CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: oddxx

TELAH DIHALALKAN EPAL ITU [ALHIJRAH TV :VIDEO DAH UPLOAD DI WEB ALHIJRAH]

kahwin paksa yg seronooookkk.....takper laki ada 4 quota....ok le tu dah pandai tahajjud,  ...
Zammy Post at 9-12-2010 13:18

aku aminkan part last statement ko tu amin ya rabbal alamiiiinnnn.....

Post Last Edit by Zammy at 10-12-2010 00:06

ahh...aku malas nak godek2 tb aku ...aku tak keruan sgt nak tgk...kalu ada FE yer memang aku kan cuba adjust tak pun sanggup pi beli ariel & pjt sendiri bumbung kasi chantek dia punya view....takat odyxx nya tempek, snapshot, speku aku dah bole trima....tak le giler sgt...epal ijau lagi gua tk suka...yg sebnornya epal ijau tak leh mkn sgt, ikut sunnah nabi kita makan epal merah...sbb ijau tu masam boleh tumpul kan otak...rs aku ler....org nak kurus jer mknn epal ijau...bebudak yg nak mbesar lagi tak leh mkn epal ijau...wallahualam bisawab...ngak bisa jawab...
Image
p/s: sori gua terbawak FE kat sinih.....for FE kalu tgk citer ni, blajor2 ler tahajjud ngan SJ semoga idup suksess & diberkati, peh tu dpt tawaran berlakon yg baik2 & sopan hingga terbawak2 keluar...supaya aku boleh cpt2 bwk ko jumpa mama & babah aku..eheks...apalagi gua msk mminang arrrr....ti hi hi hi...(jgn amik ati dgn kata2 ku TDEI's forumers, aku tgh demam nih, virus byk dlm kapla jingga ku)

aku aminkan part last statement ko tu  amin ya rabbal alamiiiinnnn.....
NazilaSK Post at 9-12-2010 22:21

NazilaSK kat mana2 pun dia boleh sasau...saya pun tak dapat nengok gak TDEI...thanks to updater...nanti2 update lagi eh...tima kasih banyak2...jasamu di kenang

wah si shah jazzle nie byk drama lakonan die kluar tv ek..... kat bola cinta(tv2).... dia atilia(astro ria) pun die ada....

Reply 84# missgirl

musim dia kut ...

btw.. episod malam tadik kalo aku rajin kang aku update dgn gamba n sinop sekali. Smalam dia azan ...boleh tahan jugak ..kira boleh la jadik penyanyi....bila bukak laptop nak baca email siap bawa bismillaah.. bila bercakap kisah-kisah dlm al-quran ..baik gila nih ...

shahz ..boleh tolong cakap kuat sikit tak ..lembut benar suara u nih ...i  kena kuatkan tv nak dgr u cakap ...

** speku awal: fatehah yang di sebut-sebut oleh pak kudri adalah awek buah epal ....

Lagu tema "telah dihalalkan epal itu"

Penyanyi: Sabhi Saddi
Tajuk Lirik Lagu: Jalan Pulang

Apa yang telah ku ingkari
Bukan seperti yang ku janji
Hilanglah percaya dikau tentang kejujuranku
Alpa telah berkuasa meracuni minda
Kau ku tinggalkan jua..

Kemanisan yang dikau impi
Keperitan yang aku beri
Henghiris satu persatu hatimu jadi halus
Tiada pun sedetik waktu senyum akan lupus
Dari wajah yang tulus..

KORUS:
Hujan dihatimu takkan pernah padam
Telah ku nyalakan api kemarahan
Sendirian kau membunuh..
Semua kesepian..

Kini kutemui satu jalan pulang
Mendekatimu zahir dan kemaafan
Andai ada ruang untuk ku bertahan
Dalam dosa silam

Ulang KORUS (2X)

Rate

1

Follow Us
Post Last Edit by marchie at 10-12-2010 11:15
Reply  missgirl

musim dia kut ...

btw.. episod malam tadik kalo aku rajin kang aku update d ...
oddxx Post at 10-12-2010 08:21

aku stuju to oddxx, lembut benar sora SJ dlm criter nih..aku pn kena kuatkn volume nk dngr dia ckp apa.. remote sentiasa ada kt tngn aku hahahaha...bab azan pn blh tahan gak..blh lah jadi calon menantu mak2 kt kl nih hehehe..
yezzz..fatehah tu ank pak kudri..mula2 tlg bacakn email, tlg balas kn email, nanti esok2 jumpa lh tuan punyer badan hihi..terus teringat adegan accident manja terlanggar fatehah tu...hihihi
apa jadi agaknyer ek...org kampung heboh nk khwinkn dia dlm masa 3 bulan lagik, Khalim lak dudk kt Umah Pak Kudri 3 bln gak..and berbalas email ngan Fatehah lak tu..hmmm..konflik nih..suka..suka..suka..tp konflik berhemah ler..

Rate

1

Lagu tema "telah dihalalkan epal itu"

Penyanyi: Sabhi Saddi
Tajuk Lirik Lagu: Jalan Pulang

Ap ...
oddxx Post at 10-12-2010 08:32

thnx Oddxx, aku mcm dh tersuka ngan lagu nih..sedap..! at first aku ingatkn lagu nih SJ yg nyanyi sbb masa aku tngk TMO TDEI , terdengar part dia azan kn..so masa epi 1 dngr lagu ni mcm sora SJ , ada iras2 masa dia azan, rupanyer x..Sabhi Sadhi..aku rasa sora SJ nih seakan sora Sabhi ni kot...

wah si shah jazzle nie byk drama lakonan die kluar tv ek..... kat bola cinta(tv2).... dia atilia(ast ...
missgirl Post at 10-12-2010 07:29

missgirl..., dia atilia tu bila ek..?

huwaaa.....shaaaaahzzzz......bedarah hidung aku tak dpt tengok
NazilaSK Post at 9-12-2010 21:06

sabor Nazila..sabor..! simpati aku ngan ko nih...

bila asteruk nak amik tibi Al hijrah nih ekh?

hero yang bakal meletops... sukeee sukeeee

NazilaSK kat mana2 pun dia boleh sasau...saya pun tak dapat nengok gak TDEI...thanks to up ...
nuwuwuda Post at 10-12-2010 00:27

itu ko blom nengok aku sasau kat bod gossip.wahhahahaaa

sabor Nazila..sabor..! simpati aku ngan ko nih...
marchie Post at 10-12-2010 12:06

seb bek ko pujuk. kensel aku nak histeria

Ok semua... snapshots Episod 2

Khalim tiba di rumah pak kudri. Mereka berbual-bual dan berkenalan antara satu sama lain. Khalim menceritakan bahawa dia cuma 2 beradik dan belajar diluar negara mengambil jurusan agama kerana ibunya berharap dia menjadi imam. Khalim juga menyatakan bahawa dia sudah mempunyai tunang. Pak kudri dan khadijah pula ada 3 orang anak yang sulung nama x ingat (norman hakim), yang kedua anak kesayangan pak kudri (fatehah) dan yang bongsu perempuan nama x ingat (kawin dgn zain saidin namanya darren). Pak kudri pula menyatakan bahawa anak kesayangannya iaitu fatehah seorang yang buta, bisu dan pekak.

Sementara itu dikampung abg dan rakan khalim sewaktu bersekolah bercakap mengenai khalim yang disifatkan sebagai baik budi pekerti namun mereka agak kecewa kerana khalim ke kuala lumpur dgn segera walaupun baru pulang dari luar negara. Di rumah pak kudri, mereka berbincang tentang pembentukan keluarga bersama-sama khalim. Khalim menyatakan bahawa dia orang luar namun dia memberikan pendapat bahawa contoh pendidikan keluarga merujuk kepada kisah Luqman hakim spt yang terdaapt dlm A-quran. Dikampung pula Ain tunang khalim berbincangan dgn ibu khalim. Dia merasakan bahawa dia tidak layak untuk berkahwin dgn khalim. Ibu khalim membantah dan meminta supaya ain berdoa supaya jodoh mereka ditemukan.

Pak kudri telah meminta khalim memca email yang diterima daripada anaknya fatehah yang berada diluar negara. Khalim berasa kagum dan mengucap syukur kerana pak kudri mempunyai seorang anak yang solehah yang sering mendoakan kesejahteraan ibu dan bapanya. Pada waktu subuh Khalim telah pun melaungkan azan. Khadijah berasa sayu. Dia berpesan kepada khalim sekiranya terjadi apa-apa kepadanya...dia meminta supaya khalim menjaga keluarganya.

Darren dan anak bongsu pak kudri berasa terkongkong untuk tinggal  bersama-sama dgn pak kudri. Oleh itu mereka mengambil keputusan untuk meninggalkan rumah tersebut. Khalim meminta maaf kerana kedatangannya telah menyebabkan darren dan anak bongsu pak kudri berasa tidak selesa.

Anak sulung pak kudri pula (norman hakim) mempunyai masalah dgn teman wanita dan juga perniagaannya. Rakan perniagaannya menyarankan supaya dia meminta pertolongan daripada ayahnya iaitu pak kudri memandangan pak kudri seorang yang kaya.

Bersambung.....

Rate

1

nangis utk epi. 3...

missgirl..., dia atilia tu bila ek..?
marchie Post at 10-12-2010 12:05

tayang hari selasa..... 9mlm....astro prima.... bukan la watak utama tp ada la jugak.... jd student kolej

ala msti best citer dia   .........bila le nk dpt tgok niiiiiiii

Ok semua... snapshots Episod 2

Khalim tiba di rumah pak kudri. Mereka berbual-bual dan berken ...
oddxx Post at 10-12-2010 16:19

bravo oddxx
epi 3 sedih part wife Pak Kudri mninggal kn..dh mata Khalim berkaca2...hishhh...jgn lupo wat sinop and gambor2 utk epi 3 yer..utk tatapan kengkawan  kt sini..aku x reti nk tempek gmbar nih..sekadar nk meriahkn suasana blh ler..;)

cmne nk bukak tv alhijrah ni??aku carik x jmpe pn