CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kambeng_masam

ZULAIKHA [U] Last updated was on 7/7/2013

sarizu posted on 9-11-2012 02:49 AM
wah...romantik gtuh!

ada edika lg! mana la mamat tu skrg ni eh?

aidil playboya hat mana eh?

kambeng_masam posted on 9-11-2012 07:53 AM
aidil playboya hat mana eh?

ala...player atm tuh, yg twin tuh, laki rita tuh...

ke i yg silap nm...?

kambeng_masam posted on 8-11-2012 04:24 PM
insyaallah ada lagi ni. tgh merangka ayat2 lazim..

tq sebab membaca dan komen. Kalau ad ...

Ok, igt dah mendap pi gurun td...ahaks....

Apa pun...mmg best citer beng...lain dr yg lain...

kambeng_masam posted on 8-11-2012 05:12 PM
1992

Musim cuti sekolah penggal terakhir untuk tahun sebelumnya sudah pun berakhir sebulan  ...

Aiseh, ni mesti kes harris merajuk kat ika nih...atau cemburu menguasai diri...huhu...

Sy sokong amir dan ika.....berpasangan.....

sarizu posted on 9-11-2012 02:57 AM
ala...player atm tuh, yg twin tuh, laki rita tuh...

ke i yg silap nm...?

ohhh..yang itu....kalau nak kaitkan football player playboya...kaitkanlah dengan player english league...mcm John Terry ke... si barulah beng kenaiiii...

sellie003 posted on 9-11-2012 03:01 AM
Ok, igt dah mendap pi gurun td...ahaks....

Apa pun...mmg best citer beng...lain dr yg lain...{: ...

yang jadik mendap tu pesai apa tau...beng punya idea datang sebabak-sebabak macam adegan dlm drama...haha...kalau satu2 adegan tu beng tersilap endingnya...sambungannya jadi susah lah pulak nak direka... kira adegan2 citer merapu ni beng sambung2kan jadik satu big story gitu. So ending novel ni nanti beng pun tatau   kira follow the flow je. Plot citer hat duk rangka awai2 dulu dah lama menyimpang ke laut!

p/s: ramai hat duk cakap citer ni laen dari yang laen? laen tu kira okay ke...or..'okaylahhhh'..or 'okay sangat!' or "hmm...okay je" lain positif ke or sebaliknya? I mean..tang mana laennya tu? Sorry...beng tak reti sangat format2 tulis novel ni main tunggin terbalik je. Sebab nak tau gak untuk repair skill menulis dan pembaikan idea di masa akan datang.

thanks!

Last edited by kambeng_masam on 9-11-2012 03:24 AM

Follow Us
Pada hari yang sama,

“KRIIIIIIIIIIIIIIIINGGGGGGGG!”

Waktu rehat bagi pelajar tingkatan satu pun bermula. Zulaikha dan Watie yang sekelas dan duduk bersebelahan mula bersiap sedia bangun hendak bergerak menuju ke kantin sekolah. Tiba-tiba Faezah terburu-buru datang menerpa dari kelas sebelah mendapatkan mereka berdua.

“Eh Ika… Saya dah tau dah abang yang marah awak tadi nama sapa.”  Faezah tiba-tiba memulakan gossip sambil mereka bertiga mulai melangkah menuju ke kantin.

Zulaikha hanya terpana, manakala Watie pula sibuk bertanya kepada Faezah lagi info lanjut mengenai itu. Zulaikha mulai berasa kurang senang, namun dia hanya memasang telinga tertunggu-tunggu apa lagi yang akan keluar dari mulut murai kawannya itu. Tiada seorang pun pelajar di sekolah itu selain daripada Amir, Nadia dan Harris serta kawan baiknya dari kecil; si gempal Amirul yang mengetahui Zulaikha adalah anak angkat kepada keluarga Harris sedari kecil lagi.

“Rasanya satu sekolah dah tau awak kena tengking dengan brader kurang hasam tadi tau!” Faezah menambah lagi, “Nama dia Tengku Harris. Memang kira popular la kat sekolah ni. Anak orang kaya dia tu! Padanlah tengok muka macam orang berlagak je!”
Zulaikha hanya diam namun jelas di wajahnya dia kurang senang dengan perbualan itu.

“Eh Faezah, mana awak tau semua ni?” Tanya Watie.

“Saya taulahhh….kakak saya sama kelas dengan Tengku Harris tu! Dia anak kerabat… Bapak dia tu kira macam… sepupu ke pak sedara lah dengan Sultan Terengganu.” Jelas Faezah.

“Satu sekolah dah tau?” Zulaikha bertanya risau.

Beng jgn mendap2....sambung lg ok....sweet lak citer nih...

sellie003 posted on 9-11-2012 03:35 AM
Beng jgn mendap2....sambung lg ok....sweet lak citer nih...

beng ni pun sambil2 tekun ngadap "Saatku Kenal Cinta" hehe....

kambeng_masam posted on 9-11-2012 08:22 AM
yang jadik mendap tu pesai apa tau...beng punya idea datang sebabak-sebabak macam adegan dlm drama ...

Lain dr yg lain tuh...maksud dlm erti kata saya sendiri ya...kira komen gak ler nih...

Jln citer tuh dr permulaan hingga alm remaja tuh lain dr yg saya baca....ada sejarah, tragis, cinta remaja yg camna nak kata ya...ada sentimental value ler.... pastu konflik keluarga pun macm biasa ada gak seperti cemburu, irihati & saling berdendam tp penyampaian tuh berbeza...huhu...

Gitulah yg lainnya beng...senang ckp bila kata lain tuh tak tahu nak kata apa...ok sgt... boleh gitu?

kambeng_masam posted on 9-11-2012 08:42 AM
beng ni pun sambil2 tekun ngadap "Saatku Kenal Cinta" hehe....

Alamk malulah...ahai...itu baru nak latih2 mengarang kat tret...sebelum ni ada gak ler tp selalunya karg kat forum drama jek...kira suka wat jaln citer spekulasi suka suki...

sellie003 posted on 9-11-2012 03:57 AM
Lain dr yg lain tuh...maksud dlm erti kata saya sendiri ya...kira komen gak ler nih...

Jln cite ...

wa rasa terembes dan bersemangat nak menaip tengok lu punya komen.

hahaha....dah tercakap style muiz lak awal2 tu..

ermmm...ZULAIKHA pendiam dpt kwn kepoh...

kambeng_masam posted on 9-11-2012 09:01 AM
wa rasa terembes dan bersemangat nak menaip tengok lu punya komen.

Kalu gitu jgn sekerat jln bg penamat citer nih ya...

Wa caya sama lu....

Salam Beng....

Lamanyalah hang 'mendap'... Agak-agak bulan 4 tahun 2013 boleh habis tak cerita ni?

edika usop tuuuu.... maklumle, kisah di tahun 90an ye tak? Kalau tahun 2012 ni harus Haron Ajis jadi perbandingan....

Lagi ye Beng.... setia menunggu (tapi janganlah lama sangat)

Pssttt.. Komander Adam apa kes? Hehehe....

Nicki_Meow posted on 12-11-2012 07:23 PM
Salam Beng....

Lamanyalah hang 'mendap'... Agak-agak bulan 4 tahun 2013 boleh habis tak cerita ni ...

tahun ni tahun yg cukup sibuk berbanding tahun lepas....kepala pening pun tak mai ilham...agak2 tahun 2014 kot baru siap..

komander adam lagilah pulak...hehe. concentrate hat ni la dulu.

“Iyerrrr. Sebab brader tu kan famous, semua budak-budak nampaklah dia marah awak tadi kat padang. Ramai yang nak tau sapa nama budak pompuan yang kena tengking dengan Tengku Harris tadi. Nampaknya lepas ni awak pun jadi famous jugaklah…secara negatif huhu.” Jelas Faezah sambil menggelengkan kepalanya.

Sambil melangkah dengan pipi dikembungkan dan mulutnya sedikit muncung, Zulaikha hanya mencongak-congak masa depannya dengan memandang ke bawah.

“Kalau saya jadi awak tadi..saya tumbuk je muka dia tu! Mentang-mentanglah anak orang kaya. Mesti mak bapak dia pun perangai sombong macam tu.” Watie menunjuk perasaannya dengan agak celupar.

Semakin kurang senang dengan kutukan Watie itu tadi Zulaikha tiba-tiba berhenti melangkah dan memandang tepat ke muka Watie seraya berkata,

“Watie, jangan kutuk orang lain libatkan mak ayah boleh tak? Lagipun awak tak kenal pun orang yang awak kutuk tu kan? Buat dosa jelah awak ni.”

Watie menempelak, “Alaaa Ika….saya taulah anak orang kaya macam Tengku Harris tu memang perangai macam tu punya. Awek keliling pinggang, nak apa je dapat. Anak orang berada la katakan.”

“Hishh…Watie, saya tak sangkalah awak macam ni. Saya tak suka ar dengar awak cakap macam tu tau. Kalau awak terus lagi suka cakap buruk pasal orang lain, saya takkan kawan dengan awak dah. Stop ar cakap camtu okay?” Zulaikha memberi peringatan.

Watie dengan nada kesal berkata, “Sorrylah Ika…awak ni baik sangat. Saya just sakit hati tengok awak kena tengking dengan orang berlagak macam tu depan-depan orang pulak tu. Apa, dia orang kaya kita orang miskin, dia ingat dia boleh buat apa je merendahkan maruah orang lain?”

Zulaikha tidaklah berkata apa-apa lagi. Dia sudah memberikan amaran kepada rakan-rakannya dan tidak mahu hal itu terus dipanjang-panjangkan. Memandangkan tiada sesiapa pun lagi tahu mengenai dirinya yang juga datang dari kediaman keluarga Tengku Sulaiman maka dia ingin mengekalkannya seperti itu juga selama mana yang boleh.

^^^^^^^^^^^^^^^^^

aiyorkkkkkkkkkkk sikit benor beng

trtrtrtr..mane lagi??

lama tunggu sambungan
cerita ni sgt best... lain dari yg lain