CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: da_cool

MacBook Pro Vs Dell

thank u for the informations...actaully br smalam p tgk macbook pro...agak terkagum...buleh bukak 35 files tanpa hang....hehehee...my fren ade ckp wlpun mac still gn core 2 duo, tp lg mantap dr i5 or i7 window...nk buat 2 os pun senang sebenar nyer...mac dah setup seksiap partition untuk window....saleman apple ade tunjuk....tp kena buat sndri lah klo mau guna pirate software...then ade kat forum mn ntah cadangkan soh tgu until next april 2011..kemungkinan besar spec core 2 duo tuh akn di upgrade ke i3...ade sesape tahu tak pasal ni?

depend dengan keperluan dan kemampuan korang nak pakai dell ke mac... kalau afford beli..beli lah mac... mac is the best ever laptop aku gune skrg...hp... is oso very good performance takde meragam... dell?? hem...pnh pki lme dulu la...tp memang aku lebeh suke mac gak.hehhe...kalau just nak online o gune utk keje2 biase watpe nak beli mahal.. mac ni utk org buat keje gapik banyak2..kalau yg kasar2 gune mcm i ni memang recommended la gune mac..

virus ke org nak hack ke memang tak dapat

kalo yang lebey baik nye beli la TOSHIBA...

ai punya kakak punya toshiba skrin dah belang!... dah 3 tahun guna... zaman Pentium dual core T2xxx series tak silap ai... 1.8ghz jer!

Follow Us
2 macbook pro
2 macbook (satu dah rosak masuk air..simpan untuk sparepart aje)
1 Imac 21 inches
1 Imac (10 tahun)
2 mac mini
2 iphone

hmm..nak tunggu Ipad 2 pulak.

servis aft sales tu penting woo..

Reply 27# cube

wow!{:1_126:}sy hnye mac white je.
lain2 x mnat...;)

paling penting .. kalau beli mac mmg ada yang akan kondem ko ..

learn to say " aku tau ko jeles aku pakai macbook pro" ...
haha ...

Tumpang pendapat. Saya dah pakai Mac masa akhir 80an dulu. Masa tu paling canggih Mac SE. Dah pakai sampai Mac II SE pun masa tu harga 18k. Pastu kuar Windows. Memang lagi murah. sekarang ni, laptop sume lebih kurang sama. Specs basically sama sume. kalau tengok betul2, sumenya buat kat China skang.  Semua brand saya dah penah pakai. Apa yang bezakan antara satu dengan yang lain is the service! Kalau nak good after sales, saya recommend DELL. Tapi kalau nak value for money, good product, takde problem....takde lain yang boleh lawan MAC. My Macbook Pro ni dah 3.5 tahun! Tak penah service. Tak penah hang. Tak penah ada masalah. I run Parallel Windows untuk gunakan Software Windows. NO PROBLEM. jalan serentak plak tuh! Main tukar2 OS ikut sker. If you have the money, beli MAC! It's worth every cent! 3.5 tahun still going strong. Dah jatuh, dah kemek sebab benda berat jatuh atas dia, aluminium casing dia still solid! Kalau baca balik komen2 kat atas, samada sedar atau tidak, sume orang cakap ade masalah ngan ini dan itu, sumenya Windows based laptops tak kira DELL, ASUS, HP, COMPAQ or TOSHIBA dsb. Semuanya nak kena upgrade or tukar baru setiap 1-2 tahun kan? Tak kira hardware or software kan? So ask yourself, ko nak specs yang paling canggih, untuk apa? Orang Malaysia nih, lagi2 orang Melayu...nak sume yang paling canggih...nak paling bagus daripada orang lain...sanggup keluar duit walaupun tak mampu sebenarnya tapi bukannya pakai to the full potential!! Orang beli Ferrari, Melayu pun nak beli gak! Tapi bawak macam *%^&$...macam kat umah aku nih...nama je bawak Ferrari tapi parking keta tu pun kena adjust 6X!!! My advice...ko beli apa yang ko mampu dengan specs yang ko perlu! Tak yah nak menunjuk 'aku punya paling canggih' macam kebanyakan orang Melayu skang. BE SMART. BUY WHAT YOU NEED!

more money get the MACBOOK...

baru repair lap top.... katenye motherboard rosak... i bayar extension warranty RM980 utn setahun... if rosak dlm setahun akan dicover..
engineer dtg rumah okay tak payah susah2 ke tpt lain...

dell memang bagus

ade bajet lbh, bllh mac.
sy pn gune 2 os gak. epal and windows.

Macbook ker Dell?.. ak anggap biler ko tanya jer soalan mcm ni mesti dah ade bajet punyer kurang 4k dlm tgn kalau tidak buat ape bandingkan antara dua tuh..

ak suggest baik ko amek macbook jer.. asik asik windows2.. guna la MAC OS X tgk mcm mana plak kan.. silap2 x reti jalan pulang hahahaha.. dlm mac pon xde hal nak gune windows.. ejas kat bootcamp jer.. senang giler..

macbook pro ni korang jgn nak bandingkan dengan lappy korang yg sedia ade tuh... x same lansung yer.. dari segi kualiti pon jenama lain jauh tertinggal.. dari segi kemasan, kualiti, kecantikan dan keutuhan dan kemantapan body macbook pro adalah yg terbaik... tu baru citer bab kualiti belum citer pasal OS X dia lagi.... belum citer keyboardnya yg berseri didalam kegelapan lagi hahahahaha...

memang ko terpegun sungguh la yer?!

tapikan... ada gak orang yg ada macbook tapi tak guna... jual beli laptop balik...

(kawan aku dapat hadiah annual dinner. dapat macbook yg 13inci.. guna tak sampai 3minggu terus dia jual kat member cina tempat kerja dia) beli laptop dell
jual rm2800 jer!

tapi ntah la...

aku pernah gak try demo macbook kat switch gurney plaza takder rasa nak beli pun... tak minat produk apple ni...

maybe ak dah jemu dengan notebook windows nih... hehehehhe...

saham apple jatuh teruk lepas berita steve jobs cuti panjang sebab sakit!

saham apple jatuh teruk lepas berita steve jobs cuti panjang sebab sakit!
adie82 Post at 19-1-2011 02:29

Memang lumrah bila sakit macam tu.... Apple has $59.7 billion in cash now!

Ramai orang guna... banyak lah masalah...