CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MyBJZone

Terabaikah Tanggungjawab Isteri pada Suami Bila Isteri Bekerja??

Reply 404# ParinAmat

jgn risau.. biasanya kalo org selalu wish ni aku bagi je.. tak baek hampakan harapan ibu mengand ...
ParinAmat Post at 25-7-2011 20:55

okkkkkkkkkkkkkkk

jgn risau.. biasanya kalo org selalu wish ni aku bagi je.. tak baek hampakan harapan ibu mengand ...
ParinAmat Post at 26-7-2011 09:55

Btw parin, kekdg memadukan bini tak selesaikan gak masalah degil, keras kepala, derhaka etc isteri tuh..... pilihannya samada ko nk terus berada dlm kedudukan somi dayus or didik sampai tak blh nk didik & kendian lepaskan jek dia..... somi/laki dayus x masuk syurga, tu jek kita ingat..... ego jgn lawan ego, nnt rosak diri sendri....

Reply 407# BingkaUbi

yang aku nampak cenggini..
istri yg berperangai mcm tuan rumah ni dah pernah 'terkena'..
terkena ngan kecurangan somi lantas mengambik tindakan precautionary measures.. memastikan somi tak punya uang yg byk karena dikhuatiri akan melencong ke arah benda2 yg memudaratkan hati istri..

bila somi dah berubah, seharusnya istri bagi peluang.. takkanlah somi (yakni tuan rumah) mintak support utk tuisyen ANAK sendiri pon si isteri a.k.a ibu nak berkira.. hulur la setakat yg mampu.. soal pendidikan anak2 dah tentu melibatkan uang ringgit.. kalo parents sendiri tak tunjuk sokongan, sape lagi..

memadukan istri bukan satu hkuman, tapi kalo dlihat perspektif berbeda.. ianya leh jadik turning point (dahpon diberitau sebelom neh) utk istri berubah kearah yg lebih kondusif, lebih helpful dlm mengadapi kekangan uang dari somi.. kalo dah takleh dididik, kembalikanlah ke pangkuan org tua istri tersebut.. hrp2 muga ada insan laen yg selayaknya menjadi somi yg lebeh baek barangkali.. jgn diletakkan ddalam almari atau ditimbus dlm tanah di dalam semak.. itu berduse ya..

Reply  BingkaUbi

yang aku nampak cenggini..
istri yg berperangai mcm tuan rumah ni dah pe ...
ParinAmat Post at 26-7-2011 12:47

Aku klu jdk TT ni, aku suh bini benti keje pastu jdk cikgu tuisyen anak sendri..... klu poligami antara cara nk jinakkan bini, dh ok bini tu tambah plak tanggungjawab..... klu takat isu tuisyen anak bini x nak bantu, dh kawin lain mcm bini baru tu nk bantu.... lelama sendri sakit kepala mana nk cukupkan belanja...

Reply 408# ParinAmat

sebab tu lelaki dilantik sebagai khalifah dimuka bumi ini.. Kalau memadukan adalah jalan terbaik, its fine. But macam mana if bini yang akan datang perangai lebey kurang sama jea? so tindakan memadukan tu akan berterusan je la kan? Lelaki sepatutnya tau tahap2 kuasanya.

Kalau lelaki tak boleh berlaku adil terhadap isteri2nya, hukumnya adalah berdosa

Follow Us
kalau bini taknak share bajet, somi kena ler reduce kan bajet, cut cost... maner2 yg patut...

Reply  ParinAmat

sebab tu lelaki dilantik sebagai khalifah dimuka bumi ini.. Kalau memadukan ada ...
mschubby Post at 26-7-2011 14:21

there's no certainty, only opportunity..

Reply 412# ParinAmat

atoi!!

perempuan ni kan selalu nya can forgive but cannot forget. walaupun isteri tt mungkin dah memaafkan tt, tapi di sebabkan apa yg telah terjadi, sukar utk dia melupakan. sbb tu beliyau sgt berhati2 dgn uwang nya, tak mau tt terlebih wang dan berbelanja kat org lain.

Since ppuan juga cannot forget, tt boleh je maklumkan kat isteri apa yg telah beliyau belanjakan. bila isteri tengok zero balance dlam account tt, nescaya isteri tidak kedukut lagi terhadap si suami. pastinya si isteri tidak akan sanggup melihat suami dan anak2 x cukup belanja...

Reply 17# MyBJZone

yg aku belajar lah mase kursus kawin kan.....tanggungjawab utama isteri kepada suami..adalah melayan suami sahaja...act..bab memasak...basuh kain..tu bukan keje isteri...tapi yelah..kang kalo tak wat...suami nak makan ape kan...aku seorg isteri yg bekerjaya...aku mmg tak sempat nak wat breakfast tok hubby aku...tapi aku akn make sure..kat umah sume cukup segala makanan mcm nugget...or brg2 asas la..mcm telur..ikan bilis......at least dia bole masak sendiri ....(sebb hubby aku keje malam)..so,..bila aku balik keje..aku terus masak lah mcm lipas kudung....nasib baik la..hubby aku mmg da paham...

Apa solution nya?
Dah dapat baiki kereta belum?
Dah dapat bayar yuran tuisyen ke belum?
Dah ceraikan ke belum?

Tak payah pi jauh...lihat sahaja didalam board ini.....perceraian yg berlaku hampir keseluruhan terjdadi pada working wives.....

mannnakautahu replied at 20-7-2018 11:13 AM
Tak payah pi jauh...lihat sahaja didalam board ini.....perceraian yg berlaku hampir keseluruhan terj ...

sekurang kurangnya depa penah kawin..

ko.. x jugak laku2

pengecatbintang replied at 20-7-2018 11:58 AM
sekurang kurangnya depa penah kawin..

ko.. x jugak laku2

Kawen utk bercerai????

Hmmmmm

mannnakautahu replied at 21-7-2018 09:10 AM
Kawen utk bercerai????

Hmmmmm

ianya tak haram dalam Islam..

yg Islam x suka...

kalo x laku2... pi melucah kutuk orang dalam FD..

sepatutnya kalo x laku2... muhasabah diri... banyakkan ibadah pada Allah...

bukan nya aib kan orang sana sini...

Mannak...

masa yg lalu x akan kembali balik...

apa yg berlaku dulu dalam idup ko.. jadikan pengajaran...

mgkn dulu ko penah kecewa ngan pompuan... so, ko mungkin berdendam ngan pompuan...

pompuan2 dalam FD ni x bersalah untuk ko jadikan tempat melampiaskan marah, atau kesunyian ko...

Allah berhak untuk menduga semua orang... sebab kita ni milik Allah n kepada Allah kita kembali...

Allah akan uji ikut kemampuan kita masing2...

ko, aku n semua orang ada dugaan masing2.. ada yg bercerai, ada yg andartu, antertu, tanggung biawak idup, kena pukul laki, kena tinggal bini, tanggung anak sebagai ibu tunggal... macam2 ler...

satu cara jer untuk bahagia... kembali kpd jalan Allah... cuba lakukan semua perkara ikhlas kerana Allah...

idup kat dunia ni tak lama.. sekejap jer.. kat sana yang selama-lamanya..

kumpul bekal banyak2 untuk dibawa ke sana...

itu lebih baik....

FD ni umpama komuniti/ masyarakat berjiran...  hormati orang lain... orang lain akan hormat kita... jangan sakiti orang lain...

cukup2 lah...

aku nak mintak maaf kat ko ni, sebab selama ni aku malukan n aibkan ko dalam FD...

aku buat supaya ko x sakiti n aibkan orang lain lagi...

lepas ni terpulang ler pada ko nak wat apa...

moga2 Allah beri ko hidayah...

ko hayati lagu kat bawah...

pengecatbintang replied at 22-7-2018 07:04 PM
Mannak...

masa yg lalu x akan kembali balik...

Edited by lia98 at 25-7-2018 03:43 PM
MyBJZone replied at 14-7-2011 12:02 PM
Ok aku mampu untuk sediakan semua yan asas...makan,minum,pakaian,keta dan rumah...cuma kkadang a ...

Aku masuk thread ni sbb suami salu cakap smenjak aku ada anak dan naik pangkat, aku dah kurang layan dia macam dulu2 baru kawin.
Jadi nak la tau apa tanggungjawab isteri pada suami... tp bila baca post ni, tetiba aku sedih kt diri sendiri. Huhu makan, minum, pakaian dan kete2 semua aku tanggung. Rumah sewa kami share bayar, bil2 semua suami bayar. Aku ada rumah sendiri tp xduduk, bayaran bulanan kt bank aku tanggung sorang2, pasal aku tau kalu dok rumah sendiri bil2 mesti suami suh aku tanggung jgk. Bayaran taska anak kami share dan kalo kete2 rosak pun aku bayar sbb tu kete2 aku. Kadang2 suami tolong bayar kalo kete rosak, tp nnti dia claim balik kira aku hutang ngan dia.

Aku ngaku mungkin sbb ketidakpuasan hati kt mende2 atas, aku salu derhaka & melawan cakap suami. Aku dah minta nafkah asas tu semua, tp alasan dia x cukup duit & gaji aku lg besar. Tapi salah aku ke kurang layanan kt dia??? Aku penat fizikal, mental & emosi tau...

lia98 replied at 25-7-2018 03:21 PM
Aku masuk thread ni sbb suami salu cakap smenjak aku ada anak dan naik pangkat, aku dah kurang ...

Bila nak mintak cerai???