CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Ipoh Tak Semaju Bandar2 Utama Di Malaysia.. Pendapat Anda?

Selain nasi ganja, kt ipoh pun ada nasi goreng udang terbaekk...udang dia melimpah ruah!
emmet_23 Post at 30-1-2012 11:33

depan bangunan pusat islam/bank islam tu ke??

Selain nasi ganja, kt ipoh pun ada nasi goreng udang terbaekk...udang dia melimpah ruah!
emmet_23 Post at 30-1-2012 11:33

macam kenei je ngan kedei ni....

teman sebagai anak jati ipoh (kroje di Putrajaya dok di Ampang)...ipoh tetap di hati...sibuk cemane pun teman tetap balik ipoh tiap2 bulan...kalo tak larat teman naik bas/ETS aje dengan hero teman....ate kalo suami teman kena kroje sabtu..teman tingge aje dia...janji teman balik ipoh..

raya cine aritu teman pegi lenggong...lalu jalan belakang nak ke jelapang nun...teman nampak Mydin besor dah nak siap.....huhu...best la kome lepaih ni...kat kampung teman pun dah ade 2 gelanggang futsal..teman sibuk karok kat rumah kakak teman, suami teman siap bleh pegi mancin lagi....

ape yang teman tau, ipoh sekarang dah makin membangun dari dulu...tapi tetap menten kerilekan dan kehijauannye...tetap aman, tenang xde jem mcm penang ngan KL tuh...
nak cari makan besepah ha...nak cari ape pun senang...nak sejuk2 teman mengulor ke chepor nuha...dekat benor dah ha dengan romah teman...takpun pegi cameron...

sampai sekarang, teman kalo nak membeli kain ke, henpon ke..baju ke..mesti nak beli kat ipoh...kat KL teman tak reti..

Rate

1

tujuan asal d ipoh ni blajar ke jenjalan..
aqyueetda Post at 30-1-2012 15:29

tujuan nk blajaq..
dtg jauh dr kampong halaman utk belajaq akademik..bukan stakat tu ja,blajaq berjalan jalan,blajaq cari kawan baru,bergaul,blajaq cari pnglaman kt tmpat org,blajaq apa itu kesusahan,apa itu kesenangan..
kalo dok ipoh(tempat org)semata2 nk blajaq akademik,rugi la..cm na nk menjana insan cemerlang

ipoh best ada nasik ganja...
dainese Post at 23-1-2012 09:26 PM

hoihoi! ganja tu!

aku pong nak share sebab aku orang KL tapi dah dekat 5 tahun mastautin di Ipoh,

pro:-
1. Traffic Jammed Acceptable terutama peak hour dan tak seteruk KL
2. Banyak pokok untuk sebahagian besar kawasan dan time malam2 sejuk/best!
3. Banyak tempat makan best especially Kg Manjoi, saingan Kg Baru yg banyak warung dan restoran(jangan lupa singgah restoran teman di Ani Sup Utara Ipoh eh)
4. Peluang pekerjaan yang banyak, especially bidang perkhidmatan dan FnB
5. Sewa rumah/bilik yang acceptable

con:-
1. Jenayah agak tinggi especially waktu malam (ada inspektor selalu cite kat aku cuti dia manjang kena beku sebab jenayah macam2)
2. harga barang agak mahal currently (especially bahan mentah makanan)
3. driving attitude agak menyakitkan hati (not all but most of the time aku drive n ride) sebab ada sesetengah cha ya nun alif drive macam mak bapak diorang punya jalan
4. road block banyak, setuju sebab antara punca currently dkt Taman Cempaka dan few tempat macam Canning dan Bercham ada kes jenayah pecah rumah dan samun,
5. attitude driver cha ya nun alif sangat la @#$%, sebab suka hati double triple park sampai jammed jalan raya especially greentown

sekian dari dune, hehe.. udah menjadi orang perak le teman ni hehe, ate abe denise bile mau pi ani sup?

Rate

1

Follow Us

1. Traffic ...
dune1989 Post at 30-1-2012 22:42

Ooo sup ani utara restoran kome ker? Kat greentown kan? LOLTp aku stuju la pro n contra kome.. tmbah2 lagi part roadblock tu...
Mmg kalah KL n Shah Alam..
Sumtimes I wonder why nape polis2 Ipoh ni trlebey rajin? LOL

hoihoi! ganja tu!
dune1989 Post at 30-1-2012 22:30

lupe..ade ani sup utare jugak...

anyway..teman baru je balik bekpes kat kedai nasik goreng udang tuh..teman berkobar2 ngoder nasik goren tuh..tapi pukui 2 kateh baru dia buat..sudahnye..teman makan laksa opah aje....

Post Last Edit by mamaraziq at 31-1-2012 14:09

Assalammualaikum...
udah lama tak masuk bod Perak.. Pada pendapat saya pembangunan di Ipoh mungkinlah tak sehebat JB, namun semakin meingkat. Saya pula tak suka suasana yang terlalu hinggar-bingar dan modern sangat macam KL.. so stressed!...

Ipoh memang nampak macam old town.. sangat cool dan aman.. Sebab saya orang perempuan kalau cakap pasal shopping terpulang pada masing-masing punya citarasa kalau nak berjenama bagai, Ipoh sangat limited TETAPI kalau nak budget..huh.. banyak tempat, bukan di shopping complex je yeop yong.. macam-macam ada.. shawl leh beli dengan harga RM5... RM50 leh beli macam.. Bab makan... fast food semakin berkembang.. sekarang ada macam restaurant yg best2.. ada Dubliners yang present ala-ala hotel tapi harga sangat berpatutan...

Mungkin sebab lahir di Kuala Kangsar.. dah terbiasa suasana 'country' so Ipoh menepati citarasa!.. kalau yang gemar hiburan dan suka hiruk-pikuk so Ipoh tak sesuai.. Malam pekan Ipoh memang macam pekan koboi & yang happening dekat belakang Jusco tu.. Apa nak kisah dah berfamily ate syok lagi duduk umah melayan anak-anak.

Rasa nak shopping Ikea pergilah KL.. rasa nak barang branded paling dekat pegilah Penang...

Kekawan kat Johor cakap suka Perak sebab Perak banyak tempat untuk aktiviti X-tream... baru2 ni dia org pergi kat Gua Tempurung & Water Rafting kat Gopeng... dia orang cakap bosan Johor sebab tak de suasana alam yang best macam kat Perak.

Maksudnya bergantung kepada 'diri'... kalau suka suasana 'happening' bukan Ipoh tempatnya... kalau nak beraman-damai.. welcome to Ipoh... hahaha...

*** tapi i sokong sekiranya ada pembangunan untuk memantapkan ekonomi & pendapatan negeri sekaligus memberi peluang pekerjaan yang lebih meluas... sekian.

Rate

1

1. Traffic ...
dune1989 Post at 30-1-2012 22:42

dune ari tu teman pg ani sup utara xde pun mike..hehehe teman makan bihun sup..ok la terbaik la...

10 tahun lepas aku diposting untuk bekerja di Bandaraya Ipoh.Aku dari JB.Dalam hati aku ok lah sbb aku dr JB akan bekerja di Bandaraya juga cuma lain negeri je.
   Aku bukan nak kondem Ipoh.Apa yang aku cakap adalah berdasarkan pengalaman aku.Sebenenarnya ada pro dan con duk di Ipoh ni.Ada yang aku suka dan ada yang aku tak suka.
   Aku suka Ipoh sbb jalannya tak jam macam kat JB atau KL.Aku memang tak suka dengan keadaan jam di JB dan KL.Cuma pemandu2 kenderaan terutamnya bangsa Cha ni memang pentingkan diri.Pernah sorang apek ni langgar kereta aku di trafik light TC dia tak mengaku.Bab kereta kena langgar ni dah 2 kali kena.Semua dengan bangsa Cha.Pastu tak nak mengaku.aku terus gi report polis dan bila polis siasat memang salah dia.
  Duk kt Ipoh aku rasa pengangkutan awam macam bas tak berapa efisyen perkhidmatannya.Bas pun banyak yang lama2.Cuma sekarang ni aku dah nampak bas yang ada aircon.klu masa aku baru datang dulu memang bas semua jenis yang lama.Aku rasa bas macam tu pernah aku tengok masa aku kecil2 di rumah atuk aku di Muar Johor.
  Makanan pulak mungkin aku tak biasa sangat dengan masakan Utara so aku tak berapa suka makan kat luar.Klu kedai Tom yam ok lah.Aku selalu masak kat rumah je.Anak2 dan suami suka aku masak je.
   Klu nak beli barang barang basah mcm ikan tu susah sikit nak dapat pada waktu malam kecuali di pasar malam.Klu masa aku duk Johor dulu banyak pasar borong.Nak murah2 gi tengah malam mesti dapat ikan murah2.
   Polis memang banyak di ipoh.Masa mula2 datang Ipoh aku menyewa di Taman Cempaka.Aku kerja di di sebelah sek Izudin tu.So aku ingat dr rumah nak ke pej tak perlu pakai topi keledar sbb dekat.Sampai kat trafic light aku tengok ada polis trafic.Nasib baik tak kena tahan.Tapi sekarang sejak jalan Taman Cempaka dibeasrkan polis trafic dah jarang jumpa sbb dulu polis tu nak kawal lalu lintas.
   Apapun pada aku, di mana bumi di pijak di situ langit dijunjung.Aku pun dah beli rumah di Ipoh dan anak2 bersekolah dan lahir di Ipoh.Cuma anak yang pertama je lahir di JB.
  Ipoh perlukan pembangunan yang terancang supaya pekan Ipoh dapat hidup.Walaupun Ipoh dah jadi bandaraya org masih lagi panggil Pekan Ipoh bukan bandar Ipoh.Oh ya aku kurang selesa klu berjalan di bangunan2 di Pekan Ipoh.Banyak najis burung bertepek2 di lantai.Aku ni memang geli nak lalu dan klu pandang ke atas aku mesti tak jadi lalu sbb kotor.
    Kos hidup di ipoh masih mampu dan ok klu nak banding dengan negeri kelahiran aku.Moga Ipoh terus maju di masa akan datang.

Rate

1

dune ari tu teman pg ani sup utara xde pun mike..hehehe teman makan bihun sup..ok la terbaik la: ...
maleo Post at 31-1-2012 17:47

bila mike nk bnjer teman ni bung maleo ?

bila mike nk bnjer teman ni bung maleo ?
tuan_wu Post at 1-2-2012 13:55

bile mike nak dtg

bile mike nak dtg
maleo Post at 1-2-2012 13:57

thn ni la....tp xtau lg bln brp....tgk bajet dlu....masakan apa best kat ipoh ?

Ipoh.. & Lembah Kinta ni dulu maju sbb bijih timah. Berderet mansion tokey lombong kat Ipoh.
Tapi silapnya Ipoh terlampau bergantung pada bijih timah. Industri lain ala kadar aje.
Bila bijih timah dah takde nilai, terus kelam kabut takde back-up plan. Lagi nak bersaing dgn jiran2 KL & Penang yg semua ada plak tu...

depan bangunan pusat islam/bank islam tu ke??
cik_Sally Post at 30-1-2012 15:34

a'ah btul tu cik sally..ada byk deretan kedai mkn..kedai dia nih yg hujung skli dkt ngn jalan masuk.

yg kat jkr tu kan
maleo Post at 30-1-2012 13:17

dkt gak laaa ngn JKR...berdktn dgn pusat islam/ bank islam.

a'ah btul tu cik sally..ada byk deretan kedai mkn..kedai dia nih yg hujung skli dkt ngn jal ...
emmet_23 Post at 2-2-2012 10:15

tu lah....kedai kawan my hubby rasanya

tapi tak pernah gi pun

tu lah....kedai kawan my hubby rasanya

tapi tak pernah gi pun
cik_Sally Post at 2-2-2012 10:32

oooo klu kedai kwn ur hubby best arr...bleh mintak udang manyak