CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: resah

Pencuci muka untuk kanak-kanak berusia 11 tahun

beli je sabun tolak jerawat sari ayu...inshaallah

Reply 20# ratu_cinta

ph yg sesuai untuk muka berapa bacaannya cik ratu? {:4_231:}

Reply  ratu_cinta

ph yg sesuai untuk muka berapa bacaannya cik ratu?
norbaya Post at 7-12-2011 17:49

tanya kita balik...???....yg penting jawapan saya nanti ada tak disahkan pada produk ini, ada keberkesanan produk ini dibuktikan....

kt guardian, watson ada sabun ni.. mcm ni haa..

Reply  resah
myakayina Post at 5-12-2011 16:45

jawapan dah ada kat kotak sabun ni........

...berbuih ke yg sabun norbaya promote...???kalo banyak buih seingat saya lah betulkan jika saya salah ia jadikan kulit beralkali......tak sesuai

Reply 23# ratu_cinta

yelah cik ratu..kita ni budak baru belajar..dah setahun kita pakai produk nih..alhamdulillah berkesan sgt..kita memang heppi...
setahu kita kulit individu berbeza...tambah tambah kat area muka...bab bab PH nih selalunya kita akan refer pada produk pencuci 'segi tiga emas' jer

guna lah pencuci muka jenis macam krim... ataupon Milk Cleanser...Setahu amy, jenis pencuci muka milk cleanser ini lembut pada kulit muka and dapat menanggalkan sisa2 kotoran secara mendalam liang liang pori.. Milk Cleanser digunakan sebagai langkah pertama untuk menanggalkan makeup dan diteruskan oleh foaming cleanser (foaming cleanser tu jenis berbuih utk menaggalkan sisa2 kotoran pada permukaan kulit muka). Milk Cleanser digunakan sebagai langkah pertama utk menanggalkan makeup terutamanya foundation (foundation itu berasaskan minyak) because milk cleanser berfungsi utk melarutkan sisa2 kotoran yg berasaskan minyak spt minyak kulit muka atau makeup.

So untuk budak budak mulakan dengan sesuatu yang lembut tetapi effectif menanggalkan kotoran. Anak Amy yg berusia 9 tahun pun Amy dah kasi milk cleanser utk cuci muka especially lepas pendidikan jasmani... Milk Cleanser ni boleh didapati di farmasi .. banyak jenama . Amy pakai Bio Essence Deep Cleansing Milk with ATP...heheheheh (mak pun boleh guna )

Follow Us

facial wash/cleanser ditentukan berdasarkan jenis kulit n lihat bahan kandungan.produk...foaming cleanser jika x sesuai n guna secara kerap setahu saya boleh menyebabkan kulit kering..tapi make sure pilih yg mild n gentle...ikut ph kulit...banyak buih sangat maybe alkali..n ada bahan kimia yg bagi buih2 tu apa ke sls ke

Salam,

Resah nak tanya tengok, ada sesapa yang ada experience guna produk pencuci muka untuk kana ...
resah Post at 5-12-2011 15:30

mungkin boleh cuba sebamed. ph pon okay.
jgn kasi pkai clean & clear. hasilnya muka kemerahan. *pengalamn sendiri

guna lah pencuci muka jenis macam krim... ataupon Milk Cleanser...Setahu amy, jenis pencuci muka mil ...
Amaryscloset Post at 7-12-2011 21:39

Thanks.. info yang menarik

gunalah sabun khas untuk muka, tapi lebih baik pencuci wajah...jgn guna sabun biasa..yg letak kat ba ...
ratu_cinta Post at 6-12-2011 22:47

blum lagi... tapi ntah le. mungkin petanda nak dtg period kot...

dulu masa sekolah menengah tgk member ada jerawat pasir ni kat dahi... mcm mana leh naik ek jerawat tu.. aku duk fikir2..
pastu tgk mak aku pakai eversoft kot masa tu, utk kulit kering..
aku pi bantai pakai 1muka.. esoknyer terus naik jerawat pd muka aku yg halus tulus tu, then naik la jerawat pasir cam member aku...tu la duk persoal camner member kena jerawat pasir rupanya dah dpt jawapan sendiri..

pastu xberani pakai apa2 dah pastu... pas sekolah baru gi facial.. baru xde dah jerawat pasir...

adeh aku tercerita pengalaman aku pulak..

pd pendapat aku kena picit kot kat dahi tu bg ilang jerawat pasir... kan ada besi utk picit jerawat tu.. cuba la tt buat facial kat anak tt sambil2 bg dia pakai pencuci muka clean & clear.

try honeybar soap frm Amway...

Pakai clean and clear... Or oxy.... Or sebamed...... Yg lain2 x yah kot cam kuat sgt utk teenagers

Salam,

Resah nak tanya tengok, ada sesapa yang ada experience guna produk pencuci muka untuk kana ...
resah Post at 5-12-2011 15:30

saya dah start skin care masa darjah 5 juga first trial adalah clean and clear..tapi kalo tanak dedahkan anak-anak dengan byk bahan kimia pada masa muda ni..kasi biore pore pack je..kalau jerawat tu kasi ubat jerawat mintak dekat spital je..lagi satu ..rasanya produk simple tu ok kot..sebab ingredient dier memang simple..no harsh chemical for young skin..ambil yg starter kit (cleanser, toner,moisturizer, sunscreen) sebab even clean n clear claim tier product meant for teenagers, kalau banding ngn simple..takderla harsh sgt..mungkin naik jerawat sebab hormon baru nak aktif esp kalau dah start period.

Semalam dah beli sabun sebamed teenager kat watson... Yang adik umur 10 tahun (lelaki) pun sibuk nak ngak.. katanya muka berminyak... jealous kot sebab beli kat kakak dia aje. Kesudahannya, potong sorang setengah... Mudah-mudahan mujarab untuk puteri & puteraku..

bagus jumpa thread ni....bolehla guna utk anak dara saya yg 10 tahun tu...sebelum ni dok terpikir nak bagi apalah kat dia utk cuci muka....thanks kengkawan...

Pakai clean and clear... Or oxy.... Or sebamed...... Yg lain2 x yah kot cam kuat sgt utk teenagers
casturee82 Post at 11-12-2011 12:00

setuju...untuk teenagers mesti yg berbeza ngan emak2 pakai punya, mana boleh share hahhahahaha..saya fikirlah remaja dan wanita dewasa kematangan kulit kan berbeza..so memerlukan formula yg berbeza

sekarang anak dah syok pakai sebamed... white head dia pun macam kurang sikit dan setakat ni alhamdulillah dah tak naik yang baru... bau dia pun best ngak... anak kata sekarang dia hari pakai... syok katanya...

Thanks for all forumer for the advise..
Really appreciate.

sekarang anak dah syok pakai sebamed... white head dia pun macam kurang sikit dan setakat ni alhamdu ...
resah Post at 27-12-2011 10:43

Baguslah jumpa pencuci yg sesuai. esok anak masuk umur 11 thn, taulah nak beli jenama ape..

baru beli sebamed for teenagers utk anak 11 tahun.. anak saya before ni bagi pakai susu kambing, dgn safi timun.. muka dia byk black head.. geram dgn blackhead tu.. rasa nak picit2 jer.. tapi dia tak bagi sebab sakit.. ada org kata nanti tinggal parut, ye ke??

pernah juga pakai putih telur dagn tisu utk keluarkan black head.. tapi tak sempat nak buat lagi...