CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55965|Reply: 182

Pizza Hut vs Domino Pizza

Salam nak share sikit..

Perkhidmatan delivery Pizza yang terteruk dan tidak mesra pelanggan adalah Pizza Hut sebab aku order pizza hut semalam dah la lambat pastu tersalah hantar pizza plak, bila call pizza hut hotline bukannya nak minta maap tapi pass nombor store yang deliver pizza.... ingatkan nak bagi complimentary apa ke.... hampehh.... Tak mesra pelanggan....

BTW aku selalu order Dominos Pizza dah la banyak offer pastu servis cepat bangat within 30 minit.. kalau lewat sesaat mesti pizza boy tue akan bagi kupon...

Jom support Dominos Pizza say no to Pizza hut yang mahal dan tak banyak promo...

Rate

1

Aku pon suka dominos!

Aku pon suka dominos!
auntie_girl Post at 27-12-2011 21:35

Byk promo khenzzz... beli satu percuma satu.... tak mcm pizza hut...

rindu domino pizza..

Reply 1# perang_sivil

Hahaha... aku suker topik ni... nnt aku kasi rating baik punyer...

citer pasal piza... aku pun mmg anti ngan piza hut... dulu ok masa piza hut ada toping sate... mmg aku suker laa... skang ni dah takder... even lepas sate tu aku ada gak laa amik gak hanya semata2 pasal stuff crust... aku suker mozarella tu ajer... huhuhu...

kalu nk citer mmg byk laa pasal sebelum dominos bertapak kat area Pasir Gudang... sebb dah takder choice... aku beli gak laa piza hut guna delivery... time tu ada promo extra cheese or chicken free kalu tak salah... so aku amik cheese laa... pastu aku add nenas... kene bayar... takder hal... time tu ada offer 2 pizza for 28hengget... jd piza aku lepas tambah itu ini jd laa dlm 35++hengget... tak kisah....

masa piza sampai aku mkn laa terus... sekali tgk takder nenas... pastu piza yg satu lg hangus... chett!! aku call blik... kastemer servis tny aku dh mkn ke piza tu (soklan standard).... aku ckp laa dh mkn... pasal lapar tunggu lak lama (pasal derang dah inform awal2 time tu kurang man power so aku ok ajer laa)

derang kata kalu aku lum makan piza tu derang bole ganti baru... aku ckp dh makan laa takkan nk g belek dulu piza tu pastu bru makan... pastu aku hangin laa.... aku ckp "this is the reason why pizza hut dah drop! ur service is just like F***"..... tergamam jap kastemer servis tu... terus dia kata ok dia akan panggil store yg wat piza aku tu... huhu... pas 10min baru store tu call tak byk ckp dia akan hantar piza baru.... tp dia ckp lambat sket pasal kurang manpower.... aku ckp "that is not my problem.... kurang manpower tu masalah awak bukan saya... i demand my piza NOW or I akan boikot u all dlm internet biar satu donia tau!!" (cheh garang bunyinyer...!)

so less then half hour derang antar piza yg betol... huhuhu... kenduri piza aku aritu... sepatutnyer aku kene pulang blik piza yg hangus yg anak aku makan tu... tp aku ckp laa "hangus2 pun korang nak gak ker?" last2 budak tu amik gak... hmmm.... aper daaa...

Dominos lak OK... hanya sekali ajer biler aku order delivery piza yg aku add nenas takder nenas... so aku call blik tny elok2... and after few hours bru kastemer service tu konfem blik... dia kata aku bole claim free piza on my next purchase... cantik laa... so baru ni aku g walk in kat Dominos kat Taman Bukit Dahlia, Pasir Gudang (baru bukak)... aku main tny ajer... sepatutnyer tak leh claim walk in... kene call tp boss piza tu kata takper laa bole laa... then dapat laa makan piza FOC aritu... hehehe!!

kesimpulannyer... MAJULAH DOMINOS PIZZA UNTUK NEGARA!!!

Rate

1

Reply 5# medangtamang

tq Mod.. bagi tacang lebih...

derang kata kalu aku lum makan piza tu derang bole ganti baru... aku ckp dh makan laa takkan nk g belek dulu piza tu pastu bru makan... pastu aku hangin laa.... aku ckp "this is the reason why pizza hut dah drop! ur service is just like F***".....

Sama la, customer svc tu tanya aku dah makan ke pizza tersalah hantar tue... aku pun cakap... 'U INGAT SAYA KEBULUR SANGAT KE NAK MAKAN PIZZA TU?'

nanti turun JB boleh la ngeteh sambil pekena domino ekkkk Mod...

Follow Us
Reply 6# perang_sivil

no hall.... bbm ajer.... hehehe!

aku tak suker dominos pasal roti dia nipis.... tp aku tak suker servis piza hut pasal lembab...

ritu aku ode pizza hut.. dia ckp 1/2jam... dahle masa tu mak pak aku dtg melawat.. tgh ralit duk sembang ngn mak pak aku.. baru pasan da 45 min... piza tak sampai2 lagi... aku tunggu jap la dlm 15 min.. cukup sejam aku call balik... boleh dia tanyer aku "eh, tak sampai lagi ke kak?" mcm siot..... aku ckp la belum... pastu dia ckp nnti dia call balik...

pastu dia call balik tu, manager dia yg ckp ngn aku " kami tak dpt contact despatch tu, so puan nak lagi ke pizza ni?" WTH???  aku geram aku ckp balik " skrg ni awak tepon balik utk ape?? awak nak inform saya yg ode saya cancel atau awak nak anta lain?? ~ sukati puan la.. nak cancel blh... tp kalau nak lain, kena tunggu 10 min..... ~ mcm siot kan???

since mak pak aku ada.. aku ckp la... aku nak piza.... manager tu ckp, dia akan buat lain.. tunggu soploh min... harammmmmmmmmmmmmmmm 1/2 jam gak sampai...
tp yg paling bes bila mamat tu sampai, aku ckp la " ape jadi ngn pengantaran sblm ni?? moto rosak ke?? ~ eh tade la kak, diorg tak proces ode akak"

AKU BENGANG UTK KALI KE 10000000000000............

so skrg aku boikot piza (skjap je pasal aku suke piza...) hehhehhehe

Rate

1

nak cerita pizza hut ni bkn on delivery jerk kalo makan order tapau kat restoran dia pun teramat la slownya...

better go to kfc or mcd - ready stock.cepat dan pantas...

Byk promo khenzzz... beli satu percuma satu.... tak mcm pizza hut...
perang_sivil Post at 27-12-2011 21:37

Yup!tp cikenwing dia xbape sesuai dgn tastebud aku..tp aku plg suka bbq ciken,nyummy...aku dulu order by online,kdg2 ade mcm2 promo <3

aku tak suker dominos pasal roti dia nipis.... tp aku tak suker servis piza hut pasal lembab...

r ...
cekodokgoreng Post at 27-12-2011 23:11

Sbb nipis la ku suka..hikhik..tp kn leh pilih jenis roti dia...ku mesti pilih thincrust,baru ler xmuak sgt...

Selain bbq ciken,suka spicy bilis...melayu sgt kannnnn

Salam nak share sikit..

Perkhidmatan delivery Pizza yang terteruk dan tidak mesra pelanggan adala ...
perang_sivil Post at 27-12-2011 20:55

Walaikumsalam, pernah juga menghadapi masalah hampir serupa yang membuatkan aku dah malas nak gunakan servis penghantaran Pizza Hut ini. Kisah dia baru-baru ini bila mana keluarga aku dari kampung datang melawat sempena cuti sekolah dan oleh itu aku beli 2 Hot Pair Deals dia tu untuk 1 size besar dan 1 size regular iaitu rm53.80 + rm39.80, kemudian aku beli lah Hot Add-On tu untuk 3 set WingStreet 8pcs berlainan perisa 2 Honey Bbq dan 1 Oriental berharga rm12.70 x 3 set, tapi boleh pula customer service (CS) tu kata 1 set pizza untuk 1 Add-0n saja? (tidak dinyatakan pun) jadi terpaksalah aku ambil 2 Add-On untuk 2 set WingStreet Honey Bbq 8pcs tu saja dan tolak 1 Oriental semuanya rm12.70 x 2 set = rm25.40.

Sedari awal aku dah katakan yang aku nak bayar menggunakan kad debit dan si CS pun ada sebut semasa mengulang (repeat) balik tempahan aku tu di akhir conversation tu, semasa mengulang tu dia tersilap jenis pizza aku nak macam tertukar antara perisa size besar jadi size kecil dan sebaliknya. Contoh aku nak untuk 2 size besar perisa Chicken Supreme dan Pepperoni Delight untuk kanak-kanak yang jumlahnya ramai dan untuk 2 pizza size kecil pula Thai Seafood dan Royal Masala khas untuk orang veteran yang suka makanan pedas. Aku suruh si CS itu betulkan, untuk sebutan order kali kedua ianya sudah perbetulkan dan selepas itu aku hanya menunggu dan harap yang terbaik saja.

Selepas hampir 1 jam menunggu sampai lah juga Pizza Hut tu, perkara itu aku tidak kisah sangat sebab budak-budak masa tu sibuk bermain dan orang veteran rancak berborak jadi tidak terasa sangat. Sampai saja penghantar Pizza Hut tu dia dah siap sediakan wang baki rm20++ selepas tolak rm150 macam tu, aku pun jadi keliru sebab aku kata aku nak bayar menggunakan kad debit dan dah maklumkan pada CS tadi dan ia pun dah ulang sampai 2 kali. Aku tanya lah boleh tak aku bayar guna kad debit tu dan mamat penghantar tu kata "tak boleh sebab dah di rekodkan dalam sistem yang abang akan bayar rm150 dan saya akan bagi baki rm20++" memang sakit hati dengat. Disebabkan aku malas nak hilangkan mood dan tak elok masa family berkumpul nak mengamuk bagai, aku terpaksa bayar rm150 tunai itu pun aku pinjam rm50 dari ayah aku.

Itu tak mengapa sebab soal bayaran itu sama saja dan esok boleh saja aku keluarkan duit tu tapi memang masalah pada yang tiada tunai pada masa tu, bila dah sampai alhamdulillah semuanya baik-baik saja untuk jenis pizza tapi aku sedikit hangin bila dah habis makan pizza nak makan kepak ayam tu ianya salah!. :@ Sepatutnya WingSteet yang macam 2 set kat gambar atas ni dengan 8 ketul setiap 1 set tapi aku dapat 2 set kepak ayam smoked dan spicy dengan 4 ketul setiap set, aku periksa pada resit memang dia tulis Add-On 1 Smoked Deli dan 1 Sweet & Spicy lain dari apa yang aku order.

Senyap-senyap aku telefon CS Pizza Hut di luar rumah tak mahu keluarga aku dengar sebab orang tua aku tak suka bising-bising sebab dia kata apa kita dah makan dan bayar akan jadi darah daging jadi tak perlu tak puas hati dan macam-macam (alah orang tua kan). Tapi aku memang tak puas hati dan aku telefon kemudian aku sebutkan nombor tempahan, waktu tu lah aku kata lain aku order lain yang dapat tapi aku lebih spesifik sebut pasal kepak ayam tu. Dia lepas tangan dan bagi nombor cawangan PHD tu, dia cakap diorang dah tulis semua apa yang pelanggan nak tapi itu semua mungkin kesilapan cawangan PHD tersebut dan tanpa meminta maaf dia tutup telefon (sangat kurang ajar kan?).

Aku telefon nombor PHD yang diberikan, aku bertanyakan hal kepak ayam tu dengan cepat, pantas, cergas, cerdas si CS tu kata stok habis kami terpaksa tukar dengan kepak ayam dengan sebutan sangat annoying. Masa tu lah aku menyirap darah tapi tidak lah sampai nak memaki, tapi sakit hati aku sebut pasal kesilapan lain termasuk cara pembayaran, pizza kurang pedas (tiba-tiba pula boleh keluar yang ini ). Kemudian CS dia passing pada manager dia dan aku ulangi apa yang dah berlaku, alhamdulillah manager tu meminta maaf dan berjanji akan memberikan aku 2 set ayam secara percuma bila datang ke outlet mereka. Tapi aku ni jenis segan bila orang dah layan baik aku rasa macam segan pula nak tuntut, boleh plak macam tu kan? sampai ke sudah aku tak tuntut lagi walaupun manager dia dah siap rekod info aku.

Sebenarnya aku nak buka thread berkaitan pasal Pizza Hut ni, tapi disebabkan aku dah buka thread pasal KFC tu yang aku segan dan pedamkan saja maklumah nanti orang kata aku saja nak burukkan KFCH kan. Alhamdulillah berjaya lepaskan rasa tak puas hati aku kat Pizza Hut ni memang thread aku tunggu-tunggu, ahhhhh legaaaaaaaaaaaaaaa.

Rate

2

1) pnh g makan kat pizza hut alam sentral...hazab sgt...sejam baru oder smpi...dah kebulur giler tunggu...
2) pnh g makan kat pizza hut tesco shah alam....20 minit xde org amik oder...dok panggil2 tak dtg jgk..sudahnye blah je...

dua-dua situasi ni aku tgk...diorang kurang staff...ada tu meja smpi xberkemas...di longgok je penuh2 atas 1 meja lain...dah la tu...itula org amik oder..itula g serve..itula cashier...teruk betul...

tp kalau ada pilihan lain...aku lebih suka shakeys pizza...hehehe...

r ...
cekodokgoreng Post at 27-12-2011 23:11

Mengenai Domino's tu, kamu sebenarnya diberikan pilihan untuk memilih jenis roti dia. Sama ada kamu nak Classic Hand Tossed, Chunky Thin Crust, New York Crust atau Cheese Burst Double Decker. Tapi jujur aku suka yang nipis, jadi aku lebih suka kan New York tu sebab dia sedang-sedang dan jangan tak suka Thin Crust sebab terasa ianya keras pula tapi taste masing-masing kan jadi berbeza. Jadi kalau datang ke Domino's cubalah ambil Hand Tossed, kalau kamu tak berkenan juga tak mengapalah teruskan minat dengan Pizza Hut.

Masuk sini http://www.dominos.com.my/frmAlaCartePizza.aspx

Made from fresh dough using a unique oil-free screen-baking process

A light and crispy crust that enables you to really enjoy your favorite toppings

Lighter hand-stretched crust, done the New Yorker way

Rate

1

aku pun suka domino... pizza hut mmg mcm haramm... dahlah tak sedap..

pastu klu buat promo.. lglah bertambah2 tak sedap pizza tu..

cuma aku heran... apsal pizza still conquer iklan kt tv eh? domino takda iklan pun?? cuma iklan yg baru tu jelah... yg pasal secret code tu..

aku mmg lg suka domino dr pizza hut...dh bertahun kot xmkn pizzahut..
kalau ode delivery domino kengkdg siap bg roti free lg... aku paling suke banana kaya tuh... mmg aku sorg je mkn abes...hahah

i likeeee domino pizza!!!

Pizza Hut..

Banyak pengalaman aku dengan pizza hut ni!!

1. dulu masa aku sekolah rendah.. rasa nya time tu tahun 1997 kot.. kawan aku ni order pizza hut sebab mak dia tak de kat rumah.. time tu sampai pizza dah la keras.. garlic bread lak sejuk nak mampus.. tapi sebab time tu bebudak lagi kan, kita org makan je la kasi licin.. pastu mak kawan aku dah balik, dia komplen kat mak dia pasal pizza keras and sejuk.. mak dia terus call PHD and buat complaint.. tak lama pastu dia org htr pizza n garlic bread yg baru.. so kembung makan pizza dua kali time tu..

2. Pizza kat Plaza Alam sentral.. skang ni dah tutup dah pizza tu.. aku g makan kat sana dgn family aku.. rasanya tahun 2009.. aku order cheese baked meatballs and mak aku order platter ape ntah yg ada fries, prawn n etc tu.. sampai2 je order, aku tgk dalam meatballs aku tu ada ice lagi.. and platter mak aku pon keras ice lagi.. so kita org panggil waiters tu buat complaint.. dia kate nanti dia panggil manager.. manager dia time tu g tandas.. jalan terkedek2 lak.. sampai je kat meja aku.. manager tu leh cakap.. "owh.. kita orang memang serve macam tu.. if puan nak tukar pon, still akan jadi macam tu gak".. aku dgn hangennya cakap la.. "awk igt ni first time saya makan PH ke apa??? ".. pastu buat muka tak bersalah..

aku tanya kawan aku.. kawan aku ni manager PH kat Kota Damansara.. dia cakap sepatutnya tak macam tu... sepatutnya meatballs tu dia org akan keluarkan pagi2 dari frozen sebab nak bg ice dia cair before dia org masak.. and kawan aku call PH alam sentral tu and cakap dgn manager tu.. pastu dgr2 manager tu dah resign..

kawan aku yang manager pizza tu cakap gak.. kalau kita nak complaint kat pizza.. complaint je.. tapi kalau dia org nak masakkan yg baru, jangan makan!! even FREE!! sebab pizza baru yang free tu, dia orang akan letak 'extra seasoning' seperti air ludah, kelemumur dan sebagainya!! itu sebagai tanda dia org protes kat customers senyap2..
sejak tu, kalau aku p pizza, kalau tak puas hati aku diam je...

Domino

aku memang suka order domino ni.. sebab senang! tak payah nak call2.. order online je.. click sana.. click sini.. tunggu 15 - 30 min.. pizza dah sampai.. paling aku suka Spicy Tuna! sebab ada ikan bilis.. hahaha..

pernah satu kali aku order.. tp dia hantar salah.. aku call CS and dia org hantar yang baru.. tak cukup dengan tu, dia org bg FREE pizza for next purchase lagi..

Rate

2

Kami sokong TT kata Domino's Pizza lagi bagus service