CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3537|Reply: 34

pening sgt2

aku nie xla baik tp aku suka kt sorg girl nie. xla comey sgt tp ader la ciri2 yg aku nak. die baik sgt. tp dia mengandung anak org yg pernah anaya die. mayb takdir die. tp die mmg nak simpan anak 2 walaupun die bkn org senang. aku rase xsalah die. sbb die dlu kena bkn kerelaan die. so masalahnya bkn sbb kawin 2, tp sbb cam mana aku nak hadapai situasi family aku? or ape yg aku patut buat? tlg bg pendapat.

cerita la hal sebenarnya pada famly ko.. dorng tak terima juga ke???

uhurmm kadang2x kita kena tunjuk komitmen kita kepada mak ayah kita kena mampu nk memelihara bakal isteri kita dan juga ank die.. insya-Allah kalau niat kita hanya kerana Allah.. kite mesti perolehi jalan

ya btl. tp aku just tkt je. mak ada darah tinggi. so xnak wat darah die tinggi lg. dah 2thun xpernah jatuh cinta lg. nie dah ader balik perasaan. n bby 2 mesti comel. cian kt bby 2 xder ayah. tp ttp xleh bin kan nama aku. sbb aku mayb jd bapa tiri die je la. tgh fikir cam mne nak mula kan bercakap dgn family. aku nie bru 24thun. girl 2 25thun. aku lak anak last. tibe2 nak kawin. n ekonomi aku pown xla kukuh. byk lg masalah dikepala otak nie ha.

opkos famly xsuka kalo anak dia jadik pak sanggup...ko dh cter habih2 ker gan famly ko pasal gurl 2?? ko dh lame ke knl gan girl 2??

xlama pown. 1st time kenal pown die dah bgtaw. die xpernah sembunyi ape2 pown. just tgk mmg die kurang kasih syg dr family die. ada gak kwn2 die buruk2 kan die semata2 nak ngorat aku. die lak ingat aku nie nak sgt kt kwn2 die sbb kwn2 die hot la n byk lg la. padahal aku xpandang pown cam 2. bkn pak sanggup. if aku dijadikan cam 2 mesti die dah kena kan aku dr awal lg. mesti die akan wat mcm2 trick. tp xpernah pown cam 2. baru 3bulan kenal. tp aku mgg susah jatuh cinta pas kena tipu dlu mse thun 2007-2009 dgn ex aku. 2 thun mmg xpernah nak ngorat sesiapa or xlayan org ngorat aku pown. nie yg pelik nie. plez bg solution yg terbaik.

insyallah kalau niat ko baik..
ALLAH akan mudahkan jalan ko..
Percayalah..

p/s : Kalau ko jadi nikah dgn gurl nie..ko jgnlah sekali- kali ungkit kisah silam dia..
terimalah dia seadanya...dan hargailah dia dengan sebaik- baik wanita...serta syg dan didiklah anak dia seperti kau menyayangi diri kau..

Follow Us
Bukak 1 thread cukup le dik....
Memang orng tau adik pening,  kalau sapa-sapa jadi adik pun pening.....

Buat solat istiharah....mintak Allah tunjukkan...
Kalau tu jodoh yang terbaik untuk adik, Allah akan permudahkan....

dah pening. 2 yg buka dua. harap Allah permudahkan la. mmg hari2 minta petunjuk. just blm diberi lg je. i hope die xmenipu la selama nie. 2 je.

dah pregnant berapa bulan?
apa plan ko sebenarnya? nak nikah dgn dia sebelum / selepas dia bersalin ke?

urm ko x rasa 3 bulan tu terlalu cepat utk ko jatuh cinta and decide nak bernikah semua tu? ntah2 perangai dia yg membuatkan ko terpikat tu adalah disbbkan pembawakan budak. entah2 perangai dia sebenarnya xde la elok mana... ni melibatkan masa depan ramai pihak, ko xleh nak main terjah je.

p/s aku bukan nak buruk2kan sesiapa, just nak tunjuk lagi satu sudut /segi utk ko fikirkan masalah ini

24 weeks dah. klu nak kata baik sgt xla. tp mayb plan nak cam 2 la. sblm salin nak nikah dlu pown ok. setiap org ader kesilapan. klu dah jodoh aku, aku harap boleh didik dia dan anak 2 menjadi lebih baik. aku pown xla baik pown. byk jugak kisah silam yg buruk dlm hidup aku nie.

24 weeks dah. klu nak kata baik sgt xla. tp mayb plan nak cam 2 la. sblm salin nak nikah dlu pown ok ...
zakilled Post at 23-5-2011 11:52

bagus la kalau mmg niat ko nak bimbing perempuan tu dan anak dia ke jalan yg benar.

on another angle, kenapa ko berfikiran mcm, "aku x baik so xpe la dpt yg x baik mana pun?" everyone deserves the best. ko xleh nak nikah dgn dia atas alasan sama2 x baik. salah konsep tu. nanti kalau korg ada bergaduh ke apa ke lepas kawin nanti (na'uzubillah), benda2 ni yg akan membuatkan ko akan berfikir dan maybe ckp/buat benda yg x sepatutnya. again, ni melibatkan anak dlm kandungan tu tau, bukan korg berdua je.

dah 6 bulan kan pregnant? bab nikah tu ko kena tanya yg pakar, ada beza kot dari segi hukum ikut umur kandungan.

apa2 pun, ko lagi kenal diri ko, perempuan itu, and family ko. kitorg kat sini boleh bagi pendapat je. yg memikulnya korang. semoga ko membuat keputusan yg terbaik

ya la. dlm Al-Quran pown dah bg taw. "perempuan yg baik utk lelaki yg baik". so yg xbaik sme kot. hehehehe. tp aku just nak jd terbaik je skrang. best rasenya if jd papa. tp kena gak setle segala masalah. doa kan la jika die benar jodoh ku dan yg terbaik utk ku.

memandangkan mak yu ada darah tinggi, yu kena plan2 bgtau pasal girl nie.... x leh la balik rumah terus bgtau... mak! saya nak kawin, tp perempuan tu dah mengandung..... bleh strok mak yu.... sebaiknya citer kan pasal budi pekerti perempuan nie, asal usul, etc... pastu baru bgtau hati dah berkenan, tp ada sikit masalah... perempuan tu dah mengandung hasil dari penganiayaan.... so, apa pandangan mak?..... kalu dia x setuju, jgn push tau.... apa pun, yu kena dengar cakap mak yu untuk elakkan dari darah tinggi dia naik....

insyallah kalau niat ko baik..
ALLAH akan mudahkan jalan ko..
Percayalah..

p/s : Kalau ko jadi nikah dgn gurl nie..ko jgnlah sekali- kali ungkit kisah silam dia..
terimalah dia seadanya...dan hargailah dia dengan sebaik- baik wanita...serta syg dan didiklah anak dia seperti kau menyayangi diri kau..
Lembaga Post at 23-5-2011 11:30

aku pon harap TT ikhlas dan jgn ungkit pasal kisah silam die..

tggu die beranak baru nk kawin la kan? emm ape kate TT bgtau kat parents yg laki die dulu dah mati.. huh ok ke?

mmg ingat nak menipu tp xsanggup nak menipu. sbb xreti nak menipu org. lg pown if cakap dah ninggal mesti bila nak nikah ader tulis janda n ader rekod kan. so benda nie ttp akan terbongkar. lg pown menipu ibu la paling tidak sanggup utk dibuat.

jgn sekali- kali menipu ibu..
nanti hidup ko akan bertambah susah..
lgpun kalau dibuatnya anak tu perempuan
bukan dia ke cari juga ke ayah dia waktu dia nak akad nikah nanti

ko kena tanya hati ko..
betul ke ko suka that gurl sebab
ko sayang dia
atau ko sebenarnya
simpati pada dia

syg. aku taw antara simpati dan syg. aku mmg xnak menipu. ayah die pown cina. dr ape yg die cerita la. cina klu taw ada anak lg la die nak ambik masuk agama die pulak. so aku xnak budak 2 terjerumus dlm lembah 2. dan aku harap Allah bg petunjuk yg sebenarnya. aku just nak kebenaran je.

cakapla pelan2 ngan mak

benda baik insyallah akan dipermudahkan...slow talk ler...

pergh...baek gila ko... kalau aku tak sanggup
ko dh betol2 ke kenal dia ke? aku rasa ko baru je kenal dia.. kan?

baik ko kenal dia btol2 sebelum decide nk kawen dgn dia..

perempuan besela...bila buat dulu tak ingat, suka sama suka..tapi bila dah terpregnant n kene tinggal, baru la kata kene paksa la, ape la...

12Next
Return to list New