CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hairul123

All About Pulau Langkawi - Part 4

Close [Copy link]
Reply 34# cmf_shone

en shone, saya punya bajet untuk kereta pun ciput gaks, tapi berangan nk keta baru n best2.. over tak? tiket ke sana 5 - 7 July, lamabt lagi.. low season... tapis ekarang tengah plan bajet... takut meletowp!! apa keta yang dapat en shone.. share lar ..
Nak tanya gak forumers yang otai2.. ada tak hotel/motel yang below Rm100/nite kat area pantai cenang tu.. family holiday katakan, semua nk berbajet...! Thankx a lot!

Post Last Edit by zul_khaleeda at 6-4-2011 19:48

saya dah kat umah dah..

duduk sehari je kat Langkawi..beli barang sampai 1k..
Mak ai takutnyer kena tax..Alkisah masa nak check in..Masa nak scan barang..kastam dah tunggu..tanya kat saya berapa mlm duduk Langkawi..saya terus terang ckp 2 hari je..Then dia ckp kalau tak cukup 3 hari kena cukai ni..So saya ckp alah..beli brg sikit je...then dia kata tak leh..sebab pegawai ada kat blakang..saya kata saya beli sikit je tak sampai 1k..then dia kata takpa saya tolong..sebab org Melayu saya tolong..selamat haku...
konon2 dah hapy sesangatla tak kena cukai..haha

Lepas tu chek in baggage..terlebih pulok 20kg..yg berat tu sebenar vission dan caserol tu..
then budak AAsia baik hati suruh saya bahagikan 2 barang tu..so sorang 7 kg la leh bawa hand luggage..
tapi nak bawa berat nyer..hukhuk..

Lepas drop baggage masuk dlm boarding...Alamakkkkkk!!!!
ada lagi org Kastam...Adus...matilah aku mcm ni...lalu Kastam tu tanya berapa hari tinggal..bukti hotel ke benda stay Langkawi..so saya terus terang je la 2 hari..haha
terkantoi kat sini..then dia tanya brapa ratus beli barang...saya kata tak sampai 600..
nasib baik separuh dah masuk luggage..kihkih..

so dia kata ni kena cukai dlm rm70...hubby saya kata bayarjelah..then saya fikir balik..brg yg saya bawa tu takla bnyk..saya kata murah je saya beli dalam rm250...last2 dia kata kena cukai RM30..

haha..selamat duit haku yg 40 hinggit tu...kalau tak..tak pasal2 kena 70 hinggit.

saya nasihat sapa yg pergi kurang 3 hari..lebih baik check in kan luggage yg beli barangan soping tu..kalau tak jadi mcm saya...sepatutnya saya bawa beg baju hand luggage..
so takla kena cukai..

tapi apa pun saya puas hati dapat beli apa yg di hajat..cuma hubby je sikit muram..selain berat nak bawa..poket nipis...wakaka..

Weekday ni Kastam banyak masa terluang.. tu yg rajin check.. hehehhe
Kan betul.. heheh

Reply 62# zul_khaleeda

tepek la hasil yg dibeli tu... dengan harganya sekali...
sbg rujukan

nak tgk gak brg2 tuh lahh...

Reply 62# zul_khaleeda

klu kita bayar cukai ada cop ke resit ke?? klu x ada kenapa x ckp dah bayar kat kastam depan.. nak tau jugak sbb nak g langkawi lagi bulan 5 nie..

Follow Us
Elo geng, suda kembali ke tanah besar dari lgk petang tadi. 4-7 april, 4 hari berlibur di langkawi dgn cuaca agak panas. Risau jugak sebab ada former sebelum ni kata, minggu2 lepas hujan.
Isnin, sampai epot kul 12 tghari, amik keta vios 4h3d rm200. Harga kat kaunter epot tuh lebih kurang jer suma. Dapat keta terus shoot ke oriental village nak naik cablecar sebab sok ngan lusa nye tutup maintanence. Pas makan, kul 3 check-in kat Malibest chalet Timun. Diner kat area cenang gak, pastu ronda2 jln kaki, balik tido.
Selasa, gi ronda2 keliling. Pekan Kuah, jeti, langkawi fair, wildlife park, galleria perdana(x masuk pon), kolam air panas(kolam berlumut, geli nak masuk kaki kat wet reflex), makam mahsuri ngan beraas terbakar. Petang singgah pasar malam, bungkus makan malam. Save budget..

sambung lagi..
Rabu, pagi gi islands hopping. Dayang Bunting, (x mandi pon, tgk2 jer) barang makan minum mahal. Eagle feeding, helang banyak lagi kat langkawi nih. Cuma x sepatutnya orang bagi umpan lemak ngan kulit ayam kat helang nih sebab nak suh  org amik gambar. Kalu bagi makan, bukan wildlife namanya. Pulau Beras Basah, memang rugi sapa sampai sini x mandi. Air Laut clear, cuma xde coral ler.
Balik island hopping kul 2 petang, mandi2 kuar lagi Kuah, gi HIG ngan Saga. 3-4 kali lintas jalan mencari ole-ole untuk kawan2 ngan sedara. 6 petang, singgah makan laksa power  tepi epot, best. Malam kemas2 beg. Sumbat mana yg patut.
Khamis, pagi pas check-out, sarapan kat Padang Matsirat. Kul 10 lebih sampai epot, pulang keta ngan amik balik deposit RM50. Kul 11.40 terbang..babai langkawi..

Reply  zul_khaleeda

klu kita bayar cukai ada cop ke resit ke?? klu x ada kenapa x ckp dah  ...
norizzah86 Post at 7-4-2011 11:48

Kalau awak pergi 3H2M, tak perlu risau pasal cukai. Yg penting simpan Boarding Pass atau tiket Feri masa pergi Langkawi.
Andai less dari 3H2M, biasanya mmg ada resit dari Kastam.

saper pernah naik teksi dari epot ke hotel? mahal tak?

ada sesiapa tahu hotel2 yg budget x kat langkawi nie...huhuhu...kena pi langkawi ujung bulan nie....hotel x book lagi nie...adoiii aiiii...

Reply 71# kj77

tgk kat internet jekk... rasa ada byk gak!!!

Reply  kj77

tgk kat internet jekk... rasa ada byk gak!!!
zamnie Post at 8-4-2011 11:54

huhuhu...harap2 ada laa bilik ujung bulan nie....dah laa cuti 1st may...

Reply 73# kj77

baik book cepat2 takut nnti dah fully book...

Reply 68# shayjr

kat pulau beras basah tu....ada paip air utk bilas bdn x?

Reply 75# afja

Rasenye,beras basah toilet pon xde kat situ. Wife pon salin baju nyorok² kat belakang gerai jer. Saye cover line ngan towel..hehe. Tekong bot kata basah² bleh nek bot. Kat pengkalan x check plak ader toilet ke tidak. Banana bot satu kepala RM20. Kat cenang, satu banana bot tuh RM50 bleh nek 7 org.

Reply 76# shayjr

balik hotel la baru mandi jawabnya....

Reply 77# afja

ha'ah. saye balik chalet baru mandi, mandi kat cenang plak..haha maklumlah..lastday..pastu baru lari bilik mandi.. kalu nek van yg agen island hopping tuh, xpe nek basah² pon. saye ikut derang nek keta. so kene lapik la ckit² seat tuh..

untuk hari buruh ni hotel byk dah penuh............tp kalau nak keta se wa dtg terus kat kaunter rakan kota aport...............leh dpt murah kut

Reply 61# semek

.....boleh je....untuk member kita kasi harga murah2

.....call @ sms .............shone 0194190199