CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

[Penerbit] ** KARYA SENI **

Reply 180# midar

kalo kat kedai2 dah ada x..?

dah order online hehe..

dah order jugakk..katanya pas CNY br pos

takde review ke novel terbaru KS ni???

korang dah baca ke buku Cinta Kontrak...
just nk tanya, ok ke buku tu...smpi jd best selling utk Dis 2011

dah start tgk buku2 from karya seni ni lepas bace "Kau Ditakdikrkan Untukku" by Gee Muszisya..

sye ade tulis review buku nie dekat thread buku yang sedang di bace dalam forum nie..

korang dah bace x? sye suke buku nie.. Anis & Akmal

Follow Us
dah habis baca kampung girl...cerita yg cute...

sedang baca 'kampung girl'..
setakat ni masuk dgn jiwa...

nk tny sapa2 yg penah beli online drpd website KS ni..klu beli 2buku ada free postage ke?

Reply 189# akudancinta

postage mmg free (pos laju lg) n dapat diskaun rm3 utk setiap buku

Reply 190# faizafariza

ye ke, mcam best jer..tapi buku apa yang terbarunya?

Reply 191# coklatkandos

alaa..coklat dah da la..jimk ngan kg girl. akak mmg kalo buku ks beli online. service pun cepat..

Reply  akudancinta

postage mmg free (pos laju lg) n dapat diskaun rm3 utk setiap buku
faizafariza Post at 8-2-2012 23:22

thanks faiza..bolehla order

kampung girl
3 bintang

ashraf - bagi dia, apa saja yg berasal dr kampung semuanya tak elok...bagi ash, org kampung ni tak berpelajaran tinggi, tak kerja tinggi, kolot dsb

ainnur - sepupu ashraf dan menyukai ash sejak dari kecil lagi....

keseluruhan, citer comel tapi cerita ni tak x factor sbb ambil masa lebih 3 hari tuk membacanya...selalunya boleh abes baca dlm masa sehari....tapi sedikit bosan dgn frasa kampung girl, budak bandar yg banyak kali diguna pakai dlm novel ni...

Post Last Edit by chit_ana at 11-2-2012 22:44

AWAS! BILA HATI DAH SAYANG ~ TinTa Biru
RM23 [ SM ] / RM26 [ SS ]

Cinta hadir tanpa diundang. Sekeras mana pun kita cuba menolak namun perasaan itu tetap hadir dalam diri. Ikram nekad tidak mahu jatuh cinta lagi setelah kecewa dengan cinta pertamanya. Kehadiran Syafiqah berjaya membuka hatinya, namun ego membatasi segalanya. Dalam diam dia jatuh cinta, namun sukar melafazkan kata indah itu. Hanya gurauan menjadi pembual bicara.

“Duduk dalam bilik aircond pun rasa panas ke? Ni kulit orang ke kulit buaya ni? Pelik betul. Macamlah kau sorang je yang putih. Aku pun putih juga tapi tak ada merah macam kau pun. Orang kata, kalau muka kita tiba-tiba merah bila berdepan dengan seseorang, tu tandanya kita sukakan orang tu. Itu kata oranglah, aku tak kata. Kau suka kat aku ke?” - Ikram

Gurauan demi gurauan membuatkan hati wanita Syafiqah sering terusik. Dia turut mempunyai rasa yang sama namun cuba menepisnya. Bagi Syafiqah, cintanya hanya milik Khairil, teman sewaktu zaman persekolahannya meskipun Khairil sedikitpun tidak mempunyai perasaan terhadapnya.

Keadaan semakin keruh dengan kehadiran Amalina, bekas kekasih Ikram yang kembali menagih cintanya. Begitu juga dengan kehadiran Khairil yang mula menyimpan perasaan pada Syafiqah. Sedangkan itulah gadis yang amat dibencinya pada suatu ketika dahulu.

“Bakal isteri!!! Baru bakal isteri tapi kau dah nak berlagak. Kalau dia bini kau sekalipun bro, aku tetap akan rampas dia dari kau. Aku tak pernah jatuh cinta, dan sekali aku jatuh cinta selamanya aku akan menyintai dia!!!” - Khairil.

Perasaan cemburu dan syak wasangka seringkali menjadi permainan. Pelbagai konflik mula timbul dan menjadi rencah dalam kehidupan mereka. Apakah kesudahan cinta mereka? Berjayakah Amalina memiliki semula Ikram? Dapatkah Khairil memikat hati Syafiqah? Dan apakah pengakhiran hubungan Ikram dan Syafiqah?

CIK BUNGA DAN ENCIK SOMBONG ~ Airisz
RM22 [ SM ] / RM25 [ SS ]

Aku? Aku Intan Asnidar. Mana cantik pun. Kulit pun ala-ala hangit. Kerja di kedai bunga dengan gaji cukup-cukup makan. Tak ada apa-apa yang istimewa tentang aku melainkan aku ada sebuah keluarga yang sangat bahagia.

Dia? Dia memang segak. Nama dia pun sedap, Harris Isqandar. Kalau sekali pandang mesti tak nak lepas. Kulit dia putih amat sampai mak ingat aku dah bawa balik orang Belanda masa aku bawa dia datang kampung aku buat kali pertamanya. Tapi tak kisahlah semua tu, tak penting sangat. Kemudian-kemudian nanti, rupa paras tu bakal duduk tempat keempat atau kelima.

Asal-asalnya, dia suruh aku jadi tunang terkejut dia sebabnya gadis yang sepatutnya jadi tunang dia pada hari tu sudah lari. Okeylah sebab satu hari saja, kira aku tolong orang dalam darurat. Tapi paling terkejut bila dia cakap,

“Okey Intan, mulai sekarang, awak adalah tunang dan bakal isteri saya. Sekiranya ada sesiapa kacau awak, tolong jangan berahsia dengan saya sebab kita bakal menjadi suami isteri. Suami isteri tidak boleh ada sebarang rahsia.”

Terkejut amat aku. Tapi sebelum tu mak dia, Datin Nora ada beri amaran kepadaku, “Jangan mimpi nak jadi menantu saya!”

Ah! Aku pun tak nak jadi menantu dia. Tak berminat langsung. Tapi sungguhlah kata orang, kalau sudah jodoh, tentu saja tak ke mana. Tinggal lagi, lama manakah rumah tangga tersebut bakal bertahan atau benarkah Intan Asnidar itu hak milik kekal Harris Isqandar?

order kat KS boleh dibuat 15feb dan KS pos pada 20feb

kwn2 yg dah baca nanti bagi review ye...ana nak beli lewat ckit.novel yg lain masih belum baca lagi

order kat KS boleh dibuat 15feb dan KS pos pada 20feb

kwn2 yg dah baca nanti bagi review ye...ana ...
chit_ana Post at 11-2-2012 22:54

ana, nk tnyla..KS pos 20feb ke? ada keluar dkt web dia ke?
sbb adc beli cik bunga ni la..bank in 16hb tp x ada dpt confirmation pn drpd KS..status payment blum di terima je pdhl online trs buat payment..

dah order dua2 buku terbaru KS nih...
tp blum di poskan lg...agak2nya minggu ni dpt la tu...

stok bosan xde buku nak dibaca, beli :
suami yg kubenci