CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EmakBonda

Salam Perkenalan... Bermulanya cerita EmakBonda

Serem x sedar ada membela

pinau mata nak bace..
x seronOk nak baca sebab yang perasan just perkataan EMAKBONDA...
sila gunakan kata ganti nama seperti : saya, aku, i...
sorry

Reply 1# EmakBonda

best pulak baca cerita ni...terasa di alam khalayan bila membaca mimpi2 Tuan Tanah

..aku ada batu serai, jumpa masa cabut serai kat umah adek

pening bc.. betambah2 pening pale aku bc citer ni...sbb font n word "EmakBonda" yg sgt byk...
ape pon...tunggu je la komen forumer lain yg x pening...

peningnya nak baca... TT edit balik tau..mata saya berpinar nak baca

Follow Us
Reply 20# Luckman

wow....hebatlah awak nie...seronok i baca..

Emakbonda Bercerita (Part 1 version 2)

Salam sekali lagi buat semua, EmakBonda sudah baca komen2 yang membina dari sahabat2 semua. Terima kasih... dan mintak ampun dan maaf jika ada yang pening lepas baca tulisan saya. I am still a beginner, saya harap ramai yang memberi feedback yang membina... Niat saya join in forum ni adalah untuk mencari jawapan bagi mimpi2 saya sebab it has been a puzzle to me and my family. Lepas ini, in my other thread, saya akan bercerita pula mengenai rawatan alternatif saya tapi, sahabat2 kena baca permulaan cerita saya dulu, baru faham. As at now, depan saya ni, fonts and alignment saya dah check. Tak tau lah kalau ada yang kacau...
Kita mula a fresh start yeh? Shall we...? Ok...                                                                                                                                                               

Saya sudah lama mengikuti citer2 korang ni, tapi setelah sekian lama baru saya ada courage dan openly bercerita mengenai mimpi-mimpi yang saya sendiri tak tahu nak tafsirkan. Harap2 ada yang sudi untuk mengupasnya nanti.
Pada mulanya, mimpi2 yang saya alami ni saya cerita kat mak & ayah -mintak pendapat derang. Tapi, according to them, mimpi adalah mainan syaitan dan nasihatkan saya supaya jangan ambil kesah sangat nanti tak jadi keja pulak asyik pikir pasal mimpi2 tu.

Nak citer kat korang... ada satu mimpi saya tu yang berulang-ulang:
Saya naik keta, duduk kat tempat duduk belakang tapi tak ingat dgn sapa. Jauh peginya, merentasi bukit bukau dan gunung ganang batu. Satu perjalanan yang sangat memenatkan. Bila tersedar dari mimpi tu, badan mesti penat macam gi travel jauh. Bila citer ngan family, sumer suruh lupakan saja mimpi2 tu.
Dalam pada tu,macam2 lar saya alami in real life (bukan mimpi), masa tidur saya kena himpitlah, rasa kena rabalah, siap boleh nampak lembaga hitam yang lutsinar menyeringai depan saya kat depan katil. And then, tetiba, the distrubance stopped. Jadi, saya hingat, dah takde apa2 lagi lah kan? Tapi, satu pagi sebelum kami pergi sekolah, ayah panggil saya adik-beradik. Katanya dia ada panggil sorang ustaz datang tengokkan rumah sebab semua orang kena himpit masa tido lately. Peliknya saya tak kena. Tapi saya diamkan aje.

Then, lepas balik sekolah tu, ayah saya suruh saya turunkan semua gambar2 Eddie Iron Maiden yang saya lukis. Fyi, saya ni dulu suka lukis potret and human figure. Senilah kononnya. Dan lagi satu, ayah suruh saya turunkan gambar budak perempuan yang saya tiru dari buku worldwar II ayah. So, of cos lar saya sentap. Penat saya lukis, kan? S
ampai sudah tak turunkan drawing2 tu, degil tak saya? Akibat kedegilan tu, malam tu masa tido, saya dengar ada bunyi budak nangis merayu2 jangan buang dia. Sayu sangat. Saya tak bukak mata pun tapi tangan saya cepat2 carik suis lampu. Mentara tu, bunyi budak nangis tu masih berkumandang…

Bukak jer lampu bunyi budak nangis tu hilang.
Baru saya berani bukak mata. Hish! Seb baek budak tu yang turun, klu Eddie Iron Maiden tu,cemana? Saya terus rentap sumer drawing2 saya yang kat dinding tu dan buang kat luar bilik. Tengok jam, pukul 2 pagi. Sampai pagi saya tak tutup lampu dan entah bila saya tertidur pun saya tak sedar. Tau2 jer mak saya bangunkan saya untuk solat subuh. Sejak tu, saya tak melukis potret n human figure lagi. Ampon tak nak dah! Saya ada gak citer ngan ayah ngan mak pasal tu, ayah cakap, ustaz yang datang rumah haritu pesan, bilik tengah tu suruh tuan punya badan turunkan semua lukisan2 tu. Tak elok sebab 'semua' dah tertumpu kat bilik tu. Saya terus terfikir, pasal tu kot saya tak kena kacau, sebab bilik saya lar sebenarnya markas dia. Hish! Mintak dijauhkan...

And so… Saya cuba lah melupakan peristiwa itu,ibarat lupakan my imaginary friend lar ni. Memanglah it works, nothing happened lepas tuh. Saya started a new life, studied, got married, got 1st, 2nd baby - baby meninggal dalam perut, then pregnant 3rd, semuanya berjalan normal. Until lepas saya punya 4th baby… 4 tahun lalu, tgh syok tdo lepas berurut ngan mak bidan, tetiba badan kena sentap kat bahagian dada. Sampai terangkatlah jugak badan saya. Korang pahamkan cemana keadaan saya masa tu? Kejadian tu berlaku sekejap jer beberapa saat kot. Pastu sentapan hilang cenggitu jer. Tapi uoals... saya masih ingat rasa sentapan tu sampai hari ni!

Sejak tu,  bermulalah semula mimpi2 pelik saya yang kadang2nya berulang2 itu jer, bila bangun tdo mesti letih:

Mimpi (1):
Mimpi tuk saya bawak gi kedai kain. (Tuk ni is my father’s mother. Umurnya82 sekarang). Dalam mimpi saya, dia suruh pilih kain. Mana saya nak, dia belanja. Kain kat situ banyak sangat. Macam display kat kedai Jakel tu. saya pilih kain display kat dinding... warna emas. Tapi bila time dah bayar, saya tertinggal kain tu kat kaunter tu pulak. Then saya terjaga dari tdo.

Mimpi (2):
Mimpi gi kedai emas ngan tuk lagi. Masa tu, tak salahnya ada sorang lagi tapi tak kenal. Maknanya campur saya, ada 3 orang larkan. Tuk saya suruh pilih cincin. Saya pun pilih lah. Tapi peliknya, saya tak pakai terus,agaknya nak kena customize dulu kot. Then terjaga dari tdo.
Mimpi ni pelik sikit sebab, a week after saya mimpi tu, kami satu family gi Melaka rumah kakak ipar. Ibu mertuaku pun ada. Pagi tu, nampak dia ngan kakak ipar tengah tgk sesuatu. Rupa2nya derang tgh tgk batu serai yang kakak ipar saya baru beli. Bila saya join derang, terasa macam dejavu gitu, sebab ada 3 orang tgh tgk batu utk cincin. Hmm…

Mimpi (3):
Mimpi gi kenduri, eh... tuk pun ada. Kat situ sumer org tunjuk cincin. Tuk suruh saya tunjuk cincin saya kat derang tapi cincin saya tak bertatah, cincin saya berkerawang. Bila tanya mana batu cincin, saya kata batunya hilang.
Mimpi (4):
Ada pompuan datang rumah, bawak baby bogel. Debab babynya. Keadaan macam biasa jer. Takde orang pelik pun baby tu bogel. Saya pun timang lar baby tu macam dah kenal jer tapi tak ingat ada ke tak bagi baby tu susu.
Mimpi (5):
Ada orang ketuk pintu dan bagi salam. Tengok2 ada lelaki muda, rambut pacak2 ada depan pintu. Orangnya kacak, cerah kulitnya. Saya pun cam biasa kenal ngan dia. Macam kengkawan saya jer. Dia tanya saya dah siap ke belom? Saya tanya nak ke mana, dia tak jawab... instead, dia tanya hubby saya mana? Saya tanya nape? Dia kata, kita ni nak selamatkan dialah ni (hubby saya). Pelikkan? Pastu, saya naik keta tapi keta tu terbang (dalam keta ada my hubby yang tengah tdo n saya tengah pangku baby bogel), siap boleh nampak orang naik kuda putih bersayap tgh terbang. Kira tu pengangkutan kat sana. Bila sampai destinasi, lelaki memula tadi ketuk cermin keta, tanya hubby saya mana dan tegaskan, kita ni nak selamatkan dia (hubby) nih! Pastu saya terjaga dari tdo.
Hari demi hari, mimpi2 saya makin lama, makin pelik jadi, saya pun startlah ceritakan dgn kawan2 since my family tak berapa nak percaya benda-benda macam ni.
Kebetulan 2 3 hari lepas bercerita dgn salah sorang BFF saya tu, ada soal jawab rawatan alternatif dekat tv. Tajuk perbualan tu sebijik cam salah satu mimpi saya, apa lagi... kelam kabut BFF saya tepon ustaz tuh dan tanya pasal mimpi saya. Nak tau ustaz tuh tanya apa?

"Kawan puan tu, dah bagi susu ke belum dekat bayi tu?"
BFF saya jawab :Tak tau lah ustaz,tapi kawan saya dah timang2 bayi bogel tu.
Ustaz tu jawab - Baik puan suruh kawan puan tu berubat. Ada usaha nak bagi dia saka nih!
Well… citer saya buat rawatan alternatif tu, saya akan citer kat next thread sayalah ye. Lagi pun, 'kawan2' saya tak suka sangat saya bercerita pasal derang ni. Mesti ada rasa seram sejuk, ngantuk, berdebar, penat, pendek kata macam2 lah. Macam saya punya usaha nak bercerita dengan korang nih. Lama tu nak merangka ayat.
Salam uoals…

Maafkan saya, did my very best in editing post of mine. I guess editing is not my thing kot? Still so many things to learn, yet so little time. Saya masih lagi berharap saya dapat jawapan bagi mimpi2 pelik saya. Kalau ada yang sudi membaca, esok lusa saya akan ceritakan pengalaman rawatan alternatif saya. Then only u would understand perjalanan mimpi saya. Saya akan nantikan komen anda. Assalamualaikum...

Reply 2# EmakBonda

salam...maaf nak tanya, emakbonda buka thread lagi satu ke ? yg dulu tu ada lagi kan...bnyk soalan yg ditanya kt sana...
p/s : tak tau kenapa saya tiba2 jer rasa seram sejuk masa baca thread yg baru ni....

Bukankah dah terjawap kat part 1 ?

Terima kasih Azzira dan Sanshero kerana menjawab. Tapi EmakBonda masih belum menemui jawapan yang sepatutnya. Hati ini terasa seakan tahu itu bukan jawapan bagi mimpi2 saya. And my instinct is always strong. Perlukah saya bercerita mengenai pengalaman seterusnya? Atau belum tiba waktunya...

Reply 5# EmakBonda
apa-apa hal Puan EmakBonda kena refer dgn JAKIM
pasal kes kes mcm ni JAKIM je blh settle.

..aku ada batu serai, jumpa masa cabut serai kat umah adek
kintan Post at 13-12-2011 10:30

Assalam. Batu serai nie cantik kalau buat cincin. Jangan risau tak ada pantang larang kecuali kalau ada lak yang memandai nak g tambah yang bukan2....   Kata orang dulu2, batu serai nie orang bunian punya. Tapi saya ada guna tak ada apa2 yang berlaku pun. Cantik bile kene kat matahari, cahaya dia berserak.....

Reply  Luckman

wow....hebatlah awak nie...seronok i baca..
hydrick Post at 13-12-2011 14:11

Assalam. Saya nie tak lah hebat cume nak kongsi pengalaman jer dalam bidang2 paranormal nie. Tak ada pun keistimewaan nyer. Pada saya, Allah dah bagi malaikat jaga setiap manusia 24 jam pun dah cukup. Lagipun kengkawan yang x nampak nie susah. Kita alam lain, dia alam lain. Kita tak nampak alam dia, disebabkan nie, senanglah dia nak buat cerita. Jadi nasihat saya, tak yah lah nak berkawan dengan perkara yang kita tak nampak dan tak perlulah kita nak sibuk2 cari benda yang kita Allah tak beri keizinanNYA. Cukup mohon dan minta terus dari ALLAH

ya betul tue.. i sokong. byk juga idea u nie..

EmakBonda Bertemu Pak Long (Bukan nama sebenar)

Assalamualaikum sahabat-sahabat, bertemu kembali kita berkat restu Allah swt. Kali ini saya ingin bercerita mengenai pengalaman saya bertemu Pak Long (bukan nama sebenar).

Sebenarnya saya berubat dengan Pak Long (Bukan nama sebenar) sebelum buat rawatan dengan pusat rawatan alternatif lagi. Saya berubat dengan dia secara accident actually. Itulah asalnya saya tahu saya ada 'something'. Pada 1 hari tu, kami ingin mengubat sorang kawan rapat kami, alkisahnya Pak Long ni menggunakan ayat-ayat suci Alquran jadi, kami suami isteri tidaklah risau sangat. Elok mula Pak Long upacara mengubat kawan kami tu, saya pulak yang rasa pusing. Ayat2 suci Alquran yang dibaca berkumandang dan bergema membuatkan saya yang sedang bersila ketika itu bergoyang kiri dan kanan seakan meratib. Sebenarnya saya sedar ketika itu, tapi tak mampu nak melawan. Elok bersila saja, terus duduk ala pendekar. Tangan mengepak, tapak tangan di lutut. Makin kuat perbacaan ayat-ayat suci Alquran Pak Long dan anak2 buahnya, makin kuat badan saya bergoncang. Badan rasa seram sejuk, sekejap panas, sekejap rasa menggigil.  Setengah jam mengubat kawan kami tu, setengah jam lah badan saya bergoyang. Penat sangat rasanya. Suami saya ada berbisik dengan Pak Long tapi Pak Long cuma menunjukkan isyarat sabar kepada suami saya.

Selesai mengubat kawan kami tu, Pak Long datang kepada saya dan bertempik:
KAU MASIH ADA LAGI? TAK RETI2 KELUAR? TAK RETI KE INI BUKAN RUMAH KAU! KAU KACAU ANAK BUAH AKU!

Masa tu saya cuma mampu bergoyang dan slowly badan yang sedang bersila itu berpusing mengikut arah jam. Saya sedar tapi tak boleh melawan. Suami saya ketika itu ingin membantu tapi Pak Long isyaratkan jangan.

'AKU KATA KELUAR!!! KENAPA DEGIL? KAU TAK TAKUT ALLAH?!!'

Tetiba saya rasa nak nangis. Saya betul-betul nangis. Tak tahu kenapa hiba sangat. Saya cuba mintak tolong dengan suami...

'JANGAN KAU TOLONG DIA! DIA TAK NAK KELUAR! JAHAT KAU NI YE!'

Saya menangis lagi, tak boleh nak kawal. Badan masih lagi berpusing mengikut arah jam. Ayat2 suci Alquran yang masih lagi berkumandang dibaca oleh anak2 buah Pak Long tadi kini sudah ke penghujungnya.

Pak Long datang dan duduk bersila depan saya. Berbeza dengan tadi, Pak Long kini lembut menyapa saya yang masih lagi menangis. 'Ada perasaan tak percaya kamu terhadap saya, dan Pak Long dapat rasakan kamu berat untuk melepaskan 'sahabat' kamu ni. Kenapa?'

Huh? Sahabat? Bila pulak saya ada sahabat? 'Ramai ke Pak Long?'

'Ramai jugak, ada si pemarah, si berani, ada si penyedih, ada si penakut dan ada si gatal' Rasanya kamu ada 5 sahabat. Asalnya sikit, tapi makin ramai.

Huh? Apa ni? Tak paham Pak Long.

'Bila kamu nak berubat, kamu kena percaya. Nawaitu kamu untuk buang mereka tu kena ikhlas. Kalau tidak, derang akan datang balik, sebab dalam hati kamu sebenarnya tak nak buang derang - kan?'

Tapi Pak Long, saya tak pernah panggil pun derang. Macamana derang boleh ada. Mana derang sebenarnya? Dalam saya ke?

Ini sahabat lama kamu ni. Ada kamu pernah baca apa2 ayat masa dulu2 atau terambil barang lama ke? Ada keluarga yang ada saka? Ada pernah mimpi?

Pak Long mengeluh panjang - 'Bila kamu dah bersedia untuk lepas kan mereka, kamu jumpa Pak Long ye? Atau kalau kamu tak percaya Pak Long, kau cuba cari mana2 ustaz untuk mengubat kamu tau? Jangan kawan dengan benda2 ni. Kamu berbeza dunia!'

... Tak paham... Saya melayu moden! Mana boleh ada benda2 macam ni??? TAK PAHAM!!! Kenapa jadi macam ni? Patutlah mimpi bukan2.

Korang paham tak? Saya masih lagi tak paham... kenapa saya???

Rate

1

Ini sahabat lama kamu ni. Ada kamu pernah baca apa2 ayat masa dulu2 atau terambil barang lama ke? Ada keluarga yang ada saka? Ada pernah mimpi?

Ayat apa yang dimaksudkan? Ayat Al-quran ke?

moden atau tak, bukan itu puncanya...  kengkadang, lagik moden kita, lagik kita terikat dengan sesuatu perkara lama tanpa sedar...

Assalamualaikum sahabat-sahabat, bertemu kembali kita berkat restu Allah swt. Kali ini saya ingin be ...
EmakBonda Post at 14-12-2011 22:30

Assalamualaikum,EmakBonda...EmakBonda macam mana sekarang?Dah baik dah??Atau masih macam dulu lagi..Saya sekarang neyh pun dalam proses penyucian dan pembersihan...

Semoga cepatlah EmakBonda beroleh kehidupan yang tenang dan normal kembali...Aminn...