CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clarizsa

sedihnya takder anak..

Allah Maha pemurah...bykkan berdoa..insyaAllah...Allah tahu apa yang diberikan kepada setiap hambanya... sy pun kawin lambat dlm umur 31 thn..selepas 2 kali gugur baru sy dpt..anak pertama..dan alhamdulillah lepas 2 thn sy dapat anak yg ke dua...biasalh mulut manusia ni... tak boleh nak diam ..cerita pasl org...diri sendiri punya cerita tak terjaga...sy doakan satu hari nnt TT akak diberikat zuriat ...amin...

Reply 21# Hana

biasalah tu... kebanyakan kita kalu senang dapat jarang menghargai... bagi yg x pernah dapat ni dok mengharap sangat... dlm apa2 hal pun manusia kadang2 lalai mensyukuri nikmat yg ada...

Reply  Hana

biasalah tu... kebanyakan kita kalu senang dapat jarang menghargai... bagi yg  ...
clarizsa Post at 15-10-2010 14:29

maybe rezeki ko tang lain yang mencurah2..cuba ko pikir betul2..

pun, biasa jugak situasi, yang mana berharap sgt2, itu yang dugaannya.
yang mana mcm tanak dulu sebab pelbagai mcm sebab, itu yang dpt tiba2, itu pun dugaan jugakk..(sebab ada masalah tersendiri)

mcm kawan aku, rezeki tang duit mmg mencurah2 ..tapi, rezeki kawen, liat betul. sorang pun tak lekat. ada ajer hal/dugaan. aku sampai joke2, maybe dia kena bankrap or sengkek dulu kot sebabnya, biasanya duit selalu tak cukup/tiada tapi, jodoh dah sampai..

Kesian, pedulikanlah apa kata mereka diluar sana, berat mata memandang berat lagi bahu memikul.....k ...
nursyafi00 Post at 15-10-2010 12:57

dok cari website x jupe... ada link dia x...

aku faham perasaan TT.....sebab aku dulu pun lambat gak dpt anak..tambahan lak adik aku yg kawin sama tahun ngan aku dah selamat melahirkan...masa tu kesian sunguh tgk laki aku siap dia soh anak adik aku pangil dia abah.....sayu je aku dengor...

pastu aku wat rawatan kesuburan kat HUKM...alhamdulillah aku berjaya mengandung pas tu....sampailah sekang dah melahirkan 3 org anak dan sedang preggy anak ke4...walaupun aku budget nak 2 org anak je tp nampaknya dah terbabas sampai nak masuk 4...hehehe

saya pun am kawan2 semua...sampai skg tak der anak...tup2 ada org pelawa nak bg anak..tp masa tu mmg betul2 tak bersedia dari segi kewangan, mental dan fizikal...tp atas nasihat family dan suami bersetuju...saya terima seadanya....mmg allah tu mahal mengetahui....bahawa saya boleh jadi ibu kpd bb tersebut...itu sebab dipertemukan bb tu dengan saya...skg dah umur 1 thn 9 bulan....alhamdullilah semua ok....mmg allah kurniakan anak kepada sesiapa yg dikehendaki tak kira anak angkat atau anak sendiri

Follow Us
sabar la..
rezeki kan di tangan Tuhan...

Reply 14# perutlembu

kalo nak anak laki kira rembat moto/keta org yg ditarget la ek?

*mana ikon gelak2 neh.. tensen tensen

sabar byk2 tuan rumah dan yg senasib.. insyaAllah ada rezeki utk kamu dalam jalan yg tak kamu sangkakan..

sbg  manusia mmg kita tak lari dari rasa down, tambah2 kalo dicompare ngan kengkawan yg hepi bila bercerita pasal anak2.. tak ditambah lagi ngan asakan soalan2 caring maupon bizibodi ttg kehidupan kelamin kita dan kemampuan kita utk menghasilkan zuriat utk somi..

mcm citer kejayaan Muhammad al fateh yg membuka kota constantinople (turki).. pada waktu dulu, punya la teguh kota tu dan sume orang wondering tentang sabda Nabi yg akan ada seorg Islam yg leh menakluk kota yg umum dikenali dgn keutuhan dan kepoweran askarnya.. tup tup dapat gak..

kegembiraan mendapat cahayamata pasti datang, tapi mungkin masih belum bukan masanya kerna semuanya dalam perkiraanNya yg tentu ada hikmah disblknya..

Reply 1# clarizsa

akak pnah cube mnum biodex tak

sabar TT. Tuhan menduga kesabaran kita. ada satu kawan tuh 12 tahun mencuba tp tak berhasil. last2 amik anak angkat bila dah ada anak angkat 2 bulan kemudian dia mengandung tp dia teruskan beri kasih sayang sama rata.

Pernah  ambik pil clomid?

Reply 50# sura

dh try pun... x jadi jugak.. semua yg ada kaitan dgn dapatkn bb i dh try... lum ade rezki.. :cry:

Pernah  ambik pil clomid?
sultana Post at 15-10-2010 16:18

pernah sangat2 la... dh pnah wat rawatan kesuburan... tu la mnde 1st yg doc sruh mkn... clomiphene citrate.. last effort maybe IVF tp on hold dlu la...

kenapa nak on hold dulu buat IVF?

Reply 45# zasssssss

pastu aku wat rawatan kesuburan kat HUKM

boleh tanya, ko buat rawatan apa kat HUKM?

bacalah buku 'Jangan Bersedih' tu

Reply 55# kuncisaya

i rather not say... sapa2 yg tau tu, tau la... yg x tau.. abaikan la.. huhuhu...

ada petua SIL bagi last week.
sapa lambat mengandung-gi rembat sudu kat rumah orang ramai anak.
ja ...
perutlembu Post at 15-10-2010 08:43

Cilakak betul, ni betul2 tahyul ni sebab takde basis dalam agama Islam.
Cuba refer ada x authority dalam al-quran, hadith, ijma' ulama' dan qias.
Kalau takde memang sah tahyul, tapi tu la, kadang2 tahyul macam ni merebak sebab ada orang yg amalkan dan menjadi ( kata diorang la ).
FYI bangsa yg paling kuat ekonominya kat negara kita ( Chinese la ni ) adalah bangsa yg paling kuat fahaman tahyul...

Reply 59# Tongny

erk.. relax la... xyah serius sgt... n x baikla kata kt kaum lain... depa percaya apa tu hak depa... petua2 tu hanya suka2 je... xde org take serius pun... ni perbincangan hati n perasaan... x nak la plak satgi jd isu perkauman plak...