CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jaza2008

UMAH SEMBANG-SEMBANG BOD BAKAT&PENULISAN-VERIV

Close [Copy link]
Reply 39# Jaza2008

mana xnya.... rumah lom habis kemas, anak dara kecik tu dah tanya bila kita nak wat kuih....kawan dia asyik tolong mak dia wat kuih je....
puasa kali ni urat 'M' bermaharajalela la pula...
patutnya merah ni keja part time je..tp budak permanent tu dh resign pula....
dah menyambung lg.... mggu dpn nak stat cuti dh tp mcm x approve je....

Reply 41# merahsilver

oooooo.... font bold cam tension je...

sib baik la jaza dah siap kemas umah...masa brcuti jaga fatin hari tu...
dan lepas tu setiap hari sabtu n ahad n pub. lic holiday smlm pun masih lagi berkemas
rumah .... lap2 apa yg patut....
banyak gak la sampah sarap bilik aiman(si abang) dibuang sbb dia tu suka mengumpul keta maina dan pemadam...
brg2 yg lama xguna pun dibuang... lngsir je tak bertukar baru sbb pakai yg lama....yg tahun2 lepas tu gtung sjap je sbb sayang la... tahun ni dpt gtung balik....hehehehe
tggal nak korek abuk2 kat celah tgkap je...
smlm dah buat tggal tgkap dapur je blum.... sbb tgkap dapur senang kotor so last minit baru buat..
tahun ni mmg 5S habis-habisan la satu rumah... urat R mmg ada tahun ni tu sbb keja mengemas2 menjadi cpt dan mudah...

Reply 42# Jaza2008

Salam semua..wah rumah baru lagi...rumah sempena nak raya ya......Jaza...merah...urat M aku pun sama naik bulan pose ni...yg harunya biler anak anak dah pandai demand nak kuih raya itu ini..

adoi maknya ingat tahun ni nak tutup kedai jer..nak kuih tunjuk tunjuk jer..tak larat nak mengemas...tapi asistant assistant sebok nak buat gak...

sikecik aku tu lagi haru...balik sekolah kelmarin...dia kata...mama, ustazah nak almond london 1 balang...hmy3:...aik main minta minta je..mana dia tahu mama nak buat kuih tu...adik cakap ker...haaah..adik cakap..ustazah kata nanti dia bagi duit.....sabor jer lah anaku sorang tu..roopanya dia gi menjual kuih aku yg belom tentu aku buat lagi...

Reply  Jaza2008

Salam semua..wah rumah baru lagi...rumah sempena nak raya ya......Jaza...merah ...
kaypo Post at 1-9-2010 12:01

sorry kay, aku terlupa nak email ko resepi kuih yg ko mintak...insyallah ptg aku emailkan ek....rajin2 sikit buat kuih tu, mner tau blh buka business tahun depan...

Reply  merahsilver

oooooo.... font bold cam tension je...

sib baik la jaza dah s ...
Jaza2008 Post at 1-9-2010 10:39

langsir sya tak siap2 lagi....igt tahun ni gantung oven tak buat kuih tapi kekasih hati minta buatkan utk mak kesayangannya so kena jugalah...alhamdullilah semalam dpt buah 2 jenis tapi yg penatnya, dikira 5 adunan tu....

Reply 45# Adilla

Sya n Kay.... aku memang tiap2 tahun tak pernah bakar kuih sendiri...
ada org lain tukang adun dan bakarnya....  tahun2 yg lepas aku sibuk terbang sana sini...
bila smpai raya je tabur je duit kat Mall n cookies sponsor.... lngsir my SIL dulu dah lama jnji nak buat smpai 6 tahun aku
berumah tangga kat umah baru ni...lngsirnya lum nmpak potongan lagi.... sedekah je la kain tu kat dia...
tempah jahit kat kedai baru puashati....cepat dan puas....

tapi kalu aku balik kelate gerenti kena buat kuih raya sbb adik2 tgh sibuk bakar kuih so aku pun kena nyibuk gak..
nnti depa igat aku tak de skill.... (mmg kurang skit skill bakar2 kuih tu...)
yg pastinya aku kena masak rendang n kuah kacang tuk depa.... sbb mak aku ckp dia akan buat nasi dagang tuk aku...
walaupun menantu kesyangan dia yg gemar nasi dagang tu tak balik so aku ok jela....
(mak aku masih mngharap menantu dia muncul raya kedua- cam doa sorang kawan hari tu.... )...
tahun ni aku byk spend duit tuk smbut raya sbb kena tukar sofa baru.....- permintaan En. somi tu...
baju raya dia n anak2 semuanya aku sponsor... - permintaan En. Somi gak....  kuih raya dekat RM450 terbang .....
-permintaan En. Somi gak....   sbb tahun ni kami wat marhaban kat umah.... n kena wat open house tuk kwn2 dia skali sbb ikut turn kwn2 dia tahun  ni terkena umah kami la.....

mentang2 14% hari tu masyuk....aku kena sponsor..... tapi dia jnji percutian pd CNY nnti dia sponsor 100% la...
ada ka cam tu.....

Follow Us
Reply 40# qimi08

tomei nyer bunga akak tu...

Reply 43# kaypo

akak..
nk jugak...

Reply  Adilla

Sya n Kay.... aku memang tiap2 tahun tak pernah bakar kuih sendiri...
...
Jaza2008 Post at 1-9-2010 12:43

sya pulak tiap-tiap tahun kena bakar kuih. ada juga niat nak rasa kuih tunjuk2 tp bila mak sya tanya tak buat kuih ke? sya suarakan niat hati..last2 kena warning dgn mak. dia tak suka anak pepuannya yg telah diajar bagaimana hal rumahtangga ambil senang je pasal ni semua...dan bla..bla..bla...so takut kena marah lagi sya pendamkan hasrat murni tu...langisr cam biasalah, dua tahun sekali tp sya ni bkn boleh tgk kain cantik mesti hati ni meronta2 nak beli..nasib baik tau jahit klu tidak upah org jawabnya....puasa tahun ni cambiasa...isnin hingga jumaat rumah mak sya dan hujung minggu umah mak mentua....kat umah sendiri ujung2 coz mak tua dah tinggal solo so unjung2 minggu turn abg kat umah mak dia....

Reply  qimi08

tomei nyer bunga akak tu...
midar Post at 1-9-2010 13:59

Kuntum tunggal tu yg ambil gambar
sampai hari ni masih bertahan belum gugur lagi...

Reply 46# Jaza2008

amboi Jaza...14% punya pasal...raya sakan ko ya...patutler dapat perlepasan balik kg......biler lak nak sponsor kita orang...
pasti seronok fatin naik ketapi...

nak kongsi dgn kakak2 sekalian..
untuk renungan kita bersama...

assalammualaikum, salam pagi 23 Ramadhan 1431H semua!!!!!!!!!!!!!!!

Reply  Jaza2008

amboi Jaza...14% punya pasal...raya sakan ko ya...patutler dapat perlepasan bali ...
kaypo Post at 1-9-2010 15:56

salam semua......tau tak pe...   masyallah...ko byngkan la kay... betapa susanhnya aku sejak beli ticket tu
(sblum puasa) smpai la skrng kena jawab soklan dia ....Bila kita nak naik ketapi ni??? bila nak balik umah nenek ni??
bangun je tido tnya hari ni skolah ke cuti??? mama ckp nak balik umah nenek naik ketapi....
itu je soklan yg dia dulukan bila mata terbukak..... yg pastinya "hari ni skolah tak?" tu soklan wajib setiap hari...
apa kena dgn anak dara aku sorang tu? hari2 tnya skolah tak?... kalu ckp cuti dia punyala suka...yey..yey... bertepuk tngan...

dan lagi gelagat dia yg tak leh lupa sgt2....bila aku dtg ambik dia waktu ayahnya takde kat sebelah pemandu....
dia jerit kuat2 " yey..yey..yey... ayah tak de hari ni.... mama...ayah tak de kan kat umah?...."
smpaikan cikgu2 dia pun heran, punyalah suka bila ayah dia tak de kat umah.... happy semcm je...
nak kata garang...tapi aku lagi garang kot... .... mggu ni mmg ayah dia tak de kat umah....
ada mting spjng mggu kat melaka... dah ujung2 nak raya ni ada je aktiviti sykt dia....

kuih raya tunjuk2 dah dpt dah....tempah dari org yg pling kedekut aku rasa...   sbb aku beli dekat 10 jenis... lngsung tak leh bagi discount skit pun.... beria2 je aku mintak discount dia ckp bole bincang sblum oder dulu...last2 hampeh tul..... dah la mahal cam bedil.... aku tulun dia jual skali ambikkan order tuk kwn2... komisen pun tak de.... ni tahun last aku tulun dia....

serik la bila igatkan kuih raya tempah ni....(padan muka kan,.....)

assalammualaikum, salam pagi 23 Ramadhan 1431H semua!!!!!!!!!!!!!!!
mikoodette Post at 2-9-2010 08:00

salam kembali miko..... lagi 7 hari nak raya...
hehehehe...akak tulun countdown tuk korang semua...

bunick mana ye?  lama tak nmpak dia bergebang kat sini...
selalunya umah sembang ni cpt naik level....sbb anak2 dara semua merempit....
ooooo bulan puasa kena slowdown kan tutur kata takut tersalah umpat kan.....hahahaha

nak kongsi dgn kakak2 sekalian..
untuk renungan kita bersama...
mijot Post at 1-9-2010 20:30

mijot post pic apa ye??? akak mmg tak nmpak pe2 pun....

he ...
Jaza2008 Post at 2-9-2010 08:06

huhuhuhuhu... dah countdown dah tu....

ade.... die tgh sebok kak... ade jek tu....

he ...
Jaza2008 Post at 2-9-2010 08:06

akak, bunick ada ni ha
ha ah, umah ni slow je skrg ni
sebelum ni mana ada kitaorg ngumpat dlm rumah ni, ktorg gurau sesama kita je kan....

akak, bunick ada ni ha
ha ah, umah ni slow je skrg ni
sebelum ni mana ada kitaorg ngumpat dlm rumah ni, ktorg gurau sesama kita je kan....
bunick Post at 2-9-2010 08:21

mmg tak umpat ...tu yg citer pasal AMIN tu..... makin tersedak dia karang...ha ha ha ha ha....
oooopppppsssss..... awek dia marah nnti....

jadi tak nak jumpa masa raya nnti?  pm la add bunick ..nnti akak free akak pegi raya skali...

mmg tak umpat ...tu yg citer pasal AMIN tu..... makin tersedak dia karang...ha ha ha ha ha.... ...
Jaza2008 Post at 2-9-2010 08:25

xpe kak, dh mintak restu dr awek AMINNNN nak ngumpat dia
nt bunick pm no tpon