling benci latihan kawad.. dh tengah hari buta kena berdiri tengah2 panas terik dr pukul 2 - 4 petang! kulit jgn cakap lah masa tu dh mcm udang bakar!  tp nasib bek kem tepi laut so angin laut tu sikit sebanyak mengurangkan tekanan la... aku paling x suka baju full loreng (askar).. dh la kena pakai uniform tu yg berat dgn belt WWF nye, pastu dgn but nye pun berat..

kem aku ni boleh dikatakan mcm pulau jugak lah... sebab sebelah kanan kem laut, pastu sebelah kiri kem sungai.. bukan sungai kecik ok! sungai nye besar! aku dpt dorm 5, paling tepi & belakang sekali betul2 menghadap sungai tu! kalau siang mmg cantik la sungai tu sbb nampak tenang je.. tp kalau malam mmg seram gelap gelita! kena pulak katil aku ni betul2 depan pitu masuk! kalau malam2 pintu tu terbukak mmg betol2 la aku tido menghadap sungai yg gelap gelita tu!! jd biasanya lepas pukul 10 aku akan pastikan pintu tu sentiasa tertutop! pulak tu bilik air kat luar. kat tepi dorm.. so kalau malam2 buta nak g bilik air kena la keluar & nampak sungai yg gelap gelita tu.. tp sepanjang aku kat situ aku x pernah pegi bilik air malam2.. besenya sebelum tido awal2 lg dh buang apa yg patut.. lgpun mmg seram la kalau nk pegi bilik air tu. dh la sunyi sepi kat luar tu walopun ada lampu.. kalau nak ajak teman pun, haram dorang nak bangun kalo kejut! tp kalo dorang yg nk g pandai plak kejut haku!

budak2 dorm aku ni ada dua puak.. 1 yg dr bandar (urban).. 1 lagi dr kampung (pprt+skema).. yg urban ni beselah dgn gitarnya, pastu nyanyi2.. terjerit2 lah mcm berok..
yg pprt ni plak, berkopiah, pendiam, skema, tulis diari, tido awal, waktu solat je mesti hilang sbb ada kat surau.. aku termasuk dlm golongan tengah2 sebenarnya... aku boleh masuk dgn dua2 puak.. tp selalunya aku lbh suka puak pprt sbb puak bajet urban ni perangai mcm beruk pastu suka mencuri.. kat dorm aku tu wallet, handpone jgn cakap lah, syampu, sabon, beros gigi pun kena rembat! baju aku pun ada 2 tiga helai hilang... asal jemur kat ampai mesti hilang... last2 aku malas dh nak basuh, hantar je dobi (kem yg sediakan).. tp kena bayar la.. daripada hilang kan?

kes2 misteri yg kronik sepanjang 3 bulan aku kat situ xde la kot.. cuma pelatih2 perempuan histeria2 tu standard la.. tu pun bermula masa ada tayangan cite King Kong kat dewan makan waktu malam.. cite tu baru mula 10 minit kot dr sorang yg menjerit terus merebak ke 8-10 org kot.. aku pun heran dlm banyak2 cite, cite king kong tu jugak yg dipilih utk ditayangkan.. lps tu tayangan tu dibatalkan.. JL suruh pelatih2 semua balik dorm. yg bestnya malam tu aku kena jaga malam (setiap malam mmg ada group2 yg ditugaskan utk menjaga).. so malam tu nasib aku la kena jaga.. dh la baru je kes histeria melanda.. tp aku dgn member aku berpakat jaga sampai pukul 3 pagi je.. pastu balik dorm membuta r...

esoknya ingatkan kes histeria tu dh habis... makin teruk aku rasa.. tp rata2nya pelatih pompuan yg kena.. melayu ratanya.. yg amoi2 rilek je aku tengok.. dorang memasing blurr x tau apa yg berlaku. pastu yg lelaki rilek je.. memasing tunjuk macho.. aku tngok pelatih yg kena tu siap tunjuk2 kat atas mcm ada benda kat atas pokok... tp aku dok peratikan ada gak pompuan2 yg gedik ni saje2 je buat2 terkena histeria nak tarik perhatian & ambik kesempatan la.. nanti kan pelatih2 lelaki yg macho akan kerumun nak tolong.. geletis.. last2 kelas kewarganegaraan aritu batal sbb makin menjadi plak histeria tu.. yg aku tau dorang ada panggil ustaz kat kampung sekitar situ utk pulihkan budak2 tu & pagar kawasan kem tu..  2 - 3 hari lps tu keadaan dh ok balik.. entah katanya punca nya pelatih pompuan buang pad bersepah! tp aku syak benda tu mengamuk sbb benda tu ternampak nampak ada pelatih btgh berkonxxxk kat belakang dewan makan kot.. sbb kat situ mmg port budak2 couple beromen, merokok etc..

masa tu mmg tgh musim la memasing nk bercouple2 bagai.. boleh dikatakan dlm dorm aku rata2 ada instant girlfren! padahal baru sebulan masuk situ.. cuma puak2 yg pprt ni je lah kurang sikit bercouple.. dorang ni padahal kat luar memasing ada gf/bf.. tp aku seriau gak bile tengok 2 orang budak cina lelaki bergaduh pasal rebut amoi... siap nak hentak batu kat kepala.. kalau dia hentak betol2 mmg masuk paper la kem aku tu.. sbb seingat aku kem member aku yg kat segamat masa tu juga ada kes bergaduh sampai mati.. masuk paper.. tp aku pun terjebak gak dgn cinta lokasi... ... siap ukir nama kat bangku bulat kat tepi kelas lagi.. ***** LOVE *****.. x tau la ada lagi ke tak kerusi tu!

pastu bila tamat PLKN tu memasing berderai air mata.. lagi2 couple2 yg cinta mati.. aku rilek je.. tp dlm hati bergenang jugak..

so tu je la kot  pengalaman aku yg x seram langsung kat PLKN tu.. mgkin ada kot kisah seram cuma aku x terpilih utk melaluinya.. tp ada jugak lah dgr kawan2 aku ternampak benda2 pelik.. tp apa pun 1 benda je yg best nya, berat aku turun 10 kilo uolss after balik PLKN tu walopun makan 6 kali sehari katenye.. ramai yg tegur kata body makin kurus! sbb aku ni mmg kurus dh sebelum masuk PLKN tu.. oh iya, aku company Alpha..

*sorry la kalau kisah aku ni x seram pun.. kata just kongsi pengalaman kan.. kalau x suka skip x payah baca pun x pe..

p/s : tu bukan pic aku.. credit to the picture's owner..

Last edited by RatuDunia94 on 20-7-2013 09:19 AM

Aku pn dlu pernah kena plkn jgk... Hee.. Kat princess haliza sepang.. Bapok la best aku rase.. Serius ak syg kem ak tu.. Terjebak cinter lokasi pn yer aku.. Ms tu geng2 pelatih kitorg dr pntai timur yg bnyaknye... Plus sabah serawak, semua kamceng2.. Psl yg seram tu, pernah je berlaku blackout ms tgh kumpul rmai2 kt dewan tp xjd pape pn rsenye.. Kirenya x seram la yer .. Hahah..       Oklah.. Ak igt dlu psl nk bt prsembahan ap tah.. Ak lupa psl puteri ap tah yg nk kna nynyi2 tu, tbe2 grup kitorg yg lg 1 x jd buat sbb katenye ,mnde tu da berkenan.. Haih ak pn x sure la.. Tp pastu mmber aku tu jd cm kurg sehat cket..dalah de jenis lemah lembut.. Huu.. Ak ni kompeni charlie, jadi ad 2 grup la.. Grup ak buat joget2 cmtu.. Then ad 1 malam tu, hari yg lain la tgh2 syok tdor malam tu, tibe2 kitorg semua terkejut sbb dgr jeritan nyaring dr belah luar.. Masalahnya ak dengar dr dlm dorm, tp bhgian katil belah kanan aku.. Mmber dr belah kanan ak lak dgr jeritan tu dr belah katil2 bhgian aku.. Da serem ms tu.. Ad lak yg dgr dr belah toilet kt tpi dorm kitorg tu.. Musykil da..   Yg ak igt ad 1 part tu, kitorg semua bekerjasama dlm membanteras mistik2 ni.. Huu.. Yg muslim duk baca yasin, kristian n hindu duk berdoa cara dorg.. Ak lupa psl kes ap.. Sori la yer x nyumbang sgt.. Lme benor da.. Thn 2008 dedulu.. Sekian

Aku kena kat kem benum hill raub taun 2005. Atas bukit. Dalam ladang koko. Memanjang kabus je. Sejuk plak tuh. Cantik. Damai. Brader dewan makan pun bleh kawtim rokok. Jurulatih pun sempoi. Kat situ memang seram gile. Bunyi burung antynye. Anjing menyalak melolong.. aku dapat blok hujung. Blok delta 2. Paling jauh la. Paling atas. Punye jauh jalan kalo balik makan tu sampai bilik dh lapar balik.

Aku penah nampak nenek kat belakang blok. Kat twmpat sidai kain. Masa tu dalam pukul 3pg. Aku terjaga dari tido dan otomatik aku jenguk kat tingkap. Time tu la nampak. Masa aku tengok tu nenek tu tgh membelakangi aku. Dia hadap arah hutan. Aku yang mamai tu terus sambung tido.

Esoknya aku mula la terpikir. Ape bendenye tu? Aku ingat aku mimpi. Tapi ade kesan kat tingkap bekas jari aku pegang besi tu. Sebab besi tingkap berhabuk. Jadi ade kesan tangan. Aku cite kat membe katil sebelah. Haram dia gelakkan aku. Lusanya sorg lagi nampak nenek tu bergayut kat alang bumbung. Asal celik mata je nampak. elak pandang atas (yelah dia tgh baring time tu) so dia pandang kiri kanan tapi still nampak nenek tu sengih kat dia. Meraung2 la membe tu. Siap demam2 bagai. Tapu lepas tu mcm xde ape2 gangguan dah. Surut macam tu je cite nenek tu.

Follow Us
teringat kisah seram kt plkn aku..mmg jadi depan mata n byk kali sgt terjadi..sampai kne pggil ustaz dr luar..n aku yg tlg bce kn ayat kursi kt sorg ni pengsan, punya die duk geleng2 kt aku..aku igt geleng psl ape..tp cuak gak..pastu die meracau2, aku duk balik dinding jela..ustaz take over aku..huhu..mlm tu sume bilik diarahkan tido buka lampu..sbb gangguan 1 camp..

Saya kene PLKN kat kem bina semangat, kuala kubu bharu, pada tahun kedua pkln dikenalkan ( sori tak ingt exact tahun). Ramai yang cakap tempat tu tempat jin bertendang, tapi dah dipaksa rela, nak tak nak terpaksa la pergi. Masa mula2 sampai memang homesick coz tak kenal siapa pun, tapi dah lepas 3 bulan masing2 meraung taknak balik.. drama swasta sangat kan.. hihihi

Masa kat kem tu saya tak pernah la encounter sendiri bnda2 mistik ni, tapi tgk member2 pengsan n member2 cerita adala.. Yang misterinya dorang suke panggil saya kalau ada kes2 mistik ni.. pdahal sy bukanla kategori alim pun, tapi maybe sebab saya ketua dorm so mungkin muka saya ni macam boleh dipercayai.  Ada beberapa cite seram yg saya still ingt sampai sekarang.

1.  Ada sorang budak bilik saya ni, budak klang.. Dia ni mmg macam tergedik2 sikit tapi hati baik.  Antara member baik saya dalam company.  btw saya company bravo.  Ada satu malam tu, time weekend tiba2 dia pengsan dekat laluan antara bilik dgn bilik air, jenuh jugakla nak bagi dia sedar balik.. Sy bagi dia minum air yg saya bacakan ayat qursi n al fatihah, sebab ayat tu je yang terlintas dalam kepala.  Cikgu pulak time tu takde, so ktorang pandai2 sendiri je pulihkan dia.. Dia sedar kejap tapi dalam lemah.  Esok pagi tu dia cerita masa nak pergi bilik air dia nampak perempuan muka buruk tengok dia.  

2. sedia maklum la dalam plkn ni mandi, basuh baju kene berebut2.. ada satu hari tu saya n ada few member kene panggil ngan cikgu ( tak ingt kenapa) so ktorg balik bilik dah lambat.  malam tu ada satu majlis, n kalau lambat bersiap kang kene denda so ktorg beberapa org amik keputusan utk mandi kat dorm yang kosong.  masa berjalan ke dorm kosong tu mmg rasa lain macam, bulu roma sume tegak berdiri, sampai kat bilik air kat dorm tu ktorg tak msuk pun bilik air just bukak pintu satu bilik air.. sorang member saya ajak balik mandi kat bilik air ktorg je, dah tengok muka dia macam nak nangis ktorg balik bilik berlari2 sebab takut sambil pegang tangan.  Bila tanye member tu dia cakap yang dia rasa seram sangat2 dan tak sedap hati sepajang berjalan ke dorm kosong tu.

3. Masa dah nak habis plkn, lepas abis latihan kawad n break macam panjang. saya dgn bff amik gambar tiba2 tengok kat dorm company delta macam riuh rendah, so sy ngan bff sy pun pergilah sibuk2 jugak.  Ada sorang budak delta yang dah terbaring. Dorang kata budak ni pengsan.  ADa yang cakap dia tiba2 pengsan.  Ada yang buat spekulasi dia ternampak hantu coz sebelum ni dia mmg pernah ckp ada bnda kacau dia..  Tapi sy syak dia just penat coz kawad dari pagi so saya suruh semua yg kerumun dia pergi jauh2 n longgarkan baju2 dia n nak puaskan hati yang cakap dia kene rasuk sy bagi air yg konon2 sy jampi hehehe

ada banyak lagi cerita, nanti saya recall balik k.  nak balik rumah dah..

tetibe rase nk gelak pasal mamat india tu muka pucat.. lrh nmpak ek kalo muka dia pucat
cuma curious

RatuDunia94 posted on 20-7-2013 09:13 AM

aku dulu menyirap betul d ...

ratu.. ak pn kene kat kem semarak gak.. dia punye kem luas gile kan.  

tp suka sgt tmpat dia cz ad sg n laut hehehehe......

aku pn pernah kena PLKN jgk..gorup pertama tahun 2007, di kem juasseh, n9..kem ke3 paling kuat tegas dlm negeri9..

kem kitorg pn angker jgk sbb dikeliling hutan..n aku pn pernah kena kacau..

1 malam sebelum kena kacau tu, aku n best friend tidur 1 katil sbb takut..then, sebelum terlelap, dia ternampak satu lembaga melintas tepi bilik kami..dia siap tegur lagi.apa tu..mereng sungguh kawan aku tu..aku marah2 dia..then, tgh2 mlm tu, aku tiba2 nak terkencing..so, aku kejutkan dia mintak teman..kt toilet, x ada apa2 yg berlaku..tapi bila aku keluar, aku nampak dia pejam mata..bila aku tanya,dia cakap mengantuk je..esok dalam class, dia cakap ada bunyi menakutkan time aku dalam toilet..aku x dengar apa2 pn..aku marah dia sbb dia p tegur "benda" tu..kan dh kena kacau..

keesokkan malam..kitaorg yg x leh sembahyang x g surau padahal semua pelatih2 diwajibkn pergi surau walau period sekali pn..malam tu kantoi dgn ketua wirawati..sbb dia perasan ramai sgt wirawati yg x g surau..aku terlepas dr kena hukuman sbb aku mmg period..tp seorg member kena sbb dia memang boleh sembahyang..kena denda brkawad mlm tu..

nk dijadikan cerita, sebelum spot check tu, seorang wirawati sebelah bilik aku histeria..punca nya dia terlebih riang hari tu..yalah..2 hari ada majlis sukaneka..lpas sorg2 dh kena..aku dh ase semacam..rasa berdebar sgt..

time dah nak bersurai n tgah nyanyi kat dewan makan, tiba2 aku terpandang "benda" putih melayang kt bukit belakang..aku rasa takut sgt2..aku pejam mata..tangan aku mengelatar..lutut aku lembik..terus jatuh..x ada semangat..suasana menjadi kecoh..rupa-rupanya bkn aku seorg yang nampak, rupanya dlm 2-3 org jgk nampak..semua wira-wirawati diarahkn bersurai..aku perasan badan aku panas sgt2..aku dengar suara wira2 baca yasin..seorang jurulatih wanita menekan ibu jari..aku menjerit..aku x pengsan pn..cuma lemah semangat je..

semua bdak2 yg kena kacau diasingkan..semua masuk rumah sakit..bila kat sana, aku dimasukkan 2 botol air..n rupa-rupanya ada seorg wirawati cina pn kena jgk..bdak tu sebelah katil aku..dia cakap dia pn ada nampak " benda" tu..

aku rasa takut sgt2 time berada di plkn..sebab sebelum ni,aku pernah kena kacau " benda" time aku sekolah dlu..yg menyebabkan aku stress time plkn tu, ayah aku sendiri kena kacau jugak time aku balik cuti CNY..tu yg aku takut sgt2..takut " benda" yg kacau ayah tu kacau aku plk..

alhamdulillah,semua dh settle.."benda" yg kacau kami time plkn tu berpunca drp seorg wirawati yg terlebih riang n bermulut lepas..moral of the story,apabila kita berada di tempat yang angker, janganlah kita terlampau riang@galok n sentiasa kena jaga perlakuan..kalau x, nescaya musibah akan melanda..

yayah8989 posted on 19-9-2013 08:11 PM
ratu.. ak pn kene kat kem semarak gak.. dia punye kem luas gile kan.  

yup... luas sangat and menakutkan....
bile malam2 je dengar bunyi deruan ombak...

RatuDunia94 posted on 24-9-2013 01:11 AM
yup... luas sangat and menakutkan....
bile malam2 je dengar bunyi deruan ombak...

heeee tau xpe. agak seram sebb kaw dorm kat luar gelapp nk g tandas pn seremmmm

ular_sawa posted on 27-10-2011 09:43 AM
mmg baru pon...time aku pegi,kem 2 mmg "raw" lgi la...jalan nk ke dorm xberturap lagi,dorm ...

Dik, mohon buat perenggan lepas ni ye bagi senang sikit kami2 ni nak baca...

RatuDunia94 replied at 20-7-2013 09:13 AM

aku dulu menyirap betul d ...

I pon kem semarak batch you 2006  also alpha hahaha baca cerita you recall all the memories there.

SuriLahar replied at 29-10-2020 02:14 AM
I pon kem semarak batch you 2006  also alpha hahaha baca cerita you recall all the memories there. ...

2013 punya post rupanya..
Rasanya kalau tgok muka mesti kita kenal.. tp xpe lah.. hehee..