CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MyBJZone

Terabaikah Tanggungjawab Isteri pada Suami Bila Isteri Bekerja??

parin, u kasitau camni ke kat anak pompuan u? adik2 u?
Mulan Post at 21-7-2011 11:04

orang2 tua typical malay mcm parin tu ler menyebabkan FD ini makin meriah.. orang kawen dgn pasangan yang salah. perangai somi yang teruk2 tu dipikirkan kemudiannn.....

mulan, ko jgn ler dengar sgt orang2 mcm parin tu bercakap.
yang menanggung nya ko..
yang sengsaranya ko
yang merana nya ko.
pastu yang meroyan nya ko.

orang2 lain boleh ckp2 ajer..abis porem..abislah. yang continuous living in hell..orang2 yang bukak topik tu..kesiann..

mcm faraway1 selalu cakap..
abis porem..abisla.. ade me kesah?

korang tak faham, meh aku fahamkan meh..
means that she can support her own expense, with little / no help from the hubby.. cuma masalahnya takde teman hidup..

syarat somi leh tanggung dua2 belah pihak tu mmg betul,  ...
ParinAmat Post at 21-7-2011 01:50

patutlah boleh menjadi hanya
satu satu lelaki paling busy kat FD..
hidup dalam dunia impian sendiri rupanya.

hehehhe.. hangin semacam je sorang2 jawab argument aku.. tercapai gak objektip hahahha..

alaa, kalo tak stuju pon takpe.. aku kasi viewpoint dari pandangan aku sbg lelaki yg jelas ttg keperluan poligami.. kalo korang peminat parinamat (uhuk uhuk), korang akan sadar aku tak penah kasi nasihat suh kawin lagi, melainkan kes mamat BJ neh..

poligami leh dilihat secara negatifnya utk menghukum, kalo dilihat dari persepektif berbeda, boleh jugak dijadikan turning point utk istri berubah.. contoh? sila belek thread lam Kes Curang, dimana sorang forummer (berkemungkinan istri kedua) yg seolah hangin bila istri pertama berubah menjadi lebih baek pada somi.. smp suh close thread cepat2..

berbanggalah dgn cara kome melayan somi kome, harap2nya layanan tu membulihkan kome masuk sorga le hendaknye aminnnn..

Pd aku ler, papepun masalah rumahtangga, x kisah la apapun puncanya, aku x caya kawin lain as penyelesaiannya...... naper pompuan pyah btui nk terima poligami? Sbb org dh chop bini yg dimadukan tu sure bini yg x reti layan somi........ dh klu solutionnya, binii x blh tolak ansur psl duit pun kena madukan..sedangkan kita tau tujuan Allah halalkan poligami bkn sbg cara tuk didik isteri jek tp bersebab lain yg lebih rasional lagi......

Agama dh bg guideline, klu isteri jurus ke arah nusyuz maka wajib somi tegur, bg nasihat, pulaukan, pukul di tpt yg dibenarkan ajek & klu x jadik gak blh la di bwk ke mahkamah..... somi blh ceraikan isteri sbb nusyuz, yg nusyuz takde hak hadanah anak2, takde hak mutaah, takde hak harta sepencarian..... dan Allah gak dh tetapkan bahwa talak tu maximum 3 kali, jatuh pertama klu timbul rasa menyesal si isteri blh la rujuk.......Ada ke agama kata klu isteri degil somi harus kawin lagi?

Post Last Edit by BingkaUbi at 22-7-2011 01:40

Dln kes TT ni plak, klu TT redha isteri keje, blh ka TT mintak duit isteri? Klu puncanya TT x cukup duit nk tanggung family n bini plak takmo bantu, rasional ka kawin lagi? Kawin lagi tuh kan menambah lgk tanggungjawab? Nk tanggung bini baru lagik..... and idea kononnya kawin dgn pompuan berkarier x payah la fikir psl nafkah sbb pompuan tu nk berteman jek... blh pakai ka? Till undang2 kuarga islam mansuhkan section 53 baru aku caya blh kawin sesuka x yah bg nafkah...... btw x rasa tercalar ka ego ko mintak duit bini?.. i feel good being butter & bread to the family.... i will not get married...... again..... if i only enough money for bread & butter

Reply 368# BingkaUbi

ntah. tanya si parinamat tuh haa...

Follow Us
Reply 369# BingkaUbi

yang ni pun sila tanya di parinamat...

Reply  ParinAmat

apasal kalau nk ckp mengenai sikap perempuan, bg cth poligami?
x de cth  ...
siputbaby Post at 20-7-2011 15:16

adik beradik laki aku ramai lelaki.
kalau buat jokes2 pun among themselves, pun pasal poligami/kawen lebih jugak.
mcm takder jokes lain.

aku rasa, lenkali aku nak SOUND lah.

aku dah buat skrip nie -"miskin2 tahap keje dgn orang pun sebok citer pasal kawen lain. lain ler keluarga kaya raya mcm keluarga Naza tu..10 generasi pun harta tak habis lagi"

Reply 369# BingkaUbi

btw x rasa tercalar ka ego ko mintak duit bini?.. i feel good being butter & bread to the family.... i will not get married

nasib baik ada laki boleh pikir betul lagi...

Reply 368# BingkaUbi

i like la statement u.... serious... i nak quote satu2 yang mana i tak reti buat multiple quote...tak habis khatam dengan cikgu ruff.... but good observation bro

saalam...

i faham masalah yang dihadapai oleh TT tu.. i pun pernah hadapi situasi mcm tu ...tapi perkara ini boleh buat  berbincang...u seorang suami yang baik  kekadang isteri ni nak kita faham dia jer...penat dia letih dia..tapi suami tak faham...adakala ini adalah ujian dari allah..memg tugas suami didik isteri...TT boleh laaa banyak berdoa minta pada allah lembutkan hati isteri tu..

Mcam i dulu buat keje rumah sama2 dgn suami sama2 penat laa...tapi bila i jatuh sakit...tak boleh buat keje berat..suami dah mula berelter bila kita ddk rehat...tapi kita nie minta dia faham sekejap jer sementara nak sihat nak rest kejap tapi suami kekadang faham kekadang tak ..bila kehendak batin kurang dilayan...sampai satu tahap i pentingkan diri sendiri sebab sakit...tapi bila difikirkan tak baik pula...bila sakit tanggungla sesorang..nak gi berubat pun minta pak cik hantar..rasa malu pulak ada suami tapi nak hantar berubat bersunggut...pernah gi berubat naik teksi...tapi i selalu fikir positif dan minta pada alllah agar dilembutkan hatinya...

Macam u pula TT...isteri u berkira pulak....macam i kalau setakat kosmetik tu beli sendiri laa kalau baju tu ada lah kekadang minta dia belikan....tapi semua keperluan rumah memang suami tanggung laaa...gaji i pun habis beli supplement jer..sebab dia pun tak mampu nak tanggung supplement i kan...dgn niat sihat boleh jaga anak2 dan suami...dalam rumah tangga nie kena give and take...kesian juga kat u yer...isteri u keje swasta ker..u boleh slow talk kat isteri masa lepak2 kat kedai mamak ker ...masa tu u berdua jer...isteri nie dah mengandung bersalin jadi tenaga tu memang kurang sikit lah berbanding orang lelaki nie....kekadang senang cakap kedua2nya tak faham...dia harapkan macam tu suami pulak harapkan macam nie....

U cakaplah baik2....kekadang fikiran isteri bekerja ni asyik fikir penat jer...balik rumah nak tidur jer...i penat macam mana pun mesti masak untuk suami dan anak2 kalau balik lewat baru makan luar...tapi memang betul tanggung jawab seoarng isteri pada suami dan anak2 ....kekadang isteri ni ego juga....i dulu masa sakit pun macam tu juga masak tetap masak juga..tapi bila bab lagi semua suami buat...sampai satu tahap suami i macam termenung depan tv ...sebab i dah tidur...dan suami ada cakap macam perli2....kat i...tapi masalahnya suami i nie kekadang nak i perfect tu yang payah...i buat sekadar termampu...harap dikurniakan kesihatan yang sihat....i difikirkanlagi apa yang suami i cakap tu memang betul ..so i mula berubah sikit2...so sekang hubungan kami makin mesra...balik rumah i memang masak...kalau tak penat i gosok baju dia...sebb selaunya dia gosok baju i....buat air pagi2...untuk dia..kalau sempat buat sarapan kat anak...balik keje amb masa untuk bermesra dgn suami bukan selalu kekadnag jer...sebelum amb anak kat taska...

U kena main psikologi sikit dng bini u...mesti dia berubah....

Rate

1

Reply  BingkaUbi

nasib baik ada laki boleh pikir betul lagi...
cn7 Post at 22-7-2011 12:17

betul cn. nasib baik ramai lagi lelaki  yg boleh berfikir ngan rasional berbanding ngan yg guna kepala lutut bila berfikir.

tapi yg guna kepala lutut bila berfikir  tu la yg suka buat havoc merata, nak2 ader jugak yg pegang jawatan penting. mula wat keluar fatwa tah aper2....mengconfuse kan orang jer kerjanyer macam berpoligami nih satu perkara yg sangat penting, kalu tak buat, negara, masyarakat akan hancur lebur:@

adik beradik laki aku ramai lelaki.
kalau buat jokes2 pun among themselves, pun pasal poligami/ ...
Hana Post at 22-7-2011 11:40

adik beradik lelaki aku tak pernah wat joke pasal poligami coz diorang tahu betapa poligami yg tak tepat, tak perlu n tak adil boleh memusnahkan sesebuah keluarga.

Salam,
nak tanya.. ada tak petua or doa untuk lembutkan hati isteri yang kuat melawan suami?
doa or petua untuk isteri sentiasa hormat suami dan dengar kata/nasihat suami dan tidak melawan or tinggikan suara terhadap suami?

tima kasih bebanyak...

Salam,
nak tanya.. ada tak petua or doa untuk lembutkan hati isteri yang kuat melawan suami?
doa o ...
putihmerah Post at 22-7-2011 03:32

bak kata parin, petua tu lembutkan hati isteri kuat melawan ialah dgn memadukan dia,
tapi me rasa hanya berjaya tuk lelaki pendek akal.

Reply 379# faraway1

tapi berjaya utk pompuan yg berjawatan besar/kecil dan tinggi egonya hik hik..

Reply 376# gticute

aku tak heran pon gti, mmg ramai org berfikiran mcm ko pon..
hidup kalo dah nafsi2, apa pon tak bleh hihiihi

Reply 378# putihmerah

setuju ngan faraway1, mmg kena ceraikan pon hhehehe..

Reply  faraway1

tapi berjaya utk pompuan yg berjawatan besar/kecil dan tinggi egonya hik h ...
ParinAmat Post at 23-7-2011 02:40

wah tak tau pulak semua ni u belajar dr bini u..

Rate

1

aitt parin, puji u pun kena tolak point ke
provocation part mana