CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2605|Reply: 9

Aku rasa mcm nk kemurungan

Anonymous
Anonymous  Post time 27-11-2023 10:59 PM |Read mode
Ntahlah mat sbln dah aku sakit2 bila cek doktor, kata mungkin aku salah makan @ penat. Bp aku normal je. Tapi kepala aku melayang.
Skrg ni seharian aku rasa mcm sedih
Air mata bertakung jer tp tak menitis.. Aku rasa macam nak keluar dari rumah dan hidup asing dengan somi aku. Cuma nya aku nak tunggu anak last aku form1 next year..aku bosan dah kehidupan camni.. 3mggu lps mmg kami gaduh tp kali ni kata2 aku dia terkesan bila dah berbaik dia masih ungkit.. Buatkan aku rasa bersalah, aku rasa dia pun kurang dah bg perhatian kat aku.. Dan aku okay je kalau dia dah tak nak kat aku dah.. Aku ni sejenis kuat tak suka layan perasaan.. Aku akan sibuk kan diri.. Tapi malam ni aku rasa mcm sedih sgt.. Sedih yg aku taktau napa.. Ntahlah aku bosan la dengan life aku skrg ni.. Nak melangkah keluar skrg pun tak sampai
Hati anak last aku perlukan aku..aku tak ada kawan aku tak ada sesiapa.. Aku rasa nak jadi pendiam laaa dgn somi aku tu.... Tu je lah aku nak luah

Ko ni working mom ke housewife?
Cuba ko tukar gaya hidup ko.
Pagi ko g joging or brisk walk 1jam kt taman or kwsn rumah ko kak.
Balik, ko tgok pkok2 kt luar.
Ptg, ko solat asar tu bca quran byk sikit.
Susun atur perabot dlm rumah ko alih2.
Dlm rumh ko letak essential oil. Pasang radio bcaan alquran nonstop 24jam.
Klu perlu ubat penenang, ko p jumpa doctor.kot nt minda ko akan relaks.
Klu mmpu, ko reward diri. Pegi spa sauna. Massage tu bagus utk repair blood circulation.  Klu suka bekam, g buat bekam. Buang darah kotor.

Ko ni premonopos aku syak. Haid dlm keadaan imbalance.  Hormonal disturb.

Green tea/ coffee should be good. Cari gak supplement kt pamasi yg bole give u energy. Ko kena kuat kak. Hidup mmg keras tp hrgai lah diri sndiri.

kesiannya .. meh lah pm iols .. kita berkawan ..

cuba cari hobi baru, bela kucing ke, terapi jugak tu

meowed replied at 25-12-2023 02:47 PM

iols nak sangat bela kucing,
tapi mak meols tak bagi...
meols ni bujang lagi tapi tinggal dengan parents
kadang tu ada juga rasa nak tinggal asing
tapi parents tua sgt , tak sanggup tinggal.

baru ni meols di diagnose ada anxiety.
tapi mild je laa ... jadi meols selalu diam and sepi je ...

Pi lah klinik gomen buat DASS test..

Then buat apa yang komen #2 suggest tu.. brisk walk je pun ok.. makan seimbang & teratur.. luah kat tuhan or orang yang rapat..

Follow Us
meowed replied at 25-12-2023 10:47 PM

bela ikan ke atau boleh tukar pada berkebun, tanam la ape benda pun habiskan masa kat situ, kalau anxiety kena kuatkan semangat, yang penting kena tengok pemakanan jugak, boleh slow² jauhkan benda² manis semua tu, amalkan probiotik...tapi no 1 mmg kena kuat mental goodluck

Anxiety boleh dikurangkan samada dgn pengambilan kapsul magnesium atau ambil dark chocolate ..
Magnesium itu memang diperlukan oleh tubuh setiap hari jadikan ia sbg amalan tetap

Pre menopause kah? Mungkin kena cuba ubah rutin. Kadang2 buat benda sama je pun boleh murung.

katanya ramai yg kemurungan meluah hanya sekadar meluah tak perlu nasihat cukupal jadi pendengar dan bagi support. tapi tak salah kita share sesuatu yg bole dia jadikan pnaduan. taknk takpe jalan terus. balik kepada soalan tt perlu tau apa tujuan tt dalam hidup tanpa tujuan asas kita seperti takde arah tujuan dan mudah lari fokus sebab tu mudah terganggu dgn benda2 yg tak perlu. ios faham semua masalah kita sama je sbgi org perempuan punya taggjwb pada anak2 dan kehidupan yg perlu diteruskan. iols amik yg penting saja dlm hidup ni.

jgn sekli bersanar pada sesiapa..jika mereka baik kita berbaiklah seadanya dan cepat2 pergi jauh teruskan hidup seperti biasa. ada jgak punca2 kemurungan lain seperi emosi, stress kerja, keluarga, fincancial etc. itu normal bagi semua org cuma kita prektis mind kita utk tenang dan stay strong. ofkos kekuatan itu sbgi islam ada pada patuhi paling utamakan dulu. yg baik2 akan menyusul.