CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clarizsa

sedihnya takder anak..

Reply 1# clarizsa

I pernah dgr....bnykkan bersedekah pada baby @ budak kecil......berbuat pada kepada mereka.............

simpati pada wanita yg belum kawen...
simpati pada wanita yg bersuami tapi belum punya anak..(utk mariage over 5 yrs ya..)

syukran aku diberi peluang & ruang oleh Allah utk preggy...
syukran aku mampu utk preggy & di beri kekuatan olehnya..
syukran aku deliver secara normal...
Syukran jazilan aku masih diberi ruang utk nikmati tiap minit idop ini dgn tenang & senang..

simpati pada wanita yg belum kawen...
simpati pada wanita yg bersuami tapi belum punya anak..(utk m ...
koko2 Post at 1-4-2011 08:15

bahagian masing2 ...
    setiap manusia pasti diuji
    redha lah & bersyukurlah...

hurmm....sy pun da masuk 6 thn kawin x der anak....memula stress gak la ngan org2 keliling cbuk tnya ko x nk anak ke? bila nk ada baby? bla...bla...bla.... tp skang da x kesah da... lantakla org nk kata apa pun....usaha? mcm2 da buat....beribu2 da abis....tp belum rezeki...teringin jugak nk amik anak angkat tp hubby agak keberatan...so skang nie kitaorg da malas pk da...biarla apa org nk ckp pun da belum rezeki kita kan...pokoknya kesabaran jer n sy selalu anggap sume nie ujian untuk kita n mungkin ada yg lebih baik menanti di depan..... pernah 2 bulan lepas doc kata sy da preggy, punyalah excited kitaorg..yer la2 hampir 6 thn tunggu kan....seminggu lepas tu bocor...aduyaiiiii......perasaan masa tu, Allah jer yang tahu.....  hurmm...sabar yer...sesama la kita berdoa semoga rezeki kita tuk menimang cahaya mata dimakbulkan jugak satu ari nnt....insya'allah......

masih ramai pasangan yang sudah bertahun kawin belum dikurniakan cahayamata, tapi masih kuat semangat.. banyakkan bersabar, teruskan usaha.. dalam ketenangan kita, dalam kesabaran kita, insyaAllah rezeki tu akan datang.. jangan putus asa k..

Reply 425# lady_cactuss

adoi geram & sedih baca kisah u ni la...dah bagi kawin lain apasal nak cerai pulak....apa diagnosis doktor mengatakan memang berpunca dari akak?

tapi jangan give up yer.... if ketemu jodoh lain, insyaallah ada rezeki you.

there's this medical condition (i lupa apa nama dia, kena bukak buku balik), where keserasian ovum & sperm tu tak ada. meaning instead of ovum tu benarkan sperm berenang and bercantum, ovum tu akan kuarkan satu antibodi that kills the sperm. sort of macam ovum tu 'makan' sperm tu la. pasangan yang macam ni memang tak boleh dapat anak secara natural la....kalau masing2 bercerai & kawin lain, maybe ada kemungkinan boleh conceive secara normal.

Follow Us
Reply 428# cmf_Riri

betul, kadang2 org yang mulut tak der insurans ni, what were they thinking when they give such remarks? alhamdullilah i got pregnant after i got married, tapi my close cousin ni, dah 3 tahun kawin tak dapat anak, everytime kenduri & Raya, that's the most dreadful time for her nak mengadap sedara2 mulut macam #$%^&* ni.... sebab dia ni jenis luah perasaan kat i, so i feel her when she menangis2 cerita kat i. bila i dapat tahu i pregnant pun i senyap2 jer sebab takut dia terasa & lebih pressure.

alhamdulillah, now after macam2 usaha, dia berjaya conceived & beranak. Anak dia ni, ditatang bagai emas yang penuh. Dia beli stroller budak even before dia mengandung. Tahun pertama dia kawin dia dah beli stroller. Tahun ke4 kawin baru beranak. nasib baik stroller masih functioning.

Salam semua....

Ada perempuan ni dah terlanjur, bf biasalah angkat kaki, so skrg preggy 6-7 bulan ...
WeAiNe Post at 15-3-2011 08:00

apa status bayi tu sekarang? dah dapat keluarga angkat ke?
kalau belum Bum memang amat2 berminat untuk mengambilnya.   Bum dah berkahwin lebih dari 10 thn namun masih belum ada rezeki lagi.  Bum memang x kesah status bayi tu samaada sah atau pun tidak, jauh atau dekat, apa bangsa sekalipun asalkan bayi tu sihat kerana bayi itu kelak akan menjadi harapan kami.   andai kata bayi tu dah mempunyai keluarga angkat,  kami redha.   sekiranya ada lagi info2 terkini megenai anak angkat tolong hubungi Bum 019-7710636 tangan kami sentiasa terbuka untuk menerimanya bila2 masa.

suami tu dah cek diri dia sendiri atau tidak,
sebab orang selalu tuding jari aje kat bini
samp ...
faraway1 Post at 25-3-2011 07:40

sebelum nk bercakap atau tuding jari...jangan lupa 4 batang jari dah tuding ke kita.
dah cek ler ... jangan lurus bendul sangat & tak sedar diri

Post Last Edit by faraway1 at 3-4-2011 18:07
sebelum nk bercakap atau tuding jari...jangan lupa 4 batang jari dah tuding ke kita.
dah  ...
pendrive78 Post at 3-4-2011 01:29

sabar sabar...

saya pon sama masih lagi belum dapat zuriat saya ada pcos sukar nak hamil tambah pulak period xpenah datang sepanjang hidup tak tahu nak ubat macam mana lagi saya kadang terpikir lebih baik mati dari hidup bila jumpa keluarga hubby asyik kena kutuk xtahu mana tempat nak mengadu nasib...bercadang nak ambil anak angkat tapi ada masalah pulak last2 nasib malang jew saya nie tak tahu nak ubat macam mana lagi....munking wanita2 senasib dengan saya tahu dan faham perasaan saya ni

Reply 446# cn7

problem akak blocked tubes.. sebelah mmg blocked abis. yg sebelah lagi so-so aje..umur pun dah nak dekat 40 ni haa... takpe lah kalau tak beranak pun..
redha je.. Allah tak bagi rezeki anak, tapi Dia bagi rezeki dlm bentuk lain..

saya pon sama masih lagi belum dapat zuriat saya ada pcos sukar nak hamil tambah pulak period xpenah ...
ratuiza Post at 3-4-2011 13:11

dah nak masuk 6 tahun,
sekali pun me tak penah pi klinik check apa silap...
well kami dah sampai tahap selesa..
i mean kalau ada anak, banyak cara hidup kena ubah
nak nak, takut gak ada anak dengan dunia hari ni...

anyway me ada godson yg me sayang dan
tatang cam minyak yg penuh...
dan tak dinafikan best ada budak dekat rumah,
cam kami selalu ambil dia bawak rumah kami tidur semalam..
bangun pagi dengan bunyi dia nyanyi nyanyi
entah apa kami tak faham, ialah baru 18 bulan..
bebetul menawan hati... so me rasa ini
yg parent rasa bila bangun anak menghiburkan hati
(not bangun menangis nangis cam kena pukul tu,
tu mau bosannya bangun dengar anak nangis camtu

problem akak blocked tubes.. sebelah mmg blocked abis. yg sebelah lagi so-so aje.
Reply 452# lady_cactuss

ic....my cousin pun blocked tubes... 1 part total block. sebelah lagi functioning, so chances is 50%. after 3 years trying alhamdulillah rezeki dia....

masa mil dia suggest dia buat IVF, she was so offended, sebab dia bukan tak pernah conceive, tapi keguguran. pastu susah nak lekat.

tapi tak per kak, what past is past, rezeki akak dalam bentuk lain, insyaalah....

saya pon sama masih lagi belum dapat zuriat saya ada pcos sukar nak hamil tambah pulak period xpenah ...
ratuiza Post at 4-4-2011 02:11

ratuiza..i pun pcos...doc advise utk lose weight...so i mmg sungguh2 utk lose weight...

jgn putus asa...semuanya ada ubat kecuali maut....i dh masuk 4tahun dah:cry:

Myself lak...I dh kawen nak masuk 5 years this coming aug....Baby still no sign...so far ok jer...but  sometimes tu tipu la kalau tak rasa sedih , rendah diri n all negatif thought...n i've been diagnosed woth secondary amenorhea...menses pun kena bergantung on pills...so how nak pregnance kan....BUT deep inside saya percaya...TUHAN lebih mengetahui...tak penah jemu mendoakan zuriat walaupun seorang...Husben so far...still supporting me...n husben selalu kata nnti bila dh tua me n husben akan jadi mcm citer up tu la...
n lucky me...MIL N IPAR DUAI tak penah nak melaser bab anak ni...diaorg faham la kot...cuma sometime tak tahan ngan mulut outsider je...keep asking...heheheh....

n yes...TUHAN maha mengatahui segalanya...maybe Tuhan tak bagi rezeki baby sbb saya rasanya tak ready lagi kot....sejujurnya...hati tringin nak zuriat...but mind keep asking...boleh ke?

N For the time being...me n husben enjoy spending time together...

freshoren doc saya nasihat camtu gak nie tengah usaha diet la....masalah saya parah sangat nak period kena mkn ubat turun darah doc bagi tu pon kuar cikit2 paling lama 3hari period sedih sangat....setiap hari saya pikir ley ke saya hamil

sedih sgt bila dh lama kawen tapi xde anak.. org lain sume dh tambah anak.. terguris hati  ...
clarizsa Post at 15-10-2010 00:36

pernah try product biodex?? kawan2 mak saya ramai yang lamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa giler tak ada anak try biodex alhamdulillah dapat.....
p/s : saya tak jual biodex ek

biasanya orang yang dah kawen tak ada anak ni tuhan bagi dia kaya..rexeki murah

biasanya orang yang dah kawen tak ada anak ni tuhan bagi dia kaya..rexeki murah
farahanafarah Post at 9-8-2011 09:52 AM

me setuju rasanya...