CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

MISTERI GADIS GHAIB TIAP KALI SENJA

Reply 1053# N_R

masa si balkhis ni dtg umah,xkan xde sape cam muke die?Pakaian die macam mana masa dtg umah?lusuh kah?

thanks N_R.. coz kongsi citer sebenarnye... simpati ngan adik N_R.. hope die sembuh la....
selalu lah minta pertolongan dr Allah s.w.t ...insyaAllah... DIA akan bantu makhluk2nye

kah3.. 1mesia dah kne tifuuu..

tp aku betul2 kesian ngn adk N_R.. bwk2 lah adk tu berubat.. moga cepat sembuh dr trauma..

pg ni despatch dtg anto surat.. aku silap cop sign.. dia tye nape?? aku ckp tgh mereng layan kisah balkis yg mereng.. dia mcm x percaya ckp aku.. tetap nk pertahankan balkis & batu2 permatanya tu.. bile aku ckp balkis tu PENIPOOO.. dia mcm nk mrh.. patutlerrr.. bini dia kwn baik ngn mak si balkis... aku silap org daa.. hohoho

Reply 1083# ammar_7e

hohohooo...skali da terkuar cite laa...ekekee
mesti pasnih mamat tuh cite ngan bini dia...
pastuh bini dia cite ngan mak balqis nih...

2 jam membaca kesah balqis nih...
adehhh...

ya allah..ada lagi manusia mcm ni eh.kesian 1 rakyat malaysia tertipu.lagi kesian family nr,jadi mangsa gila dak balqis ni.apa2 pun bersabar ya..
family El ada cakap,budak balqis ni ada masalah sebenarnya..sebab kisah dia ni lain mcm pulak.Tp El x setuju ape family cakap kan tu.Ye2 cakap balqis ni kene sorok ngan jin hantu segala.Skrg ni El pulak yang malu ngan family..sanggup gaduh2 pasal kisah dia ni..eii..malu nye aku
Jin tak kan menyusah kan manusia kalau kite x menyusah kan diorg ni...
habis jin yang tak bersalah lalu lalang depan umah balqis ni kene tangkap..siap kene fitnah pulak tu jin ni.Lagi kesian kat jin ni dari dak balqis..
Tapi mmg ucapan tahniah untuk balqis,lakonan dia mmg mengalah kan pelakon terhebat kat malaysia ni..dalam sekelip mata dia jadi terkenal.kalau artis makan masa nk popular,tp dia hanya sekelip mata...tahniah...tahniah sekali lagi...

untuk family mangsa...El betul2 simpati dengan kejadian mcm ni.hope banyak2 bersabar..pulih kan adik tu dulu.berikan dia sokongan..jangan biar kan dia sorg2.nanti lagi mengangu fikiran dia.mcm kawan2 kat sini cakap lah..dia masih muda..perjalanan hidup masih panjang..Jangan kerana seorg pelakon mental ni,adik hilang segala..kuat kan semangat dia.kalau boleh ape yang ada kaitan ngan pelakon mental ni..buang kan je..badi tu kuat!!.

untuk rakyat2 malaysia...emmm..x tau nk cakap ape..kesian betul kite ni..huwaaaaa... tegak2 kene tipu..
dh ler El ni ecited bab2 mistik ni..jap gi kene mcm ni lak.eii..kalau jumpa dak ni..eiii..x tau la nk ckp ape... (geram sampai tak tau nk cakp ape)

kalau ada sedara mara sepupu sepapat pelakon mental tu kat sini,n skodeng ape kite borak kan..meh  la join sekali..jangan segan2 nk suara kan..kami semua sudi membaca nye..x syok skodeng2 je..TP awas!!! dilarang membawa jin didalam ni.. (konon2 amaran keras ni).

*hope ada cerita lagi pasal ni...suka membaca kisah ni walau pun lakonan semata2*

Rate

1

Post Last Edit by shrekfiona at 31-10-2010 12:39

patut la mule2 bace cam heran nape kes teruk camni ustaz harun din n pakar2 jin lain
x datang tolong.. rupenye ade kisah lain rupenye patut la pun Allah x bukak kan ati Ustaz Harun Din tolong family ni..

to N_R bg la sokong penuh pd adik tu.. die tengah confuse n depress sekarang ni..
kalu leh slalu2 lah ajak adik tu bersembang n buat aktiviti same2 jangan biar kan die sorang2. bawak la g bercuti ke biar jiwa die tenang dan leh lupekan balqis ni.. memang susah sebab dah bertahun.. tapi InsyaAllah akan sembuh.. Allah sentiasa bersama kita..

Follow Us
aku bkn lah nk sokong balqis..tp rasanyer x perlu nk blame dia 100%.kita msh xthu kisah sbnr.samada cerita dia dr A 2 Z tipu atau hnya kisah yg melibatkan balqis dan adik NR yg betul2 buat kita tertipu...tp yela...bila kisah yg ni dah terbongkar...dh susah org nk percaya klu slps ni msh berlaku kisah2 mistik pd balqis..she's on her own right now.hrp ada sedara2 terdekat dia baca thread ni n bg info dr pihak sana plak.

aku bkn lah nk sokong balqis..tp rasanyer x perlu nk blame dia 100%.kita msh xthu kisah sbnr.samada  ...
nashrudean Post at 31-10-2010 13:10

yer betul tu...kita tak tau benda sebenar ape yg membuat balkis ni jadi mcm nie..sampai melibatkan orang lain...I'm pretty sure gangguan tu mmg betul ada...tapi selebih2 masalah attitude dia tu mb terdorong dari spiritual dia yang sakit...dia perlu ditolong..kalau tak nnt tah hape lagi boleh dia  buat...silap2 lebih teruk dari ape dia buat kat adik N_R...jgn jadi mcm kes yg bunuh ayah,mak,datuk ,nenek tu sudah la...

Reply 1086# shrekfiona

aku ada beli buku darusssyifa' ustaz harun din,dalam buku tu dia kata...'elakkan daripada menawarkan diri untuk merawat,sebaliknya berilah rawatan apabila diminta.'

Prinsip darussyifa ni,die hanya akan merawat apabila diminta sahaja.

ustaz x2 pun kena tipu jugak ..., he...he..,  patut pun dah berbelas kali berubat .., masih lagi hilang..., rupa nya menghilangkan diri..

Reply 1085# Elyani

posting paling menarik dari banyak2 posting yg ada .... .

El mmg hebat ...

menunggu puteri7 buat statement pulak ... ingtkn hari ni  ahad ..org teganu dah start keje... bolehlah si p7 ni pulak bercerita ..belum lagi nmpknya ...

Abis jin ineseng  keliling rumah anak pinak kena tangkap kena buang dlm laut yea...

* buat el dan semua yg masuk kategori 'tipah tertipu'  ..harap2 sabar lah yea ..mau dtg lagi berpuluh2 org sanggup meluangkan masa berposting semata2 sbb terlebey gembira nnti ...

Reply  Elyani

posting paling menarik dari banyak2 posting yg ada .... .

El mmg hebat  ...
ea208964 Post at 31-10-2010 14:30

ea ada suruh dia masuk sini ke? cerita dia kat CI mmg menyebelahi balqis ye? miera tak sempat nak jengah sana sebab bet slow sangat kat rumah ni... nak tunggu loading pun lama..  jadi miera menanti je di sini utk sebarang update

Reply 1092# mieraedoera

tak de... jrg sangat berpsoting kat CI ... cuma harap2 dia masuk ..sbb org2 ci pon rajin dtg singgah sini sbb ada org letak link MPS kat sana .. so harap2 si p7 ni pon singgah lah sendri ...

Reply  mieraedoera

tak de... jrg sangat berpsoting kat CI ... cuma harap2 dia masuk ..sbb org2 c ...
ea208964 Post at 31-10-2010 14:50

Ea
Aku salah seorang yg loyal kat CI selain MPS ni
2 Bod ni jadi feveret aku
Aku pun ada gak baca statement p7 tu kat CI  & di khabarkan dia cousin si Balqis itu pun ada slah seorang dari forummer yg mentioned kat thread tu pasal p7 tu cousin si Balqis kalau tak aku tak tahu dia cousin si Balqis

mmmm...kalo buat filem, watak si balqis ni aku rase sesuai dibawakanoleh Liyana Jasmay..sbb lam citer histeria pon watak liyana ala2mental...die yg bunuh kawan2 dia..

acikia Post at 31-10-2010 10:10

hehe..aku pon rasa camtu.. liyana jasmay seswai... kejap lagi boleh bukak poll kat bod gosip.. "artis yg sesuai memegang watak siti balkis dalam pilem antara ghaib dan aib".......... tajuk asal pilem olem macit ea..hihihi

Reply 1090# matjan

aku rasa ustaz sharhan tu mungkin tahu perkara ni, tapi takkan la dia umumkan kat 1malaysia tembelang kluarga balkis ni.. aku percaya perawat yg baik takkan mengaibkan org lain..dan perawat yg baik takkan merendah2kan kebolehan perawat lain...

lepas ni ustaz or bomoh2 x rawat dak ni....tp doc lak berebut rawat dak ni..

Assalamualaikum.
Waduh waduh waduh... gawat... kalah la pulak, tak berguna punya Jin yang Bara.. pesal ko salah jaga pintu gol? Ko buta ke???? Aku baru nak berlagak NS monang. Ko mengecewakan..hish. Ada plak org ucap takziah pasal kalah, heheheheh ku sangka 3 beat satu. uhuhuh.

Okay, aku dah baca korang punya post...camnila adik adik sekelian.. Wrong spelling hypnosis tu maaf la kay, aku terlalu nak cepat type, guna auto text je tu. Harap jan ar ambil serius. Jin yang mnghalang utk aku type dengan sempurna.. Jin apa ntah, Jin Samsu ke, atau Jeans ke, atau Sopiah Jin ke.. ntah ler.

Kedua yer adik adik.. Jangan, jangan kita kutuk pulak situ Balqis tu, kesian dia. Jangan caci maki dia, nanti hati kita juga yang kotor, jauh bau syurga, no no no, don't noti kay, babab nanti.

Ketiga, Maaf la pada yang tak setuju exposed kisah ni, tapi aku refered to pak polisi, dan ustaz yang merawat, katanya tak salah dikongsi sebab kisah ini adakah hak umum skrg sb apabila polis campur tangan, org awam patut tahu agar mereka dapat berwaspada utk tidak tertipu. (Ni mcm kes exposed skim cepat kaya la).

Keempat, setelah korang kutuk kutuk budak tu, ntah kenapa aku kesian plak pada dia. Korang nih, aku baru je nak rasa terbakar, tapi korang kutuk giler, buat aku rasa sayu plak. Camne nak jadi iron lady aku ni, kalau camni, iron baju je la nampaknya, untuk jadi FIRST LADY mesti tak boleh ni pasal hati kurang kental. Oleh kerana itu, no no no, don't noti noti, don't kutuk kutuk tau!!

Kelima, tadi aku hantar adik aku merawat ruqyah. Ustaz kata tak de gangguan dalaman, cuma, hati dia je terluka. Akan ambil masa tapi mcm korang kata, jangan biarkan dia sendirian, bawak pergi jenjalan... (Sape usulkan bawak pegi holiday nih? Sponsor leh?)
But for the time being, the best practice, mak aku, org paling rapat dan dia percaya buat masa nih, akan bersama dengan dia, dan mengajak dia selalu berzikir, tadarus dan emak aku akan membuat doa pemecah, usul dari Ustaz tadi, doa tu digunakan utk memecah kebuntuan, menenangkan perasaan.
Last but not least, aku bebetul tak nak korang kutuk balqis, dia pun manusia gak, yang selalu buat silap..mcm kita, yang alpa...so pls, nasihat akak sekali lagi ye adik adik, plss jangan kutuk dia..jangan sekali kita mengeji sesiapa, nanti yang keji tu, hati kita. Percayalah adik adik ku sayang. Dan satu lagi, aku masuk sini, sb aku dah lama jadi forumner di sini, since 2000.. aku tau la pakcik ACEHAND tu, Babeysha tu.. sb dulu aku pun mod kat teen dan woman and beauty. Jadi tak de apa nak hairan kalau aku log kat sini (ini ada kes korang cakap dah ada plak kakak, yang nak expose, nanti harap pak bulu pun exposed,) lebih kurang camtu la, kat board CI...... ID lama dah expired, maaf ler, aku pun tak ingat pswd... cuma aku ingat Budak Kampung, winter Bride, Bohjan, PILOTMAS, De namhar, all4rez, kambing . Heheheheheh, masa tu aku bebudak kat sini..   Skrg aku remaja ar.. hehehe ....

Reply 1098# N_R

patutlah ...otai ghupernya ...

tu heran ..ingtkn betapa pemesnya cari smpai jadi tmpt pendedahan exclusive gitu ...

papepun syukur  adik cuma hati terluka ..tak de gangguan lain ...tapi pastikan jgn bagi si balqis tu pelaung dekati adik NR semula .. jgn bagi adik handphone  ..kang sorok2 dia contact balik ...

Post Last Edit by N_R at 1-11-2010 01:14

Satu lagi jangan korang terconfuse.. aku cerita pengalaman adik aku sepanjang perhubungan dorang je. bab dia hilang kat rumah tu, aku tak nak komen, bak kata SITI NURHALIZA depan wartawan.."NO KOMEN" sambil menghadiahkan sekuntum senyuman.

Pasal Jin ni, pun aku tadi sekali lagi diingatkan oleh ustaz, seorang kita, sembilan ekor jin, dan sembilan puluh Malaikat, menjadikan total 100. Jadi, alam ghaib ni ujud cuma, kita tak perlu mencampuri urusan mereka. Manusia yang meminta pertolongan jin, baik jin islam mahupun kafir, maka perbuatan itu adalah syirik, termasuklah perbuatan memohon bantuan para bomoh kerana bomoh menggunakan perantaraan jin untuk mengesan jin yang lain. Manusia tidak mampu melihat jin, tiada untungnya manusia mencari jin. Jika manusia mendakwa mereka melihat jin, maka...dalam diri mereka itu sendiri bersarangnya Jin maka berkebolehan melihat jin yang lain.
Jin merata tempat, atas siling meja makan, atas daun pintu rumah, penjuru rumah, dalam tandas, kerana mereka terlalu ramai. Namun mereka tidak mengusik kita melainkan, kita memuja mereka, menjadikan mereka angkuh dan mahu merosakkan kita. Oleh kerana itu, hati kita seringlah berzikir kerana Allah, berdoalah selalu dilindungi Allah. Kerana Jin ini bukanlah sekuat mana, tiada power melainkan kuasa Allah.
Tidaklah Allah menurunkan jin dan manusia melainkan hanya untuk menyembahNya.
Semua bangsa syaitan, ifrit, iblis, jin telah bersumpah untuk merosakkan manusia, maka kita harus hati-hati dengan permainan musuh ketat kita. Ustaz tu kata, kalau jin tu disuruh baca Al-quran, mereka boleh baca, siap terjemahkan skali. Mereka tidak takut dengan abid abid (para alim) tetapi apa yang mereka takuti, manusia yang hatinya ikhlas. Dengan keihlasan kita menjadi hamba Allah, menyembah Allah dengan kasih sayang, membuat kebajikan demi Allah, berkasih sayang juga kerana Allah, ingat bahawa diri kita hamba Allah, ikhlas kerana Allah, maka dengan kadar keikhlasan itu, hancur lebur semua usaha musuh musuh manusia yang mahu merosakkan kita.
Ini adalah perkongsian yang korang dah tentu tahu tetapi ustaz kata manusia, tetap lemah, dan selalu harus diperingatkan, kerana Rasullulah ketika mengajar ilmu agama, baginda mengulang 3 kali dengan perlahan dan jelas. Insyallah.
Ustaz tu kata jugak, jin pun boleh melalaikan kita, kalau kita dah leka FB atau berforum lama lama sedangan waktu dah masuk dan kita buat bengap je.. haaa.. tu kita dah warisi sifat jin lah tu..iskkk, bila dah waris sifat jin, maka itu adalah portal untuk jin masuk ke dalam badan kita.
Ini sekadar perkongsian, ustaz tu kata, kalau cerita pasal agama, mesti ramai sakit hati, mesti ramai tak setuju, tapi kalau bab hiburan.. ramai yang seronok.. hehehe
Jadi, fikir fikir dan renungkanlah.. aku sekadar berkongsi..(ini ustaz tu katala.. bukan aku tau..) Ustaz tu murid Harun Din, members Darul Shifa.

Lagi tazkirah mlm ni, sebelum berlabuhnya tirai komputer aku ni..
Kita tidak boleh kata diri ini sudah beriman selagi kita tidak diuji, seperti Firman Allah:

Apakah manusia itu mengira bahawamereka dibiarkan ( saja ) mengatakan : “kami telah beriman “, sedangkanmereka tidak diuji lagi? Dan sesungguhnya kami telah mengujiorang-orang sebelum mereka, maka sesungguhnya Dia mengetahuiorang-orang yang dusta.(Surah Al-Ankabut, ayat 2-3)

Kitaperlulah bersabar dengan ujian itu kerana ganjaran untuk orang bersabartelah termaktub dalam Al-Quran, seperti Firman Allah:

“Dansungguh akan Kami berikan cubaan kepadamu, dengan sedikitketakutan,kelaparan, kekurangan harta, jiwa dan buah-buahan. Danberikanlah berita gembira kepada orang-orang yang sabar.” (Al-Baqarah ayat 155)

Ustaz pesan, sebelum tidur, Rasullulah pernah menasihatkan sahabat untuk membaca surah Al-Baqarah sebelum tidur. Ini untuk melindungi diri kita dari kejahatan..bacalah, biar pun sediti, biar pun sebaris ayat, insyaallah...

Selamat malam aduhai adik adik, mimpi nan indah, tapi jangan sampai terbabas bila subuh nanti..assalamualaikum.