CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisitu25

Rumahku yang sentiasa 'panas'..walaupun musim banjir

Reply 100# sitisitu25

tp aku tak amik port sgt la hal ni..lgpun ni mslh aku ngan anak2 tiri dia..aku mcm mana pun..stil adik beradik ngan derang..tp aku tatau la sape buat..byk jugak makcik2 dr side 1st wife duk masuk sebelah derang tu..kitaorg biarkan jela..tp tak sgka la..disebabkan tanah sekangkang kera tu..manusia sggup jd syirik..bila di pk kan balik..kan ke muda lg..tenaga byk..otak pun ade..gunakan la..nk jugak berebut ngan mak aku yg da tua tak berdaya tu..kalu dia kene kuar umah tu..nk ke mana pun..da la nk keje pun da expired da..apa daa...aku anak bongsu ni pun..da leh pk..aku punya berhempas pulas keje n smbg study lg dgn serba kekurangan..tak penah aku harap sesen pun harta mak bapak aku...lebih baik cari sendiri..lg puas hati..

saka tu side mak aku da buang..buang ngan cincin2 dia dpt tu sekali..tp dia kata pas da buang tu..dia pun kene simptom sama mcm aku..tetiba meremang bulu roma malam2...

Reply 99# sitisitu25

bace pasal anak ko dok tunjuk2 tu..teringat kat anak sedara aku
satu malam tu dia tido ngan aku (selalunye berkepit ngan papanye)
pestu kol 3 pagi gitu, dia meraung menangis kuat gile
sampai abg aku sedar dr tido..dukung2 n pujuk soh anaknye tido balik
sbb anaknye ni nangis meraung..tp mate pejam..hihihi

skali anak dia ckp: papa turun bawah, papa turun bawah (soh abg aku turun kat bawah)
abg aku mengikut le ape yg anak dia kata..sbb mainan budak2 ni mg dok kat floor bawah
kot2 dia cari keta mainan dia ke ape kan

bile dah sampai bawah, skali anak sedara aku ckp : papa bukak pintu, papa bukak pintu (sambil tunjuk kat pintu rumah)
haruslah la abang aku angkat kaki, angkut anak dia masuk bilik..huhuhuhuhu

TT, Sememangnya kalo psl harta pusaka ni...seseorg muslim tu sanggup jadik syirik guna sihir bagai. aku pn xtau laaa ape nk jadik ngn manusia ni...tamak!!!

fmly sbelah mama aku pn ade yg kene jgk bnda2 mcm ni. yakni kakak mama aku. die kawen duda anak 2org. auntie aku ni jaga anak tiri die sejak dr kecik lg kot...tp sbb sblah mak kandung tu x suke auntie aku ni. dorang x suke tgk auntie & husben ni hidup bahagia..mcm2 dorang duk bwt smpai auntie aku ni jadi lemah...asyik demam, pening xleh g ofis....dlm sthun tu brape bulan sgt yg g keje....smpai hati dorang ni kan....apela salah auntie aku ni. auntie aku ni siap bwt besar-besaran lg kawen anak tiri die. even kalo mak kandung pn xkn bwt mcm tue.... fmliy die bwt smpai anak2 tiri die pn x suke kt auntie aku ni....manusia2....

Reply 103# bdk2

sama la mak aku pun..time dia kawen ngan arwah bapak aku..anak2 tiri kecik lg..mak aku bela smpi besar anggap mcm anak sendiri..mak aku pun anggap derang mcm anak sendiri..mklumla..anak sendiri pun aku sorg jek..kawen2 derang pun sama la..mak aku yg buatkan sume..da memandangkan derang tu anak yatim..mak aku anggap anak sendiri n kesian la..at last, bila da besar panjang da kawen beranak pinak..camni lak derang buat..lg2 la since bapak aku takde ni..balik umah pun tak..balik raya pun ntah raya ke berapa br balik..hari2 lain jgn harap la..yg ok pun..kakak aku je..sbb dia pompuan n maybe dia seorang ibu..rapat dia lain mcm cket ngan mak aku..dia pun anggap mak aku mcm mak sendiri..pasal umah tu..dia pun tak kebulur aku rs..sbb dia pun da kawen n da keje besar..kawen lak ngan anak org kaya..duk kat johor..aku tak rs la dia nk sgt umah tu..aku pun tak nak..lain la kalau ade umah tepi klcc ke..kat area bangsar ke...rege tanah juta2...nk jugak aku merasa

anak bapak aku..tak semua bjaya dlm akademik..ade sorg abg aku tu..dia tak keje..duk usaha tanak arwah bapak aku je bkebun n wat sawah..so far, nmpak bini dia la mcm nk sgt rete bapak aku tu..da bini dia pun tak keje..dlm adik beradik aku..dia la nmpak ssh cket..tp rs nya, tak ssh mana..sb abg sulung aku rajin duk sponsor dia memandangkan dlm adik badik aku, abg sulung aku ni la superb cket dr segi study n rete....pakcik2 aku yg lain pun duk rajin tlg dia bisnes mcm2..pastu dulu ade sorg makcik side mak derang duk perli2 mak aku...ckp tak baik la makan rete anak yatim n hidup jgn tamak bagai..

aku pun heran..sape anak yatim nyer skrg?da tua bangka pun kira anak yatim lg ke?bukan setakat berbulu lg da ni..da beruban da pun semua..usaha la sendiri..kalau nk ikutkan, aku pun anak yatim..lg la ms bapak aku meninggal, aku sekola pun tak abis lg..derang tu kira ok gak..smpi umo 30 an bapak aku ade lg..

tp takde la aku meroyan rete bapak aku yg tak seberapa tu smpi berbomohan..kalau ade amik..kalau takde, usahakan la sendiri..kira bertuah la ni bapak aku da sekolahkan kitaorg dr kecik smpi besar n dia mmg tekankan abis2 bab study..so, lu pk la sendiri kan..

Reply 55# khyree

1st time aku dgr kalu dgr / baca Al-Quran nie blh kena sampuk??!!!...
mungkin maksud ko......kalu sesapa yg de pendamping @ de sesuatu yg x diundang dlm diri akan jd lain macam...yea la,ayat niekan utk menghalau makhluk Allah yg satu tu......tp, pe2 pun.....aware wit ur penggunaan word...silap gaya org akan berprasangka buruk ngn ayat Al-Quran ..... peace!!

Reply 60# sitisitu25

hahahaa.....ptt la pun...kerja bangun mlm dh d serahkan pd hubby...kekeke

Follow Us
Reply  mitz@r

td dlm bilik master..tgh mandi anak anto nurseri nmpak kelibat atasalmari..
sitisitu25 Post at 11-11-2010 00:44

xboleh imagine kalau benda tu duduk dlm almari.  buka2x almari, nampak muka hodoh.....mahu pengsan mak

Best lepak sini...dr semalam baca skrg baru abis...semoga TT terus kuat lawan benda tuh..tak sangka yer rupanya ada dlm diri TT, dr awal baca ingat benda nak numpang or mengikut ja..rupanya saka..apapun kesian baby..hopely pasni semuanya selesai..

salam semua..

aku agak terperanjat...3 hari lepas aku gan gang aku lepak gan satu brother ni..
dlm byk2 topic tu dia ada mention SAKA TIDAK BOLEH DIBUANG !!!

kalau kita lwn..tu yg badan kita sakit2 tu...dia marah !
yg ni pendapat aku...boleh ke kita berdamai dgn saka tu ???..cuba tanya darulsiffa !

masa kami borak2 tu...tiba2 kami terbau bau yang harum semerbak
bro tu ckp ( mmg dia nampak la ) ..dia dah mai dah...PUTERI BUNIAN  

SIAP CKP KAT PUTERI TU...OK2 KAMI BORAK2 KOSONG JE

Reply 106# cilok

aku keje private dulu..bangun kul 5.30pg..balik class malam kul 11 malam..tido kul 1lbh..pas basuh pinggan, basuh baju..lipat baju..kdg2 msk kalau husband aku lapa memlm..kemas beg anak nk ke nurseri..pendek kata, husband aku jaga anak je..keje2 umah lain aku yg uruskan..give n take la..dia da la opis depan umah je..pi keje jalan kaki 5 minit..aku travel everyday kl-selangor..pg ke opis di pj,kelas kat kl then malam balik patah balik ke bangi..

kalau uolls, mampu tak nk bangun malam2 lg jaga anak?..tu pun dia jaga smpi kul 4-5pg je..pas aku bangun..aku le continue jaga..isshhh..aku rs soal anak, tak payah la isteri je jaga..baik letak bin aku je terus kalau aku sorg jek kene jaga kan..

Reply 105# cilok

aku rs ayat2 al quran yg dibaca sendiri..salah tajwid kot..sebutan salah..tak kene jugak jdnye..ayat al quran bukan men leh baca hentam laram je..kene betul tajwid nye..bacaannya n nk dengung kat mana n so on..br la betul n menepati kehendak..sbb tu eventhough kita da pandai baca al quran..kita kene belaja lg and lg nk betulkan sebutan n dengung nye...

maybe sbb ni eventhough da baca..tp still kene gangguan..

Reply 107# babypureen

hehehe..aku pun takut..aku duk sembang2 ngan kwn aku..dia ckp saka tu leh menyerupai aku..kalau real bentuk nye..badan besar n berbulu mcm beruk..tatau la tul ke tak..kalau jumpa 'another' aku dlm umah ni selain aku pun aku da terperanjat..apatah lg jumpa real rupa dia..

aku siap ckp..aku tak tgk muka dia..jgn tunjuk..aku tanak tgk

Reply 109# ujang

saka xleh di buang?adesss...tp ustaz tu ade ckp..kalau nk simpan..leh..sbb ni saka jd bidan kampung..perubatan traditional..tp kalau tak nak..ckp tak nak kat dia..takut salah guna jek..

and aku rs, mmg aku tak nak..aku tak minat n aku baca dlm buku ustaz harun din yg aku beli kat darussyifa jugak..tak boleh simpan saka..sbb takut salah guna..n nk mintak sesuatu..hnya pada Allah..

saka ni mmg melawan so far..makin aku berubat..makin dia melawan..tp aku kuatkan semangat n lawan dia jugak..semalam ok..anak aku n aku leh tido ngan aman..and rs meremang bulu roma tu da xde semalam..aku pun leh rs dia da takde..tp aku teruskan jugak usaha..still bukak mp3 ruqyah n keep going 'halau' dia dr umah ni..

adus.. susah gak kan nak buang benda ni..
smoga TT terus sabar dan tabah hadapi cabaran ni..

Berserah pada Allah.. Mohon sepenuh hati.. Insya Allah.. Sesungguhnya sebaik2 jin adalah sejahat2 manusia.. Tak yah lah TT duk bkawan dgn dia..

Cian kat baby.. Tido yg cukup penting utk baby mbesar dgn baik dan sihat..

Reply 111# sitisitu25

yg dmaksudkan cilok tu.. rasanya... tindak balas dr makhluk tu..
bila dbacakan ayat2 AlQuran.. mereka rasa x selesa.. so akn ada mcm2 respon..

dr rasa ngantuk2.. sampai la jadi ngamuk2 (kalo dah extreme)..
sbb tu slalunya ayat2 ruqyah x dsarankan dengar bg mereka yg tgh memandu..
ataupun mereka yg bsendirian.. takut2 ada tindakn2 x tkawal camni..

kalo pasal tajwid sebutan.. slalu yg me dengar.. diorang gelakkan org yg mbaca jah..
siap ada yg tolong pbetulkan tajwid pong ada..

Reply  ujang

saka xleh di buang?adesss...tp ustaz tu ade ckp..kalau nk simpan..leh..sbb ni ...
sitisitu25 Post at 12-11-2010 13:08

bulih buang.. awat xleh...

mmm... payah nak dengar ustaz cakap leh kalo nak simpan nih..

Reply 111# sitisitu25

sbb tu kena yakin dan jangan berputus asa.Ada je alquran yang ada color untuk tajwid,so kalu baca xdelah meleret.

Reply 99# sitisitu25

kenapa nak cari ustaz lain?slalunya kalau berubat ni 30% je ustaz tu boleh tolong.Lagi 70% dari diri kita sendiri.Tuan punya badan kena kuat lawan.Rajin buat benda sunat macam bersedekah/puasa,pi blajar mengaji/tajwid...baca yassin hari2..doa-dan terus doa.Orang kata tukar perawatan ni macam kurang elok.hmm..x berapa pastilah.Kalu pindah pun,bende tu dok dalam badan tt kan,nanti umah lain pun sama jugak.

Tido malam bukak lampu..jangan berseorangan..ayah saya pernah kena lebih kurang macam ni,dia hari2 baca yassin,sekarang alhamdulillah,dah takde.Kena rajin dan kuat semangat giler-giler.

CD alquran 30juzuk banyak di pasaran.Try dengar,lihat,lepas tu praktis dan pada masa yang sama cari guru mengaji.Mula-mula memang berat.Lama2 ia menjadi kelaziman,insyaAllah.

Tetiba ja tingat TT pernah post kata dulu mak bidan tu beri cincin pd mak TT dan saka tuh nak kawan ngan mak TT tp disebabkan mak TT kuat mmengaji dan baca Quran serta jaga amalan agama saka tu beralih arah ke TT plak..hurm, so TT pun kena pertingkatkan amalan jugak agar saak tuh taknak kat TT lg..

Nanti TT update perkembangan tkini ttg saka ni...Harap2 saka tuh dah blah..