CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mr_oscar

Malaysia kekurangan akauntan mahir

Reply  dedaun30

Effect dengan bank ,hanya barang dijual.Sepatutnya tiap-tiap barang dibeli ...
alien3d Post at 7-2-2011 08:33

aku dah edit, aku nak tulis PPE tersalah tulis land.

btw aku citer pasal lain, bukan nya NBV ke residual value ke hape yg ko citer tu. smpai sini jelah...

Tapi ada jugak orang melayu...Baru grad degree cerita mcm dah grad ACCA....hehehe...Mintak suh t ...
AbangNun Post at 7-2-2011 13:09

teringat masa dulu... my assistant baru habis degree nak pursue acca. one day tu dia jumpa aku complaint aku salah buat bank account. aku pun tanya tang mana salah tu. dia kata monthly bank balance aku tak sama as per dalam bank statement.

then aku ckplah itu fungsinya aku suruh dia buat bank recon, reconcile the flow, then dgn muka bangga dia ckp yg dia dapat trace imbalance between keje aku dan bank...   aku tak tahu nak explain mcmmn lg since budak baru grd ni lebih pd nak tunjuk dia hebat drpd nak belajar.

Saya pernah buat ACCA semasa baru join audit firms... ditaja.... tapi sebab belajar in between kerja ...
HelangMerah Post at 7-2-2011 12:20

bidang perakauanan ni semacam tabooo di kalangan orang2 kita ... bukan x boleh buat pon cuma dlm fikiran tu dah macam terjajah dgn penguasaan kaum cina dlm bidang ni. Wajar lah kan bangsa2 cina lebih terdorong dlm bidang ni sbb latar belakang mereka dlm bidang perniagaan. Anak2 mereka di hantar belajar akauan/perniagaan atau mana2 bidang yg berkait rapat dgn bisnes keluarga tu. Jadinyer ramai lah kita tengok anak2 bangsa cina yg ramai daftarkan diri ambik LCCI lah, CAT la, ACCA dsb

aku tak tahu nak explain mcmmn lg since budak baru grd ni lebih pd nak tunjuk dia hebat drpd nak belajar.
dedaun30 Post at 8-2-2011 11:38

hahaha....ada la jugak satu statement aku baca nak combine SAP dgn Oracle la..apa la... bila suruh explain..berterabur....

Post Last Edit by Bolayan at 8-2-2011 12:26
Aku ambik CIMA lagi ridiculous weih fees dia. Exemption fees pun mahal nak mampus. We have  ...
maxomeara Post at 5-2-2011 10:34

CIMA fees mmg lagi mahal ... tiap2 tahun naik. Mungkin sbb tu CIMA kurang fofular kot
Kalau tak salah student fees dia GBP94 padehal ACCA cuma GBP72.Kalau members annual fees ACCA 193 tapi CIMA dah 223 ...

tang ni ramai yg sangkut. Even bila dah pass exam dan dah pon gain 3 required years of experience tapi kalau kampeni tak nak sponsor annual fees ni alamat kena lah keluar duit sendir. Otherwise tok sah dok mimipi lah nak pakai title ACCOUNTANT tu kan ..

for those yang cuma ada local degree in accoutancy boleh laaa daftar dgn MIA after gaining 3 years of related experiences, tiap2 tahun pon tak salah yuran dlm rm250 jer. Apalah sgt kan kalau dah gaji 5 angka

Reply  dedaun30

Effect dengan bank ,hanya barang dijual.Sepatutnya tiap-tiap barang dibeli ...
alien3d Post at 7-2-2011 08:33

... ko bual aper ni ???

ada beza stok dgn aset yang oii

Follow Us
CIMA fees mmg lagi mahal ... tiap2 tahun naik. Mungkin sbb tu CIMA kurang fofular kot
K ...
Bolayan Post at 8-2-2011 12:23

Yeap...cara paling mudah..tak payah amik QE exam pun...

paling xberminat..

Reply 185# Bolayan

haihh. tu la. nasib baik sekarang ni exchange rate ok lagi. kalau zaman GBP1.00 = RM6.00+  mati laaa aku nak membayar.
Certain companies bayarkan MIA punya fees je kan. Even lecturer UiTM pun UiTM bayarkan MIA punya fees je kalau tak silap. Lecturer aku yang ada both CIMA & ACCA pun dah give up. Bayar 1 je

fees ni punca mematahkan semangat aku nak continue. aku stop ACCA sbb mslh kewangan. masa tu exchange rate cecah RM6.80...  
Ada sekali tu buat exchange student, aku di hantar ke Sunway College. Students ramai lebih 100 org mostly chinese. Melayu adalah dalam 5 org. Masa borak2 tu baru aku tahu 99% student dlm tu repeat paper. Plg kurang yg kali kedua, yg ramai kali ke 3....  Bg aku course acctg ni dikuasai oleh bangsa cina sbb family punye influence dan mewarisi. Tp dr segi cemerlang terpulang pd usaha individu msg2

Reply 188# Seloloy

huhu, tak berminat account ke?

Yeap...cara paling mudah..tak payah amik QE exam pun...
AbangNun Post at 8-2-2011 12:28

nak mula dari bawah mmg leceh sikit ... bukan unattainable cuma aku tengok ramai yg cuba dapatkan degree dulu kendian baru sambung ambik professional exam. Sekurang2 nyer dah dapat exemption sampai intermediate level. Setau aku final stage atau advance level mmg x de exemption kepada sesiapa pon. Level tu yg ramai sangkut ... tapi dah ada degree dah, selamat sikit

budak2 kita kebanyakkannyer mcm alergik nak ambik akaun ni ... tapi yg nak buat medic kenmain ramai [size=34.8365px][size=34.8365px]

nak mula dari bawah mmg leceh sikit ... bukan unattainable cuma aku tengok ra ...
Bolayan Post at 8-2-2011 17:32

Budak2 kita ramai yang berlagak…Ingat mcam drama swasta ke…lepas grad je terus pakai keta besar..boss bagi 1 bilik… Aku dulu start keje gaji grad RM600 je kat satu audit firm…,… Naik sikit2… Masuk je commercial line baru boleh bernafas…hehehe

Reply 191# dedaun30

memang xminat..debit kredit la pe la..time blaja dlu, asl kelas account je msti ponteng..huhu

kulit2 father maideen ( binatang bacul Multinic / binatang pakar dubur CI )

honam

ketum

benkiut

kapukkibiman

Magika

abgboroi   ( cuba gertak org, akhir kerandut dia hilang . buat tulisan bold )

FathNoMore

anya8797

cik panda

hana82             (terkial kial maki pas,tapi tak de apa2 kesan  )

evolutionary

bornbabi       ( di lahirkan utk jadi babi     ..penah mammmpos   )

Jemy

fazurah   

KIM.mafia

kasmela   ( dulu pnh kena tambat )

carbike

xy_daen

leewatt  ( mamposs terkajut   )

Loona

nanat87

amir1976

Lina66

JohnDeSouza

anakpanah

dikotte8

karimkaram

CoolSurfer

crossfire

silencekiller

mukhtar

mr.berok

lcik2113

shazuyi

BlueHand

d'zeck

Lilin47

batukikir

inter_current    ( pernah fitnah isu khutbah selangor )

mr_oscar

amran20473

alien3d   - ada hati nak gertak org wpun bacul 24 jam

rosemary70

Dato A

dan banyak lagi.

father maideen sekor binatang gay or binatang penyontot
dubur kanak2 ?    ha ha.

kisah sontot 200 dubur kanak-kanak.

Seks gereja merebak ke AS

Peter Isley (tengah), John Pilmaier (kiri) dan Barbara Blaine kesemua dari Amerika Syarikat memegang gambar Kardinal Tarcisio Bertone (atas) dan Pope Benedict XVI semasa menyertai demonstrasi membantah skandal seks melibatkan kanak-kanak di hadapan Dataran St. Peter di Vatican, semalam. Isley, Pilmaier dan Blaine didakwa menjadi mangsa seks oleh paderi-paderi di Gereja Roman Katolik. - Reuters

WASHINGTON 25 Mac - Dakwaan terbaru berhubung cubaan menutup kes fidofilia
menghantui Pope Benedict XVI semalam apabila seorang paderi Amerika Syarikat (AS)
didakwa meliwat hingga 200 budak lelaki cacat pendengaran, menurut fail gereja
yang diperoleh oleh The New York Times.

Dokumen mengenainya yang dikemukakan sebagai sebahagian tindakan guaman
terhadap sebuah sekolah kanak-kanak pekak di negeri Wisconsin, AS menunjukan
hubungan langsung antara paderi yang didakwa itu dengan Kardinal Joseph
Ratzinger pada 1996, lapor akhbar berkenaan.

Perbicaraan terhadap Murphy dihentikan selepas beliau menulis terus kepada
Ratzinger untuk memprotes sebarang tindakan terhadap perbuatan tersebut.

''Saya hanya mahu menghabiskan baki hidup saya sebagai paderi bermaruah,''
kata Murphy kepada bakal pope itu.

''Beliau juga memohon bantuan jujur Ratzinger terhadap perkara itu.
''Dokumen berkenaan tidak mengandungi sebarang respons daripada Ratzinger dan
Murphy meninggal dunia dua tahun kemudian ketika masih menjadi paderi,'' kata akhbar itu.

Murphy bekerja di sekolah tersebut dari 1950 hingga 1974.
Kes berkenaan melibatkan empat saman yang dikemukakan oleh lima orang
di mana para peguam mereka menyerahkan dokumen rahsia lama gereja kepada akhbar berkenaan.

Kes berkenaan didedahkan ketika skandal penderaan seks melibatkan ilmuan Katholik
di beberapa negara termasuk Ireland, Austria, Belanda dan Switzerland sedang sibuk diperkatakan.

Skandal berkenaan semakin hampir kepada pope sendiri.

Dalam kes di negara asalnya, Pope Jerman berkenaan ketika masih merupakan Biskop
di sana pada 1980 telah meluluskan perlindungan di gereja kepada seorang pederi yang
disyaki melakukan penderaan seks terhadap seorang kanak-kanak ketika dia menerima terapi.

Pope telah memohon maaf dalam satu surat terhadap penderaan seks oleh paderi Ireland
tetapi mangsa berpendapat ia tidak cukup untuk menangani skandal yang semakin menular itu.

Dalam dokumen gereja di Wisconsin, The New York Times berkata, terdapat tiga Biskop
diberitahu tentang perbuatan Murphy melakukan penderaan seksual terhadap kanak- kanak,
namun insiden berkenaan tidak pernah dilaporkan kepada pihak berkuasa. - AFP

Akhbar berkenaan memetik jurucakap Vatican, Federico Lombardi sebagai berkata,
kes berkenaan adalah sesuatu yang tragik dan Murphy telah menzalimi kanak-kanak malang.

Bagaimanapun beliau menjelaskan, pihak berkuasa telah menyiasat kes
berkenaan dan menolaknya.

Advertise your company/ product in

Tompang celah sikit..

Badan propesenel account tak pernah buat FRS recognition kepala tumpul atau MASB standard on amortisation of maltinik2 bacul.

Tompang celah sikit..

Badan propesenel account tak pernah buat FRS recognition kepala tumpul atau ...
kasibiman Post at 9-2-2011 21:35
itu diorang punya hal...ada yang sakit ke kalo diorang buat multinick...kebaculan tu sebahagian daripada sikap mod2 kat sini ape...

uuuu...i see..more or less like lawyers really, in a sense...hmm risky job. Lebih baik jadi guru atau doktor  atau ? engineer?
mbhcsf Post at 29-1-2011 21:52

Lawyers, doktor, engineer.... Sama dengan akauntan. Professional.

BEZAnya - Kalau kerja makan gaji, gaji lawyers, doktor, engineer, secara umum, gaji depa jauh lebih besar dari gaji akauntan. Peluang naik pangkat (contoh: jadi Ketua Jabatan, Ketua Operasi, Pengarah itu, Pengarah ini, CeO), Lawyers, doktor, engineer, jauh lebih diberi keutamaan.  

Kalau buka bisnes sendiri - Antara Lawyer, doktor, engineer.... akauntan paling cepat tutup kedai. Yang paling cepat nak kaya, Lawyer, doktor dan engineer. Kerja yang paling amik masa dengan kerja remeh temeh.... kerja akauntan.

Profesyen cikgu lak - Cikgu lepasan UPSI - baru masuk, gaji bersih dalam rm2,700- Murid cuti, kita cuti.

budak2 kita kebanyakkannyer mcm alergik nak ambik akaun ni ... tapi yg nak buat medic kenmain ramai

Bolayan Post at 8-2-2011 17:32

Yes. Kebanyakan top students, ramai yang minat buat medic.

Banyak sebab. Antaranya masa kecik-kecik, kalau orang tanya cita-cita, doktor antara perkataan yang paling popular. Sebab lain, gaji doktor mahal. Gaji budak akaun ciput.

PS: Dengarnya ada doktor kat Malaysia, yang gaji rm700k sebulan.

Yes. Kebanyakan top students, ramai yang minat buat medic.

Banyak sebab. Antaranya masa ke ...
bro_kr Post at 11-2-2011 11:18
tapi kalo buat accounting...heaven...kalo kelas 60 orang...3 orang je laki...hahaha