CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dewimalam34

Apa perasaan anda apabila jadi janda atau duda?

Close [Copy link]
tak da anak ni kadang-kadang org kata bawa malang, ialah anak tak ada mungkin, tak leh beranak ke, i ...
cmf_blingblings Post at 19-5-2011 16:42

tak semua MJ yg takder anak camtu bling2...ada yg mengandung tp tak ditakdirkan beranak, gugur jer bila mengandung...
Tuhan maha mengetahui atas segala yg terjadi...kesian kalo org kata bawa malang....

janda anak satu, mahai ohhh
cmf_blingblings Post at 19-5-2011 14:08

betol tuh! (izinkan aku masuk bakul angkat sendiri)

aku peliklah... tajuk thread janda dan duda.. tapi apasal ada laki orang yg melebih2 kat dalam ni? ko paham ke perasaan duda? perasaan janda lagilah kau tak faham..

yg ko tahu bila janda je, ko nak amik kesempatan ajak berpoligami... please la... jgn ingat semua janda-janda ni kemaruk sangat nak berlaki.. bukan mcm janda yg ko jumpa selalu tu

Reply  kumang

u kata dah nak cerai 5 tahun lepas dan sekarang anak baru 11 bulan. kiranya, ...
sribayu Post at 19-5-2011 18:04

kebnyakkan camtu la sribayu...dlm cerai tak cerai....tup2 ada anak...
penah bincang menda yg sama dgn my sister....abg sepupu i pun kes camtu gak
dalam sibuk dok mengayat pompuan lain tup2 bini beranak...taklak jd cerai...skrg dok bela anak lak...hmmmm....

Assalamualaikum...asyik dok tgk dan baca coretan org aja...ni panda nak syer la....panda pun tergolong dalam MJ jugak

1.Perasan terhadap bekas pasangan
- dah tak ada...elok aku abih iddah aja dia dah menikah...doakan dia bahagia hendaknya.

2.Perancangan masa hadapan
- Alhamdulillah sebelum bercerai dah berkeja...jadi perlu lagi meningkatkan lagi mutu keja...dan aku ingat nak tukar tempat kerja...sebab tempat keja la ni dekat dgn umah dia....jadi ada kala terserempak la dgn kroni2 dia tu....

3.Penjagaan anak
- Anak dibawah jagaan aku.....akan ku bela hingga menjadi anak yg berguna dan berjaya...

4.Pengagihan harta sepercarian
-Rasanya tak dak....

5.Membina hubungan sebagai kawan dengan bekas suami untuk menjaga anak
-Rasanya anak aku lebih rapat dgn adik lelaki aku...sekarang ni dia panggil 'pak'...sebab aku dok asing dgn x laki aku masa anak aku umur 1 tahun...jadi dia sedaq2 adik aku dan bapak aku....tapi satu hari aku akan cerita hal yg sebenarnya.

Assalamualaikum...asyik dok tgk dan baca coretan org aja...ni panda nak syer la....panda pun tergolo ...
pandacute78 Post at 23-5-2011 23:50

panda. leh tak aku tanya sikit, macam mana ha perasaan bila suami ada org lain, pastu dalam edah terus kahwin? Kau tak ada ke rasa macam nak humban dia dalam telaga buruk ke nak langgar dia dgn kereta ke?

Follow Us
tak semua MJ yg takder anak camtu bling2...ada yg mengandung tp tak ditakdirkan beranak, gugur j ...
puteri_malam Post at 21-5-2011 21:23

Dear, jgn lah salah faham, kakak blings nak upkan semangat adik MJ yg ada anak satu, itu bukan pendapat akk blings. cuma cakap-cakap orang, kalau janda tak ada anak tu tak payah cakaplah, rega lagi mahai dari anak dara kadang-kadang tu, janda berhias lagi. Tau sebab apa? Lelaki tu kalau bujang kahwin dengan dia dah tak payah pertikai apa-apa lagi sbb dia jandakan, kalau kahwin anak dara belanja 20K, tut tut janda sebelum waktunya..sama gak ...so macam kahwin jandalah...

Dear, jgn lah salah faham, kakak blings nak upkan semangat adik MJ yg ada anak satu, itu bukan pen ...
cmf_blingblings Post at 24-5-2011 14:53

is ok bling2....kalo ada beranggapan mcmtu pun takleh nak buat aper...
mulut manusia takleh nak tutup....

Reply 126# cmf_blingblings

cik blingblings....masa tu la aku rasa sedih hang tau dak.....iyer la mana dia janji2 manismu tu dulu...masa bercinta bukan main kita ni yang pertama dan terakhir dan tak ada dah yg lebih baik.....tuptup....elok aja aku habis edah terus dia menikah lain macam dia nak meraikan pun ada.....tapi apa yang penting dia tak la kacau aku dan anak....sebab dah berbini baru.....lepas 2,3 bulan aku boleh tersempak dgn dia.....sebab tempat keja aku tu area dgn umah dia....mcm nak menunjuk la dia tu kawin anak dara..... ...tak apa...tak apa ini masa dia...tak apa tunggu nanti masa aku pulak..... ayat nak sedapkan hati......aku rasa lega la dia dah kawin lain...sekurang-kurangnya dia tak buat mcm gila talak tu.....dan yg penting kacau aku dan anak....dia tau kelemahan aku ialah anak...aku doakan agar dia berbahagia dan dapat anak.....

pd adik2 or kakak2 yg kat luar tu...kalo korang nak divorce korang jgn tkt nak buat kptusan...jgn se ...
kumang Post at 19-5-2011 13:57

ha ah, jangan takutlah.....kalo ada reason yg munasabah boleh bercerai..ermm...jodoh pertemuan di tangan Tuhan..ada jodoh, kawen lagi.....
i cakap macam senang je yek..hehe..tapi buat apa nak susah2 fikir....Allah itu ada...sebagai tempat bergantung...huhu...doakan sahajalah semuga hati kuat melayari ombak kehidupan

ha ah, jangan takutlah.....kalo ada reason yg munasabah boleh bercerai..ermm...jodoh pertem ...
dewimalam34 Post at 25-5-2011 16:40
seri dewi malammmmmm, hello dear, you gi mana? London kerr?

bila aku citer gini, jgn anggap aku tak sayang laki..
cuma aku sentiasa berwaspada..
tu pasal aku tak berhabis pon utk laki aku... sebab aku boleh baca dia tu jenis camane..
bila jumpa pempuan malang tu, setahun aku suffer.. akhirnya diceraikan...

sebelum cerai dia suruh aku buat loan utk dia... what the hey? :re:
masa tu dia dah pasang gf pon... ada hati nak suruh aku buat loan utk dia... pleaseee

now aku beryukur sangat sebab aku firm dgn dia
kalau tak firm,mungkin sekarang diorang jantan-betina sedang lazat berjoli dgn duit yg aku pinjam
sedangkan aku yg kena bayar loan... gitu?

eh... aku TAKKAN BUAT benda2 yang merugikan aku lahhhh... aku sayang diri aku tau

so bini2 orang, tak payah la percaya janji2 lelaki ni...
orang laki ni hati dia mudah cair.. hari ni dia cinta kita 100%, besok dia boleh cinta pempuan lain 100% jugak..
so, berwaspada je la... dan sentiasa bersiap siaga

bila aku citer gini, jgn anggap aku tak sayang laki..
cuma aku sentiasa berwaspada..
tu pasal aku  ...
wanitajelita Post at 27/5/2011 09:05

Huhuhu...abeslah sapa yg nak ngorat WJ nie..... bersiap sedialah....

Huhuhu...abeslah sapa yg nak ngorat WJ nie..... bersiap sedialah....
nique_bmw Post at 27-5-2011 13:05

habang dah bersiap sedia ke belum?

Reply 134# wanitajelita

semua orang ada perasaan protect diri sendiri . . ia blh lahir secara automatik dan sengaja ..
sengaja x yah cerita la..

kalau automatik ni .. macam ini keadaannya ..

bila seorang laki x kenal beridi rapat rapat dengan seorang pompuan .. sure pompuan tu rasa x selesa .. macam macam terbayang kat dalam fikiran .. ini adalah lock automatik untuk protect sendiri dalam psikologi .. so action dia mungkin pi tempat lain or jauh sikit dari dia ..

Reply  wanitajelita

semua orang ada perasaan protect diri sendiri . . ia blh lahir secara  ...
tuakang Post at 27-5-2011 15:13
susahnya nak faham

Reply 136# cmf_blingblings

another words.. u kasi x orang lain yang x kenal peluk u ?
then why orang yang terdekat u cam mak u leh peluk u lak ?

hampir sama situasi ini la..

Reply 134# wanitajelita

Lommmmmmmmmmmmm ....... sedang memperkasakan diri ....

Reply  cmf_blingblings

another words.. u kasi x orang lain yang x kenal peluk u ?
then w ...
tuakang Post at 27-5-2011 16:28
kan, barulah faham

Reply  wanitajelita

Lommmmmmmmmmmmm ....... sedang memperkasakan diri ....
nique_bmw Post at 27-5-2011 17:06

orait, deal. kita jumpa di parti liar next month (liar lah sangat )