CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Merah.Hati

Mengandungkan anak org (Dah selesai). Thx utk yg bgi nasihat n semangat.

Close [Copy link]
Post Last Edit by Merah.Hati at 8-2-2011 17:56

Reply 79# Rindianiey

Dah tnye n siasat. Adik aku pindah sekolah situ bulan 5 2010, so pompuan tu dah pregnant 6mnth skang tats mean die start pregnant bulan 8 2010. Dlam mase 3 bulan tu la penzinaan tu terjad. Terase jijik aku nak ckap, hmm. Tpi dlam mase adik aku couple ngan die, pompuan nie penah kantoi main ngan jiran aku. But bile adik aku tnye, die ckap just ringan2 jer then dah tentu la jiran tu member adik aku kan. So die ckap mmng die dah main ngan pompuan nie. Actually adik aku kenal pompuan nie pn melalui jiran aku tula, pompuan nie slalo dtng umah jiran aku time parents die xde. Ntah la, hmm

Tula permulaan citer nie, hmm

1st nape adik ko nak jd pak sanggup????  adeila.. wat kira2 dulu start adik ko maen n usia kandungan...bgtau family dah pompuan tu...

Post Last Edit by entah_xtau at 1-2-2011 11:52

Mak aku xsihat, 1wk tu pon 2,3x die nak berulang alik ke spital. N die kene ja ...
Merah.Hati Post at 1-2-2011 11:24 [/quote]

tu la aku cuma nasiahatkan je..
seelok2nya bdk pompuan tu ko anto kat pusat perlindungan ni..

PUSAT PERLINDUNGAN WANITA BAITUL EHSAN
MAJLIS AGAMA ISLAM SELANGOR
JALAN RAJA CHULAN,
45200 SABAK BERNAM,
SELANGOR DARUL EHSAN.

TEL : 03-3216 1286
FAKS : 03-3216 1488
PAUTAN : baitul-ehsan.mais.gov.my

nti baby lahir dpat resultnya mgkin dia da berubah jadi lebih bertggjwb..
Madrasah Tahfiz Miftahul Ulum
Lot 5649,Jalan Kuari Sungai Long, Kampung Sungai Serai, 43100 Hulu Langat, Selangor, Malaysia.,
Selangor, Hulu Langat, Selangor 43100, MALAYSIA
Phone: +603-90217790
Fax: +60390217790
Email: mtmu.edu@gmail.com

adik ko plak msukkan dia kat madrasah tahfiz ni antnya..ada byk lg pilihan lain yg sesuai..
lgpn panggilan nak msuk u lama lagi..supaya dorg berubah menjadi lebih baik..
mudah2an..
aminnnn

ni pun kalu btul ko nak fikirkan masa dpn dorg la ..
rasanyer ni cara yg terbaik bg dorg utk berubah dgn mendkatkan diri pd Nya..
usaha terbaik dr kita sbg hambaNya..mudah2an..
ko bncgla dgn keluarga pompuan tu & family ko..
pasal baby tu pusat perlindungan tau cara yg terbaik utk uruskan..
pasal byrn rasanya korg bole bncg dgn pusat perlindungan dan madrashah tu..insyAllah

Rate

1

TT... buatlah pengumuman TT nak serahkan baby tu.. ramai ni dalam ni yang nak amik anak angkat.. g kat thread http://mforum.cari.com.my/viewth ... ght=tak%2Bde%2Banak

Reply 83# entah_xtau

Aku ade jugak suggest nak anta pompuan nie kat tmpat2 camnie but famili die xnak. Die nak suh pompuan nie ikut gak pak cik polis die g Pahang sane. Dieorng ckap pak cik die polis tau la nak bentuk camne. So camtu la die, hmm btw thanks ye bgi info..

Reply 82# pu3_krizalid

Sbb mule2 die dtng umah mak aku adik aku mgelabah, so die ckap die snggup tnggungjawab. Tapi bile dah tenang ckit bru die terfikir sume tu. But mak aku suh gak die tnggungjawab sbb die dah penah main ngan pompuan tu. Sape suh gatal kan skang nie xkire la jantan mane pon yg die main tpi die dah naikkan name adik aku so adik aku kene tnggungjawab.

If ikutkan aku mmng nak siasat abis2, but mak aku ckap xpe biar lepas nikah dulu then bru fikirkan care lain. After wat DNA dah prove sume bru discuss lagi. Hmm

Follow Us
Aku ade jugak suggest nak anta pompuan nie kat tmpat2 camnie but famili die xn ...
Merah.Hati Post at 1-2-2011 11:51 [/quote]

rasanyer sbb dorg fikirkan kos sbb tu kurang stuju..
xpe tp ko ada pilihn utk kebaikan adik ko..
xpe lpas bersalin pn kalu btul anak tu da serah kat org dan bb tu memg adik ko punye..
anto la bdk pompuan tu kat pusat tu..rasanye fmily ko ada hak sbb adik ko da kwen dgn dia kan..
utk kebaikan bersama..

Reply 84# Rindianiey

Thanks ye awak, but wat mase skang nie kita xnak wat keputusan terburu2 lagi, mmng planning nak bgi org tpi biar la pk abis dulu kan. Tnggu la baby tu lahir kot tergerak hati nak jaga baby tu. Thanks yer

Reply  Rindianiey

Dah tnye n siasat. Adik aku pindah sekolah situ bulan 5 2010, so pompuan tu da ...
Merah.Hati Post at 1-2-2011 11:38

ooOOOOooooo kekdahnya mmg besar kemungkinan juga lah tuh baby adik ko!!.. aku ingat, budak tuh dah ngandung 6 bulan dan adik ko baru kenal dia 3 bulan jah!!

tak kira lah siapa yang pernah main ngan budak perempuan tuh.. tapi aku rasa, budak perempuan tuh tau siapa yang buat dia ngandung tuh.. hmmm. tak pe.. tunggu jah.. mana tau beranak jah budak tuh tup2 sebijik photostate muka adik ko kaa..

btw.. tatau lah.. aku mcm tak terpakai pulak tindakan korang lepas dorang kawen korang nak suruh budak perempuan tuh ikut pakcik dia.. noks, jangan hina pertalian suci iktan perkahwinan tuh.. jangan ajar adik ko abaikan ikatan perkahwinan yang dia lafaz tuh.. jangan ajar adik ko jadik lelaki dayus dengan jadik pengecut takut kena tangkap then nikah tapi lepas nikah buat tak tau pulak!!.. korang jangan pulak ajar mender2 yang tak senonoh mcm tuh!! kalau dah dia berani mengucap kalimah akad tuh, demi Allah, sila tunaikan tanggungjawap sebagi seorang suami!!..

aku harap, jangan lah ada orang yang so called berpelajaran tapi buat perkara bodoh2 berpanjangan!!

Post Last Edit by Merah.Hati at 1-2-2011 12:29

Reply 89# NURMIMIE

Tula sbbnyer, hmm tuhan nak tunjukkan kuasa die kan.. Anytime, so adik aku dah dpat balasan dunia akhirat xtau lagi. Aku harap die bleh belajar dari kesilapan n bertaubat.

Btw bukan nak ajar die xtanggungjawab tapi mak aku risau if diorng duk skali takut bergaduh ker aper ke nanti jadi kes lain pulak. Sbb famili pompuan tu mmng nak pompuan tu g pahang sane. Skang nie xkire ngan lelaki mane pon pompuan tu dah main but die dah ckap name adik aku kan. Risau tu jela , biar adik aku keje ngan adik aku lgi sorng ni tpi monthly bgi kos sara hidup kat budak pompuan tu. Bukan nak lepas tnggungjawab terus. If dah bersalin tu dah buat DNA bagai, kite tgok la camne samada nak jaga or camne sbb kesian kat baby yg xberdosa tu kan.

Baby tu xtau ape2 pon, nie salah dua org manusia yg berakal pendek. Aku harap sgt diorng nie sedar n amik iktibar di atas kejadian nie.

agree. sekali akad tu berlangsung. maka lelaki dn prempuan tu termaktub dalam hukum hakam perkahwinan. jgnlah nak pisah kan mereka lagi. apa yg lepas biarkan yg lepas. mungkin dengan adanya suami yg boleh membimbing perempuan tu akan blh berubah. siapa tahu itu semua kuasa tuhan. bby tu pulak jaga lah bebaik n didik dia supaya tak jadi macam perangai perempuan tu. kalu betul tak mampu didik dia, bagi lah pada sesapa yg mampu.

Reply 89# NURMIMIE

Saya sokong akak.. tu yg saya tanya tu.. nak pastikan tu anak sapa.. xpayahla canang sal pompuan tu penah main ngan lelaki lain coz still jugak dia main ngan adik awak.. mesti kena bertanggungjawab atas apa yg terjadi.. Anggap jer semua ni ada hikmahnya.. kita x nampak apa hikmah skrg ni.. mungkin bila baby dah kuar ada hikmah lain yang Allah nak bg kan..?

Reply 80# Merah.Hati

kalo baby tu sah darah daging kita terima ajelah. tp kalau bukan kene pikir 2-3 kali. samada prepare ke tak nak besarkan anak yang status tak sah taraf. kita org melayu. masyarakat kita lain. susah nak terima perkara camni. walau mcm mana pun niat kita. so kene pikir masak2. Lainlah mmg kita sendiri susah nak pregnen ke, lelaki problem ke.

kawin banyak tanggungjawab. makan pakai isteri kene jaga. your brother tu ada keje ke? result SPM ok jgn sia2kan. tak perlu beban dia dgn tanggungjawab sbg suami and ayah. silap2 dia tak sedia jadi semua tu. too much responsibility for a young person. Not all can pikul that beban.

Nak ke your family terima tht girl with all her perangai and history. Bukan nak label dia tp kita kene pikir. Like i said. Ni malaysia. Lain. Kalau kat oversea lain. Nanti gaduh satu family.

Post Last Edit by ParinAmat at 2-2-2011 09:18

Alaaa... 2-2 salah....kalau sorang bukak sluar ...sorang lagi tak bukak...tak jadi....

maknanya 2-2 bukak sluar....jd la mende tu...

tuding menuding ni mcam ko pegi tanya sape bukak sluar dulu, sape suruh dia bukak sluar...macam tu la perumpamaan....takkan selesai...

benda dah jadi, sekarang tolong macammana nak bagi isu ni selesai...bincang dulu dgn parents and kalau boleh hadapkan dgn  keluarga pompuan...

selalunya dalam kes ni org akan salahkan laki jugak kenapa rosakkan anak gadis org walaupun memang pompuan tu yg gatal

Post Last Edit by tayo_pancit at 1-2-2011 15:31

Pi buat DNA & HIV test sekali memandangkan pompuang tu 'kaki takung'... karang tak pasal2 tak umuq pjg adik hang tu sesia jek kalo dpt result SPM elok.. perjalanan masih pjg lagik

Kebanyakannya pandang negatif semata, sudahnya budak perempuan tu macam tu biar aje dia macam tu. Sepatutnya bila dah TERpaksa setuju jadi pak turut, buat betul2 terus. Kalau tak nak buat kerana keluarga perempuan itu pun, buatlah kerana ALLAH. InsyaAllah, kasih sayang sesama manusia adakala mampu mengubah manusia. Siapa tahu, budak perempuan tu bila di didik, di asuh, di beri perhatian & di sayangi akan berubah menjadi isteri solehah dan menyenangkan hati kita di kemudian hari kelak?

Mana kita tahu? Hargai kehidupan manusia walaupun adakala manusia itu sendiri tak begitu tahu nak menghargai kehidupan mereka sendiri. They are young, too young & they need us as a family utk guide mereka ke kehidupan yang lebih baik. Apa ingat kahwin muda je gelap masa depan? Siapa kamu yang boleh ramalkan kehidupan orang lain? Tuhan ke?  :re:

Reply  sarahmirza

Btw bukan aku yg ckap pompuan tu sundal coz aku xknal die pon, bende ni dtng d ...
Merah.Hati Post at 1-2-2011 11:07

Perempuan itu bakal adik ipar ko. ckp byk2 pun tak guna..guna panggilan mcm2 pun tak guna sebab itu bakal adik ipar ko.
org lain label mcm2 pun tak guna sebab itu bakal adik ipar ko.
once adik ko lafaz ajer nikah, perempuan itu otomatik seumur hidup jadi,
~ taraf anak perempuan pada mak ko
~ adik ipar ko.
kalau bercerai pun, still nama "ipar" masih terpalit pada ko.

suruh budak pempuan tu ikut adik ko tggl kat adik no. 2 tak boleh ka?..... adik ko leh jaga anak + isteri dia + bekerja....

Reply  sarahmirza

Btw bukan aku yg ckap pompuan tu sundal coz aku xknal die pon, bende ni dtng d ...
Merah.Hati Post at 31-1-2011 22:07

habis adik u baru knal budak ppuan tu 3 bulan
pun sanggup terima body ppuan tu, tu kita nak kata apa..
kata adik u bijak....

dalam hal ni, adik u dan ppuan
tu sesama ngok merosakkan masa depan sendiri...

Post Last Edit by minahsaudi at 1-2-2011 16:56
habis adik u baru knal budak ppuan tu 3 bulan
pun sanggup terima body ppuan tu, tu kita nak kat ...
faraway1 Post at 1-2-2011 16:46

sori salah posting