CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: perang_sivil

Pizza Hut vs Domino Pizza

aku mmg lg suka domino dr pizza hut...dh bertahun kot xmkn pizzahut..
kalau ode delivery domino ken ...
reewanie Post at 28-12-2011 11:47

Pizza Hut dimanage oleh Melayu dan Domino diuruskan cina... Inilah perbedaan utama rasanya..

Reply 13# dr.R

Boikot terus Pizza Hut ni... bukan sedap mana pung...:@:@ sakit hati aku kat pizza bila ko ceritakan masalah ko ....

domino's mmg lagi ok....pizza hut aku penah order smpai due jam..faker btol

Aku penah keje Pizza Hut CS dulu la. Jgn lahar aku plak..

Tang lambat tu kena tengok restoran gak. Kadang2 tak cukup org. Lagipun yg keje kat situ level2 SPM aje. Paham2 aje la peel diorg cemana. Gaduh, tak puas hati, ponteng, mengular etc semua.

Pasal salah order tu mmg ada berlaku. Kadang2 CS salah key-in dlm system jadi org kat restoran just buat aje. Ada masa CS key-in betul tp org kat restoran yg sengal. Tu tak boleh nak cakap apa la..

Banyak kali aku kena maki sbb pizza lambat smpi. Kadang2 rider baru tak tau jalan. Kadang2 motor rosak dan tak ketinggalan accident time nak hantar pizza tu. Paling aku tak boleh nak layan bila ada customer yg demand mcm2 lelebih lg minah gersang dan fonen. Diorg nak rider yg hensem je hantar. Bila dpt yg hazab...mak aihhh..meroyan smpi 1-2 jam. Gilerr...

Biasa ramai akan kata boikot PH kan..?? Tp sebenarnya ramai yg order. Byk kali aku kena maki psl lambat & ckp takkan order smpi akhirat. Bila check record, order buat kali ke 25 dahh...cehhh....

Aku mengakui yg Dominos lg cepat sbb pizza diorg nipis so cepat masak pastu customer diorg tak ramai. Kalau PH punya tebal so amik masa nak masak pastu kena serve yg dine-in lagi, take away pastu delivery lagik. Mau tak terkangkang..

Walaupun aku ex pekerja PH, namun aku pun tak puas hati gak psl masalah2 yg melanda...:@

Rate

1

dommino pizza takde di kuala terengganu

Dua-dua saya okay saja.

But kalau ada yang tak puas hati ..dua-dua pun kena jugak!

Duit kita yang bayar, bukan makan free

Follow Us
Paling aku tak boleh nak layan bila ada customer yg demand mcm2 lelebih lg minah gersang dan fonen. Diorg nak rider yg hensem je hantar. Bila dpt yg hazab...mak aihhh..meroyan smpi 1-2 jam. Gilerr...
tungkai Post at 28-12-2011 14:29

pertama kali aku dengar kes ni...tak sangka sungguh xtau la ape perasaan rider tu bila customer meroyan sebab dia x hensem

Reply 1# perang_sivil

no prob bro..
dominos lagi best

hahaha, aku pon suke dominos....

sebab2 aku suke dominos:

1- bleh order online.
2- bile order online byk kali nnt dia bagi kupon free, dpt la garlic bread ke bread stick ke.
3- bile order online kita bleh trace piza kita tgh sangkut kat mane (tgk process ke, tgh bakar ke, tgh packing ke, kat atas muto ke).
4- bila order online slalunyer lagi murah (dpt la off dlm rm4-rm5 kalo pakai kupon compared ngan yg oder pakai phone).
5- jimat bil tepon bila oder online,hahaha...
6- delivery cpt, 30min je smpai, kalo lmbt ade la diorg bagi free piza utk next oder...
7- piza dia sedap...

Rate

1

Ramai kat sini membandingkan servis Pizza Hut dengan Domino's Pizza, maklumlah itulah pesaing paling kuat untuk servis sama sekarang ini. Tapi jangan dilupa sebab banyak juga restoren penyedia pizza selain 2 companny ini yang tak kurang hebatnya, tapi mungkin kekurangan outlet dan promosi saja menyebabkan mereka kurang dikenali.

Ini aku senaraikan beberapa contoh company lain yang sediakan servis yang hampir sama, iaitu menyediakan pizza dan membuat servis penghantaran juga. Tidak mustahil sedikit masa lagi 2 company ini akan mampu bersaing dengan company di atas, penting kita sebagai pelanggan mendapat kelebihan bila mereka bersaing sesama sendiri.

1. Papa John Pizza - http://papajohns.com.my/index.html - http://papajohns.com.my/papajohns-stores.html

2. Canadian Pizza - http://www.canadianpizza.com.my/ - http://www.canadianpizza.com.my/branches.php

Banyak lagi company lain buat servis sama, tapi hanya ada 1-3 outlet saja jadi tak perlu lah aku senarai pendekkan sebab tak menepati kreteria perbincangan. Apa pun aku suka juga pizza di Marco's, San Francisco dam Pastamania.

4.

Rate

1

iols sll beli Canadian Pizza..
buy 1 free 1  

iols sll beli Canadian Pizza..
buy 1 free 1
MeeSai Post at 29-12-2011 13:31

best ke?kat umah aku ade satu kedai, tp xpenah try lagik...

aku suka domino pizza

huhu! nk OT sat blh?

rasanya yellow cab pizza lg best kot! hahahahah!

bkn apa, lg byk flavors kot. i mean to those yg suka daging byk ( meatlovers ), sure korg ting tong abis la kalau mkn yellow cab pizza nih. but its abit pricey compared to d other 2 pizzas service la. but i guess its worth d ingredients yg dorg tabur atas d pizza kot. sbb mmg kenyang...

cuma 1 je la haku x suka yellow cab pizza nih. masa 1st time haku called for delivery tu, mesti la ada bg fon number suma kn? then when diz guy delivered d pizza kt rmh, kebtln haku tgh pakai bj rmh laa. then diz guy plak cam very nice, ckp baik2, senyum2 n all.. haku pun friendly je la cam biasa. skali after 45mins like dat, fon rang. nombor x kenal, bila angkat, budak tu ngaku dia d despatch boy yg hntr td then nk berkenalan. wut d fishhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..!!!   bkn dorg x blh leak info customer dorg ke..?!!! :@   

hahaha! so itu je la 1 weakness yellow cab ni. about delivery time, dorg mmg tip top mcm dominos. pantasssssss bangat!   but pizza yellow cab lg sedap! hahaha! terus terbukak psl services pizza lain lak. sory TT !

Rate

1

iolss x mkn pizahat dgn domino neh, iolss mkn kt shakeys jah....

aku tak suker dominos pasal roti dia nipis.... tp aku tak suker servis piza hut pasal lembab...

r ...
cekodokgoreng Post at 27-12-2011 23:11

eeiii...mesti derang dah siap ludah2 n tepek segala benda kat bawah topping pizza tu kan

aku kalo ada manager perasan aku buat muka sbb x puas ati ngan makanan tu kan, aku kata its ok xper walopon dlm hati membara n frust sbb makanan diidamkan x sedap..pasaipa tau...pasal kompem staff dia akan buat dajei kat blakang dapoq tu

Reply 32# hBk

sama sj dgn piza yg lain  

fav ak mmg dominos .....lagik sdp byk dr pizza yg keras kejang tu.

aku dine in saja, kesian tgk delivery rider yg naik motor hantar pizza tu.. berpanas berhujan kena maki pastu bahaya gak keje diorang ni
PH tgk tpt la, ada yg macam lahanat ada yg ok, kadang2 dalam restoran dah mcm perang dunia.. bagi aku kalau nak pegi baik bukan masa peak hour..

ntah la...kalo belah utara nie nampak pizza hut maseh mendominasi berbanding domino, sebab kalo tengok pizza hut nie senantiasa full ngan orang compare ngan domino kadang2 lesu sampai aku tengok staff dia banyak bersembang dari buat kerja