CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nononcrux

anak melayu semakin belagak. .

Masa aku keje dulu bos pesan, jgn judge customer...esp yg pakai selipar, tshirt, suo pendek bagai...kena attend gak..

jangan tak tahu....
most yg pakai selipar n pakai cikai2 tu la duit berkepuk2

oh ya!
aku anti gak layan sales asst yg keje kat butik2 ni.
layan customers cam nak tak nak je.
even g dgn parents aku pun diorang tak respect dgn orang tua. WTF?!
muka masam mencuka.
sampaikan mak aku tegur diorang kaw2 punya.

terus budak2 tu terpana.
and of coz mak aku pas tegur tu terus blah je dr kedai tuh.
wat sakit hati je beli kat butik camtuh.

at the end of the day,
owner kedai tu yg rugi. banyak customers lari sebab pekerja2 dia tak friendly n biadap dgn customers.{:4_188:}

jangan tak tahu....
most yg pakai selipar n pakai cikai2 tu la duit berkepuk2
pinklollipop Post at 12-1-2012 19:23

yeah . .agree. .nh ak pakai selipar je nh blik opis. .trus nak g shopping. .baru dpat bonus chines new year. . yeehooo

Masa aku keje dulu bos pesan, jgn judge customer...esp yg pakai selipar, tshirt, suo pendek bagai... ...
Keduarc Post at 12-1-2012 18:09

klu cine nye sales assist. .die tak kesah sume die serve. .klu mlayu. .cam kimak la muke. .bajet cun je. .klu tgok org. .ahaaiii

ohh ya ke...
entahlah aku ni tak pernah masuk butik....
baju2 jait sdiri jea....

Follow Us
yeah . .agree. .nh ak pakai selipar je nh blik opis. .trus nak g shopping. .baru dpat bonus chin ...
nononcrux Post at 13-1-2012 14:36

hati2 la yer........risiko tanggung sendirik

azza kalau tak ada duit atau tak plan nak beli, tapi bila dapat layanan baik dari China, terus nak beli bukan satu tapi dua!

Kalo korg nak tau, punca utama sesebuah perniagaan menjadi lingkup bukan kerana pengurusan kewangan atau strategi pemasaran yg lemah, tetapi perangai pekerja2 berbangsa Melayu yg tak menghormati perniagaan majikan diorg. Terutama sekali pekerja yg dr kalangan pompuan Melayu muda.

Pergi ke mana2 kedai yg upah bebudak Melayu bekerja kat situ... tak kira la kedai kasut ke, kedai makan ke, kedai baju ke, kedai buku ke. Majoritinya mengambil bebudak Melayu yg berperangai mcm sial sampai pelanggan tak ingin dtg ke kedai tersebut lagi.

Yg menghairankan, pekerja2 Melayu nie tetap selamba dgn attitude diorg yg sucks tu seolah2 diorg betul walaupun telah diperli serta dikomplen oleh pelanggan yg tak berpuas hati dgn servis hampeh diorg. Cth yg paling dahsyat ialah kes yg berlaku di awal thn nie di mana seorg pekerja Melayu yg mencalit ayam KFC pd kasutnya, manakala dlm satu kes lain pula beberapa pekerja Melayu lain memasukkan air kotoran lap meja ke dlm periuk minyak menggoreng ayam KFC.

Antara kegiatan pekerja Melayu yg buat pelanggan tak suka dtg ke kedai ialah diorg suka berborak dan bergurau tak kena pd masa dan tempat. Ada yg sengaja buat begitu terutama sekali pekerja pompuan Melayu utk tarik perhatian pelanggan... padahal pelanggan tu tak berminat lgsng nak amik tau hal diorg, pelanggan dtg cuma nak beli barang bukan orang. Gediks sungguh.

Time pelanggan dtg ke kedai utk ushar dan beli barang, time tu la pekerja Melayu nie (terutama sekali bebudak pompuan yg bermulut pot-pet) berborak sesama sendiri dgn suara yg annoying halus + nyaring (mcm suara watak kartun anime tu) kat depan pelanggan yg tgh memandang lelama ke arah diorg dgn harapan dpt tolong cari saiz kasut atau baju yg dikehendaki. Dah la bolayan pelanggan yg dtg membawa rezeki, pastu bergurau senda dlm kedai mcm la cantik sgt perangai tu.

Yg paling takleh blah, ada kes pekerja2 Melayu yg selamba berbual kuat2 psl pengembaraannya mengurat lelaki yg dah berkahwin dan beranak 3 kat depan sorg makcik yg tgh menunggu diorg mengira pembelian kat kaunter. Ingat makcik tu tunggul ke ape? Padan le takde sape nak buat korg jadi calon menantu utk anak bujang diorg! Makcik tu pun dah tentu kansel lama dah.

Ada separuh tu pulak, layan pelanggan iya2... tapi cara melayan sgt celupar dan menyakitkan hati. Cth yg aku sendiri pernah kena masa tgh ushar kedai Tutti Frutti yg baru dibukak kat Sri Gombak semlm. Ada satu makcik Jawa nie beriya2 dtg menyambut aku... dan dgn muka seiras Angry Bird, memandang aku seolah2 aku berasal dr suku kaum asli Timor Leste lalu bertanya, "Pernah makan menda nie?"

Makcik, saya mula makan yogurt dan aiskrim semasa saya membesar di England pd awal thn 80-an. Aiskrim perisa rum pun saya pernah rasa. Dan mak saya selalu belanja saya makan aiskrim di kedai Swensen's dan hotel Shangri-La masa besday saya. Tutti Frutti makcik nie bukannya sedap pun... not my taste la (keluar dr kedai sambil bersumpah takmo dtg lagi sampai kiamat).

Satu lagi perangai pekerja Melayu yg pelanggan benci ialah bila diorg tak bgtau kedai diorg tgh buat jualan promosi utk barangan tertentu. Bayangkan la betapa sakitnya hati pelanggan bila dah terbeli sepasang kasut berharga RM50, kemudian dpt tau kasut tersebut boleh dibeli pd harga diskaun 50% selepas membuat kad keahlian dgn yuran sebyk RM10. Kira bezanya.

Bila pelanggan tersebut kembali ke kaunter bersama resit dan komplen psl tak dibgtau hal tersebut, pekerja2 Melayu nie tak akan meminta maaf di atas kelalaian diorg, malah  - sambil memuncungkan mulut mcm itik kena botox - diorg bagi pelbagai alasan kononnya diorg pun tak tau la psl promosi tu (takkan korg dah bekerja dan makan gaji kat situ pun tak tau apa2 lgsng psl tempat kerja korg tu?!), diorg baru kerja kat tempat tu la (apa gunanya korg keja kat situ kalo tak pernah nak amik tau psl tempat kerja korg? Makan gaji buta tau la pulak!),  tgh tensen bekerja la (korg ingat korg sape, PM? Byk sgt ke hal negara yg korg tgh settlekan tu? Tudung dan seluar dalam pun harap mak korg basuh lagi, keja sket kat kedai buku sekolah pun nak tensen...), dll.

Yg paling koman kat kedai makan... bila pelanggan mintak makanan panas disediakan, atau komplen ada semut termasuk dlm minuman, mula la pekerja2 Melayu nie mencemuh2 mcm la pelanggan tu mintak diorg masakkan peluru nuklear goreng bersama telinga Evander Holyfield panggang bersos BBQ. Padan la kat utara tu byk sgt kes kedai makan kena santau.

Kdg2 terfikir jugak apa gunanya bayar caj servis dlm bil bayaran jika tisu dan sudu garpu pun kita terpaksa amik sendiri sebab takleh nak harap pekerja2 Melayu nie tolong sediakan? Byk berlaku di food outlet spt Pizza Hut dan Secret Recipe. Yg degil tak nak tulis balik order pastu lupa apa kita order tu lagi la... mcm setan.

Jadi sebelum merungut kenapa byk kedai suka amik pekerja bangsa asing drpd pekerja Melayu, dan kenapa byk sgt iklan cari kerja lebih prefer hire pekerja Cina... cerminlah diri korg dulu dan tgk kat mana kesilapan korg. Kalo barang sebesar bantal korg nak masukkan jugak ke dlm beg plastik sebesar tapak tangan, maknanya IQ korg tak cukup utk bekerja di mana2 kedai termasuk kedai yg diusahakan sendiri.

Kpd majikan semua, kalo ter'hire' bebudak Melayu yg teruk camnie... pecat je la. Tak guna memberi amanah perniagaan kpd org2 yg tak reti menghargai peluang pekerjaan yg korg berikan serta usaha korg mencari rezeki halal.

P/S: Rindu time shopping kat London... anak2 omputeh yg keja kat kedai kasut pun jauh lebih bersopan-santun dan pandai mengambil hati pelanggan yg dtg tak kira bangsa apa. Diorg akan sambut kita dgn berdiri tegak kat depan pintu kedai sambil mengucapkan selamat pagi/petang dan bertanya ada apa2 yg diorg boleh bantu... pastu ada jejaka bermata biru yg akan tolong menyarungkan kasut kat kaki kita dan segera mencari saiz yg muat mengikut kaki... kemudian bila membayar di kaunter, diorg akan masukkan kasut kita ke dlm kotak yg cantik2... pastu masukkan ke dlm beg yg cantik2 jugak walaupun harga kasut tu tak sampai pun nilai RM50 kita... T_T

Source : http://citerjo.blogspot.com/

usahkan kt kedai baju...kt plaza tol bayo tol pon haram nak senyum....ckp thank u pon susah....
niniewawaa Post at 12-1-2012 16:05

tak leh salahkan dorang gak.. toll gate peeps ni kekadang ada yang kena syif lebih 12 jam. kesian dorang penat. ngantuk lagi. deal pulak dengan duit. walaupun 50 sen short, dorang kena ganti. tu kalau 50 sen. kalau 50 hengget? pastu ada jugak pembayar toll yang syilaker. bagi duit tak cukup, terus jalan. ni selalu kat toll yang palang tak turun naik tu.

dulu babe pun nyampah gak dengan toll gate peeps yang muka hazabedah ni. tapi bila ada member cerita anak buah dia kerja toll cam mana, babe cuba memahami.

Rate

1

mmg betul la cakap orang, senyum tu memurahkan rezeki. hebat mcmana pun strategi bisnes, kalau ada frontliners yang muka masam mencuka susah la rezeki nak masuk. sepatutnya majikan kena letakkan syarat supaya sales assistantnya kena senyum dan melayan pelanggan dengan baik. tu msti dijadikan syarat utama, dan kalau ada walau satu komplen pun, mereka akan terus dipecat serta merta. sure sales assistant pas ni akan memberikan perkhidmatan yang bagus.

Rate

1

lollll..tak suke gak jga butik wat muke keringg je....abeh semua baju dgn tudung jd huduh macam hok yg jaga...haha

biasela....MELAYU.
serius, aku rase layanan drpd salesman cina lagi elok n mesra.

yg TT ckp tu sales assistant.., ok la, mybe dieorg rase dieorg cntik kot.
da tu camne ngn mak guard n pak guard yg ngade2 tu?
terutamanya yang ada kat hospital gomen. menyampahnye..
suka2 hati dieorang je nak marah2 org. org tanye elok2, jawab main2 jer.
pastu maki plak pakcik makcik yg dah tua. cakap elok2 tak boleh ker wahai guard2 di malaysia ni?

Rate

1

ala..hal kecik ja..aku p butik,trus tanya apa bnda aku nk..kalo sales asist tu mcm blur,aku suh dia rilek,biaq aku yg cari..kalo x jmpa xpa la..p butik lain.apa susahnya..jgn sales asist tu marah2,maki aku dh la.aku bukan nk kacau org pon dan org pon jgn dok kacau aku

Reply 30# prettyuglybabe

btol gak pretty...tp nk wat cmne dah keje cust service....S.M.I.L.E mmg kena apply

kesimpulannya,

janganlah berlagak.

huhu.....

ada je sale assitant mulayu pompuan pangai hazab mcm ni kat midvalley atau sogo.... no need to respect ppl like this

pasal orang melayu memang berlagak. takde duit pi masuk butik setakat nak survey survey tu wat apa.. ...
prettyuglybabe Post at 12-1-2012 15:07

Bukan berlagak tak nk beli..kebykkn org laki msuk butik buat survey bukan nk beli pon...
Upenya nk survey salesgirl butik tu aje..

Masa aku keje dulu bos pesan, jgn judge customer...esp yg pakai selipar, tshirt, suo pendek bagai... ...
Keduarc Post at 12-1-2012 18:09

Takkan nak pakai tali leher memanjang walau setakat nak shopping pas waktu kerja dan hujung minggu
Ingat yg kemas je ada duit