CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6395|Reply: 17

Peknen lagi..cemana nak cerai susu badan..?

aku neh peknen lagi 2bln..latest baby age 1thn 4bln..yg ni susah sgt nak cerai susu badan..
macam2 cara dah buat..
buh asam jawa kat nenen dia pulun gakkkk..
buh jadam yg maha pahit tu pun dia pulunnnn gakk..
tolong la weiii..cemana nak buat...????

bila peknen kena immediate cerai susu badan b4 3 bln pregnency kan..?
perlu pertolongan segera..

salam,

takde masalah kalau nak teruskan jugak. adik saya cam tu juga. bila dah jejak 7-8 cam tu slowly dia tak bg susu badan lagi sbb nak prepare utk newborn baby pulak. tapi mmg azab lah utk ajar anak tu. badan pun penat nak produce susu n baby dlm perut lagi.

sama kes mcm aku...semua dah buat..letak asam lah...kopi pun penah..last2 ank aku pi lap...hihihi...akhirnya aku minta air penawar agar ketagih tetek ilang...ank 1st ketagih dia ilang dlm 2 minggu gak sbb air tu bukan serta merta terus ilang gian tuh...ko tau lah penangan tetek....mmg tak bole blah...ank yg 2nd agak lama..tapi alhamdullilah ok dah skrg..ank aku ni umo dah 3 tahun...dan due tuk ank ke3 bulan 4...so ko pi lah mana org yg bole buat air penawar tu ek...

Reply 2# kenari2101

salam..
adik u proceed BF eventho peknen..? tak rasa kontraction ker..?
koz doctor advise aku utk stop BF ASAP sbb takut rahim mengecut & contraction...bole sbbkan keguguran
tu yg aku risau tuuuuu...

Reply 3# hotskirt

ko stay mana ??? bagi alamat ustad air penawar tu kat aku bley..?
letih dah neh nak cerai tetek...
asam jawa tak jalan...
kopi tak jalan...
jadam tak jalan...

mak peninnnnnnnnn...

Reply 4# koko2

tak de pulak. sbb tu di blh proceed. doktor pun kata ok jer... cuma itu lah penat tak blh citer lah. ikut badan memasing lah agaknyer... ada je yg aku jumpa lepas bersalin pun dia bf bby dgn anak yg besar tu. mmg salute abis lah kalu dapat buat cam tu.

Follow Us
Reply 6# kenari2101

1st time aku dengar bole proceed BF during peknency...
bila aku pi cek-up nurse & doctor dok advise stop BF....adoi la..mana satu neh..?
tapi aku notice bila anak aku nenen..perut aku rasa aktif gerak2..tu yg buat aku risau..

me masa pegnen ke dua masih bf si along........tapi pelan2 si along tu berenti, kenkadang notice ...dia hisap pastu lepas then dia raba2 cam rasa laen atau tak sedap kot atau dia  dia cuba buang menda kat breast padahal tak wat pepe pun...tapi yg no 3 huhuhuu jenuh gak la sapu halia....now umur dah 5 tahun dia still ingat lagik rasa pedas wakakakka tanya adik yg bru sethn "adik tak pedas ke nenen mama?" kuikuikui

Reply  hotskirt

ko stay mana ??? bagi alamat ustad air penawar tu kat aku bley..?
letih dah neh ...
koko2 Post at 8-2-2012 14:46

aku dok utara..tapi penawar ni dpt kat johor(pontian)...mak aku dtg sini bawak kan...tuk pengetahuan ko aku bf ank 1st sampai ank yg 2nd keluar...mak aku kesian kat aku sbb dok susukan dua sekali...nak susukan dua2 dlm masa yg sama perlukan kekuatan fazikal dan mental....n then aku minum air penawar tu..keadaan ank yg 1st tu mcm kehilangan somting...sian pun ada..tapi hati kena cekal..sampai kurus dibuatnya..tapi bagus gak sbb badan dia gemoxxx sampai susah nak balance kan badan...hihihi

ank yg 2nd...aku susukan sampai aku disahkan preggy lagik...aku teruskan susu lagik tapi kali ni aku minum air penawar tu sebelum aku due bulan 4...kira nya la ni ank aku tu dah tak ngempeng lagik lah...tapi seblumm tuh ko kena ajo dia pelbagai mknan n cari susu tepung yg sesuai...

pasal susu time preggy ni doc aku ckp ok..no prob...so setakat ni aku tak de prob apa2 pun...(ni doc private lah..kalau gomen aku tak tau....)

Reply 9# hotskirt

ko tetek anak sampai branak ya..?
heran aku cemana nurse dan doctor (gomen) tak bagi aku tetek anak..

katanya BF ni bole kecutkan rahim dan sbbkan gugur dek kerana contraction yg berlaku..
tu yg aku jadi risau..

Reply 9# hotskirt

ko tetek anak sampai branak ya..?
heran aku cemana nurse dan doctor (gomen) ta ...
koko2 Post at 8-2-2012 15:46

ye lah...dr.annuar husainy (PMC Kdh) dia doc pakar..time aku ckp aku masih bf..."dia kata ok jer..teruskan..."
ngan ank yg nak masuk 3 ni...aku teruskan bf...penah dulu MIL kata nanti ank kena cacing lah..sakit lah..mcm2...tapi aku selamber jer bf...Alhamdullliah dorang sihat walafiat...lagik satu cepat slim u...hihihihi..apa2 pun kalau ko rasa was2...elok berentikan jer...ok babe..

Kalau kita x der problem ngan pregnancy, memang x der masalah nak proceed BF.

Saya dulu sampai 4 bulan lebih susukan anak sulung. Stop sebab susu makin kurang + bulan puasa..lagilah kurang.

Tapi baby ok jek.. x buat apa2 pun..slow2 stop.

koko, anak ko kuat ke neteknye? xde campo fm?

anak ko sebaya anak aku...now aku preggy 2bln...tp anak aku xde la pengisap tegar...siang die dh minum fm, mlm je die netek mase aku lom preggy. then bile dh preggy ni, aku ajar die fm mlm gak...tp time tdo tu die leh gak ngigau2 nk nenen...ade mse aku x layan, aku tepuk2 bg die tdo balik...tp bile time yg x jln tepuk2 tu, tpaksa la aku suakan gak...tp sbenonye die bkn nak isap susu sgt, die mcm nk lepas gian je....isap pun kejap utk lenakan balik tdo die tu.....siannnnnnn.....

org tua2 ckp, kalo netekkan anak smbil peknen, bleh jd sangkut uri mse beranak nti, nauzubillahhhh...tp kebetulan, tjadi kt mak aku....mase die peknenkan aku, die still netekkan abg aku, then x tau pun die peknen smpai nk msuk 5 bln tp still continue smpai dh nk bsalin....mse bsalinkan aku, mase tu kat umah, mmg uri tinggal kt dlm, terus bwk gi spital...

Reply 13# peahjamboo

anak aku tetek tak la beria-ia sgt..lebey kurang nak lepas gian..
tapi siang mlm ko..asik nak tetek jer..dia isap pastu kemam dlm mulut..kira cam nak gantung jer kat aku..

anak aku tak mau dah minum susu botol..
jenuh dah tukar susu..lactogen >> dugro madu >> pediasure..semua tolak..
tgk botol isi susu trus tak mau..bagi dlm sippy cup pun tak jln..last2 aku bg cara sudu..jln le 2..3 sudu

now neh peknen 2bln..semlm cekup doc bising lagi suruh aku stop BF..heran gak ni..

aku ltk hirisan batang bakawali..pahitt...

Reply 14# koko2

kalo x kuat netek, shld be xde pape la koko...yg kecut rahim tu, kalo kite beria memerah susu, pagi ptg siang mlm then die pun kuat nyusu nye.....aku tingat adik ipar aku pun mse die ngandung anak ke-2, anak die tu masih netek...tp die bio je, sampai la ari die bsalin tu, anak die tu tgk die bfkan si bb tu, bru la si kakak tu stop bgayut....
ko try slowly la...jgn paksa sgt, nti stress...insyaAllah xde ape2 la effect sgt kt rahim tu...ko bg susu kt btl tu, pki puting biase ke? cube tuko puting MAM yg leper tu...anak aku, drpd start aku bg ebm kt btl, mmg reject puting lain kecuali puting MAM tu...puting tu kn mcm nipple kite time die isap tu, meleper....try ar...

Reply 16# peahjamboo

Oooo camtu ya..?
lega sikit aku baca deply xplanation ko neh..
Tq..nanti aku try

saya 2 kali alami keadaan ni. Pengalaman mengandungkan anak kedua, anak sulung masih menyusu badan. Tapi tiada paksaan dari doc atau sesapa misi suruh stop bf anak sulung. Dan bila pregnancy masuk 5 bulan, anak sulung dah tak nak menyusu. Anak ketiga ni pula, doc dan misi takde suruh berentikan anak kedua ni meyusu badan. Dorang ckp selagi xde apa2 masalah, teruskan je susukan anak kedua ni. Tapi masa pregnancy masuk 6 bulan, perut selalu mengeras dan sakit sikit. Masa tu anak kedua masih lagi menyusu..tapi bila masuk bulan ketujuh, anak dah slowly lepaskan tetek dia. hehe..

Sy rasa bergantung kepada badan masing2. kalau boleh tahan dengan keadaan luar, teruskan jer..tapi kalau tahu rahim tak kuat..eloklah berentikan. Sya pula jenis rahim yang kuat alhamdulillah..