CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nik2121

Al-Hin?

Reply  hest

cuba kau baca balik ape kau soal aku, honestly. ape tafsiran kau jika kau berada dit ...
MANSTIR Post at 4-1-2012 09:26

saya tanya manstir kenal ke dgn hantu killer? sy tak tanya manstir tahu tak siapa si hantu killer?

saya tanya manstir tahu  x dia keje apa? saya tak tanya manstir tahu apa dia boleh buat? semuanya adalah berbeza... kalau kita tidak membaca dalam intonasi suara yang sama...

tanya pun salah ke??  .. tak pelah kalau salah saya bertanya....   tak nak bertanya dah.... merajuk dengan manstir... tanya pun kena marah   tak tanya pun kena marah gak.....  majuk,,majuk...majuk............................

Assalamualaikum, nampaknya manstir dah tersilap faham apa yg aku pernah ceritakan.

Aku tak kata Al-hin berbulu biru, aku kata Bercahaya kebiruan walaupun tubuhnya disaluti bulu yg berwarna putih melepak. harap faham... dan harap jangan lagi dipanjangkan.

aku dah pernah scan siapa dia makhluk al-hin ni...
dari keturunan anak setan...
ciklahcute Post at 4-1-2012 07:19
Al hin adalah makhluk yg Dicipta Allah Beratus juta tahun sebelum diciptakan semua golongan jin, sedangkan syaitan adalah daripada jin dan manusia.... mana mungkin Al hin jadi anak syaitan

Ketika perbualan nabi Muhammad dengan ketua Iblis, nabi banyak juga mengambil ilmu pengetahuan dari perbualan tersebut berkenaan kekuatan dan kelemahan iblis dan konco konconya dalam menyesatkan manusia... yg boleh menjadi iktibar kepada seluruh manusia.

Reply 362# hest

hehehehehee yela2 sorry ye

Reply 363# hantukiller

orait.

Follow Us
Reply  safamm

tak marah pun, aku selalunya baca thread dari page one ok. bukan aku tak tahu dia  ...
MANSTIR Post at 3-1-2012 22:54

Thread ni kan thread yang dibuka oleh nik2121..bukan thread Hantukiller..Hantukiller just bagitau apa yang dia tau..bukannya dia yang saja2 nak cerita pasal Al-Hin tu...terpulanglah pada kita kat sini nak terima ke tak apa yang dia bagitau tu..kita kan Allah dah bagi akal untuk berfikir..

Reply  hest

hehehehehee yela2 sorry ye
MANSTIR Post at 4-1-2012 11:14

..............................

Reply 189# SiNoob

mohon maaf jika pendapat saya salah
insan dalam bahasa arab sangat luas maknanya, merangkumi makluk yang hidup, mampu berfikir tentang perkara baik atau buru dan mempunyai nafsu.

Reply 363# hantukiller

adakah apa yg dimaksudkan oleh cikilahcute tu iblis...bukan syaitan?

Reply  sosimple

sebab tu aku suka baca novel from RAM....citer dia fantasi yang ada isi...ada  ...
mimi77 Post at 9-6-2011 09:24

btol2.. samalah suka baca novel RAM. cite die berisi dan mcm ada 'spirit'. berbanding novel2 cinta yg lain. sume cite klise je. Cite RAM ni skali baca nmpk fantasi, dgn watak sunan, bgsa polip, ratu sulaman yg kita rasa mmg x wujud. Tp di sebaliknye boleh nmpk realitinya kisah2 dorg tu.. yg penting, sepelik mana pon imaginasi RAM nk buat watak2 cerita laksamana sunan tu, namun tetap x nmpk sesat or menidakkan kuasa Allah, n x mengarut2 samapi terbabas akidah. n plg best pasal RAM ni, setiap novel dia dr novel pertama, tetap x lupa dakwah/nasihat2 tentang islam. byk diisi dgn hadis2 n ayt al-quran..

ya Allah.... terjah thred org dengan sombong.......

sinoob ni bole buat org keliru la, bahaya ni. tp satu je yg pasti.. kisah ank tuhan di salib tu sah2 lah salah.. pastu pasal org dulu2 reka cerita pasal jin. sudah terang lg bersuluh kisah jin dalam al-quran, mcm mana boleh ada org yg mengaku islam boleh deny bnd tu. atau mgkn sinoob br convert jd die masih konfius lg...???{:4_229:}

Post Last Edit by ciklahcute at 11-1-2012 12:54

1. kalu korang nak tau sapa al-hin..scan aje sapa dia..

2. scan sapa org yang beri cite ni...iaitu pengasas RIDAM khairul syakirin bin abdul wahab...

3. scan tuan kiyai hj suffian yg dikatakan pernah menjadi guru kpd Khairul syakirin
selama dua minggu(yg ni aku rasa pelik...apa yg dia belajar dlm dua minggu?)

kpd HK dan yg lain...
jgn mudah percaya bulat2 pada sesuatu tanpa kita siasat puncanya,
nanti kita tertipu ngn mulot manis manusia...
ingat...Rasullullah SAW lain, kita lain...taraf tak sama

Reply  safamm

tak marah pun, aku selalunya baca thread dari page one ok. bukan aku tak tahu dia  ...
MANSTIR Post at 3-1-2012 22:54

as salam sadare,

hati hati posting kat thread sini, kalau nak berbeza pendapat dgn si HK ni, bersedialah dgn kaki bodek / ampu nanti masuk buat serangan balas. ramai dah terkena.

semua org ckp pendapat masing masing, nak percaye bleh tk percaye bleh. hormat pendapat memasing, tp bile sadare beza pendpt dgn HK, tgk la kesannye nanti. padahal HK takde ape pon, org yg nk  tambah zasst tu je lelebih (konon setia, lebih setia lebih banyak zass ditop up).

apepun teruskn la mcm biase berposting, hak memasing beri pendapt. kalu jenis yg bertanye soklan secare sinis atau jwp soklan dgn soklan tu, abaikn je. kene bezanya mane yg nk berbincang tukar fikiran atau mane yg dah memang dh ade keputusan cume nak provokasi.

bile org ckp setan. jgn mudah fikir org tu kate setan tu spesis. setan tu gelaran pade makhluk jin atau manusia yg sgt jahat. anggap je la camtu. takan setiap kali org cakp setan kena buat kurungan ( gelaran bukan spesis ).

kalu ciklah kate al hin tu anak setan. tu pendapt die, nk time bleh taknak pon bleh sperti yg kite semua selalu ckp, hormati pendapat memasing. tk perlulah dicabar statement tu melainkn kalu ingin dptkn info lanjut sebagai bertukar pandangan, buknnya membantah dn takleh time pendapat org lain tak sehaluan dgn kite.

pendapt aku pasal al hin.

Allah lebih tau, samada dia jin ke atau sejenis spesis lain, samade berbentuk bulat atau lonjong, samade berbulu atau tidk. Allah lebih tau. pendapat aku, soal al hin ni tkder disebut dlm al quran, mahupun hadis nabi saw. jadi takde satu dalil pon bole disandarkn, pendapat org lain hanyelah pendapat mengikut apa yg mereka faham atau bace dr mane mane bahan / kitab. jadi tak perlulah sampai nk gado bagai apetah lagi ade pihak / puak yg cube meneguk di air keruh.

Reply 375# hearts

salam,
aku berhujah kene pada tmptnya, aku tgk ramai yg mengutarakan pendapat tanpa berpandukan alquran dan hadis. ada yg berani membenarkan kata2 alhin dan menyiarkan disini tanpa merujuk kata2 nabi Allah Muhammad s.a.w. yg kita tahu terbukti kata2 nabi adalah yg paling tepat dan paling afdhal utk difahami dan digunapakai.
klu ade org berhujah dgn aku menggunakan kata2 alhin, itu boleh menyebabkan akidah mereka tersasar. dan sebagai sesama muslim aku sepatutnya mengingatkan mereka supaya kembali kepada alquran dan hadis.
akidah bukan perkara yg boleh dipermainakan dan ditolak ketepi, hukumannya hanya Allah yg decide tp selaku manusia kita boleh nampak siapa yg terpesong akidah dari segi lahiriah dan wallhualam kerana Allah jua mengetahui isi hati mereka.
jika ada pengamal perubatan islam, patutlah mereka perlu juga merujuk kepada alim ulama mengenai perkara ini supaya tidak menjadi ikutan yg salah dari segi pengaruh dan sejarah ugama berbeza2.
wasalam.

Post Last Edit by capiloton at 15-1-2012 16:20
Reply  hearts
salam,
aku berhujah kene pada tmptnya, aku tgk ramai yg mengutarakan pendapat tanpa berpandukan alquran dan hadis. ada yg berani membenarkan kata2 alhin dan menyiarkan disini tanpa merujuk kata2 nabi Allah Muhammad s.a.w. yg kita tahu terbukti kata2 nabi adalah yg paling tepat dan paling afdhal utk difahami dan digunapakai.
klu ade org berhujah dgn aku menggunakan kata2 alhin, itu boleh menyebabkan akidah mereka tersasar. dan sebagai sesama muslim aku sepatutnya mengingatkan mereka supaya kembali kepada alquran dan hadis.
akidah bukan perkara yg boleh dipermainakan dan ditolak ketepi, hukumannya hanya Allah yg decide tp selaku manusia kita boleh nampak siapa yg terpesong akidah dari segi lahiriah dan wallhualam kerana Allah jua mengetahui isi hati mereka.
jika ada pengamal perubatan islam, patutlah mereka perlu juga merujuk kepada alim ulama mengenai perkara ini supaya tidak menjadi ikutan yg salah dari segi pengaruh dan sejarah ugama berbeza2.
wasalam.
MANSTIR Post at 14-1-2012 10:52

orang yang alim takkan mengaku diri nya sendiri yang paling benar..
dan orang lain semuanya salah..

ilmu tentang perkara ghaib (contoh : Al-Hin), semua manusia level pengetahuannya tak sama..
ikut lah siapa yang Allah nak bagi..
yang tak tahu (tapi masih mahu bersuara), mesti akan komen ikut level pengetahuan dia sendiri (yg kosong)..

ada masanya, berdiam diri tu lagi baik dari bersuara tanpa ilmu..  
wallahualam..

Reply 378# capiloton

klu kau kata aku ni org alim, kau dh salah org. aku org biasa2 aje mcm kamu juga. klu kamu rasa aku ni lain skit dari org biasa mungkin itu dari sumber pengetahuan yang Allah bagi utk hambanya yg lemah ni.
klu ade org menafikan hujah aku yg berdasarkan al-quran dan hadis mmg akan aku tentang sampai bila2 pun, sbb aku tahu ape yg Allah dan nabi sebutkan adalah benar sebenarnya tiada yg lain yg lebih benar.
klu org tu berhujah menggunakan kata2 dari al-jin atau al-hin atau seumpama dgnnya mmg menjadi tanggungjawab aku utk menentangnya, walaupon sehingga kehabisan idea atau wallahualam.
wasalam

tak semua perkara ditulis dalam koran, disebut oleh hadis