CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: nurul862010

Temuduga SPA Jurutera Awam J41

otai_g posted on 10-8-2012 11:40 AM
member aku kena jurutera elektrik.

salah stau soalan yg dia kantoi x leh jawab

haha.mantapnye soalan
klu aku ditanya soalan mastu. on the spot aku jwb xpasti.hehe
yg pasti, JANJI DITEPATI

dh penah intebiu thn 2008 dulu n dapat tp sya tolak...tak pg
dia tnya aper mende tgh buat skang kt opis...tnya job scope yakni soalan2 spontan
bg sya yg penting jujur...dia tnya knapa lulus cemerlang msa spm tp tak score pun kt uni??
sya jwp sya tak suka civil eng..dia tnya lg, so knaper dtg intebiu hari ni..sya jwp, kdg2 kita kena redha dgn ketentuan dh rezeki (skrg dh 6thn keje eng)
pastu dia tnya kt opis tgh wat per skang?? sya jwp tgh prepare approval utk tkr bumbung, projek di sbh..
tetiba spontaneously dia tnya..aper cara nk prevent bumbung dr terangkat kt kwsn angin kuat di sabah..
sya jwb..mtk maaf puan, sya tak tahu..sya project engineer, sya tak buat design

knaper sya tekankan kepentingan 'JUJUR' ??
sb dorang pun tak...aper knwledge yg sepadan dgn experience kita..so tak yah la kelentong cakap gedegang smua benda bleh buat, or try jugak jwp, i mean 'goreng' sesedap rasa...kut satgi indah khabar dr rupa...kalo time intebiu pun dh menipu, keje nti ntah aper lah lg yg nk di kelentong kan...lg2 kalo involve duit sgala -budget preparation sbg contoh..

alhamdulillah, sya percaya dgn konsep jujur...sya pun bru jer pas interview 2mgu lps..msh lg ditnya soklan yg sama wlau 6thn dh keje - knaper x score..bla..bla...dan jwpn sya msh sama - saya x suka civil
kompeni bru ni siap ckp, kami prefer candidate yg tau psal construction jln...sya ngaku jer..experience sya lebey kpd housing development..x penah involve road construction pun..
alhamdulillah...diterima jugak utk jwtn tu

sama jer konsep - buat per score kalo meniru spnjg semester smpi graduate

boleh nak jujur, tp jgn terlalu jujur..
menipu dgn goreng 2 bnd yg berbeza...
cth la kalo kita jawab exam paper, kita pun x brp phm sgt apa yg soalan tu tanya atau kita pun x tau in details apa kehendak soalan tu, so kita pun karang la panjang2 (goreng panjang2) dgn harapan ada point2 yg kena..

soalan disini adakah kita menggoreng jawapan tu bleh dikira sbg menipu? x jugak kan..

hakikatnya kalo nak naik mesti jenis org yg pandai menggoreng, pandai pusing2. kalo semua pengarah2 ni jujur rasanya semuanya dah ke dalam kot exp time audit dtg...

goreng n pusing2 bkn bermakna kita menipu. cuma kita pandai menyusun strategi dan kata agar sesuatu itu tidak terlihat terlalu buruk.. kalo bnd dah totally salah, goreng n pusing mcm mn pun tetap akan salah jgk, x leh nak cover dah.

conclusion skill menggoreng tu adakalanya perlu. even org yg buat tender atau documentation pun masih memerlukan kemahiran gorengan yg mantap agar dokumen tersebut kelihatan hebat.

aku pun dapat juga..
cuma sebelum ni aku penah keja kat badan berkanun, mst soalan dia kenapa aku berenti keja tu..
ape nk jwb ye?

bastank2002 posted on 14-8-2012 01:01 PM
aku pun dapat juga..
cuma sebelum ni aku penah keja kat badan berkanun, mst soalan dia kenapa aku b ...

klu ko rasa reason ko benti dlu tu kukuh,jujur je
klu ko rs xbape kukuh,cb fikir reason lain yg munasabah

kukuh kot..sbb kontrak..

sesapa penah intebiu jawatan ni ngan spa?
diorg biasa tanya apa ye?

Follow Us
1351 dipanggil interview...95 kekosongan ..70 simpanan...hope tergolong dlm 95 org tu nnti..

shoei posted on 15-8-2012 02:42 PM
1351 dipanggil interview...95 kekosongan ..70 simpanan...hope tergolong dlm 95 org tu nnti..

Macam mana tau jumlah kekosongan?

kawan aku dapat temuduga 27hb nie...
ini kali ke-3 kot tmuduga...kali ke-2 tu sbg simpanan je...

& aku menghrp sgt dia dapat...sbb dia kontrak je ngan JKR sbg Timbalan Pengarah...

apa soklan temuduga bagi calon2 temuduga pada 27/8 smpi 29/8 setakat ni??? bleh share x?

xde sapa ker nak share info??

kwn aku dah g intebiu ni, dia cakap kontrak jkr pya lah ramai..
diorg siap ade soalan spot lagi..dah mcm tunggu nk jwn exam je...

ooooooooooo..........yeke? tapi ada x yg kena kat ipoh....dorg ada soklan spot ek?syok ar dorg...best gile! aku ni dok cari info jer xjumpe2...

emm takde plak jumpa thread psl penolong jurutera J29. sori mod, nk celah kat sini bolehtak.

ada interbiu nex week kat SPA.tgk kekosongan kt KKM, JKR & Jab Saliran. ada tips tak dr uolss yg da otai kt sini.tenkiu.

thanks sharing.. lusa ada interview j41, under kkm rasanya..

ada sape2 kena interview under kkm x..?dorg tnya soalan2 mcm mana ek..? aku da neves gila ni...

wan_fizah posted on 13-8-2012 03:19 PM
dh penah intebiu thn 2008 dulu n dapat tp sya tolak...tak pg
dia tnya aper mende tgh buat skang kt  ...

Betul. Kejujuran itu penting. Tapi some companies bila dia dah impressed dengan kita, tetiba dia tanya, contohnya, "awak tahu prepare quotation, invoice?". Saya mengaku je saya tak tahu sebab tak ada pengalaman since saya fresh graduate. Tapi kalau diajar, boleh buat. At last tak dapat. Huhu... Saya anggap tak ada rezeki. Tapi bagi saya lebih baik jujur. Tak tahu cakap je tak tahu. Bila kita jujur, kita akan rasa selesa dengan apa yang kita cakap. Doakan saya dapat kerja sebelum konvo bulan 5 ni. Insyaallah.

salam.ada sape2 interview JURUTERA AWAM J41 utk KKM?

masih lagi simpanan

12
Return to list New