CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 33219|Reply: 149

Ipoh Tak Semaju Bandar2 Utama Di Malaysia.. Pendapat Anda?

Post Last Edit by Ferr_Remy at 18-1-2012 01:15

Kdg2 bosan gak duk Ipoh ni...Aq asal Johor Bahru... pernah duk KL, Ipoh, Alor Setar, skrg Ipoh balik...

Tp bandar Ipoh la plg bosan sbb xde byk aktiviti sgt..
Asek2 aktiviti sama.. Jusco, jusco, dan jusco...

Kerje pun smcam.. Cari yg leh ckp Mandarin byknyer...
Bangunan pun byk yg lama2.. Dari antara bandar maju beberapa taun yg lalu..
Trus kebelakang skrg...

Ipoh oh Ipoh..
Buatla byk tmpat yg best sket..
At least buat la mcm Melaka kalau nak kekalkan warisan..
Biar seiring dgn pembangunan.

Bukan nak condemn Ipoh tp...
Just saying.
Salam utk smua warga Ipoh.

Rate

1

hahah.. agak la. aku ada umh kt ipoh tp skang dduk penang. sumtym dduk ipoh xtau nk pg mn. asyk pg tesco je.kta  tgu pndduk ttap ipoh bg cdgn2 n idea brns psl tmpt bes kt ipoh

aku duduk ipoh dah berpuluh tahun dan terpaksa setuju ngan TT,mmg kat ipoh x de banyak tempat nak pegi..

Salam..
teman pun org ipoh, kroje di ipoh dan duduk di ipoh..sebenonyer...indikator nak katekan bandor tu best atau tak memang subjektif..sebab takrifan dan tahap kepuasan orang berbeza2..ada yg suka shopping..ada yg suka aktvt malam..ada yg suka dengan rekreasi..ada yg suka dengan warisan..
pandangan teman..teman pun pronah kroje di kolumpo dari habis belajor..ade le dlm 5 tahu kroje di sane..lepas kawin, wife dpt posting ngajor di uitm seri iskandar..nglupor le teman sorang2 di kolumpo...life sana memang best..happening...tapi quality of life makin down...
bila aku dpt balik ipoh..kroje kat sini..1st day aku kroje..aku rasa puas..no more jem..kt ipoh ada sikit2 je pun..opinion teman pulak..ipoh nih semua ada..nak shoping merate tempat ade..juso,tesco,greentown, ipoh parade..nanti jusco station 18 nak bukak..
nak makan..banyak tempat ade..nasik ganja..nasik padang (simpang 3), masakan kampung (tasik raban)..ishh..banyak le lagi...
kome nak riadah banyak tempat..ade gunong lang..taman DR..padang polo..bukit kledang..gamak rase nak sejukkan badan, boleh ke chepor..nak naik cameron pun ok..
kalau nak kate ipoh tak maju rasenye x tepat..kalo kite tengok, ipoh pesat membangun..kite tak boleh nak tengoh pembangunan ipoh ni dalam town centre tuh sendiri sebab banyak faktor kene ambik kira..tak boleh buat bangunan tinggi sebab kekangan airport yg dekat...
kalau tengok ada banyak bangunan lama tuh..itu salah satu trademark ipoh nak jadi macam melaka..utk makluman..ipoh skrg sedang dlm proses nak dapatkan pengiktirafan UNESCO sebagai heritage city selepas penang dgn melaka..kalo kite tgk, banyak bangunan lama dan sebenornye memang dah ada 'heritage trail' dari setesen ketapi, turun ke padang ipoh - little india..
itu je le pandangan teman selaku org ipoh yg kroje mengadap bandor ipoh..{:4_237:}

Rate

1

mmg pun ipoh tak banyak aktviti..tp teman tetap gemo ipoh...
dan ianya sesuai utk teman bersuluk...

ipoh mali......................tatak sombong punyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Follow Us
ipoh tetap ipoh mehhh...bior ramey cine pun janji idak meronsen srope duduk kolumpor nun...

betoi ape tg dainese tu cakap...org luor ckp ipoh x best teman ok lagi..

teman geram kalo org ipoh yg dah berhijrah bile balik kampung condem2 kampung seniri
udah mcm lupe diri je

jgn le ukor kemajuan sesuatu bandar dgn bangunan pencakar langit...ade radius dia dari hujung tarck kapei trobang tu tp lupe berapa kilomiter radius dia...tp hospital ipoh tu pun temasuk le dalam radius tu. kalau lebih ketinggiannya bangunan tu x akan lulus..pemaju2 x nak le amik risiko buat bangunan tggi2..lg pun ipoh ni luas watpe buat bangunan tggi2.

bangunan2 lama mmg dikekalkan iaitu yg dalam kawasan warisan..kalau nak renovate bangunan lama tu fascad dia kena kekalkan..tiang dan deco dia semua kene kekalkan..mmg MBI nak jaga bangunan2 lama ni bukan sengaja x nak roboh dan bina design baru.

pasal shoping2 ni byk je tempat shoping..kalau ade byk2 sgt pun bukan kite nak g semua tempat pun yedak?...malam2 ade gerbang malam...kalau kome jenih baik malam2 lepak surau dah le...kalau kome nakei2 disko belambak kat area jusco tu..kat station 18 pun disko tumbuh mcm cendawan.

nak rekreasi mcm dainese ckp g la taman dr, pdg polo, chepor, gunung lang...atau lost world of tambun

nak makan belambak2 ade kedei makan...fast food pun dah byk..
kat nak masuk simpang umah teman pun ade gerei

Rate

1

Lg satu, korg perasan x kat mane2 je mesti ade roadblock kat Ipoh ni?
Tension jer.. aritu aku pegi Penang, xde satu roadblock pun aku nmpak.

Lg satu, korg perasan x kat mane2 je mesti ade roadblock kat Ipoh ni?
Tension jer.. aritu aku pegi  ...
Ferr_Remy Post at 17-1-2012 20:53

hishhh..selalu aku keluor x berape nak ade pun road block nih??kamu keluor taim bile?tengah malam minggu ke ke??
memang harus le ade roadblock sane sini..
gamak kalau bebaru nih banyak roadblock tuh semua penangan 901 kot...
tapi x perasan pulak le selalu ade roadblock kt ipoh nih..

betoi ape tg dainese tu cakap...org luor ckp ipoh x best teman ok lagi..

teman geram kalo org ipo ...
maleo Post at 17-1-2012 18:03

aje benor..sebab town center ipoh letak dalam zon DCA..zon kawalan penerbangan..so, every development semua nak kene refer DCA..senang citer, benchmark dier..bangunan x bleh tinggi sangat dari menara MBI..paling tinggi nampak tower regency dengan riverside tuh...
lagi satu kalo kome nak tau..struktur geologi tanah kat ipoh nih sebenornye ade ruang gua batu kapor di bawahnye..kos untuk buat bangunan tinggi memang tinggi sebab dia tak boleh pakai bored pile..dier kene pakai micro pile yg kos dier memang mahey..sebab teman ada involved dengan projek greentown suria nih..mase dia nak piling..terus masuk je pile tuh...penin dah pemaju...
ipoh mali tatak somong{:4_237:}

Rate

1

sgt2 setuju..
aku asal t.intn tp aku rase t.intan lg best dr ipoh..
bosan gile dok ipoh ni

hishhh..selalu aku keluor x berape nak ade pun road block nih??kamu keluor taim bile?tengah mala ...
dainese Post at 18-1-2012 00:57

Gamaknyer aku baru je kena saman dgn polis...Pastu dh kena saman, esok ade roadblock lagi..
Blk keje ade roadblock lagi...
G tgk wayang roadblock lagi... Hahaha
Slalu roadblock ni byk kat kawasan Lahat/Pasir Puteh/Jusco....
Kt town die x buat sgt

Gamaknyer aku baru je kena saman dgn polis...Pastu dh kena saman, esok ade roadblock lagi..
Blk ...
Ferr_Remy Post at 18-1-2012 01:34

yeke..kesian nko...aku bajet sure nko kene saman kat roadblock sebelum jambatan kat area pengkalan pegoh tuh kan?

yeke..kesian nko...aku bajet sure nko kene saman kat roadblock sebelum jambatan kat area pengkal ...
dainese Post at 18-1-2012 08:24

Tau xper.. kena sman dgn polis tua time nak pegi gym...Polis muda slalu baik2

Blk ...
Ferr_Remy Post at 18-1-2012 01:34

Ujung tahun mmg byk rodblok yop..ate ape nak takut kalo kite idak salah ye dak..sengih je le lalu kat polis tu

aje benor..sebab town center ipoh letak dalam zon DCA..zon kawalan penerbangan..so, every develo ...
dainese Post at 18-1-2012 01:03

yop ni ejiniar ke consultant mana yop

yop ni ejiniar ke consultant mana yop
maleo Post at 18-1-2012 12:33

teman nih bukanye enjiniar..dulu kroje dengan developer..skrg udah kroje dengan gomen..

teman nih bukanye enjiniar..dulu kroje dengan developer..skrg udah kroje dengan gomen..
dainese Post at 18-1-2012 12:48

oo yeke...mesti koje JKR ek..

oo yeke...mesti koje JKR ek..
maleo Post at 18-1-2012 12:52

idok...teman koje dengan jabatan perancang..idak glemer sangat pun..