CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sophyz

nak tanya pendapat Especially kawan2 yang bertudung.

Reply 100# kazaraf

Itulah ungkapan yg tidak tepat tetapi sudah menjadi benar pada hari ini, iaitu "belum sampai seru".  Selama ini kesilapan menggunakan ungkapan ini tidak giat diperbetulkan.  Seharusnya, kalau orang tanya "awak bila nak bertudung?".  Jawablah "Saya masih belum beruntung lagi". (belum beruntung di sini maksudnya masih dalam kerugian kerana belum mendapat hidayah Allah).  Kalau pula orang tanya "bila lagi nak kahwin", jawab ajelah "belum bertemu jodoh yg diredhai Allah.  Doa2kanlah saya ye."

hehe sori TT, dah jadi tmpat bahas sampai seru pulak kt sini..
tp ok kot sbb ni bod aduan pndapat.

saya menerima segala pendapat atau atas segala ape jua nasihat yang diberikan secara terbuka..terima kasih kerana memberi nasihat yang cukup berharga ni..

ye larr beb.. kalau dah dorg tak suka nak buat camne.. nak puaskan ati org tapi ati ku yang saki ...
sophyz Post at 15-2-2012 16:03

Alhamdulillah... kasih doakan semoga niat sophyz di makbulkan Allah.. baguslah kalo niat nak pakai kerana Allah... xyah jd cam kawan sophyz tu... pakai sebab bf... bila da putus nyesal lak... x elok camtu...
hehehe... sebenarnya kasih Amani tu bukan nama cek yg sebenarnya... Amani tu cek amik dari nama anak cek Nur Amani.. n kasih tu sebab cek kasih sesangat kat anak cek tu.. maka jadilah Kasih Amani... hehehe... kalo nak tau Amani tu di amik dr cite Adamaya.. kan nama anak dia Amani... hubby cek yg minat sangat kat nama tu... kebetulan masa cek ngandung cite tu tgh famous n meletop2... hehehe.. bila tgk makna pun best n kebetulan dapat anak pompuan tu yg buh kat dia...

Rate

1

Reply 6# jazaa

Post Last Edit by jazaa at 15-2-2012 10:41

Adik......
Akak yang bertudung pun kena gak....
Sebabnya tudung akak kecik je tapi cukuplah tutup dada & colourfull lagi......tudung dia tudung labuh.....jadi memang akak di pulaukan...kalau diorang sembang...diorang sembang sesama diorang seolah-olah kita tak wujud...atau kita ni alien...

Dalam hati ai kata...."ko ingat ko pakai tudung labuh tu, gerenti masuk syurga ke?"...

haha. bila baca posting akak ni, teringat pengalaman sendrik time amik klas arab kat univ.dulu. pucca pon cam akak la, tudung tu pkai tp cukup2 tutup dada pastu baju warna warni n tutup montot je. pastu time mula2 klas tu, dyorg yg tudung labuh ni tak tegur pon pucca. lepas 2-3 kali ustz dok puji b.arab pucca, baru la lepas tu kalo ada apa2 keja group dyorg nk 1 group dgn pucca. time tu rasa cam "i'm victory"

tudung syria
maleo Post at 15-2-2012 13:26

hi yops...do u like girls wearing tudung syria?...me too

Follow Us
yee.. dan sbb tu la teman kwn dgn mike.. walopong mike tak brtudung

tp teman mseh mau  ...
genchi Post at 15-2-2012 15:07

tu la..trima kasih gen kerna berkwan ngn teman...xtau la bila agaknye seru nk dtg supaya teman memakai tudung ....
walaupon teman x bertudung..tp hati teman baik tauu....jgn la judge teman hanya dgn rambut teman yg rebonding nih

tu la..trima kasih gen kerna berkwan ngn teman...xtau la bila agaknye seru nk dtg supaya t ...
Sagoo Post at 16-2-2012 08:04

same2 teman idok le nak memilih bulu... smer teman geng yg pntg hati nurani boleh menerime diri teman udah le..

alahhh mike jgn bazerkan rebonding mike tu.. tunggu smpi rambut mike kejong sok baru la mike bleh pki tudung syria ke

ariani ke tudung saji ke.. teman idok kesah.. janji rock

nabi pong berbaik dgn yahudi.. sapalah kita hamba hina kan?
sophyz Post at 15-2-2012 16:41

yess.. betoi jgn tuk jatuh smangat owang kata tak hidup dek puji tak mati dek keji

kalo dlm hati tu sudah ade bunga2 chaya nak kearah yg lbh baik bagoslahh

skit2 lama2 jadik bukit.. kalo men trus aje tp takde keikhlasan dlm hati tak gune gak

yg pntg ikhlas dalm hati dan phm kenapa kita kene menutup aurat gitu..

kdg ade owang tu sekadar disuruh oleh makayah.. atau pesen atau mcm segan

sbb owang len brtudung so dia pong nak gak gitu.. uuuuuu itu lagik nan hadoo hokeh

so gud luck hokeh

same2 teman idok le nak memilih bulu... smer teman geng yg pntg hati nurani boleh menerime ...
genchi Post at 16-2-2012 09:01

hati mike tersgt suci gen...sesuci lebaran

hati mike tersgt suci gen...sesuci lebaran
Sagoo Post at 16-2-2012 09:12

ehehehhe

teman neh bese2 aje.. cukup le mike muji teman.. rasa nak terkentot dah neh

ehehehhe  

teman neh bese2 aje.. cukup le mike muji teman.. rasa nak terkentot dah ne ...
genchi Post at 16-2-2012 09:39

teman memuji pada yg berhati mulia mcm mike jer gen... trima lah pujian teman yg penuh keikhlasan ni

hoi gen..mane lama x nampak? ooo mike da xnk jenguk kawan2 kt bod perak ehh...
wakakakakaka abeh la thread kene rogol

aku pon bertudung, tapi selalu kena ngan org yg bertudung labuh....start dari skolah rendah sampai la ni....

kadg2 buat aku buruk sangka, org yg bertdung labuh ni rasa dorang maksum sagt, perfect ke, tak dose langsung ke...dorang  nmpk/pandang org pakai tudung pendek cam aku ni kotor sgt ke....

buat aku terpikir, dorang tak rase  ke dorang patut tunjuk contoh yg baik pada org yg tak bertudung dan tudung pendek...

mgkn dengan peribadi dorang yg baik kot2 terbuke ati orng yg tak bertudung dan bertudung tak sempurna nk mencontohi dorang....

kdg2 org2 mcm ni la buat org bukan islam dan tak bertudung pandang serong dan sangka buruk ngan dorang

dulu aku pon cam TT ingtkan aku je yg kena, ingtkan aku je yg emo, tapi semakin byk aku bergaul, mmg dorang kebanykan prangai cam tu...tapi aku cube gak bersangka baik, mgkn itu dugaan buat dorang jugak. tak semestinya bertudung labuh kena perfect tapi tolonglah jgn tengok/pandang orng dgn pandangan poyo dan meluat.....

Reply 104# KasihAmani

Aminn..moga2 yea kasih
owhhh kesah nye camtu la nama "Kasih Amani" tu...cute nama...! kat pic profile kasih tu pic anak kasih yea..???? cute...nnt hug kan die untuk sophyz yea... mmuaahhh..

sophyz tak suka la kasih... kadang2 kenapa dorg perlu beri pendekatan camtu.. nasihat yang baik2 udah lerr..takyah la nak kondem2 org.. mcm org tak belajar agama sangat.. kalau pakai tudung tinggi ilmu dan amalan tapi menjadi kan umpat keji itu sebagai hobi terjamin sangat kah syurga tu untuk golongan camni.. siap di sindir nye pulak.. elok sangat ke perangai tu.. {:1_270:}

Reply 105# puccafan

rupa2 nye golongan2 ni merata2 kan pucca.. based on ur experience dah membuktikan walau pon pemakaian tudung pucca tak sehebat dan sesempurna dorg tapi keilmuan pucca lebih hebat dari org yang merasa kan diri mereka hebat tapi sebenarnye nan hadoooo..   
camne nak hebat...kalau dah sebok mengira kekurangan org..

Sophyz tumpang happy sbb pucca dapat pujian pasal b. arab dari ustaz pucca.. nnt bole la beri tunjuk ajar kat sophyz yea...

Reply 106# Sagoo

En. Sagoo ni peminat HANA TAJIMA kah?? hahah !!
Ate..tak sudi ke mike nak membelikan teman mun 1 tudung syria ni..sebagai tanda perkenalan teman ngan mike yang juge berasal dari perak nih... hihihi

yess.. betoi jgn tuk jatuh smangat owang kata tak hidup dek puji tak mati dek keji

kalo ...
genchi Post at 16-2-2012 09:05

Genchi..kengkadang org camni kesian tau...sbb dorg nak kita pandang dorg sangat hebat nak rase diri mereka hebat.. sbb tu sebole2 nak kondem kita..sindir2 kita..
Lps dah puas mesti dorg berasa puass sesangat hati tu...sambil dalam hati berkata "aku lah ahli syurga itu"..begitu kesah nye..{:4_182:}

sophyz rase dorg ni yang tak banyak dengar ceramah..sophyz selalu dengar ceramah ustaz don..sbb suka ngan style die..lom pernah lagi sophyz dengar die dok perli2 org..tapi die guna cara yang lembut nak beri keinsafan kat org and tak terus2 nak jatuh hukum...

Reply  Sagoo

En. Sagoo ni peminat HANA TAJIMA kah?? hahah !!  
Ate..tak sudi ke mike nak me ...
sophyz Post at 16-2-2012 11:33

lebih kurang gitu la hendaknye
cik sopis nk ke ? boleh sgt..insyallah nnt kalo teman pree nnt teman hadiahkan sehelai tudung Hana tajima tu utk mike  sbg tanda hubungan suci kite ye..
owh org perak ye...atee ngape x kabo awei2.....

lebih kurang gitu la hendaknye   
cik sopis nk ke ? boleh sgt..insyallah nnt kalo tema ...
Sagoo Post at 16-2-2012 11:39

Mike idok nak nanye buat ape teman nak kabo..
sophyz lahir kat perak tapi sekolah sume kat KL..sbb mak ngan abah keje kat KL..
sejak2 atok ngan opah dah meninggal sebelah abah ngan sebelah mak sophyz jarang dah balik..cuma last year sophyz and family holiday kat pangkor.. sagoo perak kat mana? sophyz kat sri iskandar tu haa..selalu datang dok umah uncle sophyz jea..

aku bertudung...
aku tak rasa org bertudung/bertudung labuh tuh sume jahat
dan org yg tak bertudung tu sume baik...
dan namaa manusia, harus ade baik/buruk, tak sempurna beb.

ade kwn free hair akuu...
mmg die sgt baik hati...helpful, friendly etc etc...
tp die TAK SOLAT/TAK CUKUP SOLAT.
bese kalo die buat2 mkn...aku kureng sikit la..sbb kuku die agak panjang
sbb bese org yg kureng solat ni...rasa aku kureng bersih..
tp still kawan rapat cam bese. nak tegur pon die kakak.

yg geng2 tudung plak ni...
bese byk masalah ngn org la..ngumpat ngata gosip etc...
ngn tuhan, aku rasa mcm buleh laaa.solat n yg wajib segala tu insya allah ok.
walopong demikian, jgn plak sangka yg freehair maksum sgt bab gosip wei,
dorang pon tauuuu jgk per, tp tatau laa pro ke tak.

rasa akuu..
urusan, solat, aurat hatta minum arak pon yg berkaitan hukum tuhan...dosa kite ngn tuhan aje.
kalo dah tobat, tuhan dah ampunkan...bersih la.
tp jgn laa amik kesempatan ckp tak sampai seru?
agak2 knp tak bertudung? rambut sgt lawa ke??
ke sgt tak lawa bila bertudung?

tp...
urusan kite ngn makhluk, mana yg ngata org, mencuri, ngumpat etc.
kalo tak mintak ampun ngn dorang, menanggung laaa..sampai akhirat
ni aku dgr kuliah ramadan setaz hasan din ok.
so pada aku...
manusia ni tak sama hati n pikiran. cume yg penting kene salu ingat n sedar dosa pahala.
dan kalo kite taksuke org buat apa yg kite tak suke, begitu juga mereka.
so jgn buat kat org mende2 yg kite tak suke. life is simple, what u give u dapat balik lah.