CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Saya tak mahu terlibat, kata Anwar berkait tahanan rumah Najib

eh xnk campor plak beria masa perhimpunan 2 bln lps dok canang psl dia terlibat sama dlm meeting kurangkan tempoh penjara najib. erm xcaye aku dia ni..

pengecatbintang replied at 22-4-2024 07:04 AM
ayat ko..

rilek la walanon2, takde pape la sume ni.. anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan dgn ...

bodohnye walanon.. quote ayat konon nak tunjuk mcm bijak tapi tak sedar menunjukkan kebodohan yg ada pada diri

"tetiba ko yg pandai2 buat kesimpulan orang lain panas sbb DSAI akan hilang PM"

bile mase pulak aku buat kesimpulan orang lain panas sbb anwar akan hilang jawatan pm?

-----------

"yg jadi isu adalah rompak billion2 - hukuman tahanan dipenjara jadi tahanan dlm umah"

menteri ph sendiri yg jadi sbhgn drpd ahli lembaga, anwar sbg pm pun rilek je, walanon pulak panas punggung mcm terbakar bontot yg cakap ni jadi isu

-----------

"setiap kali timbul isu..

ko trus wat kesimpulan bhw ramai risau PM akan hilang jawatan

apasal semua isu yg berlaku PM akan ilang jawatan?

cuba jawab soalan aku ni.."

bile masa yg aku buat kesimpulan pm akan hilang jawatan.. terus terang aku tulis yg anwar akan kekal berkuasa sbg pm

----------

"ko buat hipotesis iaitu anggap ramai da panas PM akan hilang jawatan sbb Bijan akan diberi tahanan umah"

bile masa yg aku buat hipotesis apebenda bodoh sume yg ko sebut ni?

----------

"yg dipertikai adalah convert hukuman,

bukan PM ilang jawatan yg diperikai"

lagi sekali... terus terang aku cakap yg anwar kekal berkuasa sbg pm.. takde sape pun ckp anwar akan hilang kuasa sbg pm.. ko yg berfantasi sendiri andaikan yg aku bagi gambaran sebegitu

kalau yg dipertikai adalah convert hukuman, walanon2 sound la lembaga pengampunan.. anwar sendiri sbg pm pun rilek2 je dgn keputusan lembaga pengampunan.. walanon pulak yg panas terbakar bontot nak pertikai keputusan lembaga pengampunan

----------

ni aku quote balik sendiri ayat aku tu

"rilek la walanon2, takde pape la sume ni.. anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan dgn zahid sbg tpm, menguasai dua pertiga parlimen, tak yah la walanon2 nak rasa gundah-gulana tu"

baca betul2 apa yg aku tulis tu.. pada setiap perkataan aku tu ada jawapan kepada isu yg dipertikai oleh walanon

kalau dah bodoh tu, tanya elok2.. bukannya bodoh pehtu teruskan tulisan yg menampakkan lagi kebodohan dalam diri tu

isu ni lagi penting ke dari isu rasionalisasi subsidi?

terma2nkondisi2 replied at 22-4-2024 01:38 PM
bodohnye walanon.. quote ayat konon nak tunjuk mcm bijak tapi tak sedar menunjukkan kebodohan yg a ...

post ko #11

rilek la walanon2, takde pape la sume ni.. anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan dgn zahid sbg tpm, menguasai dua pertiga parlimen, tak yah la walanon2 nak rasa gundah-gulana tu

--

ko pon kaki putaq?

pengecatbintang replied at 22-4-2024 02:30 PM
post ko #11

rilek la walanon2, takde pape la sume ni.. anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan  ...

humang ai.. aku kagum ni tengok kebodohan yg ada pada ko

memang le itu ayat aku di post #11

anwar dan dap rilek je pasal isu tahanan rumah najib ni, walanon yg kepanasan bontot nak pertikaikan itu ini

ada yg kata isu ni hanyalah drama, ada yg kata ianya mmg betul ada.. samada ada atau takde.. antara dua ni je

rilek la walanon.. takyah nak acah2 pertikai itu ini.. biar je mahkamah tentukan.. mcm dap cakap, hormat keputusan mahkamah.. mungkin juga betul ni hanya drama spt yg didakwa sesetengah pihak

tapi kalau walanon masih lagi nak acah2 pertikai itu ini, tu yg aku suruh baca balik betul2 ayat aku di post 11# tu.. ada jawapan bagi isu yg jadi pertikaian walanon tu.. jgn la jadi bodoh sangat, sekurang2nya jadi la bijak sikit

honam replied at 22-4-2024 02:26 PM
isu ni lagi penting ke dari isu rasionalisasi subsidi?

takde la.. anwar dan dap ok je.. so maknanya isu ni ok je

Follow Us
sah2 la PM is one of the member dalam lembaga pengampunan... what kind of bullsh*t is this ???

Edited by pengecatbintang at 22-4-2024 06:52 PM
terma2nkondisi2 replied at 22-4-2024 04:24 PM
humang ai.. aku kagum ni tengok kebodohan yg ada pada ko

memang le itu ayat aku di post #11 ...

anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan dgn zahid sbg tpm, menguasai dua pertiga parlimen, tak yah la walanon2 nak rasa gundah-gulana tu

putaq lagi tu..

--

tak gundah gulana pasal jawatan PM

pelaksanaan hukuman tu yg jadi isu

pengecatbintang replied at 22-4-2024 06:51 PM
anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan dgn zahid sbg tpm, menguasai dua pertiga parlimen, tak ya ...

dok ulang2 ayat yg sama.. awat la yg bodoh sangat walanon sekoq ni.. aku dah cakap dah yg ko tu je yg berfantasi sendiri dgn menganggap aku ni buat kesimpulan yg walanon panas sbb anwar akan hilang jawatan pm.. takdenye anwar tu nak hilang jawatan.. ko je yg bodoh buat anggapan yg aku buat kesimpulan mcm tu

okay.. meh sini aku aku bgtau kpd walanon bodoh yg tak tau nak ke mana hala tuju bila dah kepanasan bontot nak pertikaikan pasal hukuman tu (sekiranya betul ada hukuman dlm titah adendum tu)

ni yg aku tulis.. "rilek la walanon2, takde pape la sume ni.. anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan dgn zahid sbg tpm, menguasai dua pertiga parlimen, tak yah la walanon2 nak rasa gundah-gulana tu"

pertama sekali aku tulis - rilek la walanon2, takde pape la sume ni.. anwar kekal berkuasa sbg pm

aku ingatkan kepada walanon2 yg isu ni tak akan jadi panas sehingga tak terkawal sbb anwar masih ada beberapa tahun lagi dan masih ada banyak lagi sesi dewan rakyat sebelum pru seterusnya bagi menguruskan isu ni walau apa jua keputusan mahkamah nanti... samada najib teruskan hukuman pemenjaraan tu di penjara atau di rumah ke, anwar kekal berkuasa bagi menguruskan isu ni melalui proses2 tertentu sbb dia masih lagi berkuasa sbg pm buat masa sekarang ni sampai beberapa tahun lagi.. sbb tu la aku tulis anwar kekal berkuasa sbg pm, dan sememangnya itu tanggungjawab dia sbg pm.. perlu uruskan isu2 panas mcm ni... walau panas mcm mana sekalipun, isu ni hendaklah berada dlm keadaan terkawal.. sekarang ni pun kita boleh lihat yg anwar sedang kawal isu hangat ni.. dia jawab dgn nada yg rilek2 je berkenaan isu ni dan dap pun membantu dalam mengawal kehangatan isu ni

kemudian aku tulis dgn bergandingan dua ayat ni - anwar kekal berkuasa sbg pm, bergandingan dgn zahid sbg tpm.. yg pasal anwar kekal berkuasa sbg pm tu aku dah tulis kat atas, tapi aku gandingkan dgn ayat bergandingan dgn zahid sbg tpm.. aku tulis mcm ini sbb aku nak ingatkan walanon2 yg anwar mengurus negara sbg pm sekarang ni adalah bergandingan dgn individu yg mesra hubungan dgn anwar iaitu zahid sbg tpm.. bila pm anwar bergandingan dgn individu yg mesra dgnnya maka kalau ikut matematik mudahnya adalah pm dan tpm sekarang ni adalah gandingan pengurus negara yg mempunyai chemistry yg hebat.. berbeza dgn pm2 dulu yg tidak mempunyai chemistry yg hebat dgn tpmnya

bila dah ada chemistry yg hebat antara pm dan tpm, maka ia akan membantu pm anwar buat keputusan yg terbaik dari semasa ke semasa bagi menguruskan isu hangat mcm ni walau apa jua keputusan mahkamah nanti.. takde alasan utk tidak buat yg terbaik.. pm anwar sudah bergandingan dgn tpm yg ada chemistry yg hebat dgnnya bagi mengurus negara termasuk la isu hangat tahanan rumah najib ni

sekarang ni kita dpt lihat ada walanon2 yg pertikaikan pasal hukuman tahanan rumah (samada betoi ada ka dak kita tak tau lagi).. tak kisah la apa jua keputusan yg mahkamah akan buat nanti, yang pastinya ada walanon2 yg marah terhadap hukuman tahanan rumah ni sbb mereka berpendapat adalah tidak adil bagi najib, yg pada pandangan mereka, telah melakukan jenayah yg amat berat tapi akan memperoleh hukuman tahanan rumah, yg pada pandangan mereka ianya adalah satu bentuk hukuman yg secara relatifnya adalah ringan dan tidak setimpal dgn jenayah yg telah dilakukan

oleh itu, disebabkan inilah aku tulis mengingatkan walanon2 yg marah pasal isu ni, yg anwar dah menguasai dua pertiga parlimen.. bukan setakat pm anwar dah bergandingan dgn tpm yg ada chemistry dgnnya malah sudah menguasai dua pertiga parlimen juga

menguasai dua pertiga parlimen ni maknanya pm anwar dah ada kuasa yg sangat besar utk ubah dan perbaiki mana2 sistem dlm negara ni yg mempunyai kelemahan... so melalui peringatan yg anwar menguasai dua pertiga parlimen ni, secara langsungnya aku telah mengingatkan walanon2 yg sdg marah berkenaan isu ni, korang panjangkan la ketidakpuashatian korang terhadap mana2 sistem pengampunan yg dilihat sbg mempunyai kelemahan dan tidak adil itu kepada menteri2 ph, kerajaan, dan yg lebih penting lagi panjangkan suara ketidakpuashatian korang tu kepada pm anwar supaya anwar boleh dengar suara rakyat yg menyokongnya sbg pm lalu boleh la pm anwar ambil tindakan yg selanjutnya melalui proses2 tertentu yg melibatkan dewan rakyat, dan dewan negara, dan mana2 lagi yg lain yg berkaitan.. dgn menguasai dua pertiga parlimen ni, boleh la pm anwar pinda dan perbaiki kelemahan2 pada mana2 perkara yg ada pada perlembagaan ka, atau pada mana2 undang2 yg sedia ada ka, atau pada mana2 polisi kerajaan yg sedia ada ka, atau pada apa2 perkara lagi yg lain yg berkaitan dgn sistem pengampunan yg sedia ada di negara kita ni lebih2 lagi jenayah berprofil tinggi yg melibatkan ahli politik.. supaya nanti, pada masa hadapan, tidak berulang atau tidak berterusan isu yg menimbulkan ketidakpuashatian dlm kalangan walanon ni

secara spesifiknya berkenaan isu tahanan rumah najib yg ada walanon2 tengah marah ni, pm anwar dgn menguasai dua pertiga parlimen, boleh pinda perbaiki mana2 perkara berkaitan perlembagaan, undang2 yg ada, polisi2 yg ada, atau apa2 yg lain yg berkaitan, supaya kelemahan2 yg ada dpt diperbetulkan dan isu hukuman terhadap najib ni, tak kisah la apa jua keputusan mahkamah nanti, akan dilihat sbg isu yg telah diuruskan dgn baik oleh anwar dan najib masih lagi berterusan menjalani hukuman yg setimpal dgn jenayah yg telah dilakukan, mengikut perspektif dan pendapat walanon2 yg tengah marah tu

kemudian aku tulis tak yah la walanon2 nak rasa gundah-gulana tu sbb aku ingatkan walanon2 yg jauh di sudut dalam hati mereka tu ada juga perasaan gundah-gulana yg melihat seolah2 telah berlakunya ketidakadilan dlm isu ni... aku secara tak langsungnya telah mengingatkan yg walanon2 bersama2 dgn wakil2 rakyat iaitu politikus2 pujaan mereka boleh ambil tindakan2 yg sepatutnya spt yg aku tulis kat atas tu

cibai bangang bodoh betul walanon sekoq yg acah2 pandai ni

terma2nkondisi2 replied at 22-4-2024 09:48 PM
dok ulang2 ayat yg sama.. awat la yg bodoh sangat walanon sekoq ni.. aku dah cakap dah yg ko tu je ...

ko kata aku dok ulang2 ayat yg sama..

dah itu mmg ayat ko..

tapi ko x ngaku

siap nafikan plaks

--

ko dok ulang 2 perkataan kat bawah ni boleh plaks..

- walanon

- bodoh

awat la yang bodoh sangat porumer sekoq ni

pengecatbintang replied at 23-4-2024 04:25 AM
ko kata aku dok ulang2 ayat yg sama..

dah itu mmg ayat ko..

lantak ko la walanon bodoh

aku dah tulis.. pada setiap perkataan komen aku tu ada jawapan kepada isu yg dipertikai oleh walanon pasal convert hukuman.. tapi walanon kekal bodoh hidup dlm fantasi sendiri anggap org lain buat provokasi mcm2

aku ulang tulis suruh baca balik komen aku tu betul2 sbb ada jawapan... masih lagi walanon kekal dgn kebodohan sendiri

asyik pertikai pasal hukuman yg ditukar.. pehtu takde tindakan... terus kekal dgn kebodohan sendiri.. sedangkan anwar sendiri pun rilek2 je

lantak ko la walanon nak kekal bodoh sampai bila2