CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AppropriateNick

sapa penah guna minyak gamat untuk kucing kita?

hi... saya dulu ada meow yang putus kaki tinggal tulang je..
bwk g vet gov.. dia x layan..   ...
dar3d3vilgur7 Post at 14-3-2012 15:40

Kesiannya dia. baik sungguh hati awak.

Hari tu kucing saya gatal pegi main main kat mana entah , balik balik kaki dah jalan macam tempang sikit. Saya urut urut dengan minyak gamat jugak, lepas tu okay. Takder minyak gamat, terpaksa pinjam kawan punya. Tengah elok elok tu, tak pasal pasal dia pegi main sampai cedera kaki.

Reply 40# AppropriateNick
heee x la.. pakai myk gamat beli dkt kdai2 rncit cap lngkawi cmtu je.. hehhee
lgpn  time tu zmn blja.. ketidak mampuan.. harap duit pt je.. hehe.. dorg jilat rse oke.. jnji bkn jns yg panas la

Rate

1

kucing sy sgt agresiff lg2 nampak cicak kat syiling mulelah panjat tingkap...penah skali tu tgn die terluka agak besar gak lah...dah berdarah2...sy dgn mak sy cpt2 beri bantuan kecemasan mengunakan minyak gamat.....dalam seminggu jer dah baik dan die x serik2 untuk panjat tingkap lg...

ai vote no. 1 sebab ai pernah ubatkan tinge luna yang berkurap sebab die selalu garu sebab gatai kan.. sian sangat tgk tinger die time tuh.. nasib bile tarok gamat tinge die makin elok n pastuh terus sembuh.. syukur sangat!

Rate

1

penah je...kucing aku betina pastu ade kucing jantan durjana nk mengawan ngan die gi gigit tengkuk die smpi luke aku sapu minyak gamat je alhamdulillah elok tp yg lecehnye die ni suke jilat minyak gamat tu...so terpaksala tutup ngan kapas....pastu kucing aku mcm ketagih minyak gamat lak...aku sapu kt jari aku sua kt die pun jilat...

nak kongsi jugak..tp rasanya hanya gamat langkawi je kot yg boleh letak..
sbb kucing aku 2 ekor lepas letak mnyak gamat,diaorg muntah air n buih2,,tros bwk pi vet,,tros injek..
alhamdulillah,,nsib baik xmati..

Rate

1

Follow Us
kalau kucing luka di kawasan badan yg tak dapat dijilatnya kita boleh sapukan minyak gamat yg pekat tu, jgn banyak sikit jah, cepat baik

saya pon penah bubuh minyak gamat kat abu...
masatu telinga dia berkurap.. 2 3 ari letak dah baikk...
tpi sekang kiki pulak yg sakit...kaki dia patah..
tak pe ke nak letak minyak gamat?

nak tanya la, kalau kitten umur sebulan boleh apply minyak gamat tak? kitten saya bulu gugur atas kepala, tepi telinga. ada yang bulu kat kaki takde. so, nak tanya boleh ke letak minyak gamat kat kitten yang berumur 1bulan ni? help me pls.

crunchez posted on 1-2-2013 01:45 AM
nak tanya la, kalau kitten umur sebulan boleh apply minyak gamat tak? kitten saya bulu gugur atas ke ...

saya penah letak minyak gamat kat kepala kitten yg saya adopt,
umur dlm 2 bulan gitu...mmg teruk keruping, bulu gugur

tp letak sket2 la, sapu sket2 je
mmg alhamdulillah ok bulu tumbuh dan kuping2 tu seme tanggal

Rate

1

salam....

me pon penah letak minyak gamat... be4 nih mcm takut plak... yelah takut ade pape side effect ke kan.. mane la tau kan... baru2 nih kucing me mcm jatuh  agak nye sbb bila jalan jer kaki  angkat sebelah.. huhu nak pegi vet dah la tutup, nak raya kan...

pastuh baba me ckp letak minyak gamat... alhamdulillah  3 hari sapu kat tapak kaki die then urut kaki die sket terus jer elok... lega sgttt

cmf_blingblings posted on 26-11-2012 10:42 PM
kalau kucing luka di kawasan badan yg tak dapat dijilatnya kita boleh sapukan minyak gamat yg pekat  ...

yg pekat tue caner kaka. kat kl semuanya cair2 belaka

moyas posted on 6-9-2013 04:57 PM
yg pekat tue caner kaka. kat kl semuanya cair2 belaka

yg botol kaca tu, reganya dlm 10 ke 12 hengget sebotol. Kalau dah habis minyak boleh tambah sbb pati dia banyak

cmf_blingblings posted on 6-9-2013 05:16 PM
yg botol kaca tu, reganya dlm 10 ke 12 hengget sebotol. Kalau dah habis minyak boleh tambah sbb pa ...

Oo gitu erk. Nati kwn turun langkawi nk kirim la.

dlu kucin saya penah kene kudis teruk gak la kat kepala..x bwk ppi vet pun, saya gune minyak ibu gamat, dlm seminggu makin elok..tp kucin mmg x suke bau gamat ni..letak je die jilat..tapi at least x la bahaya, compare kalo die jilat krim2 chemical tu..

Rate

1

Last week kucingku jatuh lubang and kaki dia bersilang. asal nak bangun je jatuh tergolek dog. aku letak minyak gamat and urut2 sikit..alhamdulillah OK. cuma bila dia jilat minyak tu kat kaki dia - dia muntah lepas tu.
tapi sekarang dah ok...dh stabil kaki and boleh jalan.

pernah... dulu slalu sapu kt meow jantan yg luka lpas bergaduh..

baru2 ni try kt kucing betina yg berkurap, lpas ltak gamat byk kali, ilang dah kurap..
dia jilat pun xde masalah..
tp pstikan gamt yg betul2 gamat la, yg x pedih...

Rate

1

saya perna usap di luka dengan cotton, tapi saya gunakan itu sedikit saje karena saya takut okdogikucing saya tambah sakit tambah sakit

sy selalu guna minyak but2 atau stevia je letak kt luka kucing.. cpt jgk baik lukanya

i ada join group kucing. mostly dalam tu tak kasi letak minyak gamat kalau luka especially untuk kes sporo.

mcam kucing saya pernah luka kat bahagian telinga n kepala sbb dia garu2 tak tahan gatal ada earmites masa tu. try cream gatal beli kat pet shop, bawak klinik 2 kali, pastu kejap je baik, then luka lagi.

last2 tawakal je bubuh minyak gamat. Alhamdulillah lepas tu baik n luka dah xda. maybe untuk kes berat2 macam sporo tak boleh kot, ada ubat khas. kalau untuk luka2 i rasa ok je sbb nampak effect dia cepat jugak untuk luka tu nak baik.