CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Ipoh Tak Semaju Bandar2 Utama Di Malaysia.. Pendapat Anda?

ipoh best ada nasik ganja...

nasik ganja???

Ipoh Tak Semaju Bandar2 Utama Di Malaysia.. Pendapat Anda?

Haah ipoh besh je bagi aku..walaupon tak banyak tempat nak lepak. Aku suka ipoh sebab tak sesak macam di kl...aku dah la jenis kuat marah....huhu
Betoi la kat area tambun ni pon banyak gak road block...hee....tapi nasib baik tak pernah kene saman lagi...
Nanti maybe bulan 3 ni pindah balik shah alam....teman tak bape gemor nak tinggalkan ipo...waaaaa

(posted by mobile)

Ipoh memang byk ketinggalan dr segala aspek...padahal ipoh adalah merupakan Bandaraya ke 2 selepas Kuala Lumpur.Sebelum ni Ipoh memang tidak menjadi tumpuan para investors..tapi tgklah sejak kebelakangan ni byk high end development sperti The Haven, Thompson etc
.Jusco yg baru di Ipoh tu pun khabarnya dah lama di rancang since 2003 kalau xsilap aku tapi maybe atas sbb tertentu ianya di tangguhkan.Ipoh jgak di kenali sebagai bandar utk org2 yg dh bersara.
Satu yg aku setuju dgn TT ipoh ni dh xder tempat nk hang out,asyik2 jusco n parade.Dulu masa duk kl jumlah panggung wayang yg ada dlm 10km radius dpd umah aku  ada dlm 6 panggung.skang ni kt ipoh hanya ader 3 jer...
Tentang makan plak kalau nk cari steambot yg halal pun agak payah...asyik2 Johnnys kt JJ tu...kalau kt kl ader seoul garden korean bbq....murah n affordable n byk lagi dpd Johnnys.
Maybe kerajaan kena do something untuk tarik pelabur dtg melabur kt ipoh supaya ipoh pun maju setaraf dgn bdr2 besar spt JB,Georgetwn...
Kadang2 aku rasa Sg Petani lg meriah dpd Ipoh....maybe sbb tiada aktiviti yg rancak di malam hari di IPoh ni kecuali dengan kelab-kelab malam je...

Rate

1

Setuju. aku tak nafikan memang bosan dok Ipoh, cukup lah aku duduk sana setahun setengah. balik2 pegi tempat yang sama. member2 aku yang asal perak sendiri pun cakap benda yang sama.

nasik ganja???
pr3ttytw33ty Post at 23-1-2012 23:26

yer..nasik ganja...nasi kandar famous nih...dah 30 tahun lebih dah..dia nama nasik ganja sebab lepas makan rasa ketagih nak makan lagi....

Follow Us
mungkin manjung akan ganti ipoh...

tringin g ipoh lagi. tmpohari sampai stesen ketapi je...

mungkin manjung akan ganti ipoh...
shahx Post at 24-1-2012 20:25

aku pun rasa manjung akan lebih maju dari ipoh..tgk kat manjung-sitiawan development mmg pesat.

ipoh ni.. downtown area mmg tak bleh nak wat apa kot..
sesetengah tempat mcm area kedai nasi ganja tu mcm ala2 time stand still gitu..
rasa mcm terhenti kat tahun 60an.. takde perubahan..
maybe membangun kat kawasan keliling mcm pengkalan tu..

teman x rase manjung akan ganti ipoh...memang manjung tengah develop skrg..x lama lagi jusco akan naik..tapi still x bleh nak lawan ipoh sebagai ibu negeri perak...ipoh nih kalau tengok, development tengah town memang kureng le sme mcm ape yg teman sebut diateh..kalo tengok dari dia punye urban sprawl, memang bagus..pengkalan, bercham, tambun, meru...semuanye akan develop dan tengah develop pun..

saya nak komen jugak walaupun x duk ipoh, bukan orang ipoh n jarang pergi ipoh tapi saya suka ipoh... walaupun banyak bangunan lama n x banyak sangat development tapi rasernye ipoh lagi best n yang paling penting x sesak.. shopping complex pun ade.. tmpt makan yg best pun banyak... yang syok sebab ade tambun... ok la ipoh dari bandar2 lain yg padat n sesak pastu jem... sangat x best...

ala bior le ipoh aman camni,bkn tkde tempat briadah,shopng2 pun.McD pun dh merata.byk je cuma bgnn2 lama ni je nmpk cam malap kan.
tp kalo kat kuantn lg bosan kut.nsb baik dpt blk koje ipoh ni.

saya 6 tahun duduk perak. tp malas nak pi ipoh asik sesat je manjang....papan tanda ntah apa2

aku aritu pegi kota kinabalu mcm jakun je.  kk lebih happening dari ipoh.

teman tgh bercuti di kuala terengganu nih..semalam gi jalan2 bandor memalam..seronok tngk lampu2..yg best, sebab tepi laut..banyak port boleh nak santai..yg penting signage...ipoh memang problem psl signage dan isu nih dah banyak kali aku bgtau kat org mbi..kawan2 aku dari luar pun selalu lost..
smlm tepikir jugak, kalo la k.tgnu ni ipoh kan ker best...{:4_185:}
tp, ipoh tetap di hati jugak...

teman tgh bercuti di kuala terengganu nih..semalam gi jalan2 bandor memalam..seronok tngk lampu2..yg ...
dainese Post at 26-1-2012 09:04

rasanya kat ipoh best tgk pemandangan gua batu kapur.....kat K Trg adalah bandar yg dekat tepi pantai.....cuma dkt KT xde jusco dan soping kompleks yg besar2 cam ipoh.....

cuba kome baca dlm keratan sokabor bharian hr ni,tajukerak minta larangan DCA dikaji semula
MB kata byk pelabur minat bina bngnn tinggi tapi tpksa dbatalkan sbb peraturan DCA,hanya bgnn 14tingkat shj dbenarkan dibina d ipoh ni.
dia kata lg "p'aturan ni dr thn 1950 an dan spptutnya harus dpertimbangkan semula. jgnlah seluruh ipoh tdk boleh mmbina bgnn tinggi kerana ia adalh pandngan yg tdk praktikal."..

cuba kome baca dlm keratan sokabor bharian hr ni,tajukerak minta larangan DCA dikaji semula
MB ka ...
aqyueetda Post at 26-1-2012 11:00

kan teman dah kabor...deme tak percaya ade arahan DCA nih...nak buat menare telekmunikasi pun kene refer dca..bayangkan le...

kan teman dah kabor...deme tak percaya ade arahan DCA nih...nak buat menare telekmunikasi pun ke ...
dainese Post at 26-1-2012 12:04

tu le kan yop..dari awei2 kite dah kabo ade peraturan dari DCA, DCA putrajaya plak tu sbb submit plan ke sana...kalo peraturan tu dah dilonggarkan nanti mesti ipoh byk bangunan tggi

aku suka dok Ipoh, lebih tenang, tak de stress sangat.