CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ParinAmat

Kesah tak Suami Anda takde Kemahiran Bertukang / Wiring dsb?

bapak aku mmg pndai bertukang2 ni...almari kabinet dapur pon wat sendiri...org dtg tgk igt tempah kt kedai...
so aku harap nt jumpa somi yg pandai tukang2 cm bapak aku..

Reply 95# uzisyaziha

memang nak belajar tapi tak tau nk blajar ngan sape

Reply 105# HerSheys

kadang2 bini aku sound gak tak reti benda2 yg handyman selalu buat neh.. sian dia, nak wat canner, dapat somi jenis tak kesah +takde skill handyman

tp seb bek ilmu bertukang ada sket utk diapply kat bini..

Reply 115# zazb46

tukar pale plug? spark plug moto ke? kompius noks..

Reply  Mulan

timbang air tu utk apa? nak kasi balance masa drill ke? ayamsoriii tak tau no ...
ParinAmat Post at 26-10-2010 11:30

tu nak tgk senget ker tak senget  kalau pasang 2 or kalau nak ratakan simen..alat dia macam pembaris peh tu ada mende bulat yg ada air kat tgh2 dgn indicator .

kalau dia menerima seadanya kekurangan saya, maka saya juga menerima seadanya kekurangan dia.

jgn pula isteri kena perfect buat kerja rumah sampaikan masak lauk termasin pun kena kencing (rujuk metro semalam) alnsung tak boleh tolak ansur.

Follow Us
Reply 125# dewi

kehkeh kaka dewi meme serba tau

apa ntah  nama bender tuh...time abg buat dapur mak dia guna bender ni

memandangkan abg2 aku terutama yg sulung mmg pandai bab2 gini...aku dah terbiasa ngan pandangan mata keje2 ni meme kena tau dek org laki apatah lagi somi kan...

bakal tunang aku pulak bab repair2 nie boleh la jugak..hehehehe..rase untung pun de..cuz  ayah aku 1 benda repair pun tarak tau..kalo die buka balik nak pasang jadi lain mak aku pulak pandai repair2 nie..

takkan ganti lampu pon x reti... ganti suis lampu ke

tuh bukan xde skil... tu PEMALAS namenyer...

same gak mende remeh macam lipat kain baju....

takkan ganti lampu pon x reti... ganti suis lampu ke

tuh bukan xde skil... tu PEMALAS namenyer... ...
True-X Post at 26-10-2010 11:57

nasib baik ko tak bagi contoh, memasak.

aku.............tak reti sangat...........pakai redah jer.........
kalau jadik..........sengih memanjang..
kalau tak jadik......... terpaksa la panggil org baiki...

bab kereta xreti........kecuali cek minyak itam.. air bateri, coolant water, minyak gear tayar,, dsb
bab me'repair' xreti.........

wiring........... dulu masa bujang buat sendiri jer... skrg sibuk...upah org jer buat...
takat nak repair/tukar lampu rosak bleh lagi...

Piping........ tukar pale paip reti la........

bertukang........   xreti... tapi suka jer mecabar diri bwat sendiri... reban ayam bleh la... rumah...  xreti..

sinki/saluran air tersumbat... dulu x reti...upah orang... sikir jer buat upahnyer mahal... sakit ati betul........ skrng buat sendiri jer........jimat...

repair komputer xreti langsung

nak beli drill plak............ ak menjahanamkan dinding rumah sewa ni...... wat kabinet......tak pandai.......tapi hatam jer.........

nasib baik ko tak bagi contoh, memasak.
Hana Post at 26-10-2010 12:00

memasak tuh skil gak... kl nak jamu org laaa....

kl makan sendiri... makan berdua.. xperlu nak masak hebat2....tp kl masak megi pon tak reti...goreng telur pon tak reti... masak air pon x reti... hancusss laaaaa.. tuh pon pemalas namenyer

Reply  dewi

kehkeh kaka dewi meme serba tau

apa ntah  nama bender tuh...time abg buat dapur m ...
choclatemousse Post at 26-10-2010 11:50

umah akak dewi ada akak, mak n anak akak pompuan 2 org. mmg kerja2 mcgyver akak buat sendiri. dari pasang almari ( sekarang ni semua jenis fat pack kan) , rak buku, . dril mendril nih pun kerja akak la. sekarang dah tukar tgn anak2 lak ambil alih dgn pantauan mama dia. sebab kalau tinggi2 nak dril takut mama yg debab jatuh. hahah.

baru2 ni raya .. lampu kelap kelip lama tak nyala .. tukar baru sikit. campur yg lama punya jugak sikit campur2 pun buat sendiri .
mesih basuh rosak air tak nak turun pun godek sendiri. takat tukar fius plug ker tukar lampu or startertu mak akak pun reti .. suma tak leh nak panjat jer so soh cucu2 la buat. tangki tandas leaking , paip tercabut , tukar paip depan laman ( tukar yg tak der tombol so anak jiran tak main air)  pun sendiri jugak bikin.  Cat rumah, cat pagar. sendiri lah . dah tu semua pompuan dlm umah tu.  nak harap sapa lagi kan.

tapi kalau ada suami sok.. nak je buat2 tak tau ala2 demsel in distress .. hahaha  penat la buat sendiri nak manjer2 lak la . . NI pun dah awal2 dah cakap kat bf akak.. i tak reti masak la .. megi boleh la. hahahaha

kalau dia menerima seadanya kekurangan saya, maka saya juga menerima seadanya kekurangan dia.

jgn ...
perutlembu Post at 26-10-2010 11:47

wife haku xreti jahit........ nak jahit baju koyak sikit/butang  tertanggal  pun suh haku.......

langsir.. pasang langsir..hias rumah.. semua aku yg buat

nasib baik masak n  basuh  baju pandai walopun xpro......

tapi aku terima jer.. sebab aku pun  banyak kekurangan sana sini

Reply 119# ParinAmat

aler... baca ler 'spirit level' kat wikipedia... tak pun kat 'atas' tu dewi dah jawab..takpun g kedai hardware tanya apa itu timbang air . air tu benda terbaik utk ukur senget tak senget sebab dia akan pergi ke tempat lebih rendah. kalau air tu molek dok tengah2... tu dah balance la tu...

Reply 133# dewi

walauweiii.. segan depa org lelaki dgn hang sekuarga no... seme reti wat sendiri...

Reply 125# dewi

dasat akak dewi.. aku tgk cam pembaris normal jah.. tak reti menghargai tul
aku memang geram tgk bekas ada air ni, mcm souvenir snow globe tu.. rasa nak kasi bocor jah

Reply 134# aminkdt

betul2.. tapi kadang2 bila dipersoalkan rasa tercabar gak..
tapi rasa tercabar tu abis kat situ le.. dan takde improvement pon

Reply  dewi

dasat akak dewi.. aku tgk cam pembaris normal jah.. tak reti menghargai tul  ...
ParinAmat Post at 26-10-2010 12:13

survivor skill tu parin.. hehhe  arwah nenek akak dewi dulu latih anak 2 n cucu untuk tau semua ( tak mahir tak per asal tau gak )

so bila gi mana2 tak kekok bak kata arwah nenek campak pi la mana pun leh hidup. bukan la expert pun tapi boleh la.

kira2nya asas2 la tuh. asas jahit, masak, bertukang, bersolek, mengemas, adab sopan, pantang larang semu tu kalau time cuti sekolah kena pos dok ngan nenek la ambil krusus intensif gitu.

Tak da skill yg tertentu tak pa..... dlm dunia sekarang kita tak boleh nak ada semua kemahiran ... life has become more and more complicated and ada banyak options...  tak leh nak blame kalau tak da masa nak belajar, kurang minat, etc.

Sesaper yang serba boleh memang aku respek laa... superhero gitu.....

Yang penting tak kedekut nak upah orang buatkan benda2 yang kita tak reti..... senang jer...