CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-HBZ

‘Mendesak Sungguh-Sungguh Suruh Kahwin’ – Shiha Zikir Minta Jangan ‘Normalise’ Pertanyaan Jodoh

Dlm kes dia ni.. Org tanya sbb concern lah kot.. Sbb dah ke hulu ke hilir byk masa sama2.
Oklaaa tu.

nolya replied at 20-4-2024 12:41 AM
Lain kali jawab saja kalau jodohnya masih Allah short listing di Luh Mahfuz. Itulah jawapan yg palin ...

Ada je makcik bawang tu nk balas nnt sis..nnt dikatanya ko tak cukup tahajjud la..bnyk dosa la..bla bla bla.. annoying tau kalau berdepan puak2 gini

VespaSilbe replied at 21-4-2024 03:49 PM
Lama kut chenta
Sapa tgk pertandingan ID first season kat axn mesti nampak dia cekin kat Sheraton ku ...

Tak paham..boypren dia masuk pertandingan tu ke

Setia btl BF dia...kehulu hilir bersama2 berkawan dekat belas2 thn dh..klu kawen ank dh sekolah menengah dh...

pocongkiutss replied at 21-4-2024 04:15 PM
Tak paham..boypren dia masuk pertandingan tu ke

Depa dua tak masuk as contestants.. tapi ada kat terselit muka dok tunggu bilik tak siap.. tgh malam dah masa tu.. sheols nama tak naik lagi dah bercinta berdua

VespaSilbe replied at 21-4-2024 04:31 PM
Depa dua tak masuk as contestants.. tapi ada kat terselit muka dok tunggu bilik tak siap.. tgh mal ...

Boypren dia keje ape uols?

Sebenarnya lg stress kalau dh ada boipren tp tak diajak kawin2 lg..iols sbg acik bwg bermoral mmg takkan tanya bila nak kawen

Follow Us
BERIANYA BUKAN ORG TANYA SAMBIL LETAK KAPAK KAT KEPALA KAU PUN

pocongkiutss replied at 21-4-2024 05:10 PM
Boypren dia keje ape uols?

Sebenarnya lg stress kalau dh ada boipren tp tak diajak kawin2 lg..iol ...

Baru ingat rancangan The Apartment.. tatau le bf dia kirijo apa.. tapi manager sheols kut.. nih pun baca kat benang sini.. cam dah kawen tapi rahsia.. cam forumer katalah.. kalau beranak dah masuk sek men.. takkan lama naw tak kawen2

Dah macam tok vida tapi versi kurus la

Ikut tuan badan masing-masing la kan. Aku selalu je kena tanya benda sama. Dari musim raya sampai ke musim kenduri kendara tapi aku dah tak ambil hati. Aku anggap je depa concern. Siap sekarang aku boleh bergurau, suruh mak cik tu semua carikan aku jodoh tapi nak yang kacak je so depa pakat gelak . So suasana jadi santai-santai gitu. Bukan jumpa setiap hari pun.

Adik ipar aku yg no 4 tu asal org tnya umo dh berapa thn ni? Dia akan jawab 18. Walhanya umo dia muda sikit je dari Shiha. Nk melancong puas2 dulu katanya.

.
.
maaf ya sebelum aku nk ckp ni...kenapa kebanyakan mlayu bkn semua tp kebanyakkan la...bila tang raya je nk menayang? semua nk tukar baru? nk tukar kereta baru pun time raya, tayang omeh  baru 1 badan pun time raye, bawa bf/gf pun time raya, bokeh kuih ghayo pun tiap² tahun rukar...

apak aku cindian byk pantang- larang tau, kalu gi rumah org....selagi tuan rumah x ckp masuk lah...jgn masuk...kalau dh masuk rumah org duduk je jgn nak usik barang atau rayau² dlm rumah org.
pastu jgn nk tanya mcm²....dgr je apa yg tuan rumah ckp...kalau result spm anak dia keluar pun jgn tanya kecuali kalau dia yg bgtau sendiri...

NazRysha replied at 21-4-2024 05:47 PM
BERIANYA BUKAN ORG TANYA SAMBIL LETAK KAPAK KAT KEPALA KAU PUN

khennn. meollss pon oke jee klau acik acik tanya bila nak kawen TAPI jangan nk memandai2 nk menjodohkan meollss dengan orang itu orang ini

Pak.dolla replied at 22-4-2024 08:47 AM
.
.
maaf ya sebelum aku nk ckp ni...kenapa kebanyakan mlayu bkn semua tp kebanyakkan la...bila tang  ...

keluarga aku alhamdulillah tak ada pun perangai mcm nitapi memang pun
hari raya medan untuk orang menunjuk menayang

Igt lagi situasi iolls, baru 6 bulan kenal boipren (now husband) bwk kenal2 dtg kenduri, harammmm acik2 nak tanya bila kawin. Tapi kazen iolls yg dah bertahun2 kapel, asik la bwk datang majlis family, opkosss la asik kena tanya bila nak nikohhh..

Unless non-muslim yang dah co-habit siap beranak pinak, sangat jarang berlaku muslim kapel bercinta lama sampai melebihi zaman subur wanita. Niat perkahwinan for Muslim nak menyambung zuriat keturunan. Kalau dah bertahun bercinta tak ada kesudahan selalunya bercinta dengan suami orang atau isteri orang. Kalau single sama single dah lama on. Ini iols tulis secara general mengikut pengalaman iols berkuntum kat KRT

12
Return to list New