CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: YgBenar

[Tempatan] Tuan Saify Ahktar kata bufet Ramadan adalah scam.Anda terkejut?

Makan kuih & bubur da full? Seems you've underestimated people like me. Ada lg dua org mcm aku, hari tu hotel x untung.

cmf_jeangrey replied at 29-3-2024 06:56 AM
Berbaloi jugalah..all cooked and prepared for you...then ada butler yg tolong kemas...boleh try pelb ...

Betul sgt....
Klu ank² nk belanja parents, buffet lah yg sesuai...blh pilih apa yg nk mkn....
Nak masak kt rumah?....mcm U kata, berkecah dapur dari pg sampai ke berbuka ....

naina replied at 30-3-2024 01:36 PM
Aku baru sekali makan kat luar puasa ni.
Omg lain ye makan masak sendiri dengan makan orang lain mas ...

Mcm aku dulu, tak blh mkn makanan luar....
Memang muntah.....nasa tu bfast & lunch aku beli kat kantin, tak sempat hbis, berlari ke toilet.....mgkin dorang letak msg....aku pulak masak memang x letak msg....

jazaa100 replied at 31-3-2024 08:11 AM
Mcm aku dulu, tak blh mkn makanan luar....
Memang muntah.....nasa tu bfast & lunch aku beli kat ka ...

Samaaa. Aku pun takda letak msg..jadi masakan kita rasa ringan sikit la..makan luar ni kuah dia pekat2 dan penuh rasa..air plak manis2. Kita kat rumah hampir setiap hari buka air lemon buh gula perang..

Worth kalu ambik udang berpinggan, daging steak, kambin golek, tiramisu, mussels nz, oyster obersea, lassagna, sushi

Iolss pulak kalo p buffet rs hotel kn scam gan iolss..sbb iolss,suami n anak sulung p makan buffet terus tangki dlm perut jd beRatus2 tangki...dah rupa bela Saka org kata..tp bdn iolss halus je...iolss target makanan mahaii la..kambing golek sampai cheff tergolek masak,udang fresh2,ketam,sotong.. kalo p buffet takat mkn pecal, nasi lemak baik lepak mamak je...

Follow Us
Sejak dah tua ni mmg makan sikit ke ek.. dulu masa muda selamba je makan buffet selagi tak kenyang. Skg ni makan nasi sesenduk pun dah kenyang. Mmg ala kadar je juadah berbuka skg.

jazaa100 replied at 31-3-2024 08:05 AM
Betul sgt....
Klu ank² nk belanja parents, buffet lah yg sesuai...blh pilih apa yg nk mkn....
Nak ...

Kan..tu belum lagi tengah seronok menyuap makanan tetiba laki mintak tambah lauk la, anak nak air sirap la, satu lagi anak nak tambah ais la...dah si mak terpaksa ulang alik ke dapur..makan pun x tenang

Yg kena scam ni bila dia tau dia hanya boleh makan 50gm nasi dgn 50gm lauk time berbuka tapi gigih jugak pi byr RM250++ buffet ramadan sbb teringin...balik tu mengomel x berbaloi la, membazir la..saja je kan

Decaffeinated replied at 29-3-2024 06:35 AM
Tak faham aku orang yang pergi buffet ramadhan ni. Apa yang diorang cari sebenarnya?

hari biasa makanan masih elok di bazirkan katalah 1 tan se malaysia laaa

masuk ramadhan jadi 2 tan!

sepatutnya jadi 0.5 kaaa 0.2 kaaa yg bazir

tiap tahun gituuuuuu aje..dah berkurun

pasai apa tadak otak..esp orang islam

bazir tu sedare setannnnnn

mana pi ostad yg kuat propa sme tu

apa jakim n the gang buat...buat bodoh mkn gaji buta?

tiap jemaat kutbah..masuk kiri kuo kanan?

mana wartawan? tak reti nk cite? cap ayam ke?

buleh je misal masjid inisiatif kabo perancangan...THINK ler lebai .bongok!

yg rajin di kabo..besorrrrr pahala klo jamu makan orang nk berbukaaaa...pastu bab bazir dia buat pekak badak!!!

ni masalah orang islam..mcm poligami kan main sonok gelak mcm badot cite pasal kawin dua tapi bab BEWAK HIDUP walo satu bini dia buat mcm tak penah dengorrrr bewak hidup tu....tak btui?

klo tadak rasa malu mmg bukan orang tu beragama islam...plastik n perahsantan jek berserban berhijab tp bongok!!!

aina_shaira replied at 29-3-2024 10:34 PM
Cannot go lah, makan dalam keadaan rushing…

Kenapa rushing? Buffet sampai jam 10pm kot…siap kau sempat tarawih lagi berjemaah kat surau hotel

Decaffeinated replied at 29-3-2024 03:01 PM
Tah la, yang aku nampak buffet ramadhan ni negatifnya sahaja. Berapa sangat lah ko boleh makan mas ...

ya betollll....mmg yg negatif tu lebih banyak sebenarnya....one...ko bkn nak develop silaturrahim pun atau menjana ukhwah ngan orang sekeliling...ko bkn kenal pun....bg aku la...aku tak de nawaitu pun nak beramah mesra...kedua...masa ko ambik makanan tu ko dalam keadaan yg lapar and nafsu utk merasa semua makanan membuak2...and you will take as much as you can...ni sedap tu sedap...yg ketiga ko trigger perasaan tamak...dengki...haloba pada orang yg dapat udang yg lebih besar...kambing golek yg lebih juicy...pada orang yg beratur di depan ko...orang yg amik the last piece of the apam balik....ko rasa nak marah sbb diarang tak top-up lagi...yg keempat meja ko penuh ngan makanan and ko rasa riak and bangga sebab ko dapat all the food...kelima ko rasa sebal sbb meja ko kecik la pulak...pinggan dah tak muat nak susun....yg keenam...makanan dah ambik semua ko dah tak de apa nak buat selain tunggu azan....and yg ketujuh....all those above will go to waste once ko dah minum segelas air....semua makanan yg diambik tadi...cubit sikit...dah kenyang...cubit sikit...tak sedap...cubit sikit....dah mual....last2 ko membazir....

lebih baik berbuka kat masjid....free...dapat merapatkan silaturrahim ngan penduduk sekitar...qariah masjid...lelebih lagi yg makan dalam talam...ko tolak kat aku...aku tolak kat ko...pastu sengih2...sbb menang tolakan...dapat memberi pahala kepada orang yg masak jaudah berbuaka puasa utk malam tu....ko dapat free makan...orang yg masak dapat free pahala bersedekah memberi makan pada orang yg berpuasa....pastu dapat sholat jamaah...pastu...dapat moreh....khalassss......Alhamdulillah.....

Decaffeinated replied at 29-3-2024 03:01 PM
Tah la, yang aku nampak buffet ramadhan ni negatifnya sahaja. Berapa sangat lah ko boleh makan mas ...

ya betollll....mmg yg negatif tu lebih banyak sebenarnya....one...ko bkn nak develop silaturrahim pun atau menjana ukhwah ngan orang sekeliling...ko bkn kenal pun....bg aku la...aku tak de nawaitu pun nak beramah mesra...kedua...masa ko ambik makanan tu ko dalam keadaan yg lapar and nafsu utk merasa semua makanan membuak2...and you will take as much as you can...ni sedap tu sedap...yg ketiga ko trigger perasaan tamak...dengki...haloba pada orang yg dapat udang yg lebih besar...kambing golek yg lebih juicy...pada orang yg beratur di depan ko...orang yg amik the last piece of the apam balik....ko rasa nak marah sbb diarang tak top-up lagi...yg keempat meja ko penuh ngan makanan and ko rasa riak and bangga sebab ko dapat all the food...kelima ko rasa sebal sbb meja ko kecik la pulak...pinggan dah tak muat nak susun....yg keenam...makanan dah ambik semua ko dah tak de apa nak buat selain tunggu azan....and yg ketujuh....all those above will go to waste once ko dah minum segelas air....semua makanan yg diambik tadi...cubit sikit...dah kenyang...cubit sikit...tak sedap...cubit sikit....dah mual....last2 ko membazir....

lebih baik berbuka kat masjid....free...dapat merapatkan silaturrahim ngan penduduk sekitar...qariah masjid...lelebih lagi yg makan dalam talam...ko tolak kat aku...aku tolak kat ko...pastu sengih2...sbb menang tolakan...dapat memberi pahala kepada orang yg masak jaudah berbuaka puasa utk malam tu....ko dapat free makan...orang yg masak dapat fpastu dapat sholat jamaah...pastu...dapat moreh....khalassss......Alhamdulillah.....

ajinomotonosuga replied at 31-3-2024 11:36 PM
hari biasa makanan masih elok di bazirkan katalah 1 tan se malaysia laaa

masuk ramadhan jadi 2 ta ...

Marahnya aji...
Boikot Ramadan Buffet

cantthinkofany replied at 1-4-2024 08:29 AM
ya betollll....mmg yg negatif tu lebih banyak sebenarnya....one...ko bkn nak develop silaturrahim  ...

Ha ha ha... the whole truth nothing but the truth

share experience forumers makan apa kat buffet diorang pegi, sedap ke

tiap kali husband ajak makan buffet, tak kisah la breakfast, lunch or dinner atau buka puasa sekali pun, me akan tanya...makan banyak tak macamana harga dia? kalau tak banyak...lupakan! membazir je..bayar memahal, makan macam harga rm30

nasiblah aku pergi orang belanje tiap tahun pulak tu