CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2514|Reply: 8

status utang aku...

Salam, sy ni nak minta pendapat dkt semua, mcm ni saya ada masalah mengenai utang cc dkt 10k dah dkt setahun tak byr…punca nya sbb suami sy dulu di berhenti kan keje dan sy baru dapat bb…kira mmg kami sgt susah…dulu sebelum jd mcm ni mmg sy tak pernah short membayar bila jd kes2 mcm nit u yg semua tertunggak so skrng suami sy dah start keje n kami dah berpindah dr umah lama kira semua sura menyurat cc kat umah lama…lagi satu saya dah start membayar cc balik tp tu lah sekali ngan intrest yg tertunggak la tp bukan dgn bank tp satu company mungkin di lantik oleh pihak bank saya bayar dgn pd cheque tiap2 bulan…jd saya terfikir kalau la dpt sy nak wat loan p.l utk settle kan utng cc disamping kurangkan interst kan senang tp sy tak tahu status sy…saya ni kerja swasta gj dah 2.2k so pada sp2 leh tolong sy…mintak sgt pandangan dan pendapat mcm mana nak settle kan untang ni dan agaknya kalau sy apply loan leh leps ke?

Tq sgt…

Rate

1

cuba check dengan CCRIS.....pi BNM dan boleh print...

tak dpt tgk online ke? bnm ni jauh sgt...

nape u pg bayar ngan co yg bank tu lantik?......
rugi wooo..dorg amik byk komisen kt situ...kalo katakan u lambat byr monthly or u skip maybe sbb x cukup bajer ke nnt dorg akan callu siang mlm tau,....mcm along...
sebaiknye u pegi bank tu n ckp xnak guna dh cc tu n nk minta byk installment...yg o/standing tu....
conth kalo u hutang 10k bley jadi 18k...seriusly.......

2)kalo katakan bank x bg kerjasama u, u blh pegi AKPK kt Maju Juntion tue....
dorg ni agen yg dilantik olh Bank Negara, so u call AKPK ni ...for first time u akan dgt taklimat dlm sejam 2 tp boring sgt...sbb u nk setelkan prob u kan?.....
after that u akan wat apptment utk kaunseling...which is u kena bw slip gaji, n CCRIS report dr bank Negara n ada few thns...nnt kalo u call AKPK ni dorg akan ckp...
ms kaunseling tu dorg akan rancang perbelanjaan u setiap bulan...n ur problem hutang tu dorg akan nego kt Bank tu...percentage utk Bank approve pembayaran blk hutang tu dlm 80% n dorg akan tgk gak la record2 u...tp Insya Allah blh...10K x byk ...ada yg hutang smpi 100k....

Rate

1

oh yeke...bukan apa bila diorng ckp sy dah lama tk byr sy pun terus setuju je buat byran mcm tu...hmm kira mmg tak lepas ye kalau nak wat p.l utk byr cc.akpk bukan sy tk nak buat tp ada yg ckp utang tak byk gi akpk buat ada masalah mcm utk umah susah sy nanti...

yer lah. sebaik baiknya pergi AKPK. Diaorang for sure boleh tolong punyer. Bank-bank pun takut dengan AKPK nie.
Jangan deal dengan 3 party nie- diaorang hanya ambik kesempatan jer

Follow Us
maceh bang medang bg cdt.....

i penah gi AKPK n Alhamdulillah skang utang sy dh setel........
n selamat sume dah blh dh wat loan kete....b4 g akpk nk apply beli tv ansuran pon x dpt........

td aku tny la bank nak cuba nasib nak wat personal loan...dia ckp mybe aku jd blacklist...terkejut gak aku...btl ke kalau utang mcm ni jd blacklist? pening2 btl aku...udah la peknen ni...

korang nak taula....CCRIS selalunya update sebulan skali ker?...2bulan skali erkk?...help me...