CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_WonBin

Sejarah Atau Mitos Legasi Dr Mahathir: TEROWONG RAHSIA DI PUTRAJAYA

Reply 94# brownstone

tidak dinafikan ade orang lebih bijak dr mahathir...malang sekalikebanyakan pemikiran rakayt malaysia yg narrow minded hanya nampakmahathir.
for over 22 years he ruled us, mesti byk perubahan...22 thn tu cukup lama...mcm 8 kali penggal presiden US.

btw, bile kite tgk ade sorang je layak memerintah, dan ckp dia sorangje nak kena terima...ramai yg berbakat dan cerdik pandai pon berhijrah.

rakyat malaysia teruskanlah puja mahathir, saya tak berminat.

betul tu..... samajugalah konsepnya dengan Tuan Guru di Kelantan sinun..... aman aman aja konsepnya di worshipped.....

Reply 121# AbukRokok

berapa tahun dah TGNA jadi MB ekk?

Reply 122# nazurah

xpelah biar aku SPIN ayat Brownstone tu...

tidak dinafikan ade orang lebih bijak Tuan Guru Nik Aziz ...malangsekalikebanyakan pemikiran rakayt Kelantan yg narrow minded hanyanampak Nik Aziz .
for over 21 years he ruled us, mesti byk perubahan...21 thn tu cukup lama...mcm 8 kali penggal presiden US.

btw, bile kite tgk ade sorang je layak memerintah, dan ckp dia sorangjenak kena terima...ramai yg berbakat dan cerdik pandai pon berhijrah.

rakyat kelantan teruskanlah puja nik aziz, saya tak berminat.

amacam spin aku?... kene tak

Sgt pelik bile org suke merendah2 kn Kelantan sbb kemajuannya yg agak slow. Tp makin tak faham bila pemimpin yg menegakkan agama Islam pun dihina2 sekali. Bg saya, pemimpin ni jgn pandai jaga rakyat,memajukan rakyat dgn hal dunia je, hal akhirat pun dia kena pandai. kalau dalam Islam pun, memilih pemimpin tu syarat utama kena muslim. Muslim tu bukan takat pada nama je. Lagi satu, pilih pemimpin yg memperjuangkan agama & undang2 Allah. Apa hukumnya memilih pemimpin yg salah (xnak ikut undang2 Islam?). Meh sy bg jwpn...

"Barangsiapa yang tidak berhukum dengan hukum ALLAH, maka dia jatuh fasiq."
Surah Al-Maidah, ayat 47.

"Barangsiapa yang tidak berhukum dengan hukum ALLAH, maka dia jatuh zalim."
Surah Al-Maidah, ayat 45.

"Barangsiapa yang tidak berhukum dengan hukum ALLAH, maka dia jatuh kafir."
Surah Al-Maidah, ayat 44.

Ikut ayah aku cakap, ikutkan nilai perkapita orang melayu yg paling sikit(ikut harta kebendaan,rumah,pendapatan) ni kat Negeri Sembilan. Sbb negeri kitorang kecil n pendapatan kurang lg daripada Melaka. Tp knp ad pihak yg suka kaitkan kelantan dr segi kemajuan, even ada je org kelantan kaya raya. ni sume sbb politik je. nk ckp n9, kitorg ramai org2 kuat UMNO dr sini, mcm Rais Yatim, KJ. Dua-dua org Rembau tp ada apa sgt kat Rembau tu. Aku duk Rembau aku tahu lah.

btw ak ckp ni bukan la nk sebelah mana2, in fact aku sgt menyanjung Tun M dgn kecerdikkannye memajukan negara, belum ada yg dpt ganti beliau lg, d sebalik tu ak menyanjung Nik Aziz jgk. Sbb xde sape yg berani nk jd pemimpin yg nk menegak kan hukum hudud kat Malaysia ni. Jgn lah kita hina org2 Kelantan sbb kemajuan dorg. Kemajuan bkn ley bwk mati. Dah mati nnti Allah tny, siapa yg kamu pilih utk jd pemimpin? Knp pilih pemimpin yg menggunakan Hukum selain dr hukum yg Aku tlh  tetapkn? Nak jawab ape?

Reply  nazurah

xpelah biar aku SPIN ayat Brownstone tu...

amacam spin aku?.. ...
AbukRokok Post at 23-3-2012 09:43

Terbaekkk spining gasing....

terbaik lah otak mahathir..sekian..

Follow Us
teringat aku masa depa sibuk nak buat monumen yg macam missile tu... ramai org ckp nak buat missile launcher.... haha myth tu... last2 monumen jer... kat puncaknya ada lampu pusing keliling... dah macam mata sauron jer lotr...

ala xnklh cter politik kt sini.apa kata kita cter psl terowong tu semula.peace no war

Reply 1# cmf_WonBin

terbaikk!!! suke membacenya

kalau betul ada dah tentu2 la untuk keselamatan negara

terowong rahsia nih adakah terowong yg digunakan oleh golongan Highlander bermesyuarat yg mana ada tombol pelancar peluru bepandu ke hapantah dulu yg pernah kecoh dekat sini tu

btw kalo ikutkan sorang highlander kat cari nih MAMAKanda nih pun sorang dari highlander gak kan....hehehehe

Sbb xde sape yg berani nk jd pemimpin yg nk menegak kan

Tang bold tu yang tak tahan tu ...'nak' ...bukan 'dah'...dia punya 'nak' pun dah, what, berbelas tahun....

Terowong lari dari apa? Jeng3...

terowong rahsia nih adakah terowong yg digunakan oleh golongan Highlander bermesyuarat yg mana ada t ...
axl_bach Post at 27-3-2012 11:45

highlander?pergh...tetiba teringat Christopher Lambert..pelakon Highlander..pakai pedang sambung lawan ngan penjahat..

http://mgate2day.blogspot.com

Tun Mahathir is my idol selain Rasulullah S.A.W..

woww...banyak betul saya belajar dari thread nie. Agak2 kalau ada negara luar tahu nie, boleh letak Malaysia dalam bahaya tak? Esp kat negara2 yang tengah memerhati Malaysia..mana la tahu kan.. Sebab makin lama info nie makin tersebar tanpa sekatan esp thru internet nie..

takpe...sebab terowong sebenarnya kat tempat lain....tu semua plan alam...hahaha

skrg ni aku riso sgt2 ble tgk bangsa melayu+beragama islam xnk bersatu..bangsa lain diorang bsatu..aku xnk tgk bngsa aku terus bertelagah sesama sndri..bergaduh sesama islam..bangsa lain bertepuk tgn tgk melayu+islam bergadoh..hope kite sume bersatu la utk kepentingan bangsa dan agama kita..

skrg ni aku riso sgt2 ble tgk bangsa melayu+beragama islam xnk bersatu..bangsa lain diorang bsatu..a ...
Husna Post at 17-5-2012 13:56

bangsa melayu xkan bersatu kalo masing2 duk obses dengan politik....sume benda nak dikaitkan dengan politik...sampaikan kadang2 jadi menyampah dibuatnya...apapun, aku pun sangat2 berharap bangsa kita bersatu....

Reply  brownstone

tun mahathir ke yg pikir? atau engineer2 dan consultant2 punya idea?
  - of  ...
eauclaire Post at 12-1-2012 09:42

statement ni harus sy sokong..walaupun xdalah smpai obses memuja2 tun, tp at least bersyukur dan berterima kasih jgk dgn pmbaharuan ngara...bkn setakat driver bas, macik cleaner yg duk bersih2 ofis ni pn ak ucap trima kasih..meghargai tau..