CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nanie

✤ ~ ✤ 1KLANG - JJCM ~ V16 ✤ ~ ✤

dr.R posted on 27-8-2013 03:43 PM
Macam tu lah konsepnya, yang pertama beli RM7 dan gelas kedua beli RM1 jadi total RM8. Macam semal ...

dasat nye mark up harga

selalo aku beli same je. xberani nak try yg lain2. penah try strawberry puding tu. xsedap. rase susu n berlemak sgt. aku xminum susu.
tp roasted milk tea mmg addicted walopon bersusu. sbb susu xrasa sgt. more to rasa tea.

nanie posted on 27-8-2013 03:58 PM
better naik cab/bas. parking mmg mahal. ade byk tempat, rate pon lain2. cth: dekat tune hotel. kat ...

Itulah sebab aku selalu pilih Malindo dan Firefly sebab kat Subang, boleh minta tolong rakan serumah hantarkan. Mahal betul ye parking rate kat Klia dan Lcct tu, kalau ada jadual boleh la tolong tepekkan kat sini sebab sedang berkira-kira mana berbaloi naik teksi atau bawa kereta saja.

Kat Hotel Tune tu ada parking untuk orang luar tak? sebab pernah rakan aku bertanya katanya hanya untuk penginap saja, tapi tak logik pula mungkin pihak hotel hadkan jumlah kenderaan kot sebab utamakan penginap.

dellema posted on 27-8-2013 06:53 PM
sy lalu lalang kt area tune hotel tu, risau tengok kereta berderet2 parking mcm tu jer,,
mmg ada ...

Aku pun perasan juga tu risau dah balik tengok tayar dah hilang kena curi, tapi itulah saja pilihankan sebab kalau melancong pergi 2-3 hari berbaloi kot naik kereta sendiri berbanding teksi.

nanie posted on 27-8-2013 08:29 PM
dasat nye mark up harga

selalo aku beli same je. xberani nak try yg lain2. penah try strawbe ...

Aku pun kalau bukan promosi macam ni memang tak ada lain Hazelnut, Horlicks tu je lah sampaikan pekerja dia dah tau dah, waktu macam ni lah aku cuba pula perisa yang aku tak akan beli kalau harga biasa contoh Straeberry Choco tu, perisa buahan Yam, Honeydew semua tu.

Semalam tak sempat le pula sebab simpang masuk ke Kota Kemuning sesak sangat, kalau tau aku lalu dari Bukit Rimau tapi sekarang ni area situ pun dah sesak. Nak pergi Aeon Bukit Tinggi memang lah tak sempat, harapnya hari ni aku sempat lah beli sebab dah masuk jam 8.30am tadi kes nak balik 4.30pm nanti.

nanie posted on 27-8-2013 03:53 PM
ye la kot.

Maksudnya dia bekerja kat sana lah kan, sebab baca katanya baru dapat cuti 2 minggu nak beraya. Patutlah lama tak nampak dan jarang reply kat sini, rupanya orang jauh.

dr.R posted on 28-8-2013 10:15 AM
Aku pun kalau bukan promosi macam ni memang tak ada lain Hazelnut, Horlicks tu je lah sampaikan pe ...

sedap tak horlicks? mcm ade byk je. 3 jenis kot x silap. yg ade mix choc n stroberi.
ari ni igt nak g midvalley jap. nak g alter seluar. leh singgah chatime jap

Follow Us
nanie posted on 28-8-2013 03:59 PM
sedap tak horlicks? mcm ade byk je. 3 jenis kot x silap. yg ade mix choc n stroberi.
ari ni igt  ...

Horlicks sedap jenis yang Smoothie, harga mahal sedikit RM7.90 untuk size L tapi sangat puas hati dan dah ketagih jadinya. Kalau Horlicks Choco tu kurang sedikit, rasa coklat tu dah menutup rasa Horlicks tu dan rasanya jadi bercelaru.

Ni gambaran, Horlicks Milk Tea tu pun boleh tahan tapi aku tak berapa suka sebab cair sangat dan rupa aku buat Horlicks sendiri kat rumah guna 3 in 1 tu.

Rate

1

Semalam aku tengok cerita Elysium di IOI Mall, semangat sangat sebab sebelum mula tayangan filem ada lagu Negaraku di mainkan dan semua berikan kerjasama sama-sama berdiri bangun.

nanie posted on 28-8-2013 03:59 PM
ari ni igt  ...

Kalau ke Mid Valley aku tak pandang pun Chatime tu, aku lebih suka Ochado sebab Hazelnut Milk Tea dia lagi sedap kalau nak diberbanding Chatime tu di tekak aku.

dr.R posted on 29-8-2013 08:39 AM
Horlicks sedap jenis yang Smoothie, harga mahal sedikit RM7.90 untuk size L tapi sangat puas hati  ...

yer...yg smoothie tu size Large je yg ade. ari tu sikit lagi aku nak beli tp last2 xjadi sbb takot xsedap kat tekak aku so nnt tak abis. rugi rm.7.90

dr.R posted on 29-8-2013 08:44 AM
Semalam aku tengok cerita Elysium di IOI Mall, semangat sangat sebab sebelum mula tayangan filem ada ...

elysium ni yg matt damon berlakon kan? nape ade lagu negaraku ? ke sbb sempena nak merdeka?

dr.R posted on 29-8-2013 08:46 AM
Kalau ke Mid Valley aku tak pandang pun Chatime tu, aku lebih suka Ochado sebab Hazelnut Milk Tea  ...

last2 aku xpegi pon chatime smlm. sbb time dinner aku dah minum air.
ochado xpernah try lagi.

nanie posted on 29-8-2013 09:28 AM
yer...yg smoothie tu size Large je yg ade. ari tu sikit lagi aku nak beli tp last2 xjadi sbb takot ...

Ye size L je, dah la banyak kemudian ada Horlicks tabur kat atasnya. Kalau yang tak suka yang minum air likat pekat memang tak kan suka, tapi kalau aku rasa seakan kepuasan kalau dapat minum tapi siap sedia air mineral sebotol sebab rasa melekit kat lidah lepas minum.

nanie posted on 29-8-2013 09:30 AM
elysium ni yg matt damon berlakon kan? nape ade lagu negaraku ? ke sbb sempena nak merdeka?

Ye filem lakonan Matt Damon, IOI Mall tu cinema GSC jadi aku tak pasti keseluruhan cinema di Malaysia ataupun hanya di GSC saja. Biasanya ku pergi ke Setia City Mall tapi semalam kebetulan aku meeting kat area Subang jadi terus ke IOI Mall, tak pasti sama ada sepanjang minggu merdeka ni je atau pun selamanya.

nanie posted on 29-8-2013 09:31 AM
last2 aku xpegi pon chatime smlm. sbb time dinner aku dah minum air.
ochado xpernah try lag ...

Sudahnya aku pun tak sempat pergi semalam sebab ada meeting kat Subang, nak singgah kat Chatime SS15 tapi tengok tayangan Elysium jam 5pm+ terpaksa memecut ke IOI Mall. Tapi tak apa, duit Chatime 2 hati terlepas ni aku nak beli Baskin Robbins pula hari ni.

Baskin Robbins di Klang ada di Kota Kemuning di deretan kedai baru bersebelahan Subway, di Bukit Tinggi deretan OTWC dan di Aeon Bukit Raja berdepan dengan TGV. Tiga hari promosi ni, apa lagi mari kita serbu.

Baskin-Robbins Merdeka Celebrations Promotion
        (29-Aug-2013 To 31-Aug-2013)   

Rate

1

dr.R posted on 29-8-2013 10:13 AM
Sudahnya aku pun tak sempat pergi semalam sebab ada meeting kat Subang, nak singgah kat Chatime SS ...

xboleh beli
bln lepas nye beli quart tak abes lagi makan. ade lagi separuh

nanie posted on 29-8-2013 10:39 AM
xboleh beli
bln lepas nye beli quart tak abes lagi makan. ade lagi separuh

Ingatkan bulan Julai tak ada promosi ni sebab bulan puasa, sudahnya aku beli sebiji kek aiskrim Baskin Robin tu harga RM90 sehari sebelum raya kat Kluang kebetulan shopping raya kat sana. Sebab perjalanan dari Kluang-Batu Pahat dia berikan box dalam tu penuh dengan ais yang berasap, sudahnya sebab takut cair aku bawa laju malam tu dan takjubnya kek tu tak cair tau dan sampai ais tu pun elok je lagi tapi ada yang dah mencair. Perjalanan 50 minit aku bawa kurang 40 minit sebab kek punya pasal, nasib baiklah jalan clear dan tak ada AES masa tu.

Beli perisa Jamon Almond ice cream, keknya coklat dan rasanya biasa-biasanya kat tekak aku. Pagi raya tak sempat nak lawa-lawa begambar dengan kek balik dari masjid tengok dah penuh dengan lubang-lubang jari budak kecik, aku tak makan sangat sebab anak buah aku saja dah 10 orang berebut macam dubuk.

dr.R posted on 29-8-2013 11:14 AM
Ingatkan bulan Julai tak ada promosi ni sebab bulan puasa, sudahnya aku beli sebiji kek aiskrim Ba ...

Masa beli tu ada extra 10% ke 15% kalau guna Maybank Debit atau Credit Card, jadi aku guna Debit Card masa bayar.

dr.R posted on 29-8-2013 10:08 AM
Ye filem lakonan Matt Damon, IOI Mall tu cinema GSC jadi aku tak pasti keseluruhan cinema di Malay ...

sempena merdeka katenye

Pawagam mula siar Negaraku sebelum tayangan filem

KUALA LUMPUR 28 Ogos - Kira-kira 123 pawagam di seluruh negara mula menayangkan lagu Negaraku sebelum tayangan filem bermula, sempena sambutan kemerdekaan negara ke-56.

Menteri Komunikasi dan Multimedia, Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek berkata, tayangan lagu kebangsaan dengan dua klip khas itu akan dilaksanakan selama seminggu sehingga 3 September ini.

Tayangan lagu khas Negaraku itu dilancar Shabery sebelum tayangan filem The Conjuring arahan anak Malaysia, James Wan, di Pawagam GSC Pavilion di sini hari ini. - UTUSAN ONLINE