CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_WonBin

Siapa Penghuni Dunia Sebelum Adam?

kl nk senang..anggap je "adam" tu codename utk yg "pertama dalam generasinya"..lebih kurang laa..

ko best la acyripter...wa akan bagi full supot dgn membaca semua artikel ni.

tu highlander07 tu baca je ke? tanak tambah2 bagi penyedap rasa?

kl nk senang..anggap je "adam" tu codename utk yg "pertama dalam generasinya"..lebih kurang laa..

...
thessailly Post at 4-8-2011 04:43 PM

salam thessailly... Maaf kudrat iradat ini berasal dari Allah .. tanpa kuasa Allah yang mengerakkannya saya mati ..
sememangnya saya tak layak terima pujian sedemikian .. kembalikan pada Allah yang sebenar benar layak menerima pujian.

by the way pendapat saudara thessailly about codename tu idea yang bagus.

Reply 123# acescripters

bagus la mcm tu..alhamdulillah.
    tu bukan idea sy pun..benda ni dah berpuluh2 kali dibincangkan kat sini...so far, tred ni yg paling padat dan complete....dan...jejak bumi..tgk la thread2 tulisan highlander07 (legend)...tp pada aku ia agak tak membumi laa..compared dgn yg ni...

Reply 117# kunta_kinte

apakah zaharul_asriq = uneks.. ?

bukan la.... aq orang lain

Reply 116# acescripters

MENGAPA Malaysia (Nusantara) pusat ketamadunan dunia berusia 1.83 juta tahun!!! sedangkan Nabi Adam baru turun ke bumi kira2 20 ribu tahun lepas, manakala banjir besar Nabi Nuh pula berlaku antara 12 ribu hingga 15 ribu tahun lepas.  cuba ko terangkan apa yang kabur disini ... semua org nak tahu gak.

takpayah 1.8 juta tahun laa.. ko letak 10 juta tahun pun tak pe = and.. dorang bukan 'manusia' yg ko consider Insanniyah.. tapi monyet... - ko consider neanderthal dan homo erectus tu manusia???? : meaning that.......... Adam yang sempurna berupa seperti monyet???

jawab.. jgn malu2..

Follow Us
aku rase mamat ni pendukung konspiracy theory cabuk...

semua bende.. daripade bulan bintang.. sampai ke lady gaga dan micheal jackson sume ade kaitan dgn 'freemason'

one thing for sure ; dalam Quran hadith sume, written and recorded 1,200 years ago pun ade ckp psal orang Badwi berlumba2 buat bangunan tinggi2.... but = bile smpai bende2 yg menggugah akidah mcm 'freemason' ni.. xde pulak

yang ade.. cume petikan tabloid2 dan rujukan2 yg mengarut

kenape criter pasal zionis ade dalam thread ni ?

takpayah 1.8 juta tahun laa.. ko letak 10 juta tahun pun tak pe = and.. dorang bukan 'manusia' yg ko consider Insanniyah.. tapi monyet... - ko consider neanderthal dan homo erectus tu manusia???? : meaning that.......... Adam yang sempurna berupa seperti monyet???

jawab.. jgn malu2..

wow! tu saya cakap ke? (ini dah kes naya) sila tunjukkan mana saya taip mcm tu ...
yg mengeluarkan idea dan menaip tu awak .. saya cakap atau awak yg cakap? awak plak jawap jgn memalu ...

kenape criter pasal zionis ade dalam thread ni ?
lucid_lynx Post at 5-8-2011 09:46 AM

salam lucid_lynx ..
maklumat yg saya ada semua dah dikeluarkan..
kiranya saudara/ri ada maklumat silalah berkongsi ..

wow! tu saya cakap ke? (ini dah kes naya) sila tunjukkan mana saya taip mcm tu ...
yg mengelua ...
acescripters Post at 5-8-2011 11:43

come on beb.. jgn nak pusing2.. 1.8 million tamadun yg ko sangka kan 'tamadun' kebanggaan ko tu based on homo-sapien remains.. bukan manusia = so???? nabi adam mcm berok???  

Reply 151# acescripters

mmg la kita tak leh amik bulat2 semua info ni..tp bg gua post2 ko ni satu pembacaan yang menarik..dah nama pon Lagenda, Mitos dan Sejarah, so terpulang pada individu la nak menganggap post2 ko ni mitos or realiti..so bg gua ko terus kan aje post2 mcm ni tp maybe dlm thread ko sendiri, kang tak pasal2 org cakap ko hijack thread orang lain..

come on beb.. jgn nak pusing2.. 1.8 million tamadun yg ko sangka kan 'tamadun' kebanggaan ko tu based on homo-sapien remains.. bukan manusia = so???? nabi adam mcm berok???  ...
unekspekted_XII Post at 5-8-2011 11:53 AM

aku pusing ke? tangan aku atau ko yg menaip sekarang ... idea aku atau ko yg menaip sekarang ... kalau ko tak faham Wahdatul Wujud sila baca komen reply di Adam-adam Sebelum ADAM. Jgn buat ikut kepala sendiri lepas tu buat naya pada orang lain dengan MENUDUH macam ni. Sains itu adalah ilmu tentang Alam Semulajadi (Nature) bagi mereka yang tidak beriman, dan sebenarnya ilmu tentang Sunahtullah (cara Allah bekerja) bagi mereka yang percaya (beriman). “Di dalam penciptaan langit dan bumi, pertukaran siang dan malam terdapat ayat² (tanda² adanya Allah) bagi orang² yang berfikir (Al-Bab).

aku rasa baik ko simpan duit lagi besh dari simpan dendam semalam. aku tanya ko tapi sampai sekarang ko masih belum jawap soalan aku malah jawapan yang ko berikan betul² nak inaya aku. Baguih punya perangai!

Berapa banyak aku nak jawap soalan ko sedang ko masih belum menyempurnakan soalan aku...

MENGAPA Malaysia (Nusantara) pusat ketamadunan dunia berusia 1.83 juta tahun!!! sedangkan Nabi Adam baru turun ke bumi kira² 20 ribu tahun lepas, manakala banjir besar Nabi Nuh pula berlaku antara 12 ribu hingga 15 ribu tahun lepas.  cuba ko terangkan apa yang kabur disini ... semua org nak tahu gak.

Reply 165# acescripters

senang je.. jika ade Adam2... tentu ade Muhammad2.. so.. klu mcm tu.. Muhammad nabi kita bukanlah yang terakhir.. ade lagi Muhammad yg lahir lepas Adam yang akan datang.

Pehhhhhh... sampai mcm tu skali

Reply 167# acescripters

oalan yang memantapkan lagi keimanan pada yang sudi membaca thread ini.

takdenye mantap iman bile ade orang datang dgn idea "Nabi Adam ade ramai" = maknenye jugak, bukan sekali "Adam" kene buang dari Syurga sebab melanggar perintah Allah, dah banyak kali kene humban pegi Bumi..

makin bercelaru akidah ade laaa

Reply  acescripters

senang je.. jika ade Adam2... tentu ade Muhammad2.. so.. klu mcm tu.. Muhammad nabi kita bukanlah yang terakhir.. ade lagi Muhammad yg lahir lepas Adam yang akan datang.

Pehhhhhh... sampai mcm tu skali
unekspekted_XII Post at 5-8-2011 12:25 PM

INCIKKK!!! baca dan fahamkan ... tolong jgn buat citarasa sendiri, incik sendiri yg susah nanti. buangkan EGO tu.. kita nie hamba berlakon la sebagai hamba. berlakon la dengan sebaik baik kejadian.

INCIKKK!!! baca dan fahamkan ... tolong jgn buat citarasa sendiri, incik sendiri yg susah  ...
acescripters Post at 5-8-2011 12:37

tak payah nak pusing lagi.. = ko dah berpegang ade "banyak Adam" pernah jadi Nabi sebelum ni

dah terang2 pade aku sesat

Reply  acescripters

takdenye mantap iman bile ade orang datang dgn idea "Nabi Adam ade ramai" = maknenye jugak, bukan sekali "Adam" kene buang dari Syurga sebab melanggar perintah Allah, dah banyak kali kene humban pegi Bumi..

makin bercelaru akidah ade laaa
unekspekted_XII Post at 5-8-2011 12:37 PM

tu makanya aku suruh ko baca Wajatul Wujud dari Ustaz Sharudin kat komen reply ni. ko perlukan buku panduan utk rujukan.

orang kelantan berusia 60ribu tahun p rilek je

tak payah nak pusing lagi.. = ko dah berpegang ade "banyak Adam" pernah jadi Nabi sebelum ni

dah terang2 pade aku sesat
unekspekted_XII Post at 5-8-2011 12:39 PM

ko cakap aku sesat sebab menyentuh kisah Adam-adam Sebelum ADAM yang dibawa oleh Ulama Islam pada 10 kurun lepas  sebelum ia diperkatakan di Eropah. ko bukan takat tuduh aku sahaja .. tuduhan ko tempias pada ulama² islam juga. GUNAKANLAH AKAL YANG DI JUNJUNG KESANA KEMARI.