CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teha86

2 TAHUN KENA TIPU NGN BF......SKRANG BARU SUME TERBUKA....

Close [Copy link]
ok..u fikir camni je..
ni baru couple dia da pandai sepak terajang u..
nanti da kawen u rase nasib u camne?
keadaan skg ni u boleh lari dr dia sbb u xde ape2 ikatan lg..
u masih nk mengharap pd org camni ke?
u pun xtaw ape y dia da buat ngn ppuan sarawak tu..
maybe ape y dia da buat ngn u dia buat jugak ngn ppuan tu..
ntah2 lg lebih..
ntah janji ape dia tabur kat ppuan tu..
u masih nk kat dia ke?
fikir masak2...
jgn jd bodoh...
u je boleh ubah keadaan diri u..
u nk derita atau bahagia..

aku betul2 dah rase muak ngn dia..n aku dah tak kisah kalau dia nak pegi dr idop aku...mungkin sebb  ...
teha86 Post at 12-5-2011 14:34

siannya?knp dia pukul?dia tau u da ada org lain ke

kena pukul.. wowowowow sakitnyer hati tak sama dengan sakit badan..
kecewa bila orang yang kita harapkan nak lindungi kita, telah menyakiti tubuh badan kita...
huhuhuh monolog sebelum masuk beradu..
hehehehe

thanks to everyone...that's y aku amik decision tok blah ...aku syg kat dia..tapi nothing i got it from him...takpelah...i try to get up now.....tak nak pk pasal problem aku n start a new life...

berusaha ek..
cari kedamaian..
mesti u jumpa punye..
all the best!

TT.....cuba elakkan sebut pktn sayang...jgn asik dok ulang2 sebut sayang2....if blh tukar no fon biar betul2 lost contact...sebb sy tau selagi masih ada hubungan melalui telefon TT akan terus ttunggu2 msg/call dia...percayalah semua ni bergantung kt diri TT sendiri..ingat tu TT baru takat berkapel...sy pernah lalui perceraian...lebih menyakitkan..ada anak lg....mmg bunyi nasihat sy mcm kasar sikit...tp tujuan sy nk TT jd lebih kuat....jgn asik dok ingat yg dh lepas.....ingat tu...letak dlm hati TT org yg sgt istimewa...buat apa nk abihkan airmata utk org mcm tu...

Follow Us
hanya org yg betul2 kelas jer akan MOVE ON.. yg loser akan maafkan and back to square 1..
dari pembacaan ni saya tahu TT adalah seorg yg sangat kelass.. pls move on.. Percayalah kesakitan itu hanya sementara sahaja... gigihkan diri untuk recover.....

da lama x folow thread TT...
tetiba baca he penah pukul TT................
so how TT sekarang???

Salam TT,

Kpd TT bykkan bsabar ye.Sy pn pernah d curangi dlu by my 1st love.Tu la nak cari pengganti mmg lma.Amik masa 5 thun tuk sy terima lelaki kembali lam hdup sy.Sbb sy kalau sy dh cinta org tu sy akan setia kat dier.Tp tu la kesetiaan tak di hargai.Spjg 5 thn single tu sy jd jahat sgt2 berdendam ngn lelaki.Sy mainkn perasaan lelaki sini sana...Skg ni xbt dh perangai tu.Pas jmpa ngn bf sy skg ni.Coz bf sy ni mmg sy btol2 trjatuh cinta ngn dier.Dan alhamdulilah dier pn sgt2 baik org nyer.So to TT jgn risau ok.Akan ade lelaki yg lebih  baik bt TT.Lg pn mcm yg TT ckp bf TT ni hensem eh? Biasanya lelaki hensem ni dier tak takut kehilangan GF dier.Coz dier tau pegi mana pun mesti akan ade pompuan nak kat dier.Lagi satu..mesti lam mind set bf TT 1 pergi 10 pun bleh dpt.Pastu bleh plak bf TT pukul TT.Helllooo...TT pn ade maruah tau..Kalau dah kes dtg tangan ni mmg takleh d maafkan dh ni.Melampau yg amat...Suka ati nak tangan anak org..Aduii nah...Ade gak lelaki mcm ni.Teruk lorh...:@

TT dh bhagia kot...dh ada penganti bru...ekekeke

dlm masa 2 tahun die tipu ko....

lama tu..

wake-up dear...ko kene kuatkan smgat....fikir psl kerjaya...diri ko dlu....
tolak tepi pk kan psl die...kalau pk psl die...mesti lg merana...

hope TT makin tabah......

salam,

sy turut simpati.
kalu sy, sy langgar je ngan kete tu.
hehe...

tp insyaallah,
hati anda akan kembali pulih n menerima lelaki yg lebih baik n hensem dr die.

Reply 1# teha86

sabar teha... sedih aku baca kisah ko..
lelaki mmg tak cukup apa yg ada..

"Trust is like a vase... Once it's broken, though u can fix it, the vase will never be the same agai ...
lasagnaklcc Post at 18-3-2011 23:01

Like

cik teha...sy pn pnh kena tipu n mmg sakit n rasa sgt terluka bila kita dah letak kepercayaan kat org yg kita sayang...same mcm ko jugak aku mmg xbleh pandang muke dia langsung taim tu...musti laju je airmata ni mengalir...aku xpenah rasa terluka tp first time kena aku rasa xtau nak describe cemane perasaan aku tu...

kantoi sbb msg/call..diorang siap ber'baby baby'...n the best part dia pnh kata itu makcik dia aii makcik pon panggil baby ke...moden sungguh (walopon hakikatnya dia oldskool malay haha..)

terpulang pd masing2 nak selesaikan dan hadapi perkara mcmane...ade beberapa member sgt rapat dgn aku suh blah cr lain...ada plak yg suh aku bincang elok2..hasil dr perbincangan ketika waras (ehehe) aku msh lg okey dgn dia...aku pcy sume org bt salah n bleh diberi kesempatsn utk repent..tp bak kate lasagnaklcc dah xsama mcm dulu...aku maafkan dia n maafkan 'makcik' tu ehehe...tp trauma tetap ada..n dia kena terima bahawasanya ati aku ni dah bertampal plaster huhu

ermmm aku prnh mengalami sitausi mcm ko ni teha..aku akui ex aku dulu mmg ada rupa..aku prnh bc msg2 dia..penuh je name pmpuan dlm inbox..siap ber abg syg..bila tanya kata just kawan..5thun aku kapel dgn dia..smpi 1 tahap aku dh x larat makan hati dgn sikap dia, hidup asyik berendam airmata je..aku minx putus..baru tu la dia sedar yg selama ni dia abaikan aku..tp maaf, aku dh nekad nk putus dgn dia..

cian nye kt TT..mmg sedih sgt bile jd cmtu..hrp TT sbr..

org lelaki (bukan semua) mmg terer bab2 camnih ... bebaru nih kwn rosse ader sorang dah terkene ... selama setahun lebih bercinta sakan dgn sorang lelaki nih ... last2 dapat tau rupanya laki org! lagi parah  

kwn rosse ckp serius dia mmg tak nampak cam laki org pun ... call pukul 3 / 4 pagi pun dia pick up ... yg bestnya kwn2 lelaki nih semuanya mcm berpakat sama sbb time dowang berfacebook tak der sowang pun diantara kengkawan dia yg tegur

cari punya cari akhirnya terbongkar segala .... semua yg dia cerita selama nih semuanya tipu belaka ... paling lawak nama sebenar pun dia tipu!

rosse ckp tak yahlah bg tau bini lelaki tu ... kesian kat anak2 lelaki tu masih kecik2 lagi ....

aku pon dlu penah kena tipu dgn ex bf aku. mse tuh bru lepas cuti raya. aku dh blk kl. dan aku sgt pasti die pon mesti dh blk kl. aku call n sms die x ber reply hampir smggu die menghilang kn diri. aku suspect die nmpk no. aku so die xnk angkat fone. so aku try call gne public phone. die angkat. pastu bile die dgr suara aku die senyap pastu trus letak. mmg cilakak jantan ni. aku dh rasa x sedap hati. last2 aku g umh sewa die. time aku smpai tu aku tgk kete die xde. so konpem die xde kt umh. aku ketuk pintu adik laki die bukak. pastuh aku ckp aku nk msuk jap nk amek brg kt blik ex aku ni. adik die bg aku masuk sbb mmg die knal aku. aku trus g blik jantan cilakak ni aku tgk bju pompuan bersepah atas katil. time tu mmg aku terduduk. mmg sah jantan ni ade pompuan lain. pastu aku tgk ade computer dlm blik die. aku try on. kot2 die ade simpan pape bahan bukti kecurangan die dlm tu. aku on je trus terpampang gmbr cilakak ni dgn pompuan mne tah kat desktop. aku tgk elok je dua2 pkai bju melayu n kurung. mmg sah gmbr time raya. patut la lps raya jantan tu trus buat perangai. aku mmg menangis x hengat dunia time tu. aku rse aku la pompuan paling bodo dlm dunia sbb setia kt die. smpai skg aku still igt peristiwa tu. :@

YUP...TU KE NAMANYE BESTFREN SAMPAI BERMUMMY DADDY..."MUMMY SYG N CINTA DADDY SAMPAI BILA2..MU ...
teha86 Post at 18-3-2011 10:49

mmg fak!!!