CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: figurae

betulke lelaki tak suke pompuan pakai tudung lilit-lilit tu?

aku rase trend je ni lama-lama nti trend tudung saji plak..
so takde dah yg pkai tudung lilit tengkuk

tudung lilit2 tuh actually tak sume bentuk muka sesuai..silap2..boleh nampak bulat sgt..so,pandai2 la menggayakan mana yg nampak nice.. yang penting,menutup aurat..

aku rase trend je ni lama-lama nti trend tudung saji plak..
so takde dah yg pkai tudung lilit tengk ...
figurae Post at 18-11-2011 08:46

lawak la plak statement ni aku baca. huhuhu! saja nak nyelit2 kat sini.

Kalau aku plak, semua tudung aku ada macam bawal, express, shawl lilit2. biasa pakai bawal dengan express ni time pergi pasar je. Ala2 makcik lerrr pergi cari ikan sayur bagai. Yang lilit2 shawl tu time pergi jalan2, shopping...huhuhu! Sekejap je pakai yang lilit2 ni, tak de sampai berjam2 plak. Hubby aku pun cakap ok jer...

Tapi style hana tajima ke yang gerbang2 tu tak ada yer....sebab hubby aku cakap tak ok.

x brpe bkenan dgn pmpuan2 yg tdung belit..prefer yg tudung bawal versi labuh sedikit n tudung labuh ustajah..simple n paling pnting, sopan.

Aku memula tak suka tudung lilit ni serabot tapi bile pakai sekali n kawan2 puji cantik aku sll pakai skang. Dah stop beli bawal. Tapi bawal la paling senang pakai n nampak ayu, kalu tudung lilit ni nampak muda sikit si pemakainye.

selallu budak-budak mude je yg pakai style hana tajima ni kan..

Follow Us
aku tgk yg hana tajima n arabic2 stail ni byk dak2 skolah yg pakai.kalo yg berkerjaya ni pakai shawl tp kemas. Aku suke tgk org pakai, kalo yg cun2 la.sape yg muka lawo lawo je pakainye.tp kalo x pandai pakai n sesuai ngan muka, srabai je aku tgk, ape pun aku ttp ngan tdung ariani, senang mudah cepat.kikiki

jarang pakai shawls...sebab kena amik masa duk lilit

sekarang kan tengah trend pompuan pakai shawl lilit-lilit kat kepala tu ala style hana tajima kateny ...
figurae Post at 27-9-2011 10:34

aku laki..x suke..yg tudung bulat tu lagi x suka.

suka tgk pompuan yg bertudung simple n elegant...biasanya pompuan yg pakai tudung berbelit2 mesti jenis yg complicated kan...nak pakai tudung pun ambil masa yg lama.......

ok jer. asal jgn pakai ketat2. aku tak suka org pakai tudung stail serban. tutup atas, leher nampak, pakai baju ketat.

pastue nyanyi sambil main gitar. haish.

Only few ppl can pull this off , others plak, mcm baru habes practical kapan mayat

on behalf my BF

-dia cakap kalo me/perempuan yg bertudung lilit2 macam kesian..nampak seperti tercekik...
-pernah pakai tudung lilit masa kuar jumpa dia..pastu dia cakap kesiannya la kena lilit2..lalu dia haramkan me pakai tudung gtu...
-tudung indon/ekspress pon dia xsuka tengok perempuan pakai...nasib me pakai tudung bawal saje...

kikikiki...jht la laki ni...x cantek ek?...
baiklah!..sy setia dgn tdung bawal je.....

aku ni jenis pakai tudung bawal je....jarang sgt pkai tudung lilit sbb kalau pakai tudung lilit2,leher aku rimas n berpeluh2...ada kwn aku ni selalu gi kelas pakai mcm2 stail selendang...ade ke sorang classmate kitorang bangsa india ni selalu ejek dia pakai langsir jahat sgt

hahahaaa..pakai langsir? yang slalu sedondon ngan baju gak tu eh? slalu nak tergelak kalau terserempak..jahat kan??!!

me lak..shawl ngan bawal ..alternate la pakai, ikot mood.. tunang ckp ok je tgk pakai shawl..xde nmpak terseksa ke ape..maintain ayu je tapi xde la pakai gerbang2 cam hana tajima nye style tu...cam serabut je, bkn selesa pon..rasanye die sorg je la kot yang seswaiiii...kalau tudung ekin tu, ade 2 je kot rasanye.. tu pn pilih corak and color yang safe sbb xnk nmpk cam makcik indon ooo tapi please la girls...jgnla nak dok toncetkan sanggul tu setinggi2 alam...bughokk!!

Dulu suka jugak pakai lilit lilit. then, macam bizi and malas nak lilit lilit, kembali kepada tudung bawal. aritu ada pakai lilit lilit, then ada chinese tegur, cakap macam kepala botak bila pakai lilit macam tu. huhu

aku suka tengok...nampak ayu je pada sesetngah orang yg kena pada gayanya...
tp pada yg sesetengahnya...jelik lak aku memandang...

bg sy...sy suka kedua2 jenis tudung..shawl yg berbelit terselit n tudung instant sarung tu.. tempoh nk pakai shawl pun xdela lama...pakai cara yg mudah je..xde brooch2..pakai 1 pin pun cukup..janji sweet..dan kemas...hubby pun so far ok je..dia suka sy pakai dedua jenis tdg ni cuma jgn terlalu lama..nnt dia ngomelsss...huhuhu...