CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: raniagold

[RUMAHTANGGA] suami sms pompuan laenn...kebenaran terbukti.. (update page 30)

Close [Copy link]
siannye awak..salin nom fon tu jangan jadi bodoh..selamtkan rumah tangga awak..awak ade salin tak nom fon tu?kalau saya jadi awak saya col semua tino2 gatai tu.sembur bagi satu kali..

ce tanye dier ape yg kurg kat awk ni.. bende cmni penah terjadik dlm familyku

aku rasa sbb tempoh korang kenal tu singkat sgt.. terus mendadak nak kawen.. tu sbb dah kaWen baru perasaan lak keburukan hubby TT.. tapi nak buat mcm ner dah jodohkan..
TT kena bwk berbincang gak hal ni dgn suami, jgn asik mkn hati jer.. parah nanti.. aku tau TT mesti sayangkan perkahwinan ni.. so perlu sentiasa berdoa minta petunjuk dan kekuatan..

TT dah pergnant lom??? kalo belum jgn pregnant dulu.. aku bkn nak menghalang rezeki cuma kadang2 anak bkn menjamin kebahagian dan keharmonian berkekalan.. kdg jadi lagi parah tak kan TT nak tanggung derita sorang.. dan tak bermakna kalo TT megandung dan melahirkan anak dia nanti suami TT akan berubah..

aku ada pegalaman tgk kakak aku menderita sbb bekas suami dia byk skndal.. so nak ckp potensi suami TT tok berubah tu mcm ssh nak nmpk.. tapi jgn putus berdoa..

Reply 23# ZabedAmin

iols pun nak ikot sekali menyerang

sian TT..takpe..mari berdoaa

Reply 40# jazaa

Ntah la jazaa... klau saya tmpat TT sy tak tau mcm mane tindakan sy nanti...skarang boleh la sy ckap cmni..
ntah cukup kuat ke tak sy nak lalui dugaan mcm TT ni..
tapi ape yang saya nmpak kwan keliling saya kebanyakkan suami dorang buat hal mcam ni...
wlaupon dorang baru kawen ...
tak paham la dengan lelaki zaman skarang ni...

Follow Us
sebelum kawen ade masalah, tiap bulan ade masalah. bila nak habis maslaah nih??
asyik ragu ngan somi.. tu jek laaaa keja
cuba selidik apsal laki hang carik gf lain

siannye awak..salin nom fon tu jangan jadi bodoh..selamtkan rumah tangga awak..awak ade salin tak no ...
PitPot Post at 28-10-2011 15:58

saya x salin pun nombor tu..
sbb sy x tau sape yg gatal..somi atau pempuan2 tu(nak ckap betina)..
maybe diorang x tau husben sy dah kawen..sy andaikan mcm tu jer..
klu diorang tau n still kacau...mmg dasar pempuan birah la camtu...
saya pun x tau pe nak buat skrg..tp still boleh buat keje2 yg belambak kat ofis ni..
napa la husben sy buat camni..
slama ni sy x control pun dia..dia keluar mlm cakap buat kerja saya ia kan jer..
sbb sy PERCAYA kat dia...suami yg manja..kdg2 wat lawak...solat 5 waktu..cuma kdg2 pns baran..
tapi x pernahla pukul sy ke ape...just marah jer...tu pun sy slalu bersabar dan boleh terima sbb dah sikap dia camtu..
tp...sungguh kecewa bila baca msj tu...kepercayaan sy berkurang...
dah la xda baby lg...dia buat x tau jer...mcm x kisah pun pasal baby ni...dia cakap xpe...ada rezeki adalah tu...
perlukah sy layan hubby mcm biasa dgn apa yg sy baca kat msj dia tadi????

tu leeee... sape suh berkenalan singkat sgt... lain kali kenal perangai die dulu.. kenal kwn2 die... ni takkkk... gelojoh nk kawin!

Reply  merak7118

betul tuuuu...
tapi peratusan lelaki yang tidak baek lagi tinggi dari lelaki y ...
cikdonat8 Post at 28-10-2011 15:57

Salah tuh ... lelaki/pompuan yang baik sebenarnya lagi ramai ... tapi kalo laki/pompuan baik orang jarang cerita sana sini takut org nyampah dan dituduh riak ... cerita lelaki/pompuan tak baik lebih sensasi dan diulang jaja ke sana ke mari ... so mmg kerap la kita dengar dan seterusnya membuat kita beranggapan yang jahat lagi ramai ...

kalo laki awak baik adakah awak akan buka thread di sini memuji-muji laki awak? ... begitu juga saya, kalo saya dok buka thread puji bini saya, awak rasa ramai tak yang rasa berbulu-bulu telinga dan ketiak?

so banyak cerita yang kita dengar kat sini ialah yang tak baik ...

saya masih percaya pompuan/lelaki baik masih merupakan majoriti di luar sana ...

Reply 48# raniagold

solat 5 waktu cukup tapi kalau amik air solat tak betul tak guna jugak. awak tau kan nak padam api kemarahan adalah melalui air sembahyang....
baru berapa bulan kawen da panas baran.

haah tah2 laki uolss yg gatal telo tegedik2 ejast wanita2 inesen tu...{:4_189:}

Reply 48# raniagold

x perlu layan macam biasa...
kasi layanan luar biasa.. terrrbaek punya... sampai dia letih dan x daya nak carik pompuan lain..

Reply 48# raniagold

1- lain kali amik no tepon tu 2- jgn plan nak pregnant skrang, ingat kalo ada anak settle masalah ni? silap2 tt sorang2 dok manjaga anak, laki dok sibuk berdating
3- layan hubby mcm biasa tu maksudnyer buat xtau psal ni ker? sila bertanya yer, jgn buat bodo dan senyap.. jgn esok2 bukak hp tgk gambar laki ngan anak2 yg lain pulak.... masa tu dah terlambat nak menegur

tekaan ai, hubby u nak kawin ngan u sbb tau u dh keta, rumah, keja yg bagus... so dia bleh continue bercintan-cintun ngan awek-aweks dia dan u bleh jadi bini yg 'independent'..........................................

Mungkin perhubungan tu dah lama berlaku sejak sebelum kawin dan TT tak perasan sebab hubby pandai cover.  Tapi nak wat cam na kebanyakan wanita yang masih dalam alam percintaan selalu overlook about this dan hanya nampak yang baik2 saja.  Oleh kerana benda dah terjadi solusinya adalah dengan perbincangan.  Dalam perkahwinan communications amat penting.  Mintak dia beri penjelasan dengan semua yang dah berlaku dan pastikan dia selesaikan masaalah yang diciptakanya tu sebelum berlarutan dgn lebih lama lagi.

ya ampun TT nape tak salin nom tu?kalau lepas ni ade peluang TOLONG TOLONG TOLONG ambil/salin nom tu dan explain kt diorg ur asben tu siapa pade awak..

saya nak tanye sebelum awak jumpa mesj2 tu ade tak dia perangai macam berubah lain yg awak perasan?sepatutnye awak msih berdua so masa bersama dihabiskan berdua..awak kurang bercakap dengan dia ke?selalu ke menolak ajakn bile dia ajak keluar?

Reply 50# kudajantan77

okeh

have to positifkan diri kot...
sebab selama neh disekeliling adalah yang negatif sajork..

ya ampun TT nape tak salin nom tu?kalau lepas ni ade peluang TOLONG TOLONG TOLONG ambil/salin nom tu ...
PitPot Post at 28-10-2011 16:28

betulll haruss salin nombor tu, lepas tu letak kat sini, bagi bapak2 poromer  ejas girl tu..

nih bulat2 kena tipu ngan laki nih...
ko pun kenalah improvekan diri...jgn lembab sgt nak improvekan diri....badan mesti cergas cerdas...berhias2 skit...muka cantik tp simple2 sgt je pun, x menarik jgk...if muka dah cantik, cantikkanlah lg penampilan, khas utk suami yg ko cinta2 sgt tuh...if ko cinta, mesti ko sanggp buat ape saje....jgn tahu nak meresah2kan diri mengadu2 masalah je....cube sehabis baik ok...
tp baik jgn simpan dalam hati....tanye suami elok2....if dia tengking2 n tinggi2 suara....ckp kt dia, siapa yg patut marah nih....jadi jgn nak kecoh2 duk tinggi2 suara.....minta dia pilih, ko ke awek2 dia tuh...if dia nak teruskan ade awek2...ko sendiri jelah buat keputusan...

Reply 48# raniagold

kalau awak sayang suami awak ... awak kena bantu dia untuk kawal diri ... tak boleh dibiarkan macam tu jer ... kebanyakan orang anggap diri bijak dan tahu mengawal diri, termasuk suami awk juga ... tapi musuh kita yang perlu ditumpaskan sebenarnya ialah nafsu diri kita sendiri ... jadi suami isteri kena bantu-membantu menjaga diri masing2 ... kita jaga sebab sayang ...

orang buat dosa sebab mereka rasa boleh lepas ... suami awak berskandal sbb dia pikir boleh seronok dan awak takkan tahu ... awak kena kumpul bukti dan hadapkan semua bukti tu pada dia ... tengok reaksi dia sama ada nak insaf atau masih terus ego ... kalo insaf suruh bertaubat dan jaga rumahtangga ...

ramai suami yg cuba berskandal dan kemudian menjadi suami yang baik selepas diberi amaran dan dimaafkan selepas kantoi ... tapi kalo dia pilih untuk tidak mahu tunduk walopun sudah jelas bersalah, awak buatlah pilihan sama ada sanggup terus hidup dalam keadaan begini ...

saya pun banyak juga godaan dan pernah terbabas ... tapi isteri saya ambil langkah ketatkan kawalan ke atas saya ... dia nak tahu ke mana saya pergi dan dengan siapa saya jumpa ... kadang2 buat spot-check ... henpon mmg tak boleh off ... tapi saya tak marah, sbb saya tahu saya tak cukup kuat untuk jaga diri sendiri ... saya syukur ada orang tolong kawal saya ...

lagi satu ... mmg tiap2 hari saya kena terkam ... kalo hari cuti 3-4 kali sehari saya kena terkam ... tak larat la saya nak skandal ngan pompuan lain ...