CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sophyz

nak tanya pendapat Especially kawan2 yang bertudung.

Kalau yang buat tak layan awak tu ialah - gadis yang tak bertudung - macam awak - rasa2 awak akan bukak tak tred ni?

tt.. takyah layan la kalau mcm tu.. buat tak tahu je
tak baikla kalau judge org melalui penampilan semata-mata
ye betul tutup aurat tu wajib tapi bukan hak kite nak judge org kan..

TT, kwn2/org lain yg tak pakai tudung, diorg ada tegur tak? borak2 ke?
kalau ada bermakna dorg tak brp tegur TT bkn krn TT tak btudung.
tp mungkin sb TT nye fesyen/cara jalan/borak/penampilan mcm belagak bagus.
hehehe sori TT ..

Reply 3# sophyz

Aduhai adik, kalau kita tak bertudung, kita berdosa kepada Allah.  Orang yg bertudung pula, jika mencemuh orang yg tak bertudung pun berdosa juga sebab sudah ada sombong dan riak di dalam hatinya.  Jadinya, dua golongan ini tetap berdosa.

ur welcome... hidup nie mmg camtu... xle nak puaskan hati sume owg... yg paling penting ki ...
KasihAmani Post at 15-2-2012 15:00

ye larr beb.. kalau dah dorg tak suka nak buat camne.. nak puaskan ati org tapi ati ku yang sakit..huhu...biar takpe..sekurang2 nye aku dapat gud lesson supaya jangan suka suki nak menilai org kan.. walau pon tak bertudung tapi aku tak la keji..biar takpe..arini dapat kawan lagi nama kasih amani...sedap nye nama..harus aii buh kat anak bila aii ade anak nnt.. hihi ! kawan aii pakai tudung sbb bf die suruh..and die pakai.. pastu tunang..last2 tak jadi kawin..now die cakap kat aii urm nape laa mase sebelum2 ni takde pesen2 baju yang santikkk cam dress2 trend skang ni.. pastu aii tanye die..nape? ko nyesal ke pakai tudung ni..a'ah menyesal sket.. now pon kalau de vacation cam dinner2 ke die tak pakai tudung jugak.. aii takmo jadi camtu.. aii kalau pakai nnt i nak pakai betul2 seikhlas2 nye tanpa de perasaan yang camtu..

betoi tu hang buat kerin jah sopi wehh..

depa tu kdg jeles gamaknya dgn hang mane taw h ...
genchi Post at 15-2-2012 15:05

haitttttt !!!! baiklahhh...saya menurut perintah... takmo lagi pikir2 dah..lantak depa laa..takmo kawan pon tak rugi...hohoho ! yang penting saya nak focuss arini.. nnt kalau saya cakap lebih2 untuk golongan camni mesti de org yang marah kat saya..walau pon saya dah cakap segelintir org jea.. ni org kata muka cam baik(bertudung) tak menjamin akhlak seseorang tu baik seperti muka nye yang konon2 suci..(reka sendiri)    mmg harus kena marah lagi pasni.. thanks genchi kerana anda tetap support saya even banyak yang mengkondem saya disini.. heheh... nah bunga untuk awakkkk..  

Follow Us
dua tiga hari ni banyak je thread pasal orang pakai tudung tak baik, tak pakai tudung baik.. apakah????

TT, kwn2/org lain yg tak pakai tudung, diorg ada tegur tak? borak2 ke?
kalau ada bermakna dorg tak  ...
kazaraf Post at 15-2-2012 15:41

mmg tak cakap jugak pon... i jadi sentap bukan suka2..pasai die tego kawan aii and tak tego aii yang disebelah..siap tanye tinggal kat mana suma..sedangkan aii senyum kat die dari awai aii masuk..bukan aii tunjuk lagak sombong kat dia...ape salah aii.. nampak sangat pilih bulu kannnnnnnnnnnnnnn???????????????

Reply 22# aliaa

sampai seru...insyalllah bertudung lah kita....

Selama ini aliaa belum sampai seru ke maka aliaa jadikan ia alasan untuk tidak bertudung.  Tak pernah baca surah An Nur ayat 31 ke?  
Saya sedih bila ada orang Islam yg belum hendak turuti suruhan Allah selalu kata "belum sampai seru".  Sebenarnya seru itu sudah ada sejak mula kita mumaiyiz, apa lagi setelah kita baligh. Akan tetapi seru tak akan sampai kalau apa kita  belajar dan tahu tidak kita manfaati.

Kalau yang buat tak layan awak tu ialah - gadis yang tak bertudung - macam awak - rasa2 awak akan bu ...
cik.panda Post at 15-2-2012 15:16

tu aii tak tau plak... sbb aii bukan berperangai camtu.. buat mase ni aii jenis tego sume org je..belum de niat mase ni untuk beza2 kan mana yang i rase perlu and tak perlu tegor.. bertudung labuh mahu pon berjubah mahu pon yang seangkatan dengan nya atau pon yang pree hair seperti aii ni..pada aii takde masalah langsung.. so belum dapat menyelami perasaan sape yang kena camtu..hihi !

Reply 89# nolya

kalau psl part seru ni nak diterima pakai oleh kita semua...
maknanya kita juga tak boleh marah & benci dekat lelaki yg suka zina sana sini, suka buat maksiat, suka usha aset pmpuan kt sbelah...
sbb dorg pn belum smpai seru juga. sampai seru nanti diorg berubah lah.
hehehe

Reply  nolya

kalau psl part seru ni nak diterima pakai oleh kita semua...
maknanya kita juga ta ...
kazaraf Post at 15-2-2012 16:18

hehe ! itu dah tahap mengacau anak dara org tak berani nak komen la..itu mmg dah jenis lelaki yang tak beradap..aii tak pakai tudung aii tak ajak bf aii laki aii tunang aii nak buat maksiat.. tak kacau laki org pon jugak.... sama ke kesah nye... cam tak sama jew...kang komen lebih2 salah lagi plak.. ok la..neway thanks atas keprihatinan anda yea..

Reply 91# kazaraf

Ini pendapat saya sendiri ya.  Bab sampai seru ni sebenarnya ramai kita yang khilaf.  Seperti yang kita faham, erti seru ialah panggilan.  Maka seruan Allah telah ada semenjak al-Quran diturunkan agar  umat muslim menjauhi larangan Allah seperti jangan minum, arak, berjudi, berzina, syirik, murtad, dll. So dimanakah lojiknya kita kata belum ada seru.
Barangkali yg tak sampai seru ni yg tak mengaji kot.?

Reply  aliaa

Selama ini aliaa belum sam ...
nolya Post at 15-2-2012 16:14

mekasih...saya bertudung
ayat biasa lah sampai seru...
kalau tanya...
org yg belum kawin....
nape tak kawin lagi....
belum sampai seru...
kalau yg belum pakai tudung...pulak
belum sampai seru..
hati belum terbuka lagi utk bertudung....
benda2 macam ni tak boleh dipaksa...
ia datang dari hati yg ikhlas....
kalau dipaksa @ ikut2 aje
maka kalau dulunya memakai tudung labuh....
tapi kemudiannya tudungnya semakin singkat...
lama kelamaan mula memakai seluar ketat....
kemudian berubah kepada memakai baju T sendat…
lama-kelamaan bertudung ala kadar sahaja...
itupun nasib baik masih bertudung....
ada juga terus lepaskan tudung....
tepuk dada tanya iman...

Reply  aliaa

Selama ini aliaa belum sam ...
nolya Post at 15-2-2012 16:14

Terima kasih nolya.. panduan yang sangat berguna untuk saya.. insyaAllah saya akan sentiasa ingat pesanan atau pon nasihat ni.. saya tgh mencuba lagi..harap kalian semua mendoa kan.. thanks again..

haitttttt !!!! baiklahhh...saya menurut perintah... takmo lagi pikir2 dah..lantak dep ...
sophyz Post at 15-2-2012 16:10

tenkiyuk mungaaa... ehehhe

beselahh.. owang yg mengondem tu mgkn

tersentap dgn ayat owang bertudung hati tak baik

pdhal kita tujukan pd yg segelintir saja

bukan tuju kt sume owang..

so usah penin2 teruskan idup mcm bese...

dosa pahala tuhan yg tentukan..

jgnlah jadik sperti manusia itu.. betudung labuh

skalik terselak salib di lehernya... wallahualamm...

bg yg betudung labuh pendek kecit beso yg pree hair

juga.. amek la iktibar.. memilih kawan dari segi akhlaknya..

nabi pong berbaik dgn yahudi.. sapalah kita hamba hina kan?

Reply  kazaraf

Ini pendapat saya sendiri ya.  Bab sampai seru ni sebenarnya ramai kita yang khil ...
nolya Post at 15-2-2012 16:29

buat pengetahuan saya boleh membaca tulisan jawi Al quran dengan fasih nye..sbb saya pon belajar ngaji jugak seperti akak...kengkadang akak pak imam yang tinggi ilmu pon buat kesilapan ni kan saya hamba yang lemah ni.. saya rase amat sensitif la akak nak guna perkataan "tak mengaji kot" tu..maaf yeaa..

tenkiyuk mungaaa... ehehhe

beselahh.. owang yg mengondem tu mgkn

tersentap dgn ayat ...
genchi Post at 15-2-2012 16:32

nabi pong berbaik dgn yahudi.. sapalah kita hamba hina kan?   <<------- aii suka statement you yang ni..banyak benar la yang nak jadi tuhan menghukum org kat sini.. aii tak kesah nak kasik nasihat..tapi jangan la lebih2 sangat menghina aii.. tak baik tau... aii pon de jugak berperasaan ingin bertaubat..beri lah nasihat yang membina..dan jangan la menjatuh kan semangat aii yang menggunung ni...haishhh... tapi jangan bimbang akak2 yang sume yang tinggi ilmu nye tu(yang berkaitan).. aii akan kuat kan semangat aii takkan jatuh kan semangat aii untk bertaubat ni..

Reply 97# sophyz

Maaf dik sophyz.  Ayat ''tak mengaji kot" tak semestinya menjurus kepada mengaji al-Quran saja, kerana ada juga orang referkan kepada  "mengaji kitab", apa2lah kitab agama Islam.  Saya doakan semoga adik tetap akan bertudung.   Kata orang, alah bisa tegal biasa.  Kalau sudah  biasa bertudung, bila tak bertudung rasa bogel kepalalah pula.

Post Last Edit by kazaraf at 15-2-2012 16:48

Reply 93# nolya Reply 92# sophyz

hehe sori aku bukannya apa, sbb aku tak brp setuju ada org gunakan alasan:
"tak sampai seru"  & "hak masing2 nak pakai cmne asalkan tak ganggu hidup org lain"

sbb bg aku alasan sebenar ialah nak ikut nafsu, sbb kita tau yg kita buat tu tak menepati ajaran agama,
tp sbb kita suka, maka kita buat juga "perkara" tersebut.. sbb ikut nafsu..

Cth bbrp "perkara" disini ialah:
- Bagi lelaki : suka kalau ada peluang tgk aurat wanita lain, suka kpd benda2 berkaitan 18sx
- Bagi Wanita: suka mendedahkan aurat, sama ada ia seksi atau tidak.

semua ini adalah sbb ikut nafsu, takde sbb lain (spt blum sampai seru dsb)

Kalau ssorg itu jahil & tak tau apa2 psl agama, jawapan mereka mesti bukan "belum sampai seru" & "hak masing2"
ttp jwpn mereka mesti mmbawa maksud "saya tak tau yg kita wajib buat itu begini"

Rate

1