CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: oddxx

TELAH DIHALALKAN EPAL ITU [ALHIJRAH TV :VIDEO DAH UPLOAD DI WEB ALHIJRAH]

sejuk tngk SJ berlakon jd Khalim...hmmm watak yg agak berlainan dr Asmara..tp ttp menjadik ank yg baik dan disenangi ramai..

alaaaaa...fida keeee??

waaaaa aku x leh tengok.....x jumpa cenel al-hijrah ni....
sesape tolonggggg....cam mana nak cari cenel  nih...
smlm puas aku godek tv x dapat gak....huhuhuhu

Bagi penonton di Lembah Klang, ia boleh diterima menerusi siaran CH55 pada frekuensi 743.25 MHZ, Pantai Timur (CH41:631.25MHZ), Johor (CH40:623.25MHZ), Sarawak (CH37:599.25MHZ) dan Sabah (CH37:599.25MHZ).

ni jer ker frekuensi yg ditawarkan wat masa nih.....abis tuh belah utara cam mana? bila nak ada....huhuhuhu.........

Kena carik nie.... area pantai timur.

Oleh kerana ramai yang tak dpt tgk criter ni.. saya amik effort untuk pastekan snapshot drama untuk semua... niat dihati nak sharekan videonya tapi kerana kesilapan teknikal recod takder bunyi la plak. Enjoy the snapshots. Sila abaikan gambar yang tak terang memandangkan aerial cuma pakai aerial dlm umah jer.

Episod 1:

Khalim baru pulang belajar dari luar negara. Di kampung ibunya sedang sibuk membuat persiapan untuk kenduri doa selamat menyambut kepulangan khalim dari luar negara. Di Stesen keretapi khalim berjalan dan terlanggar seorang gadis dan menjatuhkan buah epal kepunyaan gadis tersebut. Mereka tergesa-gesa mengutip buah epal tersebut dan khalim terpegang tangan gadis tersebut.

Kerana kejutan itu, mereka saling berpandangan. Gadis tersebut meminta maaf kerana katanya dia yang tidak melihat jalan. Setelah itu, khalim duduk menunggu abangnya datang ke stesen keretapi untuk menjemputnya pulang. Malangnya ketika khalim hendak mengalihkan begnya telah terkena seorang tua berkerusi roda (di tolak oleh menantunya). Orang tua itu terjatuh lalu kepalanya berdarah.

Khalim meminta maaf dan membawa orang tua itu ke klinik. Dia berasa amat bersalah dan berjanji akan menjaga orang tua itu selama 3 bulan. Namun begitu dia meminta keizinan orang tua itu utk pulang berjumpa ibunya dahulu. Dikampung tunangnya ain (rafidah ibrahim) sedang mendoakan keselamatan tunangnya. Khalim pun pulang sendiri dgn taxi. Di dalm teksi dia bersedih tentang janjinya kepada orang tua tersebut dan juga ibunya. Dia juga memikirkan gadis buah epal tadi. Dia berdoa sekiranya itu adalah jodohnya maka permudahkan la ia.

Follow Us
sambungan....

dikampung semua orang berasa risau kerana abang khalim tidak berjumpa dengan khalim di stesen keretapi. Ibunya asyik menyalahkan abang khalim. Tiba-tiba terdengar ucapan salam...kesemua mereka menoleh dan khalim telah pun pulang. Ibunya bersa amat terharu.

Dirumah orang tua itu (rahim razali) mereka sekeluarga sedang makan bersama dan mereka berbincang akan tentang khalim yang berjanji hendak menjaga orang tua tersebut. Khalim tidak dapat melelapkan mata mengenangkan janjinya kepada orang tua tersebut. Dia pun meminta ke izinan ibunya utk ke kuala lumpur. Wlaupun berat ibunya tetap memberi keizinan.

Khalim tiba di rumah orang tua tersebut disambut oleh khadijah iaiut isteri orang tua tersebut. Khajidah menghulur salam namun ditolak oleh khalim (bukan muhrim katanya). Seterusnya episod bersambung.....

Komen: Cerita nih best, menerapkan unsur-unsur islam dan menarik apatah lagi pengrahnya Raja Ahmad Alaudin sudah terkenal dengan hasil karyanya yang baik. Selamt menonton episod seterusnya.

Waa.... frust tak dpt chanel al-hijrah... puas dok cari pusing2 ariel tunggang terbalik... tak juga dpt2...

kalau ada download version tepek kat sini pleaseeeee.......

msm best je citer ni... luper nak tgk mlm td :cry:

Reply 50# takacan

tak per ..malam ni ada ...malam esok pun ada ....

gud job ODDXX..   sesapa yg x dpt tngk blh lah tngk gambar2 and baca sinop TDEI yg ko tulis tu..
aku mmg layan criter nih..Filem Raja Ahmad Alaudin ni pernah mng Filem Terbaik dulu~ Hati Bukan Kristal..so..mmg x leh ketinggalan TDEI..nih..
Dlm Asmara, SJ asyik nangis kn..haaa..smlm epi 1 jer SJ dh pn leleh airmatanyer...! agaknyer director pn dh tau yg SJ nih senang nk ngalir airmata tu yg terpikat and terus amik SJ berlakon kot..aku mmg looking fwd nk tngk lg malam nih..
ada 12 epi semuanyer..so kita ada 4wiks utk kita terpacak kt dpn tv hahahaha

btw, if ko ada gmbar2 yg menariks lg da bomb..tepek kt sini k..

P/s tp aku x berapa berkenan heroin dia lh..sowi..!

Waa.... frust tak dpt chanel al-hijrah... puas dok cari pusing2 ariel tunggang terbalik... tak ju ...
sellie003 Post at 9-12-2010 10:52

try lg Sellie..cuba dan cuba lg..

Reply 52# marchie

boleh tak aku labelkan shahz nih pelakon airmata..... bila cakap airmata dah bertakung dah ...part flashback dia ngan mak dan abang dia tuh..airmata dah berjurai kat pipi dah..... but sweet... bangun malam buat tahajud lagik ..naik teksi baca doa naik kenderaan .... beriman nyaaaaaaaaaaa

wah...best2..lps abis citer nie, SJ jd menantu pujaan mak2 la kat m'sia nie..
cume nk tye, maklum la x tgk citer nie, cume bace sinopsis je..huhu..
SJ x mkn kn epal tue? just tlg amik je kn? ade kaitan ke epal ngan rahim razali tue?

Post Last Edit by marchie at 9-12-2010 11:34
Reply  marchie

boleh tak aku labelkan shahz nih pelakon airmata..... bila cakap airmata dah be ...
oddxx Post at 9-12-2010 11:22

kan...aku pn mcm dh terkena panahan  Khalim tu...hisshhh..bahaya nih..!! smlm dok tngk  ngan ank sulomg aku..dh terkena mcm mama dia dh.hahahaha..hubby aku dok geleng kepala..dia kata..laaaa...SJ lagik..dok dpn tv lh mama nih x bergerak2..hahahaha
tp kn..satu watak yg lain lh SJ nih bawak..dulu Ashraf Muslim prnh jd ustaz gak..tpkan..dia x leh nangis mcm SJ..Ashraf jd ustaz dlm criter seram, SJ jd ank yg baik, imam muda, and disenangi ramai..haaaa..tu lg terkesan tu...aku dh mula dah...hahahahaha

Reply 56# marchie

Waa... marchie bestnya baca statement awk sy mmg suka budak nih kalau berlakon jd baik... mmg terkesan ler.... sakit jiwa aku camni kalau balik karang cari2 tak dpt....:@ sekurang2nya terubat ler rindu nak tunggu Asmara 2 nih....

wah...best2..lps abis citer nie, SJ jd menantu pujaan mak2 la kat m'sia nie..
cume nk t ...
ariean Post at 9-12-2010 11:29

utk epi smlm rasanyer dia x mkn epel tu...and dat girl x tau lg ada kaitan ngan sapa..tp yg penting Khalim ( SJ ) dh teringat kt dia masa dlm cab..maybe ada kena mengena ngan Pak Kudri kot ( Rahim razali }...sbb  Khalim akn jaga Pak Kudri selama 3 bln..and nmpak mcm wife Pak Kudri dh suka dgn cara Khalim..some sort of bg cahaya kt umah tu lh sbb Pak Kudri ni mcm kurang ilmu agama sket..so kehadiran Khalim mmg kena pd tempat nyer..disebabkn Khalim ni terlalu baik and jujor, Pak Kudri ada bg sumthing yg berharga pd Khalim..maybe girl yg bwk epal tu..? x tau apa lh..maybe ditunjukkn secara simbolik...yg tu kena tngk  epi yg seterusnyer..
dun worry, nanti kami update..

Reply 55# ariean

makan..masa bila awek tu bagi kat dia sebiji tak tunjuk plak ...tapi Shahz mmg tgh makan epal masa dia terlanggar rahim razali.

** Speku aku: awek tu anak rahim razali....akan reveal episod belakang-belakang nanti. Sbb smalam ada tunjuk wife rahim razali bagi rantai kat rahim razali, dia mintak bagi hadiah tu kat anaknya (nama tak ingat) bila di kawin nanti kalau dia mati dahulu. Sorry snaphot tak bubuh sbb .. byk benor scene..tak tercover saya.

Reply  marchie

Waa... marchie bestnya baca statement awk sy mmg suka budak nih kalau berlak ...
sellie003 Post at 9-12-2010 11:36

betul tu sellie, sementara nk tunggu Asmara 2, kena layan criter nih..berbaloi kot..another angle of SJ kn..dia kena smayang tahajjud, baca doa naik kenderaan, azan...lps nih nk tngk lg epi yg seterusnyer..kata kena smayang jenazah bagai..