CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12942|Reply: 134

gelora jiwa

Salam…

Aku nak meluah kan perasaan yang aku dahlama pendam… aku tak taw nak cerita kat sapa..

Aku rase kat bod MP ni jeyang aku rase sesuai untuk share cerita aku….

Aku ada 4 orang adikberadik.. yang sulung abang, aku yang 2nd (perempuan sulung) 3rdlelaki, last adik kecik perempuan… semua bujang.. hubungan kiteorang sangatrapat, sampaikan kalau orang luar tengok kami dengan mak dah macam adikberadik… tapi kadang2 tu aku rasa cepat panas dengan abang aku….

Sejak abang aku pindah dudukngan family (sebelun ni aku je yang dok ngan family, jadi manje tu lebih lakot)… leleki 3rd study, adik skolah asrama..) rumah tu aku dah rasalain sangat.. aku tak macam dulu yang rajin tolong mak aku masak kemas umahtapi sekarang dah jadi malas, sebab die pon anak jugak tapi dok makan tido je,nama die nak tolong mati idop balik pon die takkan buat.. aku jadi geram!!!!!

Masa duduk rumah time ni diejadi pengangur tehormat…duduk rumah macam raja.. mintak je apa sume mak akbagi..(mak aku manjakan die sangat)…bangun tidur lau tak petang xkan bangun lahdie (time ni aku kerja dah berulang)… kerja die duduk rumah makan tidur tengoktv lepak ngan membe..kalau die tak susah kanmak aku xpe lah jugak… ni nak rokok mintak duit kat mak aku, nak lepak nganmembe mintak duit mak aku lagi… da la mak aku tak keje.. hari2 die mintakduit.. sape tak bengang!!! Keje tak nak…

Keje nak memilih je.. kalauxde aircond taknak keje kat situ… satu hari tu dapat la keje dekat area shahalam… tak taw keje ape… sebelum start keje die mintak motor kat mak aku… huhmak aku layan kan saje..
kalau motobiase2 xpe lah jugak ni moto yang harga 7k, mak aku kluar kan duit ASB and bayar moto tu CASH!!!!! Akubukan nak membanding kanantara aku and adik beradik aku, tapi sangat tak fair…. Ape anak lelaki mintaksemua dapat adik 3rd mintak moto, bapak aku belikan and bayar cash,aku????? Adik last aku tak payah nak cite la ape die mintak semua die boledapat….

Time die baru start kejesemua bapak aku tanggung die hari2 bagi duit belanje.. time aku baru start duluxde pon bapak aku nak hulur duit.. semua guna saving aku sendri kadang2 je makaku tlong skit2… aku kesian tengok mak aku tu… gaji abang aku tu tak sampaiseminggu dah abih.. kat mak aku mane ade die hulur… 1 sen pon x bagi… mak akuni manje kansangat2 abang aku ni.. kadang2 tu mak aku layan abang aku lebih dari bapak aku….

Nanti aku sambung cite akukene belasah teruk dengan seseorang yang bernama ABANG….

so ko tak puas hati parent membeza bezakan ko ngan adik beradik lain

Tahun 2009 lepas raya
Bende ni yang buat aku rase panas dengan abang aku

Satu hari aku balik dari keje (time ni die penganggur), aku tengok dapur penuh ngan pinggan mangkuk kotor kat sink… aku pon basuh la sume tu, pastu tengok abg aku baru keluar bilik baru bangun tidur, teros ke dapur amek air dalam peti and bekas tu die x simpan balik… aku diam kan je… tibe je die jerit kat mak aku cakap “mama lapa!!”.. aku yang dengar ni jadi sakit hati than aku marah die balik “dah tak reti nak amek sendiri ke? Hidop kalau tak menyusah kan orang tak bole ke??  Pantang btol aku kalau orang jerit2 mintak makan..

Nak taw die buat ape?  Haaaa bekas air tadi die baling kat aku kene kat kaki… perit wei….. aku dah la penat die ajak gaduh plak…. Bukan gaduh mulut taw ni gaduh yang ganas… die tumbuk muke aku, tarik rambut aku.. mak aku dah bising2 suruh bhnti n suruh aku naik atas masuk bilik… aku pon naik la kunci bilik… die kejar aku dok bising2 suruh buka pintu…. Die maki aku.. semua perkataan carut die bagi kat aku… die cakap kalau aku tak buka pintu die nak pecah kan pintu bilik tu….

Ok fine.. aku pon buka la pintu.. die trus tolak aku sampai aku terjatuh kat penjuru bilik… time ni betekak mengungkit kisah lame.. agak nye die bengang… kepala aku ni die hentak kat dinding.. 3 4 kali la kot…sampai bedarah… tak boleh nak bayangkan macam mane kuat nye die hentak… time ni aku dah lemah gile… aku jadi separuh sedar macam nak pengsan…. Aku ingat dah abih la kat situ,,… die diri atas hujung katil die lompat terajang kat badan aku… (bole baying kan tak?? Ala macam dalam resling tu)… sakit gile, mak aku halau abang aku keluar.. sebelum keluar kepale aku ni kene terajang ke lantai…..

Tinggal la aku ngan mak aku dalam bilik tu… mak aku marah aku.. nape aku cakap kat abang aku cam tu.. and suruh aku mintak maaf kat abang aku time tu gak… kepala aku yang bedarah ni mak aku x kesah pon… aku ikot kan je lah… turun bawah pegi jumpa abang aku kat hall n aku mintak maaf kat die… abih je mak aku suruh aku dok dalam bilik and jangan kluar2 bilik sbab tak nak bagi bapak aku taw…(bapak aku x balik keje lagi)…. Muke aku becalar2 luka…

Malam tu tak de la aku kluar bilik… dok menangis tahan sakit… da la lapar.. tibe ade orang ketuk pintu…. Abang aku bawak makanan ngan minyak gamat… die tolong sapu kan minyak gamat  kat luka2 aku.. n pakse aku makan…. Konon nak pujuk la… aku nak makan macam mana bibir aku dah pecah2…. Esok nye aku amek MC sminggu… takkan aku nak pegi keje ngan muke macam tu… lagi la aku melalak kat office….  Lpas tu aku dah ok ngan sume…..

Kene belasah bukan ni je taw ade lagi tapi ni kire aku xde cedera pape la…. Nanti sambung.. taip nip on bole nangis… kenangkan kesah lama….
Ow… FYI time kene belasah tu mak aku xde pujuk aku lansung….. sedih gile….

ganasnya abang... mat pet ke apa

korang umur berapa

Reply 2# nuryakmal

ade la sikit tak puas hati nye.... tapi nampak sangan perbezaan nye... bapak aku yang diam n x pernah nak marah kiteorg....kadang2 aku terase macam terasing

abg ko ni mmng dasar binatang :@:@ xphm la ngn mak ko, dh perangai sampai belasah org pn still biarkn aje.kot ye pon begaduh adik beradik xkn la sampai belasah mcm tu.mmng rosak la abg ko tu, mmng xde mse dpn la org mcm tu. ptuihhh {:4_236:} kalo aku mmng dh kecik hati dh, sampai london aku bwk dri....

Follow Us
siyes ke kene pukul sampai camtu?
umur kamu bape,umur abang bape?
sekarang abang tu dah keje ke belum?

ganasnya abang... mat pet ke apa

korang umur berapa
awan_kelabu Post at 25-10-2011 14:26

mmg sangat ganas... time tu aku pon syak bnde yang sama.. sbb kurus nye yang amat and kuat tido....

umur 26  , 24, 21, 17

Reply 7# tajul186

yup ni serius... rase nak buat police report... tapi nanti burukkan name family plak kan....
skang dah keje... n perangai die skarang kuat memerintah....

Reply 6# nazareth

pnah gak terase nak bawak diri duduk ngan membe... tapi kesian kan mak.... dah la ayah x berape nak sihat... semua kerja mak kene buat... abang malam2 lpak ngan mmbe... pagi kol 3 baru balik...

skarang ni aku senang sangat sakit kpale... sakit yang teramat... x boleh nak wat ape...

umur getah dengan abang berapa?
takde plan nak sewa tempat lain?

emm simpati dengan nasib tt....
lau hamba sudah lama bawa diri hal kat umah tu pandai2 la settle...
inilah namanya bila dibagi betis nak peha....
bila dibagi muka mula la pijak kepala....
abang tt tu memang layak dipanggil s***n je
kesian kan orang lain tapi diri sendiri merana....

cuba sesakali tt lari dari rumah bawak diri....
tengok cemana dorang kat umah ada rasa bersalah ke tidak.....

time dapat keje baru die nak pinjam laptop aku... aku bagi la pinjam... tapi, die buat laptop tu macam harta die sndri... dah elok2 lapy tu kaler silver die pegi spray kale putih n buat gambar tengkorak.... halamak bende tu aku beli ngan duit aku kot!!!!!!!

senyap2 aku amek lapy tu n letak pasword.. petang tu pegi tengok adik kat asrama bawak la lapy tu skali.... smpai je skolah adik die mintak laptop... buka2 kene ltak pasword plak... star dari situ die diam je..... x cakap lansung.....

time nak balik die bawak kete aku dok sebelah mak aku dok blakang... bapak aku x ikot.... laju nye sikit lagi nak xcident.... radio die pasang kuat sampai abih volium... psyco gile abang aku nih....

die marah aku nape aku letak pasword, aku cakap salah ke as a protection sbb abg bwk g keje... pastu die sentap bnde atas kete yang tempat letak CD oc card2... g pukul kepale ak.... time tgh bawak laju n pukul aku....
pastu die bhnti tepi die kluar kete tros campak phone die... mak aku plak suruh die masuk kete.. ikot kan hati aku nak je aku drive balik umah tros....
than tggu la die ok masuk kete.... (tepi highway)... nanti sambung... nak g makeup kan kakak office ni,...

Reply 10# getah

pindah je, sesekali balik la, xpon call sellu. ish xselera kalo aku nk dduk ngn org mcm tu. kalo setakat gaduh2 mulut ok lg. ni sampai pukul2..mesti pengaruh wrestling bnyk sgt ni. nsib la abg ko xbuat style undertaker kt ko, if x kompem kojol..

tktnya dgr kisah TT ni...sib baik la abg ku tak seganas tu....dia suka bebel jer bila dia blk cuti...tu pun berkaitan kebersihan...meja mkn takleh tak berlap...bilik air takleh tak berbasuh sehari.....lelain abg ku adalah abg terbaik setakat ni.....pukul2 mmg tak pernah lg....

TT sila pindah dri rumah nuraka itue....
bengong la abg ko 2,

abang ko sakit mental

baik ko pindah rumah je la...jauhkan diri dari dia..

budak2 ke apa, gaduh pun nak buat stail wrestling. siket2 hancurkan barang.
suruh2 la dia amik wudhu' bila tgh panas hati tuh... setan senang meresap :@

semoga abang ko xde gf/isteri dan anak selagi perangai x betul, kalau tak habis

TT pandai make up ke?
siap nak makeup kan kaka opis.
nak makeup gak